Wątpliwości Magdaleny Merty z bon motem Sikorskiego w tle

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

"Nikt nie ma już chyba wątpliwości, że dokumenty, które przyszły ze strony Federacji Rosyjskiej, nie poświadczają wykonania sekcji zwłok" - powiedziała Małgorzata Wassermann w dniu ekshumacji zwłok Zbigniewa Wassermanna. Również Magdalena Merta wyraża swe zastrzeżenia. Są poważne różnice w poszczególnych dokumentach dotyczących sekcji zwłok jej męża Tomasza Merty.

"Jesteśmy wstrząśnięci tym, jak to wszystko wygląda - mówi pani Merta. - Modlimy się tylko o jedno; żeby te wszystkie fałszerstwa, niezgodności były na papierze, a nie w trumnach. Mamy taką nadzieję, że cokolwiek mówi ta dokumentacja, to w naszych grobach są nasi bliscy".

Są poważne wątpliwości, czy w przypadku Tomasza Merty faktycznie doszło do przeprowadzenia badań genetycznych. Poszczególne dokumenty przysłane z Rosji przeczą sobie nawzajem, co potwierdza pełnomocnik rodzin mec. Bartosz Kownacki.

"Uważam, że fałszerstwa dokumentacji medycznej były popełniane - twierdzi wdowa Magdalena Merta. - To każe nam z dużą podejrzliwością podchodzić do innych materiałów. Wiadomo, jak się obchodzono z zeznaniami kontrolerów. Należy domniemywać, że mogły zostać sfałszowane, tak jak sfałszowana została dokumentacja medyczna. Wiemy też o nieprawdziwych informacjach w raporcie MAK, które są ewidentne. Dlatego każde świadectwo, które przychodzi z Rosji, należy traktować z podejrzliwością, jako takie, które mogło zostać poddane fałszerstwu".

Tej podejrzliwości zabrakło premierowi Donaldowi Tuskowi, który chyba autentycznie uwierzył w pojednanie polsko - rosyjskie, oraz Tomaszowi Arabskiemu i Ewie Kopacz. Nadmiar ufności do Rosjan charakteryzuje też szefa MSZ Radosława Sikorskiego, prymusa obecnego rządu, który na interpelację posłanki PiS Anny Sobeckiej w sprawie jego natychmiastowej wiedzy na temat katastrofy smoleńskiej odpowiedział:

"Ponieważ pani poseł nadal nie wyciągnęła oczywistych wniosków z seansu irracjonalizmu, którego byliśmy świadkami, zmuszony jestem do zadania pytania, czy osobom, które tak dramatycznie się myliły i okazują niezdolne do korekty stanowiska, można powierzyć losy Polski? Czy najważniejsze dla naszego kraju decyzje można oddać w ręce przywódców, którzy nie odróżniają elementarnych faktów od własnych emocji i ideologicznego zacietrzewienia? Już wkrótce Polacy zadecydują".

"Własne emocje i ideologiczne zacietrzewienie" - o kim i o czym mówi Sikorski? Jak odpowiada przedstawicielce społeczeństwa? Słowa te, podobnie jak wiele innych wypowiedzi ministra, świadczą, iż nasi rządzący nie wyciągnęli żadnych wniosków z tego, co się stało i co się dzieje. Tacy rządzący są nam po prostu niepotrzebni. Muszą odejść, bo pełnią rolę w społeczeństwie podobną do polipa w nosie.

Brak głosów

Komentarze

Tusk nie jest osobą, której zabrakło podejrzliwości.
Tusk jest kanalią, która siłą kilku różnych strachów o własne dupsko i własny łeb - wolała, aby było tak jak jest.
To jest w jego wyrachowanym interesie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179793

Ciągle twierdzę, że Tusk jest osobą nr1, winną tej katastrofie. Muszę jednak czasami tonować swój gniew, by nie zawężać kręgu czytelników. To jest ważne przede wszystkim w S24.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#179800

a, na dodatek, ta bezczelność Tuska, to już baaardzo podszyta strachem! Coraz więcej ludzi to zauważa! Te jego socjotechniczne maniery, to po prostu żenada, na poziomie szkolnym! Jak już młodzież rozszyfrowała te jego "psychologiczne" sztuczki, to dobrze o facecie nie świadczy, według mnie to cofka rozwojowa! Ale co zrobić, on już teraz to musi! 

Vote up!
0
Vote down!
0

viki

#179831

Bardzo ładnie Pan to określił. Ja na ten temat napisałem w ostatnich zdaniach notki. Teraz nic lepszego nie wymyślę. Oby się stało według naszych życzeń.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#179837

Jeśli dożyjemy to bardzo sie zdziwimy jak wielu po Polskiej stronie miało swój udział w zamachu.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#179836

W lutym 2010 roku nie pisałem. I szkoda, bo już wtedy nazywałem po imieniu, co znaczy "nieoczekiwany" telefon Putina do Tuska.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#179838

Proszę się go spytać jak wytrzeźwieje.

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#179884

mówi tak samo.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#179900

gnój zawsze mocniej śmierdzi , gdy sie go poruszy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#180025

ruszać - myślę - by ten smród było bardziej czuć.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#180039