Ewa Błasik: Dopóki starczy mi życia i sił, będę go bronić

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Ustalenia Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, z których wynika, że słowa przypisywane w stenogramach smoleńskich gen. Błasikowi wypowiedział faktycznie drugi pilot mjr Robert Grzywna, wywołały burzę w polskich mediach. Antoni Macierewicz zastrzega co prawda, by poczekać na pełną wersję opinii biegłych, jednakże - posiadając znaczną wiedzę o śledztwie - mówi:

"Ekspertyza to dowód na kolejne kłamstwo i fałsz, dotyczący kluczowych momentów katastrofy smoleńskiej. (...) Wiemy, że przebieg katastrofy był inny, a dokumentacja została sfałszowana. Wiemy, że zespół prok. Parulskiego nie zrobił nic, jedynie wprowadzał przełożonych i opinię publiczną w błąd. To oznacza, że cały przebieg śledztwa powinien być przeprowadzony od początku".

Postulat ten wysuwany jest także przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który poruszony nie tak dawnymi atakami na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i gen. Andrzeja Błasika, przypomniał:

"Te wszystkie insynuacje, to wszystko było przeraźliwie skandaliczne, obrzydliwe, odwołujące się do kultury lumpenproletariackiej. (...) Wszystko to razem okazało się kompletną nieprawdą. I jest takie pytanie - kto tę kampanię organizował, dlaczego ją organizowano. Na to wszystko trzeba odpowiedzieć".

Zwróćmy uwagę, że nawet w sytuacji, gdy runęła piramida kłamstw, nie brakuje obrońców MAK-owskiej prawdy. "To już nie przywróci życia tym, którzy zginęli" - mówi rzecznik rządu Paweł Graś, a doktorant i cyklista (jak się sam określa) Jan Osiecki upiera się przy starych tezach. Jeśli nie było gen. Błasika w kabinie - twierdzi - to znaczy, że "załoga doskonale wiedziała, jak nisko schodzi i robiła to z pełną premedytacją"

Wdowa po generale Ewa Błasik, której MAK i przyjaciele Rosji zgotowali tak tragiczny los, oświadczyła wczoraj, co o tym sądzi. Zakładając, że czytelnicy znają tę wypowiedź, przytoczę słowa sprzed piętnastu miesięcy zamieszczone w "Naszym Dzienniku":

"Nazywam się Ewa Błasik. W przeddzień Święta Niepodległości pęka mi serce, gdy widzę, jak mój generał jest wyszydzany, choć godzien jest honorów. Dopóki starczy mi życia i sił, będę go bronić".

Brak głosów

Komentarze

Jakże prawdziwe jest pytanie: GDZIE CI MĘŻCZYŹNI ???   Gdzie oficerowie, którzy powinni być honorowi?

Na razie widać, że to PANI EWA BŁASIK , jako jedyna osoba w Polsce godna jest nosić generalskie szlify.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#215501

nie respektują tradycji wyrażonej w słowach BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Mężczyzn trochę jest, ale ci też nie rządzą.
Ewa Błasik jest tu osobą, która nie załamuje się i może zaimponować.

Pozdrawiam również serdecznie.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215594

Żaden z dupków - "jenerałów" nie jest godzien być nawet ordynansem u Pani Generałowej - Ewy Błasik.

Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#215793

Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam!

------------------------------------------------

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#215790

Pani Ewo. Przed tym bydłem chyba nie ma sensu a prawi Polacy i tak wiedzą ze Pani mąż, generał Błasik był człowiekiem honoru i wspaniałym żołnierzem.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w głoszeniu prawdy.
------------------------------------------------------
"O ludzkiej śmierci nie opowiesz pieśnią, wiersza kadzidło zmarłym. Odważnym wszystkim pokłon niski, pogarda dla kanalii." (Jan Krzysztof Kelus)
http://www.youtube.com/watch?v=mSIFUHGKxJM

Vote up!
0
Vote down!
0

rumjal

#215720

że Pani mąż, generał Błasik był człowiekiem honoru i wspaniałym żołnierzem". - Te słowa były skierowane do Pani Ewy Błasik.

Pozdrawiam Panią Limbę, Panią Proxenię i Pana Rumjala
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#215966