Przemysław Gosiewski najodważniejszym polskim politykiem!!!

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
...tak można interpretować wyniki sondażu w ostatnim "Wprost" w którym pytano respondentów, któremu z polityków najbardziej brak odwagi, a Gosiewski uzyskał najmniej (0,8%) wskazań. Nie będzie to większym nadużyciem, niż stwierdzenie, że Polacy uważają Kaczyńskiego za tchórza (Dziennik, newsletter "Wprost"), ponieważ tak odpowiedziało 14% z tysiącosobowej zapewne próby, czyli - uwaga - 140 osób.
Gdyby Kaczyński uzyskał więcej wskazań, lub też przynajmniej diametralnie więcej, niż Tusk, może można byłoby wyciągać jakiekolwiek wnioski i doszukiwać się pewnej prawidłowości. Jednak Tusk uzyskał w tym samym badaniu prawie 11% (10,9) i zdobył drugie miejsce. Całość listy wygląda tak:

Lech Kaczyński - 14,4

Donald Tusk - 10,9

Jarosław Kaczyński - 6,1

Waldemar Pawlak - 4,4

Przemysław Gosiewski - 0,8

Pozostaje kilka pytań, na które odpowiedź uzyskamy w nowym "Wprost", lub nigdy... Czy respondenci wybierali z listy, zawierającej tylko 5 nazwisk, czy też mieli pełną swobodę we wskazaniach? Czy w związku z tym uważają innych polityków za odważnych, czy też znają tylko 5 nazwisk? Tak czy inaczej pozostaje pogratulować Przemysławowi Gosiewskiemu - korzystając z przyjętego w mediach sposobu interpretacji sondaży należy uznać, ze Polacy uważają go za najodważniejszego polskiego polityka. Można jednak zbudować dobry wizerunek mimo medialnej nagonki!

PS. Jeśli w sondażu wzięło udział 500, a nie 1000 osób - bo i tak mogło się zdażyć, należy liczbę 140 podzielić przez dwa i pomnożyć przez dwa absurdalność tej sytuacji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bzdury i tyle, jeżeli ta sonda była jeszcze telefoniczna, to w ogóle wstyd.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#6499

Z jednej strony trzeba wziąć pod uwagę kto robi te sondaże. Kto jest szefem tych sondażowni i skąd oni się wzięli?.
Z drugiej strony, biorąc pod uwagę, że w tych sondażach biorą udział bezmyślne lemingi, ukształtowanie przez "mendia" typu TVN i Gówno Wyborcze, to są sondaże skuteczności działań tych "mendiów" a nie faktyczne przemyślane przez uczestników sondaży wybory.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#6501