Nowe otwarcie

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Często w deklaracjach polityków pojawia się hasło „Nowego otwarcia”. Jednak nikt nie zrealizował go dotąd tak dosłownie, jak premier Tusk, otwierając otwartą już oczyszczalnię ścieków.

Oczyszczalnia ścieków „Czajka” była dla władz Warszawy bardzo długo tematem bolesnym. Hanna Gronkiewicz-Waltz, po raz pierwszy ubiegając się o prezydenturę Warszawy, wykorzystała niechęć mieszkańców najbliższych osiedli do inwestycji. Dała im nadzieję, że zmieni lokalizację, zyskując tym samym rekordowe poparcie w tej okolicy. Później inwestycję kontynuowano oczywiście w tym samym miejscu, tyle tylko, że o wiele wolniej i o wiele drożej. Wszystko na bieżąco opisywał aktywny wówczas jeszcze blog „Bufetowa Watch” i każdy zainteresowany może tam prześledzić przebieg całej historii, wpisując sobie w wyszukiwarkę hasło „Czajka”.

W końcu jednak się udało. Pierwsze otwarcie „Czajki” tak się spodobało władzom, że postanowiono rzecz powtórzyć. Prasowe relacje bezwstydnie atakują informacjami, że oczyszczalnia oczyszcza tyle a tyle i działa już (w obecnym kształcie) od czerwca 2012. Nie pierwsza to inwestycja, która wykorzystana została do „nowego otwarcia”, wcześniej zdarzyło się to zdaje się jakiejś autostradzie. Najwyraźniej jednak konwencja się przyjęła.

Jeśli przed następnymi wyborami samorządowymi nie uda się otworzyć „ogryzka” drugiej linii metra, nie będzie to już zmartwieniem pani prezydent – otworzy uroczyście linię pierwszą. A skoro mieszkańcy Warszawy wybrali ją na drugą kadencję i nawet w okolicach „Czajki” wszystko poszło, jak trzeba, to i na trzeci raz będzie. Chyba, że premier wyznaczy panią Hannę na inne, bardziej odpowiedzialne stanowisko.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/49709-raz-otworzyc-to-nie-otworzyc-tusk-powtornie-inauguruje-oczyszczalnie-czajka-pierwsza-byla-gronkiewicz-waltz-w-kolejce-komorowski
http://hgw-watch.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Gdyby sam diabel obiecal, ze gruszki na wierzbie wyrosna, a kazda bedzie ze zlota, to tez "lemingi" uwierza. To jest wlasnie ten etap zidiocenia. Nic nie robic i "mniec"... :))))

============================

jasiek z toronto

 

http://polskwalczaca.com

P.S. Oj widze "kolejki" do "wiecznego paleniska"...Oj widze...

 

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346060

no to czemu nie da capo al fine ? Lemingi kupią.
Jutro płemieł może otworzyć np. basen narodowy albo jakiś odcinek remontowanego odcinka autostrady. Grunt by go widzieli, że otwiera.
Tak go naszło, że z rozpędu wziął i zaczął się otwierać na zwykłych obywateli.
Jutro jak się wyśpi będzie żałował, że miał taki gest na zjeździe POst-PZPR-u i się zamknie.

Ja osobiście bym wolała żeby go zamknęli, czego sobie i Państwu życzę.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#346074

A może to drugie nie jest jeszcze ostatecznym otwarciem? Basen Narodowy otwierano zdaje się trzy lub czterokrotnie.
Taka jest efektywność działania władzy. Dwoją się i troją ci tuskoludzie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Zerbe

#346120

Urządzacie sobie państwo chichy śmichy, a tu nas czeka kolejne otwarcie lotniska w Modlinie. Nie wiem czy ten ewent będzie z gatunku nowego otwarcia czy ponownego, ale okazja na wygłoszenie kilku bzdetnych tekstów będzie. Jakiś mało europejski kraj wykonałby np. autostradę raz a porządnie. A jaki z tego zysk medialny? Żaden. Gdy się jednak taką autostradę pokawałkuje, każdy z tych odcinków odbierze raz, a następnie po każdym remoncie, to możliwości pojawienia się przed kamerą mnożą się jak króliki. Wtedy wystarczy tylko wspomnieć o tym, jak to rząd się pochyla, przygotowuje, zastanawia, bierze pod uwagę, obiecuje, dąży, gwarantuje, poprawia po poprzednikach i pamięta. Więc i my zapamiętajmy wszystko temu rządowi, tak dla zachowania pewnej symetrii uczuć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346133