"Nocny patrol"

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Równolegle do Przystanku Woodstock kilka osób związanych z Fundacją PRO postanowiło umieścić w okolicy wejścia na imprezę wystawę antyaborcyjną. Mimo, iż teren na którym umieszczono ekspozycję nie podlegał już pod obszar działania ochrony festiwalu, ekspozycja od początku budziła (nieżyczliwe) zainteresowanie woodstockowej ochrony działającej pod hasłem "Pokojowego patrolu", której funkcjonariusz - nie mając do tego żadnych uprawnień, nakazał usunięcie wystawy.
W związku z tym, że wystawa była legalna, a do tego znajdowała się na neutralnym gruncie, żądanie to nie zostało spełnione. Spodziewając się prób usunięcia wystawy, organizatorzy wystawili warty. Te jednak, składające się głównie z dziewczyn - wolontariuszek, niewiele mogły zdziałać, gdy o godzinie 3:45 na wystawę napadło 10 (lub 12, tu relacja nie jest ścisła, czemu w sumie trudno się dziwić) uzbrojonych w pałki i gaz mężczyzn, z twarzami zasłoniętymi arafatkami. Jeden z bandytów zaatakował gazem strażnika, później zaś wystawa została zniszczona. Rano o sprawie napisał portal Frondy.
Sprawa swój ciąg dalszy miała dziś. Gdy organizatorzy wystawy próbowali naprawić zniszczone plakaty grupa Pokojowego Patrolu, działając całkowicie bezprawnie, zarekwirowała, a raczej, nazywając rzecz po imieniu - ukradła - to, co zostało z ekspozycji. Niektórzy bojówkarze PP mieli na sobie arafatki, podobnie jak wczorajsi napastnicy. Warto też dodać, że jeden z przeprowadzających akcję próbował - jednak mało skutecznie - uniemożliwić filmowanie zajścia.
Jakim prawem mentalne koleżeństwo pana Zubrzyckiego dokonało zajęcia cudzej własności na terenie, który nie był nawet obszarem ich działania? Zapewne tego się nie dowiemy. Czy dzisiejsi goście fundacji PRO to te same osoby, które napadły na wystawę w nocy? Możemy jedynie zgadywać. Sprawy nie będą zapewne drążyć ani media, ani policja. Można też przewidzieć, że działania (choć nie metody, ale kto to wie?) znajdą licznych zwolenników wśród wyznawców o. Owsiaka. Możliwe, że ktoś napisze, że miejsce takie jak Woodstock służyć ma beztroskiej zabawie, więc umieszczanie tuż obok takiej wystawy, nawet jeśli słusznej, jest pewną przesadą. I zapewne przyznałbym mu rację, gdyby nie to, że beztroskiej zabawie nie służą raczej urządzane przy okazji festiwalu spotkania z osobami pokroju Mazowieckiego i Wałęsy, czy też gwiazd mediów. Woodstock nie jest od dawna imprezą czysto muzyczną.
Ten wpis dotyczy tylko jednej sprawy, nie mam zamiaru rozpisywać się tu po raz kolejny o plusach i minusach działalności Owsiaka, ponieważ jest to całkowicie jałowe. Co myślę o Woodstocku pisałem w zeszłym roku w kontekście przeciwstawiania sobie przez niektórych blogerów Woodstocku i Lednicy. Spragnionym zaś głębszej analizy działania Jerzego Owsiaka polecam dzisiejszy tekst Tada9.
Linki:
Fronda.pl: Zamaskowani bandyci zniszczyli wystawę „Wybierz życie” na Przystanku Woodstock
Fronda.pl: Zbiry Owsiaka ukradły antyaborcyjną wystawę. Zobacz film i zdjęcia
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

B,ardzo mnie zbrzydziła ta akcja. Co komu przeszkadzało, że grupa osób chciała mieć właśnie w kontekście tej imprezy taką, a nie inną wystawę. Zorganizowaną przy tym legalnie i w sąsiedztwie, a nie na terenie imprezy. W pale się nie mieści. Widzę, że walka idzie na ostro - trudno bowiem uznać za mieszczące się w normach demokratycznych "rozmawianie" przy użyciu brutalnej przemocy.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27201

Jeśli ktoś stojących w opozycji do salonowców i ich mocodawców miał jakiekolwiek wątpliwości, to ten rodzaj "merytorycznej dyskusji" przeprowadzonej przez owsiakową gwardię powinien go obudzić z merytorycznego snu.

Jak bowiem przewidywałem od bardzo dawna, bezkarność w imieniu prawa, prowadzi do bezkarności absolutnej. Jak można prowadzić dyskusje z jaskinowcem trzymającym maczugę w łapach i mającym tylko jeden cel. Walnąc merytorycznie dyskutującego w czachę!

Niestety "krwawiące serca" po prawej stronie sceny politycznej, wyznające zasadę, że "tylko spokój może nas uratować" dostały właśnie maczugą po łbie i każdy wiedzący co koniecznie trzeba zrobić dalej musi ich zostawić z ich słodkimi snami i poszukać większej  maczugi. 

Niestety salonowi jaskiniowcy nie pozostawili nam wyboru. Albo my zostaniemy zniszczeni, albo ich zniszczymy. Nie ma nic pośredniego!

Czy to jest nawoływanie do "krwawej rozprawy"? Nie, nie jest. Jest to nawoływanie do samoobrony!

 _______________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#27206

Rozumiem (mówię to z ograniczoną ironią, niezjadliwą), że po przebudzeniu w pierwszym odruchu zasubskrybowałeś (zaprenumerowałeś) blogi i strony wszystkich Niepoprawnych??? To a propos "czynu".

Przy okazji bardzo usilnie proszę wszystkich o uczynienie tego dla wzmocnienia notowań opinii Niepoprawnych. To konieczność lekka do wypełnienia.Ja mam ten etap za sobą, ale moje statystyki wykazują, że tylko niewielu (6-7 osób) poszło w moje ślady.

Zaznaczam, że apel dotyczy także osób nie posiadających własnych stron. Wy też możecie subskrybować czyli prenumerować, to jedno-dwa kliknięcia.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27211

Nie zasubskrybowałem i nie zasubskrybuję. Przyczyna jest bardzo prozaiczna. Brak czasu!. A zarejestrować się gdzieś tylko po to żeby wisieć? Robić za tłum? Panie Piotrze, nie interesuje mnie to. Robić mniej ale za to dobrze. To moja dewiza. Czasu wystarcza mi na niepoprawnych, 80%, Tusk Watch i Prawica.net po 10%

A poza tym mam naprawdę dosyć kopania się z komputerem. Nie wszyscy mają dar aby oswoić to bydlę. Ja go nie mam. Ot i wszystko.

Mam nadzieję, że mi Pan wybaczy.

_______________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#27268

Brak czasu jest poważnym argumentem, ale na subskrybcję nie potrzeba czasu. Dwoma kliknięciami subskrybuje się i już. Nic więcej nie trzeba tobić. Trwa to minutę. I później uaktualnienia strony zaprenumerowanej przychodzą automatycznie na skrzynkę mailową i szlus. Można przeczytać, co przyszło, a można i nie przeczytać, zwłaszcza, że większość z moich wpisów znajdzie się na Niepoprawnych. Tak więc nie ma mowy o poświęcaniu czasu w tym przypadku. Nalegam na zaprenumerowanie wszystkich Niepoprawnych - to jednorazowa czynność i może w sumie zająć 10 minut i laba.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27280

  1. Uruchamiamy Firefoxa
  2. Logujemy się na Google (lub tworzymy tam konto, jeśli nie mamy)
  3. W innym okienku/zakładce otwieramy interesujący nas blog
  4. klikamy na taki mały pomarańczowy kwadracik, który znajduje się w pasku, gdzie jest wpisany autor
  5. Pokazuje nam się kanał RSS, na górze wybieramy opcje Google Reader, i klikamy Subskrybuj
  6. Jeszcze google nas zapyta, czy chcemy do Czytnika, czy iGoogle, wybieramy co chcemy, i gotowe
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27284

A dzis jego patrolowcy...
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#27209

...które nie toleruje żadnej konkurencji. Najlepiej mu się wiedzie w czasach postkomunistycznych, bo sam jest wykwitem postkomunizmu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#27311

To przedsiębiorstwo funkcjonujące na podobę tych co zaczęły po 89 na bazie funduszy esbeckich czy partyjnych!
Zawsze mnie zastanawiało to, jak gostek z taką wadą wymowy a na dodatek nie potrafiący mówić po polsku dostał się i ostał w redakcji radiowej!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#27312

...życie do śmierci (jak Kotański). Efekt jest taki sam. Zanim do TVP weszli PiS-owcy, to Owsiak brał za darmo, co chciał, a nawet starał warunki ( w tym - finansowe).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#27315

na start...
już nie w realu - wirtualnie - dajmy znak swojego głosu...
milczenie nie może być naszą specjalnością...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#27214

W realu??? A internet to nie rzeczywistość. Rzeczywistość i to jeszcze jaka!!! Nie można "dać znaku swojego głosu"? Wolne żarty.

Może skromniej, ale wyraziście przeprowadzić akcję propagandowo- ideową na Twitterze, na Blip.pl, na Pinger.pl, Flaker.pl - tylko trzeba się zarejestrować.

Później można prowadzić dysputę, jednozdaniowymi kwestiami w 10 i więcej osób. Sam prowadzę takie akcje na rzecz Niepoprawnych oraz swoich witryn i już na Flakerze dano mi delikatnie (na razie) do zrozumienia, że nie wiadomo do końca, ale być może spamuję. Jakbym propagował Owsiaka, to bym nie spamował, ale jak przekonuję do niepoprawności i konserwatyzmu - to, rzecz jasna, pewnie spamuję. taki ze mnie żulik. 

I jestem sam - powtarzam, wszystkim tak zachęcającym do wielkich czynów - jestem sam!!!

Jakbysmy to robili gromadnie, to byłaby akcja opiniotwórcza, trudniej by było adminom stron mikroblogowych uznać to za spamowanie nawiedzonego oszołoma. A na to się w moim przypadku zapowiada.

Trochę się zirytowałem. Ale jest nas ok. 30-40 aktywnych blogerów - to potężna siła na witrynie społecznościowej. A tymczasem powtarzam subskrypcji dokonało 6-7 osób, ciekawe, czy wśród nich są ci najbardziej zapalczywie wzywający do czynu. Wątpię, bowiem widzę z jakich stron wchodzą do mnie ludzie i dziękuję tym, któzy dopełnili tych prostych czynności, gdyż okazują się one skuteczne. 

 

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27223

...dałem specjalny link na prywatnym blogu do tego tekstu Budynia! Harcuję też na terenie lewaków, choć to chyba nic nie da ("Nie lubię wymiany poglądów, zawsze na tym tracę" słonimskiego byłoby jakimś smutnym minimum, ale oni nie przyswajają, tylko powtarzają swoje). Nie mogę, z braku czasu, działać wszędzie.:(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#27230

Ostatnio zarejestrowałem się na Wykop.pl. Próbowałem na Elefancie, ale jak na mój gust zadają zbyt wiele pytań. A naprawdę nie lubię jak ktoś zadaje zbyt wiele pytań. To takie skrzywienie z dawnych lat. Dlatego zrezygnowałem. Spróbuję innych.
_____________________________
"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#27372

To już jest coś. Na Wykopie są już artykuły Jareckich, Gadającego Grzyba, Katarzyny - warto dodać im pozytywny wykop, a może jakiś pełen ciepła komentarz, gdyż są tam dosyc opieprzani.

Piotr W.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27384

Nie miałem tych informacji, a szkoda.
Sprawa tym różni się od oblężenia KDT, ze tam ochroniarze złamali prawo, a tutaj, to czysty bandytyzm i kryminał.
Kiedyś trzeba będzie całą tą (mam na myśli kogoś więcej niż ochroniarzy i bojówki Owsiaka) rozliczyć i to bezwzględnie. Olewając ciepłym moczem ich zawodzenia idące na cały świat! To oni, obiecując obronne społeczeństwa przed "faszyzmem", zaprowadzają klasyczne państwo postsowieckie (i postimperialne), posługujące się nielegalnymi "szwadronami śmierci". Jeśli ktos uważa, że przesadzam, to niech sobie przypomni "klątwę Olewnika".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#27221

Obejrzałem materiały na "Frondzie". Szok. Tolerancjonizm i Antycywilizacja Postępu dochowały się sprawnych hunwejbinów, nie ma co...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#27245

obejrzałem sporo fotek z przystanku woodstock - to jakaś zbiorowa masturbacja w śmietniku.

acha... znalazłem Pokojowy Patrol ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#27316

Bardzo pokojowa i pełna miłości, tudzież tolerancji fotka! Owsiak powinien ja powielać i rozprowadzać. Nie mają biało-czerwonej flagi, ani orzełków, więc to nie ""oszołomy", "nacjonaliści", "szowiniści czy "faszyści". Nie maja też krzyża, a tylko pseudoarabskie napisy, więc to nie "kruchta", "rydzykowcy" czy bojownicy o "państwo wyznaniowe". Jest jak trzeba!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#27318

A tak swoją drogą to owe osławione "bojówki", ONR czy NOP to wykastrowane pudelki w porównaniu do tych "psów wojny"
_____________________________

quot;Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#27376

obudźcie się! Nie żyjemy w „demokratycznym państwie prawa”. Prawo obecnie to jest rodzaj pały, którą „właściciele niewolników” mogą przywalić niewygodnym (na każdego jest paragraf). Legitymizacją różnych „władz” jest coraz bardziej przemoc (prywatne armie; armie zawodowe/zaciężne przechodzące „musztrę bojową” w walce z ludnością cywilną) Nie powiem co i jak trzeba robić w takiej sytuacji bo mnie zamkną. Są tu tacy, którzy jeszcze powinni pamiętać….
ps.
Tylko teraz będzie trudniej. Jedziemy już od dłuższego czasu po równi pochyłej.

"prawda przeciw wszystkim"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"prawda przeciw wszystkim"

#27351