Kłopotliwe i bolesne

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Czytam sobie w "Gazecie Polskiej" zestawienie wypowiedzi i zaniechań premiera Tuska w sprawie dostaw gazu. GaPol wykazuje mu całkowity brak konsekwencji, całość zaś kończy wezwaniem do dysmisji premiera. I wszystko by grało, gdyby nie jedna sprawa.
Notatka, o której piszę inauguruje cykl pod hasłem "Dlaczego Tusk musi odejść." Argumentów starczy zapewne jeszcze na całą kolejną kadencję, nawet gdyby nagle polski premier zaczął zachowywać się bez zarzutu. Co gorsza na razie nie możemy wcale być pewni, że faktycznie - tej drugiej kadencji nie będzie. "Gazeta Polska" też chyba zdaje sobie z tego sprawę, dlatego kończy notatkę apelem, który zacytuję w całości:

Mamy nadzieję, że po ocenie własnych dokonań, błędów i możliwości premier Tusk podzieli nasze stanowisko w sprawie potrzeby dymisji.
Jeśli zignoruje nasze pytania i argumenty, opublikujemy dalsze zarzuty wobec jego rządów, które mogą być jeszcze bardziej kłopotliwe i bolesne

Ok. Premier Tusk wygrał wybory pod hasłem "Polska zasługuje na cud gospodarczy". Ponieważ wskaźniki sobie, a indeks nędzy - na przykład - sobie, być może Tusk uzna, że tym cudem gospodarczym byłaby jego dymisja, ale chyba nikt w to nie wierzy. Stąd, jako czytelnicy, możemy być pewni, że obiecane informacje kłopotliwe i bolesne na łamy "GP" się przedostaną. Jednak jako czytelnik, a przy tym osoba zainteresowana tym, co się dookoła mnie dzieje, wolałbym inne postawienie sprawy. Skoro redakcja o czymś wie, to niech to pisze, nie zaś puszcza oko do premiera "albo ustąpisz, albo napiszemy, że x.". Skoro redakcji to x jest już znane, to należy je ujawnić i domagać się spełnienia tym mocniej uzasadnionego postulatu. Jeśli bowiem i redakcji chodzi o jakiś interes wyższy, to partnerem dla niej powinien być nie premier, a czytelnik. Bo, załóżmy, ten cud się jednak zdarzy. I co, wtedy już oszczędzicie i premierowi, i nam, tych doniesień kłopotliwych i bolesnych? Wy będziecie wiedzieć, premier będzie wiedzieć, my będziemy się domyślać? Chyba nie o to chodzi.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Odpowiedź na pytanie "dlaczego?" jest zawsze ciekawsza od odpowiedzi na pytanie "co?". Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#156530

Polecam skorzystanie z mojego ostatniego wpisu z godz.11.00
Widzi Pan,gdyby Reese żył do dziś,to miałby dopiero pole
do pisania nowych wzorów :-))
Tylko jedno mnie zaniepokoiło...że nawet Pan dał się
zmanipulować paleosocjotechniczą wrzutką medialną!
Przeciez nawet juz aviomarin nie pomaga,gdy sie włączy TV!
Ciao

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#156531

dziękuję, jakoś idzie. Zaraz spojrzę na wpis z 11, pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#156541

Akurat przed chwilą czytałam ten artykuł...

A czy te zarzuty to po prostu nie to wszystko, co wiemy od dawna, tyle że ujęte krótko i wprost?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#156581

mam natomiast trochę inne pytanie odnośnie polityki informacyjnej "GP"

dlaczego redakcja pisząc o sprawie wydarzeń smoleńskich cały czas uparcie lansuje tezę o wybuchu bomby tzw.próżniowej pomija możliwość uprowadzenia 

TU154.( jak również hipotezę dwóch samolotów) jak by w ogóle nie istniała taka możliwość. nie podaje w wątpliwość takiej teorii , nie podważa nawet dotychczasowych ustaleń w tej kwestii . choć by w formie wrzucenia tematu i odesłania zainteresowanych do zapoznania się z dotychczasową analizą faktów w blogu FYMa ?

z tego co czytałem redakcja nawet nie odpowiedziała na maile od blogerów 

w tej sprawie.

pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

" bo tylko prawda jest ciekawa"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" bo tylko prawda jest ciekawa"

#156613

Jak się ma mało amunicji to trzeba rozważnie obsługiwać spust.
Czyżby o to chodziło ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#156618

Czepiacie się, Budyń, jak jakiś bloger nie przymierzając...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#156656