HGW Watch kończy działalność

Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj
Michał Pretm zakończył dziś prowadzenie swojego bloga "HGW Watch", znanego chyba bardziej jako "Bufetowa watch". To kolejna porażka społeczeństwa obywatelskiego pod rządami partii, która obywatelska jest tak samo, jak milicja.
Strona poświęcona działaniom Hanny Gronkiewicz-Waltz była prawdopodobnie pierwszym i najwytrwalej prowadzonym w Polsce blogiem typu "watch". Twórcom innych bądź to nie starczało zaparcia (zwłaszcza twórcom licznych blogów mających zajmować się PiS, które padały po kilku wpisach), bądź formuły trzymały się dosyć luźno.

Pretm tymczasem swojego bloga konsekwentnie prowadził przez 5 lat, stając się zmorą i obiektem kilku śledztw urzędników z warszawskiego ratusza. Dla wielu osób był stałym źródłem informacji, jednak w czasach miłości krytyka nie jest towarem specjalnie poszukiwanym, podobnie jak rzetelna informacja skazana jest na porażkę w starciu z propagandą sukcesu. Po zdobyciu przez HGW drugiej kadencji bloger rozważał rezygnację, ostatecznie zdecydował się na kontynuację swojej pracy, jednak notki pojawiały się coraz rzadziej. Dziś pisze "Kopanie się z koniem, który od 5 lat, z roku na rok, jest silniejszy, przy obojętnej publice, przestało być zajęciem ciekawym". Czy trudno się dziwić? Pytany o powody swojej decyzji przez dziennikarzy TVN24 dodaje: "- Dziwi mnie to, jak niewielu ludzi oburza się na skandaliczne wydarzenia w Warszawie. Weźmy np. przekładanie z biurka na biurko papierów w sprawie przesunięcia pomnika Czterech Śpiących, łatanie dziury budżetowej podwyżkami, czy sprzedaż SPEC w ekspresowym tempie. Skoro nikomu to nie przeszkadza, to po co mam o tym pisać? - pyta retorycznie i konkluduje: - Brak społecznego sprzeciwu oznacza, że ludzie akceptują taką politykę. Tym samym nie potrzebują tego rodzaju monitoringu postępowania władz miasta.".

Myślę, że to nie jedyny problem. Władze, w koalicji z mediami, wmówiły ludziom, że nie odpowiadają za żadne problemy, za to im właśnie zawdzięczamy sukcesy. Działa to na każdym szczeblu - i lokalnym, i państwowym. Kilka miesięcy temu w sklepowej kolejce byłem świadkiem solidarnego narzekania na rosnące ceny, które skończyło się, gdy jedna pani zaczęła winić za drożyznę rząd. Wówczas druga uznała za punkt honoru obronę władzy - "Czy pani myśli, że to rząd odpowiada za kryzys? Za ceny?". Zapytana, po cholerę nam rząd, który za nic nie odpowiada szybko wyszła ze sklepu. Gdy w piątek na warszawskim Dworcu Centralnym (podobno remontowanym) usłyszałem komunikat, że na pociąg jeszcze sobie poczekam, najbardziej wściekły byłem nie na ogólny burdel, zwany "Polską w budowie", a na współpasażerów. Tak samo jak ja przeklinających pod nosem, ale nie dostrzegających faktu, że swoim stadnym głosowaniem za Platformą udzielili cichej zgody na status quo. Na to, że Polska jest w budowie i za cztery lata też będzie - jak powiedział w parodii orędzia Robert Górski. Będzie, dokładnie w tym samym miejscu, co teraz.

Cóż, urzędnicy w warszawskim Ratuszu mają chyba pierwszy spektakularny sukces na swoim koncie.

http://hgw-watch.pl/2011/10/to-ostatnia-notka-zamykajaca-projekt.html
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,hgw-watch-sie-poddaje,308681.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

bo zaglądałem na ten blog jako mieszkaniec.

Szkoda tym bardziej że twórcy KOR wiedząc że ich dzialanie nie ma sensu, jednak DOKUMENTOWALI nadużycia władzy.

Może Michał powinien udzielić sobie urlopu i znów wrócić.
Mieszkam w tym samym miescie i też nie chce mi się wychodzić z domu.

W latach 70-tych korowcy byli jeszcze bardziej samotni....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194328

Zgadzam sie z tekstem.

Kiedy Chamberlaim wracal z Monahium  W.Churchil powiedzial do niego cyt. "sprzedaliscie  HONOR  wzamian za pokoj   a wojne i tak bedziecie mieli"

 To samo mozna powiedziec o "polakach",ktorzy w  70 % gosowali na PO i gejow, ze

 Oddali   BOGA  HONOR I OJCZYZNE  wzamian za miche i spokoj.

 Pytanie ? Czy to jeszcze jest POLSKA ???

Pozdrawiam z za wody.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194329

Xenia
w Warszawie 11.11.11 Marsz Niepodległości, nazywając ich "faszystami". Podam jeszcze raz ten link, bo tam gdzie go podałam, jest już daleko, a dobrze będzie, jak zobaczycie kto to taki. Jacy to "polacy".
http://www.11listopada.org/sklad
Ja też żałuję, że ten Pan kończy działalność, ale może jeszcze kiedyś coś napisze. Ja myślę, że to szybko nastąpi, po N.Roku napewno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Xenia

#194344

 Najbardziej rozweseliły mnie te organizacje :

     Samba z szamba

     Klubojadalnia Eufemia

     Tu Brzoza tubrzoza

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194357

zgadzamy lecz nic niemamy wspólnego

szkoda szkoda wielka Jonny Casch was great oh no  be with me he was great

bez kłamstw proszę

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194348

Nasz portal też czeka marginalizacja i wyklęcie. Władza jest jedyną słuszną!. My jesteśmy oszołomami i chorymi na chorobę sierocą, pisiorami. Wyginiemy więc jak dinozaury!. Może nawet z tej samej przyczyny?. Wszak rok 2012, to tylko powtórka z Boskiej rozrywki?. Tusk czytywał chyba dzieła, swojego wielkiego rodaka?. Tylko pełnia władzy i zniszczenie opozycji, namaści go na fuhrera!. A mnie żal d...ę ściska, taki mały, pokraczny, gruchający i ryży fuhrerek?...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194351

A co do Michała Pretma. Nie nalezy się dziwić, ze nie wytrzymał kopnięcia w zęby, jakie zafundowali mu kochani warsiawiacy-rodacy. Nie wszyscy są w stanie to wytrzymać! Mam tylko nadzieję, ze za jakiś czas, myślę ze dość długi, ci urzędniczy głupcy zoriętują się co zrobili. A nastąpi to w momencie kiedy sami dostaną kopniaka w zęby! A kiedy dostaną? Kiedy HGW i reszta zacznie ich wyrzucać na zbitą mordę z biur i urzędów, z braku pieniędzy, a oni nie będą mieli gdzie pójść, bo w międzyczasie PO wykończy cały przemysł i drobny biznnes. 

Niestety ci głupcy nie są w stanie pojąć sprzęzenia zwrotnego. Jest drobny biznes, są zakłady pracy - są podatki, są pieniądze którymi mozna zapłacić urzędników. Ot i wszystko.

Za kilka lat wybiorę się popatrzeć jak wyborcy HGW zapieprzają na zmywakach w róznego rodzaju knajpach i pubach, bo przeciez nigdzie więcej pracy nie dostaną w tej Europie. Z ich zdolnością przewidywania nikt nie powierzy im nic co wymaga jakiegokolwiek myślenia.

____________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#194353

"Będzie [Polska], dokładnie w tym samym miejscu, co teraz" – to chyba zbytni optymizm

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194358

Nie Polska, tylko budowa. Co do miejsca Polski - nie mam złudzeń.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194365

No, jak się nie udało zmusić HGW do referendum w sprawie sprzedania SPEC-u - nie zebrano dostatecznej ilości podpisów, to jednak ręce człowiekowi mogą opaść do samej ziemi na taką głupotę ludzi.

Ceterum censeo Moskwa delendam esse
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#194359

HGW Watch to kawał rzetelnej, obywatelskiej, roboty dzięki której ludzie mieli jakieś pojęcie co się, lokalnie, dzieje. Jednak rozumiem doskonale Autora ww. Wszyscy czujemy, po ostatnich wyborach, pewien rodzaj zmęczenia, spowodowanego obojętnością dużej części rodaków. Fakty leżą w zasięgu ręki, wyłożone wysiłkiem osób takich jak Autor HGW Watch, wystarczyło tylko po nie sięgnąć!
Nie chcę kadzić ani demotywować, ale trzeba mieć świadomość skali. Pojedynczy człowiek, w starciu z urzędniczą machiną, wspieraną przez media, ma nikłe szanse. Chwała więc Panu Michałowi za podjęcie wyzwania, szkoda, że nie wytrwał, ale głównie szkoda, że nie znalazła pomocy wśród prawie dwóch milionów mieszkańców miasta, na rzecz którego poświęciła kawał z 5-ciu lat życia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194367

"rząd nie jest stroną" za pomocą propagandy zostało wtłoczone do głów i nawet schorowane babiny, co nie mogą dostać się do lekarza, a jak już, to nie mają na wykupienie recepty, nawet one na widok Kaczyńskiego mówią - "i znów ten piź....ielec". Absolutnie nie kojarzą swojego rozpaczliwego położenia z rządem, Tuskiem i z PO.

Na co dzień stykam się z ludźmi, którzy ledwo potrafią podtrzymać czynności biologiczne swoich organizmów, taka tam nędza, ale nienawidzą Kaczora. Byle telewizor działał...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#194444