Koniec najbardziej krwawego Ramadanu. Co Macron świętuje z muzułmanami?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Świat

Świat islamski świętuje dzisiaj, 25 czerwca 2017 roku, Id al-Fitr,  koniec najświętszego miesiąca w muzułmańskim kalendarzu, koniec Ramadanu.  Najbardziej krwawego Ramadanu w historii. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 1627, podczas gdy w poprzednim roku zabito 421 osób. Jaka jest reakcja liderów Unii Europejskiej?

Widoczna jest zmiana w europejskich mediach, w obrazach przelewających się przed meczetami, na ulicach i placach modlących się tłumów muzułmanów. Nie tylko opodal manifestujących przeciw terroryzmowi kibiców w Londynie, w Newcastle, gdzie symbolicznie Allah pokarał wiernych za dozwalanie kobiecie na jazdę samochodem (6 rannych, w tym dziecko), w Kairze, Stambule, kirgistańskim Biszkeku, Peszawarze w Pakistanie, filipińskim Marawi, ale i w Moskwie. Relacje zdjęciowe, jakich wcześniej w mediach nie było, uświadamiają nam, jak jesteśmy osaczeni, rozległość i siłę islamu. 

Tymczasem "Le Monde" pyszni się tym, że Emmanuel Macron jest pierwszym od dziesięciu lat prezydentem Republiki Francuskiej. który wziął udział w tym corocznym święcie Iftar. Szef podobno piątego światowego mocarstwa był gościem Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego (fr. "Conseil Français du Culte Musulman", w skrócie: CFCM).  Pytanie, po co? Macron poszedł tam prosić muzułmanów, żeby wzięli udział w "walce" przeciw "głosicielom nienawiści" oraz "izolacjonizmu". To wstrząsający gest, dowodzący bezradności, uległości i czegoś, czego nie pozwolę sobie tu nazwać po imieniu... Czy ktokolwiek myśli, że go posłuchają? 

Macron nie jest jednak pierwszym w tym względzie kretynem, pokazującym swoją słabość, wśród przywódców europejskich. Już na Iftar w Berlinie, 2 lipca 2015 roku, kanclerz Angela Merkel czyniła grzeczności niemieckim muzułmanom. Twardo twierdziła, że "Islam jest integralną częścią Niemiec i nią pozostanie"!  Zastrzegła, że "nie jest słusznym ["correct"], by traktować z podejrzliwością ogół muzułmanów, albo ich dyskryminować, ze względu na działania innych." Podkreśliła, że "większość muzułmanów w Niemczech jest obywatelami szanującymi prawo i Konstytucję". Jednocześnie zagroziła, że wszelkie ataki na miejsca kultu religijnego będą karane z najwyższą surowością.

Konkludując, co w rzeczywistości świętowali ci czołowi islamo-lewicowcy? Świętowali oni śmierć wielu ludzi ginących corocznie w czasie Ramadanu. W tym kończącym się właśnie - co najmniej 1620 ludzi, zabitych przez islamskich ekstremistów w czasie tego najbardziej krwawego w historii Ramadanu.

Większość ofiar to muzułmanie, wśród nich kobiety i dzieci. Ofiarami są ludzie Zachodu różnych narodowości, chrześcijanie, Azjaci, sunnici, szyici, Arabowie, wszyscy. Brak danych na temat ofiar w Rosji.

Miejscem zamachów, o których u nas się nie pisze, jest Irak, Pakistan, Afganistan, Indie, Iran, Izrael, Libia, Syria, Filipiny, Kenia, Jemen, Somalia, Nigeria, Kamerun, Egipt, Tunezja, Algieria, Burkina Faso, Tajlandia, Mali.

Ostatnie trzy dni przyniosły prawie 200 ofiar. Próbowano ataku nawet w ostatni dzień Ramadanu na Wielki Meczet w Mekce (Arabia Saudyjska), przy najświętszym dla muzułmanów placu - Kabaa (zamachowiec zginął, raniąc 6 cudzoziemców i 5 funkcjonariuszy ochrony).

Według raportu ONZ, 9 czerwca, w Mosulu, Irak, ISIS zabił za jednym zamachem 231 cywilów, którzy próbowali uciec z miasta.

W czasie tego Ramadanu zginęło trzech dziennikarzy (Haripu, Pakistan, 11 czerwca; Mosul, Irak, 19 i 24  czerwca), ale i fryzjer (Quaidabad, Pakistan, 4 czerwca).

Żeby zginąć wystarczy domniemana zdrada wiary (Marawi, 28 maja), tylko nie chcieć małżeństwa (Kacha Khuh, Pakistan, 27 maja), kobieta może być spalona za ciążę z niemuzułmaninem (Bijapur, Indie, 4 czerwca), można być zabitym za zapalenie papierosa w czasie postu w Ramadan (Oldenburg, Niemcy, 1 czerwca) albo za zabranie rodziny do lodziarni (Bagdad, 29 maja), albo na spacer po moście (Londyn, 3 czerwca). 

To właśnie świętował Macron i Merkel ucztując przy wspólnym stole z muzułmanami?

 

 

]]>http://www.bbc.com/news]]>

]]>http://wpolityce.pl/swiat/345779-pilne-kobieta-wjechala-samochodem-w-tlu...]]>

]]>http://www.lemonde.fr/religions/article/2017/06/25/ramadan-les-musulmans...]]>

]]>http://www.europe-israel.org/2015/07/la-chanceliere-allemande-a-liftar-d...]]>

]]>http://niezalezna.pl/94292-jeszcze-europa-co-piaty-francuz-wyznawca-isla...]]>

]]>http://www.pch24.pl/ilu-naprawde-muzulmanow-zyje-w-niemczech--oficjalne-...]]>

]]>http://www.breitbart.com/]]>

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (14 głosów)

Komentarze

Banksterska wydmuszka czyli Makaron to tylko ulepszona wersja Swetru...tak samo nie rozumie świata i nie ma pojęcia co "świętuje" - każą to świętuje...

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1543043

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1543054

"ciemny lud od Ojca Rydzyka,to już nie ? a mohery też ,nie ?

 

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1543059

niestety będziemy mieć jeszcze wielkie z nim kłopoty,ale mam nadzieję że z Bożą Pomocą i naszym zaangażowaniem damy radę kolejny raz, kolejny dla dobra Naszej Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polski i Jej Narodu

Tak nam dopomózBóg

Vote up!
3
Vote down!
0

gość z drogi

#1543060

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1543062

to co można zrobić z tymi zniekształceniami ,które dotyczą byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego  i podobnych przypadków ? ale by nie niepotrzebnie zmieniać toru rozważań kończę mój wpis na tym przykładzie. Codzienne Zycie ma swoje wymagania :)

życzę Dobrego Dnia Polsce i piszącym  

          pozdrowienia dla Autora artykułu :)

który wyraża podobne obawy i refleksje  wielu,wielu Polek i Polaków zaniepokojonych tym ,co wyprawia "przymierze "Francji i Niemiec

Vote up!
4
Vote down!
0

gość z drogi

#1543064

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1543068

stylistyczne. Po polsku - stoi budynek, stoi drzewo, stoi człowiek, stoi krzesło itd.

W regulaminie - jest zapisane lub - napisane, w gazecie - jest napisane albo - piszą, ale nie - pisze. Ewentualnie - pisze się, ale zmienia to sens wypowiedzi.

Wstyd pisać na blogu, jeśli się nie zna języka! I ten Jsc twierdzi, że zaczynał studia? Maturę uzyskał? "Nie pchaj się na afisz..."

Ode mnie minus.

Vote up!
2
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1543183

Macron tak jak wielu podobnych mu polityków udaje, gra rolę pajaca odwracającego uwagę opinii publicznej od istoty akcji "ratujmy uchodźców".. Ta akcja "ratowania uchodźców" (zaproszonych przez potworną Merkel), to lipa, zaplanowana manipulacja lewaków. Wystarczy zebrać fakty, logicznie pomyśleć  i wyciągnąć wnioski. Szkoda tylko, że wielu zwykłych i "niezwykłych" (intelektualistów i duchownych katolickich) daje się na te zbrodnicze manipulacje nabrać. Tak zwanych "uchodźców" ratuje się kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od linii brzegowej i przewozi statkami "ratowników" kilkaset kilometrów do Europy, zamiast dostarczyć do najbliższego portu? Na "uchodźców" ( w przeważającej liczbie młodych mężczyzn) często statki już oczekują na morzu "aby ich ratować" zanim jeszcze odbili od brzegu...  Dzięki "ratowaniu uchodźców" (w większości islamskich imigrantów) można wprowadzić nowy Porządek Świata -"multikulti" - w którym DEKALOG ostatecznie "przestanie obowiązywać".  Islam to narzędzie do walki z Naszą cywilizacją. Prawdziwi uchodźcy pragną powrotu do swoich domów i potrzebują pomocy w powrocie do normalnych warunków życia. Macron to europejska k....wa.

Vote up!
3
Vote down!
0

RAK

#1543111

Obecna rzeczywistość zawarta w jednym zdaniu "nowy porządek świata w którym DEKALOG ma przestać obowiązywać a Islam to narzędzie walki z Naszą cywilizacją".

Vote up!
2
Vote down!
0
#1543219

A potrzeba naprawdę trzeźwej refleksji i nad powodem żywotności tej dość topornej religii i nad jej różnymi formami. Złudzenie ,że się zasymilują , unowocześnią ,zateizują to zaklinanie rzeczywistości. Siła islamu są wartości :Bóg, Rodzina, Prawda. A słabością nieumiejętność ich pełnego uchwycenia, przechowywania i przekazywania - to dlatego świat islamu jest tak bardzo podzielony i skonfliktowany. 

Vote up!
2
Vote down!
0
#1543113