Pogonić wreszcie lizusa-Sikorskiego!

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Kraj

Rosja apeluje, wzywa ministrów Poslki, Niemiec i Francji do wywarcia wpływu..., stanowcza reakcja... Ha, ha, ha! Ławrow stawia na baczność Sikorskiego? A przecież Rosja rzekomo miała się nie wtrącać, miała nie interweniować, i co? Nerwy puszczją Ławrowowi? Putin obsztorcował swoich dyplomatów? Władymir Łukin (były szef komisji spraw zagranicznych Dumy, były ambasador w USA, obecnie Rzecznik Praw Obywatelskich) jako czwarty przy tym kijowskim stoliku do negocjacji nie umiał doprowdzić licytacji do finału? Hm, słabo, słabiutko, idzie ta rozgrywka, towarzyszu Putin!

 A tymczasem oczy świata z wyczekiwaniem zwrócone są na Kreml. Zachód się łudzi, że "Putin-demokrata" poszukuje dyplomatycznych dróg rozwiązania problemu, skoro delegował do Kijowa swojego wysłannika, że to ma niby oznaczać, iż nie ma on intencji użycia siły. Jak zwykle, Zachód szuka sobie jakiegoś wygodnego alibi. I nie traktuje serio Ukrainy. Na przykład, francuski "Le Figaro" pisze o relacji Rosja-Ukraina, o zablokowaniu umowy o pomocy w kwocie 15 milardów dolarów, jak o pozbawieniu kieszonkowego za karę, za buntowanie się, "młodszego braciszka"... I że Rosja nie pozwoli mu tak łatwo opuścić "rodzinnego łona"... Co prawda zachodnie gazety na pierwszych stronach, a telewizje jako główne niusy, pokazują krwawe obrazy z Majdanu, pokazywały milicjantów strzelających z kałachów do cywili, ale politycy tylko markują jakieś gesty, pozorują jakieś rozmowy o sankcjach i w rezultacie nic, nic nie wychodzi, poza słowami, że "podzielają zaniepokojenie" Kremla... A Kreml chce więcej, żeby głośno potępili tych awanturników, nazistów, bojówkarzy, bandytów, gangsterów i pałkarzy! 

Janukowycz wycofał się do Charkowa, by zewrzeć siły wspierające upadający reżim, poczekać na posiłki z Rosji. Kreml już ogłasza, że Krym chce do Rosji. Kijów zaś tymczasem robi, ile zdąży. Wszystkie scenariusze są teraz możliwe, nie chcę się wygłupiać rozwijając którykolwiek z nich, by potem, jak niektórzy mądrusie, przechwalać się swoimi "proroctwami".  

Skupię się tylko na naszym "podwórku". Uważam, że było ze strony Tuska-Sikorskiego wielkim dyplomatycznym nietaktem i niezręcznością  - niezależnie od moich poglądów - zignorowanie deklaracji Wałęsy, który chciał występować jako mediator w Kijowie. Niezależnie od wszystkiego (wiem, że mnie zaraz oplujecie), Wałęsa jest postrzegany na całym świecie jako jeden z największych Polaków, symbol, ojciec "Solidarności". Dawanie mu pstryczka w nos przez takiego smarkacza-Sikorskiego przed całą opinią międzynarodową to duży dyplomatyczny, marketingowy błąd. Sikorski nie powienien stawiać własnego lansu i własnej kariery przed racją stanu. To raz.

 A dwa, to robienie sukcesu z czegoś, co raczej jest powodem do wstydu - taki pośpiech w siadaniu do stołu, do rozmów z dyktatorem, który jest odpowiedzialny za śmierć co najmniej 100 osób i 1500 rannych w ciągu ostatnich 90 dni. Czy rząd Tuska nie uznaje odpowiedzialności Janukowycza za te ofiary, czy może uważa, że "Majdańcy" sami do siebie z dachów strzelali? Bo jeśliby jednak Tusk-Sikorski uznawali tę odpowiedzialność, to nie mogliby raczej usiaść do rozmów z mordercą? Z mordercami swoich rodaków, swoich braci, się nie rozmawia.  Nie pertraktuje się ze złodziejami, ani kłamcami. 

I trzy - to zachowanie samego Sikorskiego w trakcie tzw. negocjacji, kiedy nazbyt mocnymi słowami zagroził przedstawicielom opozycji. Wielu z nas ma niedobre z tym skojarzenia. Majdan też nie boi się grożby stanu wyjątkowego, ani że będą do nich strzelać. Wolą wszyscy być martwi, niż stracić godność. Te słowa Sikorskiego w tym momencie to wielki błąd, to nieprzyzwoitość. Po co Sikorski to powiedział, po co to zrobił? Chciał być znowu prymusem w sztorcowaniu opozycji? Zabłysnąć przed Łukinem, którego Putin wysłał tam do pilnowania? Najpierwszy lizus w klasie? 

Jak dla mnie to jego koniec. Trzeba Sikorskiego wreszcie pogonić.

Przetaj też:

 ]]>notatnikmieszczucha.salon24.pl/563665,ukraino-to-nieprawda]]>

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

i ma za zle ze inny zdrajca Sikorski dal mu prztyczka w nos.

Mimo ze autor wie ze zostanie opluty zarza (to jakis masochizm) to dalej brnie w gowno walesowskie

propagujac nam jego domniemane wyczyny i jak jest spostrzegany przez caly swiat .

Otuz Walesa nie jest postrzegany juz tak jak autor by sobie tego zyczyl i nad tym pracuja tysiace Polakow rozsianych po swiecie oraz setki niezaleznych gazet polonijnych.

Ktore przy kazdej okazji ukazuja walese jako zdrjce, moze autor nie widzial filmow z protestow Polonusow jak przyjezdzal alesa do Ameryki zreszta nie tylko

bo kazdy zdrajca z Polski np.Tusk czy Komoruski to chodzi kanalami tam gdzie jest Polonia.

Sikorski jak i Wales dmuchaja w ta sama tube i z tego samego zloba sie karmia.

 

Tak ze bez obawy krzywdy se nie zrobia tyle ze Sikorski to karjerowicz i nietylko cwaniaczek ale w miare inteligentny i potrafiacy sie posluzyc mowa czego o Walesie nie mozna powiedziec.

 Prymitywny Bolek zrobil swoje kiedy bylo trzeba polactwo sie na niego nabralo a pozniej zostal podmieniony przez Stolcmana i tu jego karjera sie zakonczyla

w pzrzejeciu Polski przez zydokomune w nowym ustroju.

 

Sikorski chce okraglego stolu i grubej kreski dokladnie tego co bylo w Polsce i traka jest polityka miedzynarodowki zydowskiej.

Spelnilo sie to w Polsce to moze ta sama droga pojdzie Ukraina .

 

Wystarczu sie przypatrzec opozycji ukrainskiej to alabo Zydzi albo dupowalzy zydowskie.

 

Majdan nie chce tych Zydow ani okraglego stolu i ma racje.

 

Co sie mozna prawie zgodzic z autorem to to ze trzeba pogonic Sikora ,a te moje prawie, bo najpierw go trzeba rozliczyc zdradestanu i za Smolensk.

Vote up!
8
Vote down!
-4
#418339

Całkowicie się zgadzam z Pańskimi poglądami i "kupuję" to rozliczenie przed pogonieniem Sikorskiego.

Moje uwagi dotyczące pominięcia "starszego" Noblisty odnosiły się trochę kpiarsko do braku wiedzy o zasadach protokołu i prowadzenia polityki zagranicznej państwowej, nie prywatnej i nie partyjnej. Sorry, że Pana wkurzyłem...

Vote up!
8
Vote down!
-3

mieszczuch7

#418345

Nie należy zapominać, że porozumienie zostało zawarte, a opozycja w osobach "trzech tenorów" przestaraszyła się groźby.Nawet komenda Majdanu zaakceptowała porozumienie.

 Dopiero Majdan wygwizdał układ i jego autorów.Prawy sektor dokończył sprawę.

 

Dla Sikorskiego to sygnał, że nie ma co liczyć na gierki, kiedy ma się przed sobą zdeterminowany tłum. Nie tylko dla niego, zresztą,  ten sygnał:)

 

 Putin nie odpuści. Mam wrażenie, że zacznie od prowokacji i napuszczania na siebie opozycjonistów, następnie aktywistów, a na koniec zamiesza w tłumie na Majdanie.

 Równolegle mogą pojawić się ofiary odwetów na tle etnicznym. To zawsze chwyta. Odpukuję...

Pozdrawiam

 

Vote up!
7
Vote down!
-3
#418348

i po wejsciu do UNI , mamy tez dostep do niezaleznych mediow i wonego internetu oraz z nim zwiaabych mediow  tak wiec Ukarincy nie sa tacy durni jak byli Polacy.

Oni moga wykorzystac nasze doswiadczenie i nie pojc deoga ktora chciala im narzucic Moskwa i Berlin za pomoca jakiego zydowskiego przydupasa z Polski.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#418352