Co Sarcozy sądzi o wystapieniu Sikorskiego?

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

Jeśli berlińskie wystąpienie ministra Sikorskiego zostało zauważone, to głównie dlatego, że ono szokowało. W sytuacji gdy wszyscy w "starej Europie" najchętniej zrzuciliby ciążące zbyt mocno więzy, pozbyliby się "biednych kuzynów" ze swego domu, nagle polski minister SZ oręduje za większą "rodzinnością"! Coś, czego nikt nie chce, choć otwarcie się nie przyzna. Coś prowokującego, zgrzyt zmuszający do reakcji. Można to wyczytać między wierszami europejskiej nowomowy:

"Le ministre des affaires étrangères polonais, Radosław Sikorski, a tenu à Berlin un discours remarqué sur l'avenir de l'Europe. Au moment où l'Union européenne va de crise en crise, ce plaidoyer est important car il jette les bases pour une grand discussion sur le futur de notre continent." [http://www.ceuropeens.org/photorama/le-plaidoyer-europeen-de-radoslaw-sikorski-berlin]

W mediach francuskich trudno jednak się doszukać jakiejś reakcji. Jeśli już to dzienniki podkreślają histeryczny, emocjonalny ton apelu Sikorskiego, tytułując krótkie relacje "dramatycznym apelem". Wybijają mocno jego słowa o zawaleniu się strefy euro i apokaliptycznych tego konsekwencjach. Apokalipsa? Sikorski przekroczył pewne umowne granice, zabrakło dyplomatycznego wyczucia.

Niemiło, nieznośnie też dla francuskiego ucha brzmi przypochlebianie się Szwabom: "Staliście się dla Europy narodem niezbędnym." Inaczej mówiąc, Europa nie może się obejść bez Niemców? To Niemcy mają decydujący głos? Nie, Francuzi, Sarcozy, mogą tylko zignorować takie wyskoki! I to milczenie to dobitny wyraz dezaprobaty. Nie jest więc prawdą, jak centralne medai usiłują nam wmawiać, że wyskok Sikorskiego spotkał się z dobrym przyjęciem naszych unijnych partnerów. Niektórzy zastygli z oburzenia.

"Des "conséquences apocalyptiques"

"Vous êtes devenu la nation indispensable de l'Europe", s'est exclamé M. Sikorski, dont le pays, qui n'est pas membre de la zone euro, préside actuellement l'Union européenne. Le ministre a en outre averti que l'"effondrement" de la zone euro aurait des "conséquences apocalyptiques"."[http://www.lefigaro.fr/flash-eco/2011/11/28/97002-20111128FILWWW00707-dette-la-pologne-presse-berlin-d-agir.php]

PS. Trafny jest również taki francuski komentarz, że wypowiedź Sikorskiego jest motywowana obawą o konsekwencje gwarantowanych przez polski rząd kredytów dla Grecji.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 (napisałem sikorskiego z małej litery ale wolałbym nawet nie wymawiać tego nazwiska ) - to wie że w Berlinie był pod wpływem "choroby filipińskiej" lub innych środków odurzających.Kategorycznie NIE ŻYCZĘ SOBIE aby komediant ośmieszał Polskę i Polaków - a może robi to celowo za wskazówkami żydów amerykańskich którzy zapowiedzieli takie akcje na aranie międzynarodowej.Na dowód że jesteśmy krajem tolerancyjnym zapraszamy tu do Polski Talibów ,przedstawicieli Hamasu i innych obywateli Arabskich aby tu na neutralnym gruncie porozmawiali sobie z żydami na wiele spraw - Polska to wymarzony teren dla Was ! - bardzo ale to bardzo zapraszamy ! .Wrogiem takiej rozmowy są kamery na ulicach a więc kilka wskazówek - kamery "na drucie " wyłącza się prosto - jednym cięciem natomiast kamery przekazujące obraz przy pomocy WiFi  (przy kamerach zamontowane są antany kierunkowe - take prostokąty lub kwadraty - po nich można poznać kierunek rutera bazy) blokujemy przy pomocy programu do łamania kodu WEP,WPA -  np.AiroWizard do zrywania połączenia w celu nawiązania ponownego i tak w kółko - po wcześniejszym rozpoznaniu tematu skuteczność  z jednego kilometra a przy pomocy dobrej anteny kierunkoweja nawet wiele  więcej. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205353

Nie udało się zbudować kołchozu (normalka to przerabialiśmy),  Zdradek proponuje zbudować coś bardziej parszywego.

W polskojęzycznych mediach, od rana trwa, urabianie lemingów.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205424

Niestety, ponad naszymi głowami, zostaliśmy pozbawieni horyzontu, jak konie z kierunkowymi klapkami na łbie??? Nic nie wiemy, co o tych dramatycznych, wyimaginowanych strachach, co mówią naprawdę niepodległe kraje, czy tam, też, jest już tatalitaryzm i poprawność polityczna??? Czy władze tych krajów, też bez ich zgody, sprzedają w niewolę Niemcom, swoich obywateli??? Kiedy i od kogo, dowiemy się prawdy, a może Niemcy szykują się do wojny??? A może, chodzi w tym całym chaosie kryzysowym, o usunięcie Polski, jako niezależnego państwa??? A może, to główne zadanie ekipy TUSKA, wnuka dziadka z wermachtu??? A może, chodzi o powrót do granic z przed pierwszej wojny, bez Polski, bo tylko prawdziwych Polaków elity patriotyczne usuwają(być może mordują)??? Wszystko, być może po to, że gdy już uspokoi się, to Polski już nie będzie??? Pamiętajmy, że zanim przedstawią plany w polskim sejmie, jadą bez mandatu, deklarować poddańcze hołdy, Niemcom do Brukseli??? I tak w kilka osób, mogą wygrać wojnę??? Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#205375

mieszczuch7

Trafna uwaga: "główne zadanie ekipy".
Przecież niczym innym się nie wykazali?
Pozdrawiam wzajemnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mieszczuch7

#205377

mieszczuch7

Trafna uwaga: "główne zadanie ekipy".
Przecież niczym innym się nie wykazali?
Pozdrawiam wzajemnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mieszczuch7

#205378

mieszczuch7

Trafna uwaga: "główne zadanie ekipy".
Przecież niczym innym się nie wykazali?
Pozdrawiam wzajemnie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mieszczuch7

#205379