1981 i 2011 - a wszystko jest podobnie!

Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

"80 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów, 1900 wozów bojowych i 9 tys. samochodów." - wiadomość grubą czcionką na portalu Money.pl.

No to nieźle nas zabezpieczają - pomyślałem. Wczoraj wieczorem Śródmieście było super zabezpieczone: na każdym rogu brygada uzbrojonych po zęby policjantów, Nowomiejską grupami po czterech chodzili, a na Marszałkowskiej przy Litewskiej, koło IPN-u, całe zgrupowanie. Skąd oni ich tylu nawieźli? Chyba znowu musieli sięgnąć po rezerwy z prowincji, żeby się tylko chłopaki w tej Warszawie nam nie pogubili! A na ulicy Ikara - widzieliście? Cały oddział szturmowy nowego ZOMO zablokował ulicę, cała ulica Jaruzelskiego! O ironio! Chciał się stanem wojennym ochronić przed tą dziką, niepoczytalną, żądną krwi swołoczą, a tu trzydzieści lat minęło i nic! Znowu trzeba pały wyciągać na postrach! Ale władza ta sama, tak samo działa na rozkazy Jaruzelskiego, dyspozycyjna, broni swego "męża stanu"...

Chwila, moment! Za szybko myślę! Ten artykuł w Money.pl, to przepraszam, jest wspomnieniowy, przypomina dane z 13 grudnia 1981 r.... Ale co się dziwicie, że mi się tak skojarzyło: przecież wszystko bardzo jest podobnie!

http://news.money.pl/artykul/30;rocznica;wprowadzenia;stanu;wojennego,13,0,988685.html?p=md

Ocena wpisu: 
Brak głosów