"Seawolfie", larum grają, a Ty śpisz !?!

Obrazek użytkownika Obserwator
Idee

"Seawolfie", larum grają, a Ty śpisz !?!

 Jeszcze Platforma nie zatopiona, jeszcze karierowicze, presstytutki, grillowicze z ciepłą wodą i ci, którzy tą całą zbieraniną sterują, w twarz się nam śmieją, a Ty klawiaturę odkładasz by na rajskich łąkach wywczasów zażywać, z Czarneckim krotochwile opowiadać i przy dzbanie lipcowego miodu z Batorym, Żółkiewskim, Chodkiewiczem i Zawiszą Czarnym czas przyjemnie spędzając, z góry na nas patrzeć!?!

 Jeszcze praca nie skończona, nieledwie zaczęta, ot, pierwszą skibę odłożyć zdążyłeś by wstrząsnąć tymi resztkami nas, Polaków, którzy w zaciszach domowych przed argusowym okiem Wielkiego Brata schronienia szukając, na spokojne przeczekanie huraganu głupoty i podłości naiwnie liczyli!?!

 A kto następnemu pokoleniu drogę wskaże, kto ich oświeci że - za Twoim przykładem idąc - wiedzą i kompetencją można niezależność zdobyć i możnym tego świata nie musieć jeść z ręki? Czemu nas, którzy Twoim talentem wsparci ledwo co zaczęliśmy głowy podnosić, samotnych zostawiasz !?!

 A może stałeś się dla nas tarczą i bronią tak potężną, że zamiast korzystać z Twoich talentów jako wsparcia w walce, zaczęliśmy się za nimi leniwie chować? Może dlatego zostaliśmy sami, aby już nie czekać na to co Ty powiesz, ale samemu przemawiać? Może tam, w górze wiedzą, że nawet najpotężniejsza fala gdy samotna, statku Platformy nie zatopi, zaś żmudny atak szeregu fal w długim sztormie rozwali każdą jednostkę? Może teraz, zamiast liczyć na to, że powiesz coś ZA NAS, będziemy zmuszeni dorosnąć do samodzielnego mówienia?

 Dziękuję Ci, że wskazałeś drogę i formę, że Twoja ironia i systematyczne piętnowanie napuszonej głupoty pokazały jak zwyciężać w polemice z potężniejszymi, że nie ma co traktować durniów na serio, choć rzeczywiście mogą zrobić krzywdę, dziękuję że będziesz już na zawsze punktem odniesienia dla naszych starań, pewnym wzorcem z którym będziemy mogli porównywać czynione na miarę naszych możliwości próby.

 Patrz Seawolfie na nas z nieba i uśmiechając się pod wąsem z leżaka na złocistej plaży Zatoki Kapitanów rajskiej wyspy na Oceanie Wiecznego Spokoju, wyproś u Pana dla nas choć odrobinę Twojego talentu, tak potrzebnego następnym pokoleniom.

 A może specjalnie dla Ciebie, założą tam wreszcie internet?...

Brak głosów

Komentarze

Carmina
Dziękuję. Czytam wszystkie wpisy nie tylko na Niepoprawnych poświęcone Morskiemu Wilkowi. Cieszę się ogromnie ,ze tak wiele ludzi ma potrzebę pożegnania go.Prawie wszystkie wpisy mądre , piękne.
Najważniejsze ,że chcemy o nim pamiętać , czytać to co pozostawił po sobie ale także wręcz wzorować się na jego pięknej postawie człowieka mądrego, zaangażowanego, kochającego swój kraj, nieobojętnego na zło, głupotę.

Vote up!
1
Vote down!
-2

Carmina

#354633

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci...
Tak trudno się z tym pogodzić...
Na krótki czas, ach, żegnaj nam, bo i nas Bóg powoła też tam...

Vote up!
1
Vote down!
-2

PISowiec z Bostonu

#354643

Piękne słowa...

A ja dalej nie mogę się pogodzić z tą śmiercią, ale może masz rację... Teraz kolej na nas, gromadnie...

krzysztofjaw

Vote up!
2
Vote down!
-1

krzysztofjaw

#355042

Ciągle odchodzą wspaniali, dumni, mądrzy Polacy. Zostają szubrawcy i łotry. Dobry Boże, dodaj nam siły do walki z lewackim paskudztwem!
Seawolfie, spoczywaj w pokoju +++

Brakuje mi Ciebie.

Kriss66

Vote up!
1
Vote down!
-2

Kriss66

#355365