Lettre de ouvrir pour Monsieur Hollande

Obrazek użytkownika Obserwator
Świat

Monsieur le Président de la République

Francois Hollande

Palais de l'Elysée

55 rue du Faubourg Saint-Honoré

75008  Paris

Monsieur Hollande

Les journaux d'aujourd'hui écrivent que vous avez dit hier à notre premier ministre, Madame Beata Szydło, que Pôles ont les principes, mais Vous avez les fonds structurels.

S'il c’est vrai, je, comme le philosophe Polonais, remercier à Vous pour la brève explication de la plus grande différence entre nos pays.

Votre réponse permet à chacun de comprendre  pourquoi en Pologne il y a plus "les maisons du Dieu", alors qu'en France il y a plus "les maisons du tolérance" - et que ce ne sont pas seulement une question de bâtiment.

Je reste songeur

/-/ Obserwator

 

Na wszelki wypadek dołączam tłumaczenie:

"...Pan Hollande

Dzisiejsze gazety piszą, że wczoraj powiedział Pan do naszej Pani Premier, że Polacy mają zasady, ale Wy fundusze strukturalne

Jeżeli jest to prawdą, jako polski filozof chciałbym Panu podziękować za krótkie wyjaśnienie największej różnicy pomiędzy naszymi krajami.

Pańska odpowiedź pozwala wszystkim zrozumieć, dlaczego w Polsce jest więcej kościołów, zaś we Francji więcej burdeli - i że nie jest to kwestia budownictwa

Pozostając w zadumie..."

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Krótko ,dosadnie,prawdziwie z nutką humoru.Super "5".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1534829

moja piątka też :)

pozdr :)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1534837

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Jakieś umowy, obietnice, wspólne ustalenia, słowo honoru? – A daj pan spokój! Musiałabym zamknąć mój wesoły kramik z arbuzami i cebulą – mówi „polityk” zza Odry – który daje mi tyle zadowolenia. Robię co chcę, goszczę kogo chcę na zapleczu. Przyjmuję wciąż nowy towar, prosto z Afryki, od Arabów, pachnie czosnek, muzyka z radyjka gra!
Manifestacyjne odrzucenie zasad przez ludzi, którym inni ludzie powierzyli przyszłość swoich państw może się wydawać czymś skandalicznym.
Polska jest ostatnim państwem na kontynencie, którego twarde „nie” w sprawie łamania zasad, lekceważenia umów, pomiatania słowem, pogardzania prawdą, daje wszystkim do myślenia.
Tylko...czego tu gratulować, Panie Prezydencie? Wysokich poborów? To, że Kasia jest dumna z tatusia ...nie dziwi. Ale pańskie gratulacje dziwią ze wszech miar.

http://ewapolak-palkiewicz.pl/bazar-europa/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1534834

Chcialabyś prezydenta chama, jak Hollande czy jak nasz poprzedni paź. Cieszmy się co mamy, a my super i lepiej już nie będzie. Kulturalnym zachowaniem można dużpo więcej osiągnąć i za to Panu Prezydentowi Dudzie DIEKUJĘ. Popatrz na wschód, nawet Putin potrafi się zachować kulturalnie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1534841