Cyrk Wojewódzkiego

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Jak człowiek może nisko upaść, by stać się fajnym, lubianym i "szanowanym", a potem po prostu sławnym i bogatym? Nie trzeba wysilać się intelektualnie. Kultura masowa daje przeciętnym, nieraz głupim ludziom, mającym tzw. parcie na szkło, ogromną szansę zbicia kapitału. Takową otrzymał Kuba Wojewódzki i z niej skorzystał. Pytanie tylko - co z tego? I kolejne, które nasuwa się od razu: jak nisko można upaść? Tym bardziej te pytania powinny padać w obliczu niesłychanej małostkowości dziennikarza (?) w stosunku do Lecha Kaczyńskiego. Problem w tym, że wyskok czwartkowy nie był pierwszym i zapewne - ostatnim.

Gwiazdor TVN uznawany jest za skandalistę i showmana. Jego programy oglądają miliony widzów. Wojewódzki w pewien sposób oddziałowywuje na młode pokolenie, do którego należę. Osobiście cenię go za inteligencję (inteligencja głupoty i próżności, mimo wszystko, nie wyklucza), czasami naprawdę zabawne riposty i luz. Tyle, że ten styl ma swoje granice i tylko w nich wydaję się być smaczny i przystępny. Wojewódzki od pewnego czasu w swoich programach prezentuje się sztampowo, cynicznie i wręcz nudno. Innego tematu, jak seks, kasa i pedały (często używa tego słowa), po prostu nie znajduje na spotkaniach z gośćmi. Kuba nie potrafi też omijać tematu polityki, o której, z tego co przynajmniej mówi, nie ma pojęcia. Należy do zajadłych przeciwników Kaczyńskich, bo źle wyglądają, nie mówią tak pięknie i szybko jak on. Niegdyś określił się kumplem Tuska. Pomijam, że to w moich oczach kompromitowało premiera. Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, również showmani i gwiazdorzy, ale należy to robić z umiarem i treściwie. Wojewódzki tego nie potrafi. I nikt mi nie wmówi, że obsceniczne i chamskie wyśmiewanie się z chorej dziewczynki parę lat temu, modlącej się na antenie Radia Maryja i TV Trwam jest dopuszczalne i "cacy", że wszystko w porządku. W "zabawie" uczestniczyła wówczas Kazimiera Szczuka, wielka obrończyni praw kobiet. Jak się tłumaczyła później feministka?

"Ja mówiłam o jakimś wielkim swoim uznaniu i fascynacji tą osobą. Owszem, naśladowałam ten głos, ale była to pewna anegdota. Życzliwa anegdota z lekką kpiną. Nie było tam natomiast cienia mowy o tym, że ta osoba jest niepełnosprawna, włącznie z tym, że ja na początku programu powiedziałam, że nie wiem, kto to jest."

Myślę, że nie trzeba tej wypowiedzi komentować, bo mogłoby paść po raz kolejny dużo cierpkich słów. Takie jest przeważnie środowisko - nie boję się użyć tego słowa - lewackich gwiazd. I czy nie należy mówić o tym popularnym zeszmaceniu? Gdzie trzeba mieć swoją ojczyznę, by posuwać się w popularnym programie do wbijania flagi biało-czerwonej w kupę? Swój sprzeciw można wyrazić zupełnie inaczej, bez naruszania elementarnych zasad przyzwoitości i poszanowania do symboli tożsamości narodowej, z którą właśnie Wojewódzki ma mało wspólnego.

W czwartek, na antenie Eski Rock, medialny pajac dał o sobie znać jeszcze raz. Program prowadził wraz z Michałem Figurskim, który prezydenta sprytnie obraził. Zapewne myślał, iż ujdzie mu to zupełnie na sucho a młodzi odbiorcy będą mieli "polew".

O Lechu Kaczyńskim powiedział: "small, retarded, stupid man called president of Poland Lech Kaczyński", co polskie media przetłumaczyły jako: "mały, niedorozwinięty, głupi człowiek zwany prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim".

Doskonale zdaję sobie sprawę, że znajdzie się grono osób, podpisujących się obiema rękami pod jakże wytrawnym dowcipem. To świadczy tylko o zacietrzewieniu i totalnej małostkowości tych ludzi. Notabene - Wojewódzki do bardzo wysokich nie należy. Na podstawie jego wyskoków stwierdzić jednak mogę, że wszystkie kryteria, jakimi obraził na spółę z Figurskim prezydenta, spełnia. Nie ma czym dokopać poważnie Kaczyńskiemu, więc sięga po argumenty zaczerpnięte z języka i kultury typowego żula. Z tym, że zwykły pijak posuwa się do chamstwa najczęściej pod wpływem swojego uzależnienia, ułomności, czyli alkoholu. Wojewódzkiego nic nie tłumaczy.

I pomyśleć, że w czasach absolutyzmu oświeconego za takie wyskoki zostałby zapewne ścięty...Dzisiaj jednak jest czas na chamstwo i obsesyjne dowalanie. Nie dlatego, że mam inne poglądy, ale w celu zwiększenia popularności. Bo taka moda. Moda na kretyństwo i zacietrzewienie. Dużo bardziej rażąca, aniżeli internetowa, bowiem widzimy ją lub słyszymy od powszechnie znanych i lubianych. Tylko, że Ci nie mają określonego immunitetu i podlegają tym samym prawom, jak zwykły obywatel. Często całkiem normalny i bez kretyńskich odchyleń.

Brak głosów

Komentarze

dla chamów!

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#16086

Nie należę do jego fanów, choć jak mi przyjdzie go posłuchać, to pojawia się nieodparte wrażenie, ze jest inteligentniejszy od rozmówcy. Nie wiem czy jest. Umie sprawiać takie wrażenie na tle innych błaznów (a jest błaznem).
Myślę, że wykonuje swoją pracę, a skoro ma widownie, to trudno mu zabronić. Ma widownie, bo więcej oglądających telewizje tłuków i ćwierć-inteligentnych wykształciuchów też nie lubi Kaczek. Wojewódzki serwuje im dania na zamówienie.
Jego odpowiednikiem po przeciwnej stronie był Cejrowski. Jakże go lewica i postkomuna nienawidziły. Mnie prawdę mówiąc tez wkurwiał, ale nie miało to związku ze światopoglądem i argumentacją (te były super) tylko stylem.
Jest tyle kanałów w TV. Klik i nie ma Wojewódzkiego. Zaczniemy się martwić, jak zostanie wice(czyli dowcipy)marszałkiem sejmu, zastępując ledwie dyszącego pajaca :):):):)

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#16117

klik nie wystarczy, skoro wchodząc na Niepoprawnych jestem zmuszony do czytania o Wojewódzkim i oglądania Wojewódzkiego. Dobrze, ze żyję w kraju w którym nie dzieje się kompletnie nic i najważniejszą sprawą są wygłupy dwóch pajaców.

Vote up!
0
Vote down!
0
#16119

O polskości tego gnoja nie ma co mówić,bo z pewnością Polakiem
nie jest.Że jest zwykłą brudną ścierą do wycierania wszelkich ścieków wiem nie od dziś.Więc nie dziwią mnie tego rodzaju
zagrywki tego śmiecia.Ale chyba jest jakieś prawo w tym Państwie,które powinno bronić Prezydenta przed takimi szumowinami jak wojewódzki czy figurski.A tak abstrahując od
tematu,obaj mają takie jakieś dziwne nazwiska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#16127

po takim wyskoku tych 2 szmat w mediach nie powinno się nic pojawić.. Do szmat powinny przyjść zaproszenia do prokuratury, szybka sprawa, wyrok i sroga kara. Tak się robi..

To co się nam serwuje dziś to jest tak naprawdę wynagrodzenie za takie szmatławe czyny. Reklamowani są szmaciarze i ich stacja. Mogą być naprawdę z siebie dumni. Pytanie - gdzie jest prokuratura?? Gdzie do jest prawo w tym chorym kraju???? Czy gdyby zostały wypełnione znamiona czynu z par 1, to prokuratorzy i sądy też by udawały że nic się nie stało?? Przypominam - kodeks karny:

Art. 135. § 1. Kto dopuszcza się czynnej napaści na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#16131

oszołom z Ciemnogrodu
Czy naprawdę musimy tutaj dyskutowac o Wojewódzkim i innych debilach na jego poziomie? U mnie w domu jest zakaz oglądania tego rodzaju programów, a zresztą nikt ich oglądać nie pragnie. Tak więc problem Wojewódzkiego dla inteligentnych i kulturalnych ludzi nie istnije - nie warto zniżać się do jego poziomu. Uważam, ze większym problemem sa tzw. młode polskie kabarety, które na zamówienie, w wiekszości jednak w mniej chamski sposób wyśmiewają tych, którzy salonowi nie pasują. Ciekawi mnie na przykład dlaczego nie ma skeczów o "podróży życia" Słońca Kaszub i Peru, o grze w piłkę zamiast rządzenia i wielu innych powaznych wpadkach. To są tematy samograje, ale nikt z kabareciarzy ich nie ruszy, bo za to TVN-y nie zapłacą a można też dostać po łapach jak Ryszard Makowski za piosenkę "Platforma kocha Cię". Jak kiedyś kabarety to była domena niepokornych wyśmiewajacych absurdy naszej rzeczywistości tak teraz dominują oportuniści, którzy koniecznie muszą się zmieścić w głównym nurcie, żeby zarabiać kasę.
Przy okazji chciałbym spopularyzować hasło: TVN - telewizja agentów dla ćwierćinteligentów.

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#16144

Ćwierćagent to taki,
Który "troszku" donosił,
Albo nie donosił,
Bo nikt go nie prosił.
A jeśli rozmawiał,
to nic nie powiedział,
a jak nawet powiedział,
to i tak nic nie wiedział.
Pisał, lecz nie podpisał,
Tak dla niepoznaki...
Więc nie ładował,
Kolegów do paki.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#16175

no i koniecznie jeszcze

ćwiecagent palił ale się nie zaciągał,
pił ale nie połykał.

pzdrw

Vote up!
0
Vote down!
0
#16176

Ćwierćagent palił,
Lecz się nie zaciągał.
Pił ale nie łykał,
Kradł??? Prywatyzował!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#16179