Lewatywowy sierpniowy.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Pan Prezydent Komorowski, oby żył wiecznie, okazał się znawcą medycyny wojskowej. Skandującym podczas jego wystąpienia  oponentom zalecił lewatywę. Może na bazie własnych doświadczeń. W wojsku aplikowano ją symulantom. 

Rozpoczęto obchody stulecia wybuchu I wojny światowej tak jakby nie było w Polsce lepszych okazji do świętowania. Dołączono do nich ni stąd ni owąd rocznicę wymarszu I Kadrowej. Były także inne wydarzenia jak  np. obchody 100-lecia Czynu Niepodległościowego.

Podczas takiej właśnie uroczystości pan Prezydent odczytywał w swoim stylu:

" Aby Polska odzyskała w 1918 roku, ponownie odzyskiwała 25 lat temu… (…) Trzeba pamiętać o początkach i przeżywać tę nieodległą, dzisiaj się cieszymy. (…) Życzę państwu dumy z ówczesnego i dzisiejszego państwa polskiego (…)  .... " .

Obecni na uroczystości oponenci wypominali panu Prezydentowi jego sentyment do WSI skandując:  " WSI - KGB" co za chwilę , jeśli nagranie nie zostanie w sieci ocenzurowane sami zobaczycie na jutubku.

W końcu poirytowany  Prezydent raczył zauważyć skandujących i z właściwym sobie poczuciem humoru rzekł:

" Czy jest tu lekarz wojskowy?! Jeśli jest, to proponowałbym zastosować metodę znaną z armii austro-węgierskiej: lewatywę! Lewatywę - bo to dobrze robi na głowę!"

Oto scenka:

 

 

 

Tak więc wśród niezliczonych talentów pana Prezydenta choćby zdolności prorocze ujawnione słynną przepowiednią " Pan Prezydent (Kaczyński) gdzieś poleci i wszystko się zmieni" , teraz widzimy talent medyczny. Diagnoza i terapia w ułamku sekundy. To naprawdę wielka strata dla naszej służby zdrowia że taki medyk się marnuje pilnując żyrandola. 

                 
Dobry wojak Szwejk który był do tej pory największym propagatorem lewatywy ma następcę. Szwej jednak wiedział że była to metoda na symulantów. Symulowanie wybijała z głowy metoda doktora Grünsteina, czyli dieta, płukanie żołądka i lewatywa.  A czy można znaleźć lepszych symulantów niż politycy. Ciekawe czy Prezydent zalecił metodę  doktora Grünsteina na chory bark , bo pacjent jednak się pojawił tam gdzie miał być nieobecny.
 
Wszystko jest jedną wielką symulacją – pisał Jean Baudrillard, francuski filozof kultury. Dlatego cała polityka, wybory czy instytucje demokratyczne są właściwie atrapami. Symulanci bawią się w symulowanie. „W istocie to wirtualna maszyna przez was mówi, ona was myśli" – pisał Baudrillard w książce „Pakt jasności. O inteligencji zła”.
 
Na wideo mieliśmy jasny dowód że Jean Baudrillard powiedział prawdę.
 
   
 
Czy to lewatywa działa tak kojąco  (nie tylko na głowę)? Może na niestrawnośc bo na głowę jednak jak widzieliśmy nie bardzo.
 
Skandujący i tak mieli szczęście że pan Prezydent nie zalecił im lobotomii i elektrowstrząsów, bo znając nasze realia zraz znalazłby się ktoś usłużny.
 
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (14 głosów)

Komentarze

Jak Polska dluga i szeroka znane sa orzeczenia calkiem lekarskie doktorow Niesiolowskiego, Bartoszewskiego, Palikota wiec i Pan Prezydent nie moze byc gorszy. Roznica jest tylko taka, ze tamci raczej udaja psychiatrow natomiast P. O. pRezydent(a) wydaje sie uzurpowac sobie fakultet ze schorzen bardziej cielesnych.

Vote up!
6
Vote down!
0

              

#1434133

To człowiek cięzko chory..Dziwię się że jego koleżanka niejaka-kopacz-nie skierowała go na dłuższy pobyt w szpitalu w Tworkach..Bo tylko tam leczy się tak ciężkie przypadki głupoty...

Vote up!
5
Vote down!
0

Marika

#1434160

Sądzę, że nawet lewatywa panu prezydentowi na głowę już nie pomoże. Chyba tylko dobry psychiatra. A swoją drogą to w istocie podobnie jak III RP jest to przecież tylko prezydent TEORETYCZNY !

Vote up!
4
Vote down!
0
#1434170

... postać literacka Jaroslava Haska - stał się bohaterem Twojego wpisu.
Pewnie by nie byl, gdyby prezydent Komorowski nie powiedzial o lewatywie.
Niech tę lewatywę zrobi Komorowskiemu... Nałęcz, to może na drugi raz
o niej nie wspomni :-)

 

 

     Pozdrawiam,

       

Eva (żona Satyra)

 

(Korekta tekstu - Satyr)
 

 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1434211

 

Był bardziej inteligentny niz cała rządowa junta z przydawkami.

Vote up!
3
Vote down!
-3
#1434214

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika J23 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ostatnio to wrecz epidemia.

Dodam jeszcze, ze jest ich w tym Kom. za co krytkowac, oj jest, ale jak krytkowac to zasadnie. Wysluchalem kiedys calej wypowiedzi tego co ma zyc wiecznie:), o tym, ze Prezydent gdzies poleci. Chodzilo o to, ze sluszne sily mialy pretensje do LK ze nie dosc szybko mianuje ambasadorow. Wczesniej LK lecial chyba do Bratyslawy, nie bylo tam ambasadora i dla celow obslugi wizyty LK trzeba bylo kogos nagle mianowac. I w tym kontekscie bylo powiedziane slowa o poleceniu gdzies: w domysle-moze gdzies przyspiesza mianowanie ambasadora, i juz w niedomysle - bo moze prezydent gdzies poleci

Tu moim zdaniem nie ma sie czego czepiać, nie są chyba oni tak szczerzy i niesprytni jak wskazywalaby popularna interpretacja powiedzemia o poleceniu.

A ogolnie  jest sie czego czepiac, jest - np. te "mysli", badz co badz glowy panstwa polskiego, odczytane przez zdaje sie "siłę spokoju" w Jedwabnianym itd itp

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1434231

możesz zostać nawet rzecznikiem "Bula"

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1434250

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika J23 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Taki  brak talentu do zrozumienia tego,  prowadzi do tego, ze  pieprzy sie coraz więcej dyrdymałów. No ale ja ci juź nie będę  przeszkadzał w "tworczosci"

Vote up!
0
Vote down!
-2
#1434307

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Nathanel nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ze ktokolwiek w 2010 roku tak interpretował słynne "pan prezydent gdzieś poleci..." Nawet Komorowski tego nie robił.

Może więc masz jakies nowe wyjasnienie do : "jaki Prezydent taki zamach " . Wal śmiało. jak mamy zmieniać historię to zminiajmy do spodu.

 

PS A moze napisał "bul" ( przez "u" ) tez tylko dlatego aby sprawdzić czy Polacy znają ortografię i zorienyują się ze nalezy pisać inaczej?

Vote up!
1
Vote down!
-4
#1434311

można dostać pięć lat za podpalenie tęczy. Obudziła się więc we mnie ciekawość ile można dostać za proste stwierdzenie że "muchy obsrały portret najjaśniejszego pana". Wiem też że lewatywy nie należy nadużywać mając na uwadze przypadki kadeta Bieglera.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1434276