Ks.Natanek- Przestrogi dla Donalda T.

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Ksiądz dr hab. Piotr Natanek.Od 1986 roku był związany naukowo z Papieską Akademią Teologiczną w Krakowie. Jego dorobek naukowy to kilkanaście książek, rozpraw naukowych i ponad 100 artykułów.

   Jego kazanie „Wiedz, że coś się dzieje” szturmem zdobyło internet. Po raz drugi głośno o nim zrobiło się, gdy rzucił klątwę na dziennikarzy TVN24.Grzechynia to miejscowość, z którą ksiądz Piotr Natanek związany jest od zawsze. Stąd pochodzi i tu stworzył swoją Pustelnię Niepokalanów.

Ks. P. Natanek, odezwa do Pana Premiera Polski:

    KLIKNIJ po viedeo

]]>www.youtube.com/watch]]>

Oto treść wspomnianego listu:

 

LIST OTWARTY DO BISKUPÓW POLSKICH, PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJPOLSKIEJ

I PREMIERA  RZĄDU RZECZPOSPOLITEJPOLSKIEJ

PRZEBUDŹCIE SIĘ I PODEJMIJCIE DZIEJOWE WYZWANIE

           Ważą się losy Polski i całego świata. W ręce Narodu Polskiego Bóg w Trójcy Jedyny powierzył losy współczesnej cywilizacji

           Przestańcie służyć dwóm bogom. W imieniu Boga proszę Was, którzy macie coś jeszcze do powiedzenia na polu podejmowania jakichkolwiek decyzji, zastanówcie się, gdyż macie jeszcze czas do naprawienia sytuacji politycznej, gospodarczej, społecznej i w wymiarze duchowym, tej ziemi, polskiej ziemi.

W ostatnich latach Państwo Polskie i Kościół znalazły się w niezwykle trudnej, wręcz kryzysowej sytuacji. W historii Polskiego Narodu potęga Państwa Polskiego zawsze szła w jedności z władzą polityczną i duchową. Brak tej jedności w imię dobra narodu lub służba w złotych kajdanach niewoli, na żołdzie wrogich Polsce siłom czy też obcych bogów sprawiały, że losy narodu i Państwa Polskiego skazane były na ogromne cierpienia i bolesne doświadczenia.

           W tej tak dramatycznej sytuacji dziejowej, jedynym naszym ratunkiem jest odniesienie się tych, co kreują wizerunek polityczny i duchowy współczesnej Polski, do samego Boga. Bóg pragnie bardzo pomóc Polsce, która jest otoczona ze wszystkich stron wrogami, którzy chcą zawładnąć polskimi umysłami, sercami, majątkiem i ziemią. Tylko Bóg może uratować Polskę i ten świat, jeśli pójdzie Ona drogą wyznaczoną przez Boga, drogą ratunku i wybawienia.

           Pan Bóg zapragnął, aby Polska, jako pierwsza poprzez swoje nadrzędne władze polityczne i duchowe, ]]>uznała uroczyście Pana Jezusa za swego Króla, nawracając się i uznając nadrzędność Prawa Bożego nad prawem publicznym. Kwestię tę precyzyjnie wyjaśnił papież Benedykt XVI 6 stycznia tego roku.

           Dziś wyjątkowo ujawnia się także natura naszej pychy. Jest nią arogancja, która sprawia, że chcemy uwolnić się od Boga i być sami dla siebie, arogancja, która sprawia, że sądzimy, iż nie potrzebujemy Jego wiecznej Miłości, lecz możemy być panami swojego własnego życia. W tym buncie przeciwko prawdzie, w tym usiłowaniu bycia samemu sobie bogiem, stwórcą i sędzią, przewracamy się i wpadamy w samozniszczenie.

           Zwracam się do Was, mający z woli Boga władzę w naszej ukochanej Ojczyźnie, z gorącym błaganiem, pozwólcie, aby Chrystus nas podniósł. Pozbądźcie się poczucia samowystarczalności, złudzenia o Waszej niezależności i skorzystajcie z wyciągniętych dłoni Zbawiciela.Obecne zamieszanie świata jest ogromne, bo okres panowania szatana zbliża się ku końcowi. Bóg chce skrócić okres tej szatańskiej swawoli, gdyż nie może już patrzeć jak wiele dusz wydziera Mu szatan i rzuca je w przepaść piekielną, szczególnie młodych. Gdybyście mogli zobaczyć oczyma Boga polską ziemię, domy, rodziny, swoje serca i znali swój los, przeklęczelibyście resztę swojego życia w pokorze. Chcecie nazwać Chrystusa sługą, a nieużytecznymi sługami jesteście. Jezusowi trzeba na Jego przenajświętszą Głowę nałożyć koronę. Jeśli tego nie zrobicie, skażecie nas wszystkich, naród polski, ogromną rzeszę nieświadomych Polaków na konsekwencje wypływające z niezrealizowanej Bożej prośby.

           O nadchodzącej próbie mówił najpierw Jan Paweł II, a następnie Benedykt XVI.

           Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi, losy Polskiego Państwa i narodu są w Waszych rękach. Polsce potrzebny jest dobry zarządca i król. Wiem, że wraz z upływem lat i w momencie śmierci, Wasze wołanie będzie już nie w porę. Zrozumiecie wówczas swój błąd, gdy śmierć zajrzy Wam w oczy, ale już nic dobrego nie będziecie mogli zrobić.

Zapamiętajcie! Honor zachowany na tym świecie jest nic niewarty. Pamiętajcie o błędzie Piłata. Bał się tylko utraty swojej pozycji, a utracił wszystko. Kto nie opowie się za Jezusem Chrystusem i Jego królowaniem, ten utraci wszystko jak tamten, który też był ostrzegany.

           Panie Jezu, w co mocno wierzę, Królu Polski, udziel nam łaski kochania Cię. Nas jest tu tak dużo oddanych Tobie, tylko słabych i niezdolnych. Ty masz moc otwierania nam oczu i uszu. Ulituj się nad nami Synu Boży i niech święta Męka Twoja odmieni oblicze tej ziemi, polskiej ziemi. Niech święta, niewinna Krew Twoja obmyje nasze polskie serca, żebyśmy przeżyli. 

Licencjusz świętej Teologii i doktor nauk humanistycznych       
Ks. Piotr Natanek      

                                     

Jeśli chcesz dowiedziec się więcej idź tu: www.piotrnatanek.pl/christus-vincit-tv]]>

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (5 głosów)

Komentarze

"Jego kazanie „Wiedz, że coś się dzieje” szturmem zdobyło internet. " - czy Autor pisze te słowa z pełną odpowiedzialnością?

Tak się składa, że widziałem to słynne kazanie. I, istotnie, ma około 500 tysięcy odsłon na YouTube. Szkoda tylko, że większość odwiedzających wchodzi tam w celu, mówiąc kolokwialnie "ponabijania się" z księdza Natanka. I większość tych, którzy oglądają, robi to po to, aby utwierdzić się w opinii - jaki ten Kościół jest zacofany i jakie to wszystko chore... Spójrzcie na komentarze zamieszczone pod filmem na YouTube...

Bo też ksiądz Natanek daje ku temu, niestety, powody.
Wykazuje ignorancję wypowiadając się tematy, będące, jego zdaniem, oznakami działania diabła. To i tak najmniejsze piwo, chociaż wypadałoby wymagać więcej od osoby legitymującej się doktoratem, a zwłaszcza od kapłana, który czyni to podczas kazania...

Gorsze jest to, że, logicznie rzecz biorąc, cała linia rozumowania ks. Natanka jest absurdalna.
Nie jestem najlepszego zdania o naszej hierarchii kościelnej, ale nie bez powodu, bodaj już w roku 2009, ksiądz Natanek otrzymał oficjalny zakaz wypowiadania się publicznie. Z którego sobie zresztą niewiele robi...
Nie moją sprawą jest wypowiadać się o kwalifikacjach etycznych takiego postępowania, nie jestem też specjalistą jeśli idzie o prawo kościelne, ale to daje do myślenia...

Ksiądz Natanek wyrządza ewidentną szkodę Kościołowi, jego wypowiedzi to woda na młyn dla wojujących antyklerykałów.

Dla mnie osobiście jest to podwójnie przykre. Jako, było nie było, konserwatyście, bliskie są pewne wartości, etos, z którego, mam nadzieję że nieświadomie, ksiądz Natanek uczynił pośmiewisko.

Zanim posypią się w moją stronę kamienie, wszystkim być może zaskoczonym moją wypowiedzią, proponuję obejrzeć w/w kazanie. W całości.
Ci z czytelników, którzy posiadają dzieci powinni następnie, w trybie pilnym przyjrzeć się swoim pociechom, czy aby czytanie książek o Harry Potterze nie spowodowało, że zostały one satanistami (albo opętane). W kolejności, ci z nas, którzy dawno temu popełnili ten błąd, że oglądnęli "Gwiezdne wojny" muszą odpokutować - albowiem popełniliśmy grzech...
Tym podobnych "kwiatków" w kazaniu znajdziemy więcej.

Apelowałbym o niepropagowanie akurat tej osoby i tej wypowiedzi - jest to wprost podważanie autorytetu Kościoła Katolickiego w Polsce, który, mimo wszystkich swoich wad, jest dla wielu Polaków czymś bardzo istotnym...

Ale, jak rozumiem ,rzecz o wspomnianym liście...
List, jak najbardziej, ale pamiętajmy o jednej rzeczy: to nie jest tak głosił swojego czasu Lord Paradox...
Mianowicie - JEST istotne kto wypowiada pewne zdania, jaki ma do nich stosunek i jaką jest osobą. Wypowiedź rozpatrujemy w kontekście nie tylko zawartości merytorycznej, ale też osoby jej autora i jego dotychczasowej postawy.

PS. Zastanawiające, czemu ksiądz Natanek nie dorzucił choćby baśni braci Grimm do swojego "katalogu nieprawości". Przecież roi się tam od okrucieństw i innych, jeszcze paskudniejszych rzeczy... Literatura dla dzieci??

Nie dajmy się zwariować.

A teraz czekam na kamienie, kto pierwszy...? :)

Vote up!
0
Vote down!
-3
#168162

Przy wsparciu modernistów wewnątrz Kościoła będa robić swoje nawet gdyby ks.Natanek nawet nie istniał. Czepiać się środkow jakich używa aby trafić doświadomości sluchacza będzie każdy kto zechce. Prosze powiedzieć o istocie , o sednie, o tym co potepia Natanek bo mówi o tym o czy trzeba.
Hierarchia potępia go nie za herezję ale za to że mowi prawde o nich samych.
Gdyby naruszał doktryny powinno to być jasno wykazane , podane w punktach ale nikt nie zrobił. Potepiają go ogólnie.

Natanek ma rację. tacy jak on potepiani przez wspólczesnych mu odstepców później zostali ogłoszeni świętymi.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
4
Vote down!
0
#168166

W odezwie przesłanej z okolic "Episkopatu Polski" a odczytanej podczas dzisiejszego kazania w miejscowym kościele pod Wieluniem dowiedziałem się między innymi i o tym że synod biskupów potępia wszelkie krytyki jakie posypały się swego czasu na głowę nieżyjącego dziś bp Życimskiego ze strony np. pana Grzegorza Brauna .Sławne do dziś wystąpienie na lubelskim KUL-u. Wszystko to działo się przy wielkim aplauzie braci studenckiej tejże "alma mater". Jednym słowem stał się on automatycznie uznany za "persona non grata" dla większości hierarchów KK w Polsce.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#168212

Może  zamiast rzucania kamieniem( co Chrystus w swym zapytaniu skierował do tych,co bez grzechu) zapytam "znawcę",czy oprócz tego kazania z YouTube,a obejrzał coś więcej? Gdy rozpoznaję klon czy lipę( to nie jest cienka aluzja) nie ogłaszam,że jestem dendrologiem.Wyszydzić można wszystko.Partia Miłości czyni to  najlepiej.Może lepiej byłoby posłuchacćrekolekcji patriotycznych na stronie http://www.regnumchristi.com.pl/index.php?mod=menu&o=31#

a potem napisać coś mądrzejszego? To jest pytanie czysto retoryczne.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
5
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#168181

Autor tekstu odwoływał się do tegoż kazania, co zacytowałem na początku mojej wypowiedzi, prawda?
I tę wypowiedź skomentowałem.

To nie jest kwestia wyszydzania czegokolwiek.
Dlatego też nie nazwę adwersarza "nieznawcą" ok?

Postawiłem tezę, że to konkretne kazanie jest wręcz szkodliwe, nie mówiąc o tym, że absurdalne.
Proszę wobec tego tę tezę obalić, nie posługując się argumentami "ad personam".

Proszę też nie porównywać tego co napisałem, do akcji partii miłości.
Ma to służyć prawdopodobnie obrażeniu dyskutanta, bo treści w tym niewiele.

A ja, na złość, obrazić się nie dam, jak też sprowokować :)
Pomijam inne "subtelne" "wycieczki".

Proszę odnieść się do meritum - albo z przykrością stwierdzę, że nie znajdujemy wspólnej płaszczyzny do dyskusji.

A to kazanie to kompromitacja.

Vote up!
0
Vote down!
-3
#168187

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Gawrion nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ja jestem bardzo podobnego zdania. Oglądając jakiś czas temu to kazanie byłem, nie ukrywam, zażenowany. Było mi przykro że ów ksiądz robi pośmiewisko nie tylko z siebie - to by mnie niewiele obchodziło - ale głównie z Kościoła, który i tak ma wielkie problemy z wiarygodnością i swoim autorytetem. Śmieszny film z oszołomskim, nawiedzonym księdzem, to idealny prezent dla wszelkiej maści lewackich antyklerykałów.. Nie to żebym nie wierzył w dobrą wiarę i intencję tego księdza - w to nie wątpię, ale osoba ta czyni więcej złego niż dobrego w sprawie, którą sobie obrała za priorytet - odwracaniu ludzi od szatana.

Vote up!
0
Vote down!
-4

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#168240

no to ja rzucam pierwszy ...

jestem z kuri krakowskiej  mam 40 lat i mam dość tej POwskiej obłudy w kościele krakowskim to już nie jest bastion prawicy to jest folwark Dziwisza i Rasiów

kuria na temat księdza Natanka wypowiedziała się kuriozalnie ...''błędy dogmatyczne ""

i nie znalazłem w jakim miejscu te błędy występują ,która wypowiedz ,jaki kanon  w którym miejscu konkretnie .

kolego ja nie miałem styczności z księdzem Natankiem  ale moi przyjaciele mieli i mają i wiem że to jest człowiek dobry i szczery...

wiem że ks N chcą uciszyć przede wszystkim ludzie kościoła bo tam jest jeszcze dużo agentów sb ...''odsyłam do ks. Tadeusz  Zalewskiego to skarbnica wiedzy na temat kościła krakowskiego...pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#168191

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika proxenia nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Max, całkowicie się z Tobą zgadzam.

Widzę to tak. W "cywilu" ks. Natanek byłby prawdopodobnie krytykującym tych, co inaczej się ubierają, inny mają ogródek itd. To po prostu sprawa mentalności - kobieciny z zaścianka. Jak ktoś cos robi inaczej - to jakieś szataństwo, bo on tego nie robi. I on miesza to z religią.

Pamiętam, jak kiedyś pojechałam do rodziny do małego miasta. Szłam ulicą ubrana w sukienkę maxi (była kiedyś taka moda). Poza tym naprawdę niczym się nie wyróżniałam: płaski obcas, skromna fryzura, zero makijażu itd. Jakaś kobieta na ulicy obejrzała się za mną i ZGORSZONA splunęła. A przecież długa sukienka jest skromniejsza niz krótka. Ale była INNA. Po prostu, ograniczenie, zaściankowe myślenie. W Warszawie pies z kulawą nogą na tę moją sukienkę nie reagował.

Lubiłam i nadal czasem lubię dobry metal (Metallica, Iron Maiden itd.). Ale to nie przeszkadza mi uwielbiać muzykę poważną (rujnuję się na płyty z muzyką poważną) i... codziennie słuchać Radia Maryja, bo identyfikuję się z wartościami głoszonymi w tym radiu.

Nie mogę też pojąć, co ma do rzeczy tak instytucjonalna czynność, jak intronizacja Chrystusa. Czy on rozumie Chrystusa? Boga? Myśli, że On jest taki małostkowy - że jak jest "papierek" intronizacyjny, to Chrusytus się Polską zajmie, a jak nie, to figa z makiem? Chrystusa trzeba mieć w sercu.

O. Tadeusz Rydzyk robi lepiej. Nie papierek, tylko apeluje do powszechnego różańca, bez żadnej biurokracji, prosto do Boga. Nazywa to Jerychem różańcowym. Chrystus i Maryja usłyszą i bez stempelka, bo zaglądają w serca.

W najbliższą niedzielę ma być coroczna pielgrzymka słuchaczy Radia M. na Jasną Górę. Jak zwykle będą tłumy. Potężna modlitwa, potężna moc, wołanie do nieba. Bez formalności.

Pan Józef Szaniawski ma absolutną racje dystansując się. I zgadzam się z Tobą, ze to woda na młyn kpiących z Koscioła.

 

Vote up!
0
Vote down!
-2
#168194

Intronizacja nie polega na tym że oferuje się tron Chrystusowi. Chrystus i tak jest królem świata. Zresztą cóż można dać Bogu który jest władcą wszystkiego. Tu chodzi o to aby jak w wyznaniu Wiary publicznie przed światem przyznać że Chrystus i Jego nauka ma u nas pierszeństwo przd nakazmi Brukseli i NWO. Czy to tak trudno zrozumieć?

A pan Szaniawski najpierw nas w PAP indoktrynował komuną aby teraz nas od niej "uawalniać" promując neokomunę.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
4
Vote down!
0
#168197

ej proxeniu ale ty jesteś głupiutka ta babka splunęła bo pewnie miała zaburzenia psychiczne takich w większych miastach jest na kopy...
ja słuchałem nawet death metalu i powiem ci że przez to słuchanie tak sie wyniszczyłem duchowo że jak chciałem wrócić do kościoła to nie mogłem wytrzymać do końca mszy, do dziś odczuwam skutki tej muzyki i nie fanzol mi tutaj że to bez znaczenia bo ja osobiście poznałem działanie diabła i nie wymondrzaj sie jak nie znasz tematu...

Vote up!
3
Vote down!
0

http://trybeus.blogspot.com/

#168198

Mnie to tam mało co rusza - ale odrobinę nieładnie pisać do kobiety per "głupiutka"... prawda?

Bo ma inne zdanie?
Jak chcesz - jedź po mnie :))

Vote up!
0
Vote down!
-1
#168207

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika proxenia nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zastanawiałam się, czy odpowiadać, bo napisałeś dośc prymitywnie ("głupiutka", "nie fanzol", "nie wymondrzaj się" - z błędem). No to akurat ks. Natanek rzeczywiscie Ci pasuje, rozumiem, on też rzuca brzydkimi słowami i łatwo rzuca przeklenstwa.

Nie tego oczekuje się od duchownego, nawet wobec zbłąkanych owieczek, a już zwłaszcza młodzieży.

Od razu powiedziałeś, ze tamta kobieta miała zaburzenia psychiczne, nawet jej nie widząc. A ja ks. Natanka obejrzałam i wysłuchałam i tym bardziej wolno mi powiedzieć... to samo.

Vote up!
1
Vote down!
-3
#168210

Dziękuję, dokładnie o to mi chodziło :)

Vote up!
1
Vote down!
-1
#168209

mówiąc o oznakach działania diabła. Tu chyba mijasz się z prawdą bo kto jak kto ale chyba ksiądz zna się na tych sprawach lepiej od nas.

Niewłaściwy jest sposób w jaki zwraca na to uwagę. On od razu piętnuje, szufladkuje i skreśla tych, których wystarczyłoby delikatnie pouczyć, przestrzec. W ten sposób zyskuje etykietę oszołoma  i  traci poparcie dla swoich niewątpliwie słusznych idei.

Szkoda, że księdzu nikt życzliwy nie doradził aby stonował inteligentnie swoje kazania. Żeby więcej w nich wyjaśniał a mniej krytykował . Wymagałoby to trochę więcej zastanowienia i czasu ale efekt byłby inny.

Na przykład taki, że ten i ów zastanowiłby się serio nad tym dlaczego nie może żyć bez postawienia tarota, wizyty u wróżki czy satanistycznej muzy. A tak - nikt nie zastanowi się nad sobą , no bo przecież Natanek to wg. wielu oszołom.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#168202

też dzieci szatana by go potępiały.Co najważniejsze musża go choć troche posłuchac aby wiedzieć co skrytykować. dzięki czemu cos w głowinach zostaje.Zasiane ziarno najpierw obumiera ale później daje plon.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
4
Vote down!
0
#168211

obejrzałem pierwszą cześć rekolekcji "Ratujmy Polskę...", pierwsze 20 minut, bardzo pozytywne wrażenie, ale trzeba uważnie słuchać dalej bo robi po prostu wodę z mózgu( przykład: od 30 minuty - narzeka że nakłady na oświatę są za małe, a Naród niewykształcony łatwo zniewolić, a za chwilę wyciąga świńską pałkę krzycząc że to chłop zawsze ratował Polskę a nie inteligencja) widzi szkody wyrządzone przez Niemców ale o Ruskich bezpośrednio sie nie wypowiada (tylko o komunizmie), wg. niego przyszłości nie należy szukać na Zachodzie tylko, dosłownie: otworzyć sie na Wschód, po chwili dopiero zaznaczając że chodzi mu o Polske Jagielońską. Reasumując nie wiem o co Natankowi chodzi, ale przynajmniej w tym kazaniu chwyty socjotechniczne górowały nad treścią i dokładając jeszcze koronację Chrystusa Króla, jakoś całość śmierdzi klimatem z Nowy Ekran.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#168223

wychodzą dziwne rzeczy.To taktyka politruków.
Teraz za to co dalej proszę się nie obrażać.
Wiadomo co oznacza "poliszynel".Ale jeśli rozłozymy go na fragmenty : "poli" + "szynel" i skupimy się na tym ostatnim
"męski wełniany płaszcz dopasowany do figury, najczęściej ozdobiony patkami, noszony przez rosyjskich wojskowych, a także przez niektórych urzędników państwowych i uczniów w carskiej Rosji w XIX i na początku XX w.
" to możemy oskarżać kogoś o promowanie Rosji i rozpylanie zapachu starego monitora.

Trzeba odrobinę rozwagi.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
3
Vote down!
0
#168227

dostałem takie same "argumenty" na ostatniej mojej dyskusji na NE od Dakowskiego:-)
Tym mnie nie obrazisz.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#168231

Starm sie nie obrażać nawet tych co mnie usiłuja obrażać. Dałem tylko przyklad.
Nikt natomiast nie potrafi podważyć czegokolwiek z istoty spraw o których Natanek mówi. O wychowaniu dziec, o rodzinie. Krytycy posługuja się argumentacją z onetu albo TVN > zaiste zasłuzone autorytety.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
3
Vote down!
0
#168237

Podjąłeś się trudnego zadania , przekazać coś co nie jest na rękę nawet hierarchom Kościoła Katolickiego. Kolejny wizjoner który ma czelność mówić prawdę nie owijając niczego w przysłowiową bibułkę. Jakiś czas temu trafiłem na osobę ks.Piotra Natanka i muszę się przyznać do tego że i na mnie to o czym usłyszałem z jego ust zrobiło piorunujące wrażenie.

Samo oskarżanie marszałka Józefa Piłsudskiego o czyny nie godne męża stanu wprawiło mnie w wielkie zakłopotanie. Sam ks.Natanek w którymś ze swoich licznych kazań zachęcał do nabycia pewnej napisanej przez siebie książki poświęconej właśnie tej sprawie. Do tej pory nie jestem w stanie ustalić dokładnego tytułu tej pozycji . W tej właśnie sprawie , pozwoliłem sobie któregoś dnia zadzwonić do pana prof. Ryszarda Szaniawskiego , jak wiemy jest wykładowcą historii w uczelni dr T.Rydzyka w Toruniu . Tenże historyk po zapoznaniu się z tematem wypowiedział się bardzo niepochlebnie o samej książce ks. dr Piotra Natanka , przyrównując ją do zbioru nieużytecznych śmieci - bzdur wyssanych z palca.

W dalszej części komentarza prof. Ryszard Szaniawski w podobnym tonie określił także samą osobę dr Piotra Natanka..

Zatem do dziś mam mieszane uczucia co do tej osoby , choć muszę przyznać że człowiek to odważny i z pewnością prawy.

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
1
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#168164

w pewnych okolicznościach jest nawet wskazana.A to po to żeby uwypuklić jakieś błędy, czy podłości.Granice można przekroczyć- tylko do pewnego stopnia. pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#168165

Wkradł się mały złośliwy chochlik stąd konieczna korekta ..chodzi oczywiście o prof. Józefa Szaniawskiego..
/wcześniej błędnie podałem imię Ryszard /

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."/Z.Herbert/
/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#168175

Wybrał bym Natanka i to nie tylko dlatego że nzawisko jest w brzmieniu bliskie do Nathanel.

PS Czy jednak mówimy o tym samym Szaniawskim: "W latach 1970-1985 był redaktorem PAP w Warszawie. We wczesnych latach PRL przez krótki okres czasu należał do Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej"

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
1
Vote down!
0
#168186

Ja też jako całkiem młodziutka dziewczyna przez pewien czas należałam. Bo lubię ten język i literaturę i nie widziałam w tym niczego złego. Lubię też muzykę Rachmaninowa i Szostakowicza.

A teraz... lepiej nie mówić, jak bardzo mam prawicowe poglądy i do tego słucham Radia Maryja, któremu do TPPR raczej daleko..

A co robił św. Paweł jako Szaweł? Strach pomyślec, zgroza! Trzeba by skreślić z listy świętych na najbliższym soborze!

Vote up!
0
Vote down!
0
#168214

A teraz dzielnie walczy aby nas uwolnić od systemu który popierał i od swoich szefów Jaruzelskiego i Kiszczaka.
Dziękuję bardzo za to poświęcenie.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
1
Vote down!
0
#168217

Szaniawski w stanie wojennym siedział w ciężkich więzieniach, w tym w Barczewie dosłownie w lochu (więzienie jest w pokrzyżackim zamku). Żona przyjeżdżąjąca kawał drogi na widzenie czy dostarczenie prowiantu odjeżdżała z kwitkiem.

W tym czasie inni internowani, jak Michnik, Komorowski, siedzieli w warunkach niemal luksusowych (sam Komorowski kiedyś powiedział, ze było im aż głupio z tego powodu). I wypuszczono ich dość wcześnie. Natomiast Szaniawski był ostatnim więźniem politycznym, wypuszczono go dopiero KILKA MIESIĘCY PO powołaniu rządu Mazowieckiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#168224

"W latach 1970-1985 był redaktorem PAP w Warszawie" czy nie był? Bo jeśli kwestionowałaś jego członkowstwo w TPPR a tego nie że był w PAP nie,to jak mógł siedzieć w Barczewie i do 1985r być w PAP ?
Moze on w tych więzieniach wywiady przeprowadzał?
Więc była dziennikarzem PAP czy nie? Bo jęsli to jest inny Szaniawski to wszystko "odszczekam" i przeprosze> Ale jeśli to ten sam to lepiej nie lepiej go tu nie top bo go inni prawdziwi opozycjoniści dkoładniej odemnie sprawdzą i zrobisz mu niedźwiedzią przysługę.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#168242

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika proxenia nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wiem tylko o tym, że siedział, i dostał chyba 10 czy 15 lat, już nie wiem dokładnie, za co aż tyle, kiedy innych powypuszczali tak szybko, jeszcze przed zakończeniem stanu wojennego. Jego uratowała przed pełną odsiadką wyroku zmiana rządu.

On ma bardzo ciekawe audycje w Radiu Maryja (jest wykładowcą w WSKSiM założonej przez o. Rydzyka). Przy okazji polecam dwuczęściową audycję z cyklu Rozmowy Niedokończone, gdzie on opowiada o kulisach zamachu na Jana Pawła II.

Radzę odsłuchać, bo ciekawe. Przy okazji zwróć uwagę, jak w II części jeden ze słuchaczy dzwoniący gdzieś z USA próbuje przesunąć winę na CIA powołując się na jakąś watykańska  publikację. A skądinąd wiadomo, ze to KGB podsuwało ten trop, żeby odsunąć podejrzenia od siebie.

Wklejam link, odszukaj na liście dwie audycje pt. "Kulisy 13 maja 1981 roku - Plac św. Piotra. 30. rocznica zamachu na Jana Pawła II" cz. I i cz. II. Trzeba tam kliknąć na tytuł, a potem można albo posłuchać, albo ściagnąć sobie na dysk:

http://www.radiomaryja.pl/query.php?__s=&__a=1&s=50&__r=R

Vote up!
0
Vote down!
-2
#168248

Ktoś kto byl dziennikarzem PAP przez 15 lat musiał mieć i pisane i gadane na najwyższym poziomie. Kazdy z nich potrafi napisac osobiste wspomnienia z lądowania na Księzycu. Więc jego gladkie gadki w Radio Maryja mnie nie wzruszają. Kogo internowano razem z patriotami też powiedzmy że slyszalem. Faktycznie wygląda, bo nie sprostował tej informacji w Wikipedi, był w PAP do 1985r. ktory to okres obejmuje stan wojenny. Nie zwolniono go z pracy po aresztowaniu ? Został tam za karę? Podobno pisal cos przez 11 lat dla RWP. ja chętnie bym poczytał co pisal na krajowy rynek. Może go krzywdzę, ale mam prawo wiedzieć co i jak zanim przed nim klęknę. 

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
1
Vote down!
0
#168253

Tu już Proxenia przesadziłaś.

Co innego uznanie dla rosyjskich artystów  a co innego  "przyjaźń"  z  ZSRR.

Vote up!
2
Vote down!
0
#168226

Religijność Józefa Piłsudskiego / Piotr Natanek, Paweł Poleński
W katalogu Biblioteki Narodowej
http://alpha.bn.org.pl/search~S5*pol?/anatanek/anatanek/1%2C7%2C16%2CB/frameset&FF=anatanek+piotr+1960&3%2C%2C9

Pozdrawiam
T_Chr

Vote up!
0
Vote down!
0

T_Chr

#168284

mam tylko nadzieję, że nie ks. Natanek nie zostanie nazwany pisowcem...

Vote up!
0
Vote down!
0
#168163

chwalić takich ludzi jak ks. Natanek
http://czerwonykiel.blogspot.com/2011/07/kibol-film-tadeusza-smiarowskiego.html

Vote up!
3
Vote down!
0

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.

#168168

Jest następnym odważnym Księdzem

Vote up!
3
Vote down!
0
#168182

Nie bronię hierarchii krakowskiej, sam jestem z Krakowa i pewne pojęcie mam o tym jak to tutaj wygląda.
Zwróciłem natomiast uwagę, że ksiądz Natanek został zobowiązany - wyraźnie - do niepodejmowania pewnych działań.

Pisałem wcześniej "na okrągło" - teraz napiszę po prostu.
Jeśli zgadzacie się z tym, że Natanek ma rację, że malowanie przez nastolatki paznokci na czarno, to znak obecności ciemnych mocy - to ja składam broń. Po prostu ręce opadają...

Szkoda tylko, ze potem, kiedy chciałbym w dyskusji autentycznie bronić Kościoła przed różnymi zarzutami, jest mi w twarz rzucany Natanek...

A jeśli naprawdę chcecie bronić jego słynnego kazania - posłuchajcie. Tak ze dwa razy - a potem już tylko zapytajcie sami siebie, czy dalej Wam się to co on mówi, podoba...

Vote up!
0
Vote down!
0
#168203

Pytanie: Kiedy mamy zacząc reagować? Już wtedy gdy pojawią się czarne paznokcie, czy dopiero kiedy zacznie dzieciak uczestniczyć w czarnych mszach, czy dopiero jak złoży ofiarę z kota?
Była głośna sprawa gdy dwóch facetów w bunkrze w Rudzie Śląskiej zabiło w czasie czarnej mszy dziewczyne jednego z nich i jej kolegę. Ponoć później mieli złożyć szatanowi siebie samych w ofierze, ale zabrakło im odwagi.

Nie będę się wymądrzał, ale zachęcam do przeczytania kilku felietonów Roberta Tekieliego w Gapolu, który w tych sprawach ma doświadczenie i upatruje nawet zła w promowaniu w X Factor fałszującego wyraźnie 'artysty', który świadomie utrudnia identyfikację swej płci, a jest mocno promowany przez TVN, a przez Powiatowego jest wychwalany za odwagę i przeciwstawianie się zacofaństwu. :P
Zło ma to do siebie, że długo pełza zanim podniesie łeb, ale wtedy jest już za późno.

Ponieważ dzieciaki czytały Harrego Pottera, to przeczytałem chyba ze sto pierwszych stron i zobaczyłem, że autorka wyłącznie w złym świetle i w ciemnych barwach oddaje zachowanie i umysłowość mugoli, gdy magowie cieszą się jej względami i akceptacją. Syn, który świetnie zna angielski, twierdzi, że praca tłumacza polskiego spowodowała, że polskie wydanie odsadza o kilka długości oryginał. Oryginał jest słaby warsztatowo. Promocja i PR rozbuchany do granic przyzwoitości wsparty wysokobudżetowymi filmami. Kolega syna jedyne książki, które przeczytał osobiście to saga a Harrym. Ale to przecież nie jest niebezpieczne, bo dzięki lekturze innych książek wyciągnie z nich coś wartościowego dla siebie, prawda?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#168229

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika proxenia nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I w tym jednym trochę różnię się od o. Rydzyka, którego poza tym bardzo cenię, szanuję i podziwiam za wytrwałość, odwagę i misję.

Znam trochę młodych ludzi, którzy to czytali i nic im się nie stało, są porządnymi normalnymi  ludźmi. Stwierdzili, że bardziej cenią i wolą jednak Tolkiena - i tyle. Po prostu Potter to nie jest dobra literatura - i cześć.

Dla mnie bardziej satanistyczny jest bohater niniejszego wątku. Wiem, ze zaraz za to bluźnierstwo mi się dostanie, wiec klikam "Wyślij" i uciekam.

 

Vote up!
0
Vote down!
-2
#168235

W gabinecie mojego chyropraktyka wisi dyblom LECZENIE
KOLORAMI. Oprócz swego zawodu zajmuje sie również
medycyną naturalną.Dlatego też od czasu do czasu lubię
poszperać w internecie i odnieść to do otaczającego nas
świata i nas samych. Tak sie własnie zastanawiem,że nikogo
nie dziwi kiedy w rozmowie mówimy, że "Ktoś działa na mnie
jak czerwona płachta na byka". Jesli ks. Natanek mówi
zeby zwrócic uwagę na nastolatki jak malują paznokcie na
jaskrawy kolor czerwony, czarny itp itd to większość
społeczeństawa uważa,że ks, Natanek delikatnie mówiąc
jest niespelna rozumu. Tylko co się dzieje z POLSKA
młodzieżą???? jakich dopuszczają się wybryków w szkole
(gwałty, nagrywanie scen seksualnych, rozboje,chuligaństwio pijaństwo, wulgarne zachowanie w miejscach publicznych -
sami ogladacie to na codzień) a jakie wyniki nauczania
1/4 nie zdała matury!!!!
W Europie prekursorem w badaniu i opisywaniu wpływu barw
na człowieka i jego psychikę był Johann Wolfgang Gethe, a
w Polsce tak naprawdę dopiero w roku 1991 Wanda Zagórska.

PSYCHOLOGIA BARW (przytoczę kilka cytatów i wyników badań.

"Efekty emocjonalne wywołane przez barwy są działaniem
sumatrycznym, na który moga mieć wplyw nie tylko skojarzenia od indywidualnych doswiadczeń człowieka, ale
także jego rzeczywiste otoczenie, jak również działanie
wrażenia zmysłowego. Także działenie wrażenia barwnego
innego bodżca, zwłaszcz bodżca dżwięku muzyki, widoku
cyfr lub zpachu, przejawić się często mogą, bez udziału
świadomosci, a ludzie podatni są w różnym stopniu."

Kolory odzwierciedlają stan psychiczny i odczucia człowieka i tak:
CZERWIEŃ ma wiele aspektów pozytywnych ale i wiele negatywnych takich jak: ataki agresji i złosci, pobudza w nadmiarze namietność i żywotność.
W mitologi cetyckiej oznacza nieszczęście, a w symbolice
chrzescijańskiej prócz władzy również okrucieństwo,
męczeństwo,chciwość, żądzę i pożądanie.
CZERŃ- kojarzona jest z ciemnością śmierci i wszelkim
czynnikiem negatywnym Matki Ziemii oraz odgradzanie
sie od świata.
Generalnie kolor czarny oznacza aspekt negatywny, rzeczy ciemne i budzące postrach.
BADANIA
barwa czerwona - wywołuje radość u kobiet,
złość u męśżczyzn
barwa czarna - wywołuje złość u kobiet
pogardę u męśzczyzn
Każdy człowiek jednak wykazuje inny stopień wrażliwości
a tym samym inny jest stopień wplywu kolorów na psychikę
i jej odzwierciedlenia w kolorach.
Sami możecie poobeswowac jak barwy dzialają sluchając
wlasnego ciała.
Max to tylko namiastka, jestem laikiem w tej dziedzinie,
ale możesz sam troche więcej zgłębić wystukując taka
dziedzinę nauki jak PSYCHOLOGIA BARW i posłuchaj ponownie
tego kazania. Sadzę, że bedziesz mógł smiało podyskutować
i byc moze napiszesz, że już Ci ręce nie "opadywyją".
P.S.
Aby być zdrowym należy ubierac sie w kolory tęczy.
Popatrcie na jej kolory jakie są cieple, subtelne jaką
wywołuja radość. Jak pięknie wyciszona jest czerwień.
Przygladając się jej napewno w żadnym kolorze nie dopatrzycie sie jaskrawosci i oczywiscie czerni.

Vote up!
2
Vote down!
0
#168430

Lubię kolory tęczy... lubię tez kolor maków, chociaż jest raczej mało stonowany. ;)

Kolory MAJĄ na nas ogromny wpływ, weźmy taki turkus czy pomarańcz... sama radość. :)

Popularność czerni... jak to mówią - kultura śmierci...

Czarne paznokcie sa akurat modne, ale ta moda też nie wzięła się z niczego... a czerwone... cóż, wiadomo. ;-)

Natomiast kolorowe, np. zielone, żółte, pomarańczowe? Nie kojarzą mi się negatywnie, raczej zabawnie... Inna sprawa, że z naturą mają niewiele wspólnego.

Metal w ciele, tatuaże... osobiście nie lubię. Szkoda ciała. :) Subkultury... niektóre na pewno niepokojące, jeśli nie większość, choćby dlatego, że robią młodym wodę z mózgu.

Muzyka... oj, może zamieszać. Może wprowadzać w bardzo nieciekawy nastrój, podobnie jak kino. Gdzieś czytałam o gościu... Wissarion? Niektórzy mówią, że sekta, inni, że komuna żyjąca w zgodzie z naturą... ich nie kręci muzyka, która szarpie nerwy czy wprowadza w stan melancholii, czyli to, co kręci większość ludzi. Ciekawe...

Vote up!
0
Vote down!
-1
#168446

 Pięknie to napisałaś.Zupełnie w klimacie "Małego Księcia".A Mały Książę,podróżujac po planetach,za kazdym razem powtarzał: "jacy ci dorośli są zabawni".Na pewne zjawiska trzeba spojrzec oczyma dziecka,bez dorosłego skażenia.Wtedy zobaczy się i piękno i brzydotę,zło i dobro.Może niektórzy dorośli też jasno dostrzegają to,co przed innymi dorosłymi jest zakryte ? Może nie przestali być "dziećmi indygo"?Pozdrawiam.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
1
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#168448

Tak się składa, chociaż już dobrych parę lat minęło od tych czasów, że z wykształcenia jestem psychologiem (choć w branży nie pracuję, ale to zupełnie inna historia). I tematy takie jak psychologia barw, czy, zupełnie z innej dziedziny, patologie wśród młodzieży nie są dla mnie niczym nieznanym...
Oczywiście, że kolory mają wpływ na nasz nastrój i warunkują percepcję rzeczywistości, jak też nastawienie emocjonalne.

U Natanka natomiast niepokojące jest co innego. Brak UMIARU i ZDROWEGO ROZSĄDKU.

- doszukuje się związków przyczynowo-skutkowych tam, gdzie ich po prostu nie ma, albo są wątpliwe. I podaje to jako "stwierdzone". Ba, gdyby jeszcze mówił o tym, że ma takie przeczucie, natchnienie. Nie - on wie.

- to kazanie to pomieszanie z poplątaniem. Natanek odwołuje się do różnych zjawisk i pojęć z kategorii popkultury mając o nich czasem takie sobie pojęcie. Profesjonalizm: jeśli zamierza się coś krytykować najpierw powinno się przyswoić na temat odpowiednią ilość RZETELNEJ wiedzy.

A co do nasze młodzieży i ogólnie obyczajowości...

No proszę, nie łudźmy się, że nasze czasy są w jakimkolwiek stopniu gorsze, mniej obyczajne, niemoralne, a młodzież po prostu zdegenerowana.

Od zawsze młodzież buntowała się przeciwko zastanemu porządkowi manifestując to na wszelkie możliwe sposoby. Od strojów, przez język do zachowania.
Jest tak teraz, było tak 500 lat temu i było tak 3 tysiące lat temu.

Pozwolę sobie zacytować:

(gwałty, nagrywanie scen seksualnych, rozboje,chuligaństwio pijaństwo, wulgarne zachowanie w miejscach publicznych -
sami ogladacie to na codzień) a jakie wyniki nauczania
1/4 nie zdała matury!!!!)

1. Większość zarzutów tyczy się kwestii wulgarności i zachowań seksualnych.

Wszystko zależy od obyczajowości. Wbrew pozorom, na przestrzeni dziejów bywały już dużo bardziej "rozebrane" kultury i społeczeństwa :). I z tym trudno jest polemizować...
Więc to nie tak, że nam się nagle tak czasy popsuły. Dalej obowiązuje nas mnóstwo ograniczeń, narzuconych form i tabu - które byłyby nie do pomyślenia w starożytności, średniowieczu (tak, tym, jak nas uczą pseudohistorycy, zgrzebnym i uduchowionym średniowieczu - brednie), czy XVII, XVIII i XIX wieku.

Nie miejsce tu na dłuższy wywód odnośnie historii obyczajowości, ale żeby nie pozostać do końca gołosłownym, kilka faktów podanych z pamięci:

- w średniowieczu nagość byłą dla ludzi czymś dużo bardziej normalnym i była częściej spotykana. Publiczne łaźnie dla obu płci, spadek po starożytności były standardem (tam gdzie, oczywiście, były)
- powszechnie sankcjonowana była zdrada i to nie tylko ze strony mężczyzny, wśród sfer wyższych i niższych. Teraz to jednak rzecz zakazana. Wtedy formalnie też była - ale co z tego...
- w XVIII/XIX wieku nie było niczym szczególnie zdrożnym, że kobieta "dorabiała sobie" w młodości po czym poznawała "odpowiedniego" mężczyznę i stawała się stateczną panią domu i matką rodziny... Tak robiły zwłaszcza te panie, którym się nie przelewało...

I tak dalej, i tym podobne... to jest nie kończąca się lista.

__________________
A co do kolorów, ozdób tatuaży, malowania paznokci powiem tak:

Od zawsze ludzie, kobiety i mężczyźni robili wiele dla podniesienie swojej atrakcyjności, dla podkreślenia statusu społecznego itd... Temu służyły wszelkie ozdoby, makijaż, szaty nie szaty i inne rzeczy, również kolorystyka.

Aktualnie nas również obowiązuje pewien standard,a raczej jesteśmy jego -jednak - ofiarami :).

Bo czarny się źle kojarzy, a biały to kolor niewinności, a coś tam.
Yhm.

A u Murzynów kolorem żałoby przez długi czas był (może jest jeszcze) niebieski. Pewnie nienormalni ci Murzyni :)

Estetyka, taka czy inna, jest czymś co zostało nam kulturowo narzucone. Tak jesteśmy nauczeni, tak postrzegamy rzeczywistość, to jest piękne, a to brzydkie.

W latach 60-tych rozciągnięty sweterek był synonimem luzu i wyzwolenia, dziś nikogo nie szokuje, jak jest trochę przechodzony budzi co najwyżej lekkie politowanie dla "nosiciela" :).

Standardy się zmieniają, gusta się zmieniają, krój ubrań się zmienia, jest moda na tatuaże i piercing bądź nie (myślicie że to pomysł XX wieku?, no, proszę... ;)) - tu nie ma nic stałego.
Zmienia się w zależności od czasu, kontynentu, kultury...

Miejmy tego świadomość i nie generalizujmy, śladem księdza Natanka.

Jemu się popieprzyła estetyka z etyką, a religia z modą - i wrzucił wszystko do jednego wora.
Nie, kochani: przykazania są przykazaniami, a kolor paznokci kolorem paznokci.
To, że ja osobiście nie lubię na przykład różowego, nie oznacza, że mam prawo mówić, że kobieta która maluje paznokcie na różowo to jawnogrzesznica.
Czy widzicie do czego prowadzi natankowe myślenie?

Estetyka jest względna, piĸęno i brzydota są w duże części w oku patrzącego , pamiętajmy o tym.
A etyka, zasady - one względne nie są.
Przynajmniej nie powinny by dla ludzi wierzących, albo choćby po ludzku przyzwoitych.
Metodologicznie rzecz biorąc Natanek "upodlił" moralność, czyniąc jej wykładnikiem rzeczy, które możemy oceniać tylko jako ładne, brzydkie, miłe, niefajne itd....

Dlatego to kazanie rodzi takie wrażenia - u mnie i u innych.
Już odpuśćmy ewidentne braki w logice, kaleczenie języka angielskiego (polskiego też), ale dopuścił się zabiegu niewybaczalnego - a efektem jest groteska.

______________________
Od mojego znajomego, który miał przyjemność mieć z księdzem Natankiem zajęcia w seminarium wiem, że kiedyś prezentował on sobą dużo więcej 9natanek nie mój znajomy :)). Niestety wybrał drogę piętnowania Harry'ego Pottera, Gwiezdnych Wojen, muzyki metalowej i techno, akupunktury, czarnych ubiorów, gier komputerowych - no nie wymienię 5-minutowej listy wyczytanej przez niego na koniec kazania...

Zapytam jeszcze raz: zapomniał o baśniach Braci Grimm!!

:p

PS> Czy nie daje Wam do myślenia, że wszelkiego rodzaju lewicowe media, gazetki - to one z uporem postać księdza Natanka przywołują? A PO CO?

Może dlatego, że to kompromitacja dla Kościoła?

Vote up!
0
Vote down!
-2
#168456

Do Natanelka
Poniższy cytat z Wiki hasło Józef Szaniawski, z którego, Natanku czy Natanielku, wybrałeś właśnie tylko dwa pierwsze zdania i one zdecydowały o Twojej "sprawiedliwej" i "prawdziwej" ocenie osoby profesora J. Szaniawskiego?
"W latach 1970-1985 był redaktorem PAP w Warszawie. We wczesnych latach PRL przez krótki okres czasu należał do Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej[1]. Od 1973 nawiązał konspiracyjną współpracę z Radiem Wolna Europa, któremu przekazał wiele depesz nieocenzurowanych jeszcze przez władze komunistyczne. Dla rozgłośni w ciągu 11 lat napisał i przesłał ponad pół tysiąca tajnych korespondencji. Poznał wtedy Jana Nowaka Jeziorańskiego. Działał przeciw wpływom radzieckim w Polsce i na rzecz integracji Polski z NATO. W 1985 został wykryty przez WSW i SB, aresztowany i fałszywie oskarżony o współpracę z CIA. Sąd wojskowy skazał go na 10 lat więzienia. W latach 1985-1990 był przetrzymywany w więzieniach na warszawskim Mokotowie przy ul. Rakowieckiej i w Barczewie. Uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Wyszedł na wolność 22 grudnia 1989. Sąd Najwyższy określił go jako ostatniego więźnia politycznego PRL.
Chyba nic cię rzeczywiście już nie jest w stanie obrazić. Taka manipulacja jest kompromituijąca.
ALS

Vote up!
0
Vote down!
-1

<p>ALS</p>

#168275

Mam swoje doświadczenia i swoje wątpliwości i tu na tym forum napisałem wcześniejże jestem gotów odszczekać co napisałem jeśli mnie ktoś przekona że był tylko jeden BOLEK w PRL-u.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
2
Vote down!
0
#168330

jak się czyta, co napisałeś. Właściwie nie powinno się z Tobą dyskutować. Znasz choc trochę od podszewki środowisko dziennikarskie? Operujesz schematami na poziomie ks. Natanka, no trafił swój na swego.

Moja znajoma pracowała w prasie za komuny, w stanie wojennym tez. Zapewniam Cię, że wiem, co to za człowiek, wszyscy ją szanowali i szanują za to, że nie dała w swoim pisaniu plamy. Miała charakter i zasady, pewnie nawet kosztem awansowania. Znam ją od czasów szkolnych, zawsze taka była.

I gdybyś teraz przeczytał o niej w Wiki, to też byś ją odsądzał ja od czci i wiary. Bo w stanie wojennym pisała.

A co Ty bohaterskiego zrobiłeś w stanie wojennym? Ile lat spędziłeś w więzieniu? Ile tekstów wysłałeś do Wolnej Europy czy do paryskiej Kultury? Ile nocy spędziłeś w napięciu ze spakowaną walizeczką z niezbędnymi przyborami spodziewając się nagłej wizyty?

Ale Ty masz nieodwracalnie wbite w głowę: pisać za komuny - to be.

Pewnie nawet płk. Kuklińskiego odsądzasz od czci i wiary. Bo pracował w Sztabie Generalnym. Oczywiście za komuny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#168351

Co do mojego doświadczenia zyciowego prosże przyjmij na wiarę że mam go wystarczająco; z róznych dziedzin i na różnym szczeblu aby dokonywać pewnych porównań. Moim motto jest także takie : gdybym myślał tak jak wszyscy byłbym tutaj niepotrzebny. Wystarczałby jeden bloger i burza oklasków.Nie ma nigdzie w żadnym moim tekscie,że ktokolwiek powinien zgodzic się z moją opinią. Czasem pod wpływem komentarza ja weryfikuję swoją i dlatego dziękuję za każdą poświęconą moim tekstom,kulturalną rzeczową uwagę. Tobie oczywiście tez. Zapraszam do czytania moich notek gdyż nie wszystko co pisze jest tak kontroweryjne.
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#168361

Podziwiam kulturę i opanowanie autora.Pełen mój szacunek,Nathanelu.Jeden z piszących tutaj(pozdrawiam ,"tadman") jest bliski moim gustom,lekturom i systemowi wartości.Tak samo bliskie są dla mnie  opinie Autora."Tadman" napisał (03.06 b.r. również) co o księdzu natanku w "Gapolu" napisał ks.Isakowicz -Zalewski.Dzisiaj swym komentarzem też mnie ubiegł,gdyż też chciałem niektórym polecić lekturę felietonów Roberta Tekielego.On przeszedł przez piekło drogą  róznych ,niewinnie wyglądających  techo- i metal-music.Opisywał następstwa  wejścia w to- widać je tutaj,w niektórych wpisach.Można go też wyśmiać,jako durnego oszołoma, ale  przecież jest TAKI,który robi wszystko,żeby uznać,że ON nie istnieje.A  dlaczego( jak tutaj ktoś pytał) kontrowersyjny( jak ja "lubię" to słowo) ks.Natanek nie potępił Braci Grimm? Może  ich nie czytał,ale szyderstwo autora trafia, jak kulą w płot.Ja też swoim dzieciom i wnukom nie czytałem tych niby -baśni,pełnych sadystycznego okrucieństwa.Cóż,naród niemiecki oprócz wspaniałych pisarzy ,filozofów i kompozytorów wydał również sadystów i morderców.Czy mamusie  czytały im baśnie Grimm,ów ? Nie wiem,komputerowych gier z siedmioma życiami wtedy nie było... Mają  braciszkowie swe groby na przepięknym ,malutkim cmentarzu przy Monumentenstrasse w Berlinie - cztery jednakowe, czarno -szare obeliski.Pewnie znawca  zaatakuje  mnie ,nieuka i mohera,ale

tak już mam,że bliżej mi do ks. Natanka niż do  "Cybuli" Jana Pawła II-go,Pieronków i innych Rasiów.Kocham Polskę  jak kocha Ją ks.Natanek i dlatego go bronię.Ale- "de gustibus.." Czas i to nie za bardzo długi pokaże,kto miał rację.

Vote up!
2
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#168377

Chodzi mi o uczciwość wobec szkalowanego człowieka. Bo ani nie znam go osobiście, ani nawet nie byłam na żadnym spotkaniu z jego udziałem. Słuchałam go tylko wielokrotnie w Radiu M., no i czytałam też jego książki: "Samotna misja" (o Kuklińskim), "Grunwald - pole chwały" na 600-lecie bitwy. Świetny miał pomysł z zamieszczeniem oprócz reprodukcji całego obrazu Matejki - ponad 200 jego fragmentów, na które obraz został "pocięty", i omówieniu znaczenia każdego z tych fragmentów: broni, osób, stroju. Kupiłam w prezencie chodzącemu do szkoły kuzynowi.

Teraz wyszła jego książka o naszym wschodnim sąsiedzie "Imperium zła" - ale jej nie znam, tylko znajomi chwalili.

Pewnie ta książka szczególnie kogoś zdenerwowała, bo podobne ataki, jak teraz, już pojawiły się na tym forum. Te same argumenty, uważając, że ludzie nie sprawdzą (ja też nie sprawdziłam, jedynie coś niecoś wiedziałam skądinąd). Niesympatyczne metody.

Pozdrawiam :-)

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#168356

Zaniedbałem tego wczoraj- dołączam link do kontrowersyjnego kazania, tak aby każdy mógł się zapoznać i wyrobić sobie opinię.

Vote up!
0
Vote down!
0
#168285

Szkoda, że przytoczona przez Pana treść listu ks. Natanka nie zawiera przypisów, zgodnie z oryginałem...

http://www.piotrnatanek.pl/przebudzcie-sie-i-podejmijcie-dziejowe-wyzwanie

P.S. Ks. Natanek napisał ten list przed wydarzeniem z 10.04.2010, które w kontekście późniejszych beatyfikacji odbieram jako znak od Boga...
Pozdrawiam
T_Chr

Vote up!
0
Vote down!
0

T_Chr

#168287

z wioski- Ze smutkiem stwierdzam, że ogół nie rozumie intencji ks. Natanka. Oczywiście, ze przesadne zainteresowanie magią, mangą, Harrym Potterem, medytacjami może, MOŻE! prowadzic wprost w objęcia szatana. To są realne zagrożenia jakie mogą nas spotkać i nasze dzieci. Forma przekazu podana przez ks. Natanka budzi moje zastrzeżenia- za dużo treści. Naśmiewają się z niego bo ileż koncernów finansowych musiałoby upaść. Szatan istnieje, chyba niepoprawni nie maja wątpliwości. Od samego czytania Koranu, poznania jego treści, słuchania ostrej muzy oczywiście nić się nie stanie. Ale trzeba być czujnym bo to tylko mały krok dzieli od Zła. Dziecko, młody człowiek ani się spostrzeże, jest już pod wpływem szatana a wtedy tylko doświadczony egzorcysta może pomóc. niejeden z krytyków ks. Natanka, udałby się do niego z prośbą o pomoc. Oby nie było takiej potrzeby. Nie będę rzucać kamieniem ale proszę o zastanowienie się.

Vote up!
4
Vote down!
0
#168372

Mądry, konkretny list, człowieka płaczącego nad zniewoloną Polską.
Kto jest wierzący, ten doskonale wie, że homilie księży są dostosowane do poziomu ich słuchaczy. Wystarczy pomyśleć, dziecko zrozumie kazanie głoszone podczas rekolekcji dla ludzi nauki czy pracowników służby zdrowia. W inny sposób, o tych samych sprawach, rozmawia się z dziećmi czy starcami.
Zadaniem kaznodziei jest dostosować słownictwo, treść tak, aby trafić słuchającym do przekonania. Czy to tak trudno zrozumieć ? Za mało w Polsce jest księży Natanków. _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
4
Vote down!
-1

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#168386

Bowiem zarówno zwolenn icy jak i krytycy potwierdzili sluszność nauk Ks. Natanka.
Tak czy inaczej postaram się przygotować więcej materiału z nauk księdza choć raczej powinienem powiedzieć KAPŁANA bowiem mamy wielu księży ale zbyt mało kapłanów.

Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
2
Vote down!
0
#168389

Witaj, dobrze, że napisałeś notkę. Też miałem ochotę zająć się tym tematem. Można się nie zgadzać z ks. Natankiem być może w szczegółach, czy też co do sposobu przekazu. Może czasem wtapia, zbytnio szarżując, np. o judo czy karate bodajże. Ale kto z nas mając taki ogień w sercu nie popełniłby drobnych formalnych błędów. Jest to osoba o sercu, duszy i charakterze. Zarówno On jak i Ojciec Dyrektor mogłaby stosować więcej dyplomacji. Tylko czy wtedy dotarło by to do kogokolwiek poza wąską grupą. Sądzę, iż intencje kierują nim dobre, a metody, przecież nawet w sporcie są różne style gry. Ważne, że jest "walczakiem". I niech go Bóg i nas ma w swojej opiece. My walczymy, On walczy. Nieważne kto lepiej i więcej. Ważne by nie zasnąć. Nie dla porównania, bi porównanie nie ma tu racji bytu. Tak dla przypomnienia i otrzeźwienia. Pozdrawiam Serdecznie jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
3
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#168393

_http://video.google.com/videoplay?docid=-2123716365364115513#

________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#168777