Piąta ławka czli "klątwa" odegrana w Bazylice Mariackiej

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

W sobotę mieliśmy możliwość obejrzeć, po całym tygodniu pokazów hipokryzji i nienawiści, finałowy akt spektaklu "Klątwa". Artyści wciąż ci sami.

Mogliśmy przekonać się jak rozbieżne są słowa i czyny i wszystko jak na Titanicu przy dźwiękach wielkiej orkiestry. Jakoś tylko nie bardzo było widać wielkiego dyrygenta choć czuło się i czuje jego wszechobecność.

No cóż. Nie pierwszy to raz i nie ostatni zmieniono świątynię i miejsce politycznego wiecu gdzie czuło się brukselskie wiatry. Czuło się też nie tylko zapach świec i kadzidła ale i polityczny smród.

W Bazylice Mariackiej było 3,5 tys. gości napisano w gazecie wyroczni. No tak. Do świątyń już nie przychodzą wierni lecz "goście". Odbywają się w nich koncerty, pokazy mody i polityczne hucpy. W świątyniach grzebie się już nie tylko doczesne szczątki ateistycznych świętych ale i odprawia celebry nad popiołami.

"Trzeba skończyć z nienawiścią i językiem pogardy"

Była mowa o "truciźnie nienawiści, która panoszy się na ulicy, w mediach, internecie, szkole, parlamencie i Kościele". Mówił to w kościele ksiądz który sam dawał przykład na swoje słowa do tych którzy stanowią wzorzec totalnej nienawiści ale sami oskarżają o nią wszystkich innych.

– Musi dojść do definitywnego wyrugowania z polskiej polityki i przestrzeni życia społecznego języka pogardy, poniżania, deprecjonowania, odzierania ze czci i godności braci i bliskich, czasem niedawnych przyjaciół – powiedział abp Głódź.

Ale to przecież marzenia ściętej głowy. Bo fakty są takie.

  

  

Czy należy przypuszczać że idzie "nowe"

  

Czy w tych ludziach dokonała się wielka cudowna przemiana

 

 

  Nabrali wiary i przekonali się do chrześcijańskich wartości

 

Ogarnęła ich "jasność" z nieba ?

Co dla nich znaczą słowa słowa "przekażcie sobie znak pokoju"? Czy to tylko okazja do podania ręki ( dobrze że jeszcze nie wprowadzono modnego dzisiaj "high five") czy tylko jest to okazja aby w tym momencie pokiwać z politowaniem głową myśląc "oż wy naiwniaki"....

Nie oglądałem transmisji więc nie wiem czy do Komunii Świętej przystąpili także komuniści którym mylą się pojęcia, dla których puszka to puszka a ta z komunikatami różni się od tej z czerwoną naklejką tylko tym do że jednej wkładają a z tej drugiej rozdają. A jak dają...

   

To oni biorą.

Swoją drogą zastanawiam się czy nie ma racji abp Andrzej Dzięga który powiedział że ci którzy popierają aborcję, czynnie wspierają "in vitro", promują homoseksualizm i rozwiązłość płciową, degenerują rodzinę i dla których słowa "mąż i żona" są zakazane i nazywają matkę i ojca partnerami ...... wymieniać można jeszcze długo i przystępują do komunii nie popełniają świętokradztwa i nie gorszą innych. Czy świętokradztwa nie popełniają duchowni którzy im to umożliwiają.

PS.

W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób w tym urzędujący Prezydent Polski i były Prezydent Rzeczypospolitej. Zginęło wiele znakomitych Polek i Polaków. Czy już zapomnieliście jak ich żegnano?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Z za żenowaniem uczestniczyłem poprzez TVP w spektaklu pogrzebowym śp. Prezydenta Adamowicza obserwując zachowania i słuchając wypowiedzi pasterzy Kościoła działaczy i polityków, Rysował się obraz niezwykłej miary wspaniałego dobrego człowieka. Na usta cisnęło się zawołanie. "Santa subito". Jednak dziwnie nie mogły ujść mojej pamięci słowa Nieboszczyka wypowiedziane do dziennikarza w przeddzień swojej śmierci na temat usunięcia "pisowców na śmietnik" połączone z określonym w stosunku do nich epitetem. Jakoś nie mogły mi ujść mojej pamięci wyjątkowo "życzliwe" i pełne "miłości " wypowiedzi Nieboszczyka n/t obecnego Prezydenta RP i obecnej władzy. Dziwne? Przypomniał mi się  pamiętny huczny pogrzeb tow.Bieruta, skromniejszy tow Jaruzelskiego, a nawet ostatnie dziękczynne modlitwy podczas koncelebrowanych Mszy Św.za posługę "zaprzyjaźnionej z Panem  Bogiem " P. HGW tuż wybudowaniu tęczy, wyrzucaniu ludzi na bruk itp czy b.Prezydenta Komorowskiego tuż po podpisaniu m.in.ustaw o gender, in vitro itp. Sami dobrzy ludzie. Zanosi się, że liczba polskich świętych lawinowo wzrośnie. Tylko czy jeszcze Kościół posługiwać się będzie Ewangelią czy już tylko GW???

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1579056

Ryś - jednego mniej do koryta.Oluś - jak zawsze śpi.Boguś - sprawdza czy mu cegła na głowe nie spada.Donuś - świdruje oczyma czy za trumny coś nie wyskoczy.Lechuś - liczy ile mu dni do końca zostało.A Juruś - liczy w myślach zawartość skarbonek. Ceremoni nie oglądałam nie uczestnicze w pogrzebach obojętnych mi ludzi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1579063

Kościoła pedałów, lewaków, żydo-komuchów i złotego cielca.

I nie ma w nim miejsca dla ludzi prawych i postępujących według nauczania Jezusa Chrystusa.

Widziałem budowniczych i "kapłanów" tego nowego kościoła w Bazylice Gdańskiej, gdzie prochy prezydenta Adamowicza, będą kamieniem węgielnym i podwaliną w budowie tego nowego kościoła.

Będzie to pierwszy święty tego nowego kościoła.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1579080

- to nowy i skuteczny instrument tej obcej bandy s....synów do paraliżowania naturalnego odruchu obrony Ojczyzny przez Polaków i nie tylko przed tymi czarcimi bękartami i ludobójcami których mocodawcy na otwarcie swojej partii mać zamordowali małe dzieci Carowi i chwalą się tą zbrodnią przez ostatnie 100 lat i obchodzą rocznicę tej "rewolucji proletariatu" grając sobie międzynarodówkę w Brukseli. PiS tych bydlaków nazywa opozycyjką,opozycjunią czym powoduje zmylenie nas Polaków a oni nas nazywają w rewanżu ludźmi Rydzyka i faszystami !!! - ta obca banda wyczuwa w ten sposób naszą słabość i pragnie jeszcze bardziej wbić swoje krwiożercze kły w gardło naszej gospodarki. Ustawa o powszechnym dostępie do broni palnej dla Narodu Polskiego to sprawa najwyższej wagi państwowej -ostudzi to trochę apetyty czerwonych paszczurów na władzę w Polsce i daję słowo że nie zapadnie ani jeden niesprawiedliwy wyrok w Sądach bo determinacja tak pokrzywdzonych ludzi niesprawiedliwym wyrokiem jest większa od bomby atomowej a żywot takiego sędziego był by z całą pewnością krótki. Nawet mafiozi się nie mszczą na sędziach choć cały czas mają broń bo wiedzą że karę im zasądzoną dostali słusznie i sprawiedliwie. W swoich apelach zabiega o to i znany historyk Pan Leszek Żebrowski. Lewactwo panicznie boi się śmierci bo nie po to okradają nam Ojczyznę aby z tej kasy nie wykorzystać na luksusowe życie. Zastanawiające jest że to platformiane bydło i nowoczesny-ubek.pl walczące z naszym Kościołem Katolickim od rana do wierczora w swoich łże mediach nie wzywa w godzinę śmierci swojego pierwszego sekretarza partii czy nawet samego Lenina tylko Pana Boga i w większości przyjmują komunię świętą (podobno nawet agent-zdrajca jaruzelski) na koniec swojego podłego i zbydlęciałego życia. Przepomnę tylko mądro-głupim uczonym że sam komunizm nie istnieje a była to tylko wymyślona przez syfilisa Lenina oraz Marksa i Engelsa ideologiczna maska zakładana na ryj badyty okupanta aby przy pomocy swoich agentów i głupców danego kraju zniewolić go w celu pasożytowania przez dziesięciolecia. To nie były rządy robotników jak wielu do dziś myśli bo do robotników to to czarcie bydło chętnie strzelało czego dowody mogę przytoczyć dziesiątkami.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1579081