Piąta ławka czli "klątwa" odegrana w Bazylice Mariackiej

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

W sobotę mieliśmy możliwość obejrzeć, po całym tygodniu pokazów hipokryzji i nienawiści, finałowy akt spektaklu "Klątwa". Artyści wciąż ci sami.

Mogliśmy przekonać się jak rozbieżne są słowa i czyny i wszystko jak na Titanicu przy dźwiękach wielkiej orkiestry. Jakoś tylko nie bardzo było widać wielkiego dyrygenta choć czuło się i czuje jego wszechobecność.

No cóż. Nie pierwszy to raz i nie ostatni zmieniono świątynię i miejsce politycznego wiecu gdzie czuło się brukselskie wiatry. Czuło się też nie tylko zapach świec i kadzidła ale i polityczny smród.

W Bazylice Mariackiej było 3,5 tys. gości napisano w gazecie wyroczni. No tak. Do świątyń już nie przychodzą wierni lecz "goście". Odbywają się w nich koncerty, pokazy mody i polityczne hucpy. W świątyniach grzebie się już nie tylko doczesne szczątki ateistycznych świętych ale i odprawia celebry nad popiołami.

"Trzeba skończyć z nienawiścią i językiem pogardy"

Była mowa o "truciźnie nienawiści, która panoszy się na ulicy, w mediach, internecie, szkole, parlamencie i Kościele". Mówił to w kościele ksiądz który sam dawał przykład na swoje słowa do tych którzy stanowią wzorzec totalnej nienawiści ale sami oskarżają o nią wszystkich innych.

– Musi dojść do definitywnego wyrugowania z polskiej polityki i przestrzeni życia społecznego języka pogardy, poniżania, deprecjonowania, odzierania ze czci i godności braci i bliskich, czasem niedawnych przyjaciół – powiedział abp Głódź.

Ale to przecież marzenia ściętej głowy. Bo fakty są takie.

  

  

Czy należy przypuszczać że idzie "nowe"

  

Czy w tych ludziach dokonała się wielka cudowna przemiana

 

 

  Nabrali wiary i przekonali się do chrześcijańskich wartości

 

Ogarnęła ich "jasność" z nieba ?

Co dla nich znaczą słowa słowa "przekażcie sobie znak pokoju"? Czy to tylko okazja do podania ręki ( dobrze że jeszcze nie wprowadzono modnego dzisiaj "high five") czy tylko jest to okazja aby w tym momencie pokiwać z politowaniem głową myśląc "oż wy naiwniaki"....

Nie oglądałem transmisji więc nie wiem czy do Komunii Świętej przystąpili także komuniści którym mylą się pojęcia, dla których puszka to puszka a ta z komunikatami różni się od tej z czerwoną naklejką tylko tym do że jednej wkładają a z tej drugiej rozdają. A jak dają...

   

To oni biorą.

Swoją drogą zastanawiam się czy nie ma racji abp Andrzej Dzięga który powiedział że ci którzy popierają aborcję, czynnie wspierają "in vitro", promują homoseksualizm i rozwiązłość płciową, degenerują rodzinę i dla których słowa "mąż i żona" są zakazane i nazywają matkę i ojca partnerami ...... wymieniać można jeszcze długo i przystępują do komunii nie popełniają świętokradztwa i nie gorszą innych. Czy świętokradztwa nie popełniają duchowni którzy im to umożliwiają.

PS.

W katastrofie pod Smoleńskiem zginęło 96 osób w tym urzędujący Prezydent Polski i były Prezydent Rzeczypospolitej. Zginęło wiele znakomitych Polek i Polaków. Czy już zapomnieliście jak ich żegnano?

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (19 głosów)

Komentarze

Z za żenowaniem uczestniczyłem poprzez TVP w spektaklu pogrzebowym śp. Prezydenta Adamowicza obserwując zachowania i słuchając wypowiedzi pasterzy Kościoła działaczy i polityków, Rysował się obraz niezwykłej miary wspaniałego dobrego człowieka. Na usta cisnęło się zawołanie. "Santa subito". Jednak dziwnie nie mogły ujść mojej pamięci słowa Nieboszczyka wypowiedziane do dziennikarza w przeddzień swojej śmierci na temat usunięcia "pisowców na śmietnik" połączone z określonym w stosunku do nich epitetem. Jakoś nie mogły mi ujść mojej pamięci wyjątkowo "życzliwe" i pełne "miłości " wypowiedzi Nieboszczyka n/t obecnego Prezydenta RP i obecnej władzy. Dziwne? Przypomniał mi się  pamiętny huczny pogrzeb tow.Bieruta, skromniejszy tow Jaruzelskiego, a nawet ostatnie dziękczynne modlitwy podczas koncelebrowanych Mszy Św.za posługę "zaprzyjaźnionej z Panem  Bogiem " P. HGW tuż wybudowaniu tęczy, wyrzucaniu ludzi na bruk itp czy b.Prezydenta Komorowskiego tuż po podpisaniu m.in.ustaw o gender, in vitro itp. Sami dobrzy ludzie. Zanosi się, że liczba polskich świętych lawinowo wzrośnie. Tylko czy jeszcze Kościół posługiwać się będzie Ewangelią czy już tylko GW???

Vote up!
8
Vote down!
0
#1579056

Ryś - jednego mniej do koryta.Oluś - jak zawsze śpi.Boguś - sprawdza czy mu cegła na głowe nie spada.Donuś - świdruje oczyma czy za trumny coś nie wyskoczy.Lechuś - liczy ile mu dni do końca zostało.A Juruś - liczy w myślach zawartość skarbonek. Ceremoni nie oglądałam nie uczestnicze w pogrzebach obojętnych mi ludzi.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1579063

Kościoła pedałów, lewaków, żydo-komuchów i złotego cielca.

I nie ma w nim miejsca dla ludzi prawych i postępujących według nauczania Jezusa Chrystusa.

Widziałem budowniczych i "kapłanów" tego nowego kościoła w Bazylice Gdańskiej, gdzie prochy prezydenta Adamowicza, będą kamieniem węgielnym i podwaliną w budowie tego nowego kościoła.

Będzie to pierwszy święty tego nowego kościoła.

Pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1579080

- to nowy i skuteczny instrument tej obcej bandy s....synów do paraliżowania naturalnego odruchu obrony Ojczyzny przez Polaków i nie tylko przed tymi czarcimi bękartami i ludobójcami których mocodawcy na otwarcie swojej partii mać zamordowali małe dzieci Carowi i chwalą się tą zbrodnią przez ostatnie 100 lat i obchodzą rocznicę tej "rewolucji proletariatu" grając sobie międzynarodówkę w Brukseli. PiS tych bydlaków nazywa opozycyjką,opozycjunią czym powoduje zmylenie nas Polaków a oni nas nazywają w rewanżu ludźmi Rydzyka i faszystami !!! - ta obca banda wyczuwa w ten sposób naszą słabość i pragnie jeszcze bardziej wbić swoje krwiożercze kły w gardło naszej gospodarki. Ustawa o powszechnym dostępie do broni palnej dla Narodu Polskiego to sprawa najwyższej wagi państwowej -ostudzi to trochę apetyty czerwonych paszczurów na władzę w Polsce i daję słowo że nie zapadnie ani jeden niesprawiedliwy wyrok w Sądach bo determinacja tak pokrzywdzonych ludzi niesprawiedliwym wyrokiem jest większa od bomby atomowej a żywot takiego sędziego był by z całą pewnością krótki. Nawet mafiozi się nie mszczą na sędziach choć cały czas mają broń bo wiedzą że karę im zasądzoną dostali słusznie i sprawiedliwie. W swoich apelach zabiega o to i znany historyk Pan Leszek Żebrowski. Lewactwo panicznie boi się śmierci bo nie po to okradają nam Ojczyznę aby z tej kasy nie wykorzystać na luksusowe życie. Zastanawiające jest że to platformiane bydło i nowoczesny-ubek.pl walczące z naszym Kościołem Katolickim od rana do wierczora w swoich łże mediach nie wzywa w godzinę śmierci swojego pierwszego sekretarza partii czy nawet samego Lenina tylko Pana Boga i w większości przyjmują komunię świętą (podobno nawet agent-zdrajca jaruzelski) na koniec swojego podłego i zbydlęciałego życia. Przepomnę tylko mądro-głupim uczonym że sam komunizm nie istnieje a była to tylko wymyślona przez syfilisa Lenina oraz Marksa i Engelsa ideologiczna maska zakładana na ryj badyty okupanta aby przy pomocy swoich agentów i głupców danego kraju zniewolić go w celu pasożytowania przez dziesięciolecia. To nie były rządy robotników jak wielu do dziś myśli bo do robotników to to czarcie bydło chętnie strzelało czego dowody mogę przytoczyć dziesiątkami.

Vote up!
3
Vote down!
0

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1579081