SMG/KRC twierdzi, że winę za ich pomyłkę ponosi banda Łażącego Łazarza

Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Seriówa :-)

Wczoraj o 22:10 Pan Kuba Antoszewski, Szef PR SMG/KRC napisał tak o powodach blamażu jego firmy w sondażach prezydenckich. Uwaga Blogerzy! Uwaga czytelnicy i komentatorzy Łażącego Łazarza. Trzymajcie się:

No to pojechaliście po bandzie. Obrażanie i inwektywy to jednak specjalność Salonu nomen omen. Nasza pomyłka jest ewidentna, przyznaję. Powodów jest wiele, ale jeden znam choćby dzięki Salonowi24 - niektórzy ludzie świadomie postanowili wprowadzić w błąd instytuty badawcze (tns obop robił badanie w postaci kart i urn, nie musiał nikogo pytać). Jest wysoce prawdopodobne, że te 10% odmawiających w naszych badaniach, o których wielokrotnie wspominałem (nie 50%, ani 60%) w większości wywodziło się z elektoratu PiS. Jest też prawdopodobne, że jakaś część respondentów świadomie kłamała. Pytanie, komu to zawdzięczać, jak nie mediom, osobom publicznym, które podobnie, jak niektórzy uczestnicy salonu, wieszają na badaniach opinii psy. A faktycznie proceder ten wzrósł w ostatnich tygodniach na nieopisaną dotychczas skalę. Ok, może udało się Wam trochę osiągnąć, w jakimś sensie to właśnie osoby o takich skrajnie anty-sondażowych poglądach zmanipulowały wyniki, wkładając ludziom do głowy, że badania kłamią. Tylko pytanie, co dalej? Jeśli zabraknie sondaży tego typu, to przerzucicie się na sondy internetowe i sms, może lepiej korzystać z tych słynnych źródeł jedynie prawdziwej wiedzy: "na mój nos", czy "intuicja podpowiada mi"? My się walnęliśmy po 3-4% na dwóch czołowych kandydatach (ciekawe, że taka kiepska technika, ale już Napieralskiego i pozostałych przewidzieliśmy dobrze), za to niektóre przytaczane tu konkurencyjne wobec firm mainstreamowych "ośrodki", zdaje się wieściły grubo ponad 50% dla Jarosława Kaczyńskiego i coś ok. 20% dla Bronisława Komorowskiego. I kto się bardziej pomylił?
(...)

Kuba Antoszewski

http://antydziad.salon24.pl/197057,jak-pkw-zweryfikowala-negatywnie-smg-krc-i-tvn#comment_2800773

Rzecz pozostawiam bez komentarza i idę do zajęć domowych z megalomańskim uśmieszkiem. Podam tylko linki do wcześniejszych (sprzed 10 dni) dyskusji z Panem Antoszewskim. Ciekawe, zapewniam, zwłaszcza w kontekscie ostatnich wydarzeń:

http://www.antydziad.salon24.pl/191503,50-procent-polakow-ma-gdzies-sondaze

http://www.antydziad.salon24.pl/192380,sondaze-wyborcze-czary-rzecznika-smg-krc

http://www.antydziad.salon24.pl/192725,sondaz-wyborczy-2011

 

Brak głosów

Komentarze

Aż chciałoby się krzyknąć WIĘCEJ, WIĘCEJ. Wtedy, bez reklamodawców, ITI i michnikowszczyzna zacznie supłać BILON z tylnej kieszeni, na dalszą "działalność". Trzeba nagłaśniać, jak najsilniej, rozpowszechnianie przez powyższe media NIEPRAWDZIWYCH INFORMACJI.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#67193

Szczucie na ankieterów przez tych co są przez fałszerzy sondaży krzywdzeni to akurat dokopywanie sobie jest. Trzeba zacisnąć zęby i uprzejmie w sympatycznym, życzliwym tonie podawać prawdę. A dlaczego w sympatycznym tonie? Ankieter też ma głos w wyborach, a może z innym ankietowanym, z rodziną lub znajomymi podzili się informacją jacy to wyborcy polityka X są sympatyczni!
Pozdrawiam, Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#67207

 Jeżeli ankieter będzie mnie pytał o opinię na temat dajmy na to systemu edukacji w Polsce, czy też o moje wybory dotyczące sprzętu AGD jak najbardziej odpowiem.
A i o ile czas pozwoli a ankieter będzie sympatyczny to i filiżanka kawy z małym co nie co się znajdzie. Ale od spraw wagi państwowej takich jak wybory - wara!
Bo wówczas zamiast miłego przyjęcia spodziewać się może tylko bliższego kontaktu z
moim czworonogiem.

W. red

Vote up!
0
Vote down!
-2

W. red

#67269

Kto zorganizował dziwny sondaż dla Faktów, pokazujący gwałtowny spadek notowań PiS? Firma SMG/KRC. Była to nie lada niespodzianka, bo ta licząca się na rynku badań marketingowych firma powróciła do badań preferencji politycznych po kilku latach przerwy.
Kim są szefowie SMG/KRC? Prezes tej firmy Krzysztof Borys Kruszewski to syn prof. Krzysztofa Kruszewskiego, słynnego sekretarza Komitetu Warszawskiego PZPR, organizatora bojówek, które w 1979 r. katowały uczestników spotkań opozycyjnego Towarzystwa Kursów Naukowych, nazywanego latającym uniwersytetem. W latach 1980–1981 Kruszewski-senior był ministrem oświaty.

Krzysztof Borys Kruszewski podkreśla, że nigdy nie podzielał poglądów ojca. Jego firma została założona w 1989 r. przez grupę młodych absolwentów socjologii i kojarzona była z nowym, "solidarnościowym" rządem. Badania robiła głównie na zlecenie otoczenia premiera Mazowieckiego, ministra Balcerowicza oraz Jeffreya Sachsa, a także zlecane przez Amerykanów. Jak powiedział nam Kruszewski-junior, Amerykanie uważali, że ośrodki, które działały w PRL, są mało wiarygodne. Szukali kogoś nowego i tak trafili do SMG/KRC

http://www.bibula.com/?p=1286

Łazarzu, proszę o przekazanie pozdrowień panu Antoszewskiemu, mogą być z powyższym linkiem (artykuł ten jest zresztą dostępny i w kilku innych miejscach w sieci)... Czy ja też mógłbym zapisać się do Twojej bandy?... ;)

pzdr, Hun

Vote up!
0
Vote down!
-1
#67213

Czuję się obrażona, jiż nie tylko JK jest najgorszy, nie tylko PiS, ale i ńaród niemal 40% populacji. I to przez kogo, przez postkomuchów, do rezerwatów! Wczoraj przerzucali winę, bez przprosin za zmanipulowanie ludzi (Minęła 20-ta), a dzisiaj już wyznaczyli konkretnego wroga.  No to co, PODPISUJEMY  petycję o ustanowienie niezależnych obserwatorów OBWE podczas II tury wyborów prezydenckich. ZAPRASZAMY !!!                http://pis-sympatycy.pl/ Prosimy również o inicjatywy, które pomogą zrealizować projekt. kontakt@pissympatycy.pl DZIĘKUJEMY

Vote up!
1
Vote down!
-2

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#67248

mnie te ich sondaze niespecjalnie przekonuja.

inaczej, gdyby nawet obop sie pomylil. a tutej raczej chodzi o ich niekompetncje i ciecie kosztow, na czym cierpi dokladnosc. i winni sa sami sobie.

obop pokazal ze mozna.

a jesli chodzi o pisowych maniakow, to moze powinno ich zastanowic, wczesniej wspominane, ze ludzie najzwyczajniej w swiecie odmawiali wziecia udzialu w sondazu, co przebilo sie na areprezentatywnosc.

wiec przede wszystkim wina smg krc! koniec i kropka.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#67256