Rasizm, antysemityzm, antykaczyzm - utopie bazujące na nienawiści i lękach.

Obrazek użytkownika Peacemaker
Blog

Czym się różni "antykaczyzm" od antysemityzmu? I jedna i druga ideologia opiera się na przekonaniu, że to "my" jesteśmy ci dobrzy, postępowi i wykształceni, a "oni" są źli, głupi, niereformowalni i pełni nienawiści. I jedna i druga ideologia bazuje na kłamstwie wmawiającym spisek tej drugiej strony. Faszyści wmówili Niemcom, że kryzys lat 30-stych to wina spisku żydowskiego, zaś kontynuatorzy ich tradycji wmówili Polakom, że wszystkie ich nieszczęścia, to wina "zamordyzmu PiS-u".
Czym więc różni się "antykaczyzm" od antysemityzmu? Tylko tym, że jest od niego bardziej zakłamany. Sama nazwa ma sugerować istnienie jakiegoś "kaczyzmu" wywołującego skojarzenia z faszyzmem. Czyli niby źli są nie ci, co propagują nienawiść do "moherów", "pisiorów", "pisdzielców", "pisowskich kundli" (wszystkie określenia zaczerpnięte z forów internetowych) lub bardziej pieszczotliwie "pisiaczków" (by było podobne do "psiaczków"), ale właśnie ci "pisdzielcy"...
Najbardziej rzucającym się w oczy podobieństwem "antykaczyzmu" i antysemityzmu jest przekręcanie przez najbardziej zagorzałych internetowych klakierów POlitycznej POprawniości nazwiska Kaczyński na "Kalkstein", aby brzmiało po żydowsku. Innym obrzydliwym przejawem jest częste używanie określenia "kartofel" żywcem ściągniętego z niemieckiej gazety obrażającej naszego (lubianego lub nie, ale zawsze naszego) prezydenta. Cóż - jak widać wermacht wciąż żyje i ma się dobrze :( Choć może bardziej trafne byłoby porównanie do "piątej kolumny".
Najbardziej jednak przerażają mnie sondaże. Adolf Hitler był popierany przez 97% niemieckiego społeczeństwa. To smutne, ale strach i nienawiść są chyba najbardziej pożądanym produktem marketingowym na świecie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wiesz,tak po przeczytaniu twojego wpisu,w którym stwierdzasz,że "najbardziej przerażają Cię sondaże" oraz po przytoczeniu nazwiska Hitlera,nasunęła mi się myśl,że może owych sondaży nie należy aż tak bardzo się bać.
Dlaczego?
Może dlatego,że wszyscy wiemy do jakiego końca doprowadził siebie Adolf.
Chciałbym jedynie zwrócić uwagę na to,że totalitarne zapędy,prędzej czy później kończą się tragicznie.
Często niestety ten tragizm przelewa się równiez na naród na którym totalitaryzm jest uprawiany.
To co wyprawia dzisiaj Tusk,niestety,ale mocno trąca totalitaryzmem i to właśnie on jest odpowiedzialny za powstanie zjawiska zwanego "antykaczyzmem".
Za jego przyczyna również dokonał się podział na "moherów" i "yntelygentów",a także na "bydło" i "niebydło".
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

rusznikarz

#43335

...a może tak trzeba...

Bez prowokacji z reguły dyskusji brak.

Otóż Kaczyzm wynika z absolutnie niemoralnych związków Kaczyńskich z chrześcijanizmem.

W 1991 wykombinowałem ten termin na potrzeby wstępu do Mitów i Legend Europy. ...Ale się wszyscy obrazili!  Bujak puścił nawet w Polityce felieton Ludwisia Stommy, który napisał słowami Witkacego, że jestem jednym z tych co "dupą jedzą, a gębą srają".

Nie wiem czy ktoś pamięta tego Stommę - pewnie pamięć o Nim zaniknie, kiedy ja przestanę Go wspominać.

Chrześcijaniści to politycy, którzy nadużywają chrześcijańskiej wiary w swojej polityce.

Takie Marki Jurki itp. Oni chcieliby robić takie Irany wszędzie, gdzie by zdobyli polityczną przewagę, a potem betonować zakłamanie i zbrodniczość państwa wyznaniowego świętymi inkwizycjami.

...Zaś chrześcijanizm to kierunek analogiczny do islamizmu, semityzmu itp. Jego zmarłymi już - nie wiem czy skutecznie - zstępnymi są hitlerowski socjalizm narodowy i komunizm.

...Zgroza.

A kaczyzm to właśnie chrześcijanizm dążący do IV RP.

Kaczyzm to to właśnie chrześcijanizm, jawnie zakłamany do zupełnej, pełnej pogardy dla jakiejkolwiek uczciwości i jakichkolwiek obserwatorów.

Kaczyński wymieniając się z Ratzingerem podarkami, pokazowo nakłamał mu, że wszyscy Polacy są katolikami..! W dodatku maryjnymi tak, jak on, chrześcijanistyczny kłamczuch.

A ja jestem Polakiem i nie jestem katolikiem. Dla mnie takie określenie "katolik" - to obelga. I nie tylko dla mnie.

Przydrożny przypadek pedofilnej orgietki z udziałem nieletniej Marysi, z użyciem pigułki gwałtu - że nic nie pamiętała i trzeba jej było zwiastować - z sodomistycznym użyciem zwierzątka w postaci gołąbka, z akcentem lesbijskim, bo to była gołębica ...cała ta nierządna rozpusta zorganizowana przez rajfura Jahwe, to dla mnie wyuzdany wzór dla zboczeńców.

I taki bezczelny chrześcijanista ...a zresztą, kto chce przeczytać, co o nim piszę niech zajrzy na Stronę DDD, kliknie śmiało w kaczy kuper i dowie się co najprawdopodobniej ma taki katolicki kłamczuch w czaszce zamiast opon mózgowych.

Kaczyzm to dwu takich co wyłowili z beczki i ukradli księżyc, i rozzuchwaleni powodzeniem tego absurdu postanowili równie absurdalnie "łowić ludzi" na obraz i podobieństwo...

Pozdrawiam Paweł Tomczak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Pozdrawiam
Paweł Tomczak

#43339

można jedynie powiedzieć,że masa Księżyca to 7,347 673×10 do 22 potęgi i wiem,że Kaczyńscy nie dysponują środkami technicznymi,które pozwoliłyby na dokonanie przytaczanej przez ciebie kradzieży i tylko kretyn może myśleć,że jest inaczej.
Dla mnie obelgą jest,że tacy jak ty mienią się Polakami i nie tylko dla mnie.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

rusznikarz

#43340

[quote=rusznikarz]masa Księżyca to 7,347 673×10 do 22 potęgi i wiem,że Kaczyńscy nie dysponują środkami technicznymi,które pozwoliłyby na dokonanie przytaczanej przez ciebie kradzieży i tylko kretyn może myśleć,że jest inaczej.[/quote]

...A skąd wiesz? Zapytaj Taty, zapytaj Mamy, Sąsiadki, znajomego historyka kultury - to Ci opowiedzą, jak to Kaczyńscy skręcili ten księżyc.

[quote=rusznikarz]Dla mnie obelgą jest,że tacy jak ty mienią się Polakami i nie tylko dla mnie. [/quote]

A coś Ty biedaku winien, że mnie Mamusia wyparła z brzusia na polskiej ziemi?

Pech Bracie ...pech.

A ja nie mam wyboru, bo mi tak w dowodzie wpisali. ...Może Ci na złość chcieli zrobić..?    Ale nie turbuj się Acan, ja już długo żył nie będę, a ponieważ jestem niewierzący, to się po niebie nie będę szwędał i Ty będziesz miał święty spokój ze mną.

Pozdrawiam Paweł Tomczak

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrawiam
Paweł Tomczak

#43343

To,że niedługo odejdziesz w ewolucjny niebyt,w jakimś stopniu tłumaczy twoje zachowanie tetryka.

Moja mama,mój tata,a nawet sąsiadka i znajomy historyk kultury,maja podobne zdanie do mojego.

Z pewnością nie jestem nic winien,że twoja Mamusia powiła cię na polskiej ziemi i trudno się też doszukać winy w tobie za mamusiny postępek.

Życia życzę ci jak najdłuższego,a co do twojego ateizmu,który tak mocno manifestujesz,to ktoś mądry powiedział,że "na łożu śmierci nie ma ateistów".
Idąc tym tropem,wcale nie jest takim pewnym czy nie wyladujesz w niebie,a czy będzie nam ewentualnie dane sie tam spotkać,to już zupełnie inna historia.

Nie powinieneś swoimi wpisami godzić w uczucia innych.
Nie chodzi mi tutaj o polityków,jak błędnie nazywasz JPII,ale o autorytety moralne dla wielu ludzi,a zważywszy,ze takowych dzisiaj zbyt wiele nie ma,bądź nie ma wcale,to uszanuj choć ten jeden,który dla ciebie wcale nim być nie musi.
Ja jestem odporny na banialuki,ale czasem możesz ugodzić w kogoś wrażliwego,a czy zależy ci na tym w swoim epilogu ? :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

rusznikarz

#43348

Chyba nie znalazłbym grupy zawodowej, która w życiu tak mnie wkurzyła, jak księża. Może dlatego, że kiedyś z nimi zawodowo współpracowałem. Ale to jeszcze nie powód, abym miał żywić pogardę i nienawiść dla nich, a tym bardziej dla wszystkiego, co chrześcijańskie. Życie duchowe pozwala przełamywać bariery, których sam o własnych siłach nigdy bym nie pokonał. A ja przecież jestem cienki Bolek w porównaniu z takimi chrześcijańskimi tytanami jak Matka Teresa z Kalkuty.

Patrząc na sprawę z innej strony znam kilku ateistów, którzy są dobrymi i w dodatku bardzo inteligentnymi ludźmi. Ale oni w przeciwieństwie do ciebie nie uczynili nienawiści swoją religią. Nie mówię, że trzeba być koniecznie wierzącym i do tego Katolikiem. Trudno by mi było zliczyć wszystkich bliskich mi znajomych Protestantów, których uważam za osoby lepsze i dużo głębiej wierzące ode mnie. A jak bardzo absurdalne jest porównywanie chrześcijaństwa z islamizmem niech świadczy fakt, że w kraju muzułmańskim pisząc takie bzdury długo byś nie pożył. Natomiast w kraju katolickim nic poważnego ci nie grozi bez względu na to, czy premierem będzie Kaczyński czy nawet Marek Jurek.

Oczywiście jest inna kwestia - obłudnych polityków, którzy afiszują się ze swoją wiarą, aby zrobić na niej dobry interes, zaś swoich przeciwników najchętniej by opluwali, torturowali, gwałcili, palili i mordowali (według mnie najlepszym przekładem jest Stefan Niesiołowski - dawny założyciel ZChN-u obecnie plujący jadem na lewo i prawo). Ze sporą rezerwą patrzę także na księży, którym marzy się potęga polityczna i finansowa kościoła. Na szczęście nie jest to nurt dominujący, choć wyraźnie widoczny. Jak to powiedział mój wykładowca historii kościoła "im gorzej tym lepiej - gdy za działalność w kościele grożą prześladowania, wówczas gromadzi on najwybitniejsze indywidualności, a gdy popisując się wiarą można dużo zyskać, wówczas do kościoła pchają się zwykłe szumowiny". Bo Kościół (ten przez wielkie "K" - wspólnota, a nie instytucja) jest bogaty krwią męczenników. W sumie jego historia zaczyna się na Krzyżu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#43428

Krzysztof J. Wojtas
napisał Pan, że Hitler wmówiłNiemcom, że winnymi kryzysu 1930 roku są Żydzi.
1. Czy jest to wyłącznie twierdzenie propagandowe, czy też ma jakieś uzasadnienie w faktach?
2. Kto jest winny obecnemu załamaniu na rynkach finansowych?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Krzysztof J. Wojtas

#43363

Szanowny Panie Krzysztofie

1. Trudno określać fakty w stwierdzeniu, które samo w sobie odnosi się do propagandy. Dowodami na to, że Hitler sztucznie wpajał Niemcom nienawiść do Żydów są choćby filmy propagandowe z tamtego okresu. Najbardziej utkwił mi w pamięci taki jeden, w którym Żydzi są pokazywani na zmianę ze szczurami. Że te zabiegi były skuteczne widać po scenach, jakie rozgrywały się wówczas na ulicach niemieckich miast - malowanie napisów "jude" i gwiazd Dawida na domach Żydów, wybijanie witryn w ich sklepikach i inne akty przemocy. A że był to antysemityzm o podłożu ekonomicznym (w odróżnieniu od wcześniejszego antysemityzmu o podłożu religijnym - obwiniania Żydów za śmierć Jezusa) widać do czasów dzisiejszych - antysemityzm religijny odszedł w przeszłość, a ekonomiczny nadal gdzieniegdzie się pojawia.

2. Według posiadanej przeze mnie wiedzy (nie roszczę sobie prawa do nieomylności) winę za obecny kryzys ponosi polityka deregulacji zapoczątkowana jeszcze za prezydentury Ronalda Reagana. Zbyt liberalne prawo bankowe pozwoliło na udzielanie zbyt dużej ilości kredytów przy zbyt małym zabezpieczeniu kapitałowym w bankach. Część spośród tych kredytów okazała się niespłacalna. Oczywiście można się upierać, że część sektora bankowego jest w żydowskich rękach. Podobnie jak część doradców ekonomicznych prezydenta USA mogła być pochodzenia żydowskiego. Jednak trudno podejrzewać właścicieli banków, że byli takimi samobójcami, iż sami na siłę wykończyli własne firmy.

Końcowa refleksja. Jednej cechy zazdroszczę Żydom. Potrafią się wzajemnie wspierać (w przeciwieństwie do znacznej części Polaków, którzy najchętniej by sąsiadów udupili). Dlatego właśnie częściej widać wśród ludzi ekonomicznego sukcesu Żydów niż Polaków, którzy przecież nie są wcale mniej zdolni (przykładowo w dziedzinie informatyki: programowania zespołowego lub grafiki komputerowej są światową elitą).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#43422

Zaraz po tragedii na WTC w Nowym Jorku, owczesny ambasador Izraela w Polsce p.Wais powidzial: " jesli chcecie wiedziec kto za ta zbrodnia stoi, obserwujcie teraz kto na tym skorzysta!"..Swiete slowa!! Ja zatem zadam analogiczne pytanie do stwierdzenia p.Waisa..z perspektywy 66 lat od zakonczenia 2 wojny swiatowej: Kto waszym zdaniem najwiecej skorzystal na 2 wojnie swiatowej? Jak wiemy, Hitler doszedl do wladzy w 1933 , w kraju zrujnowanym przez kryzys swiatowy..W ciagu 6 lat!!! odbudowal armie, przemysl zbrojeniowy, pobudowal autostrady i podpalil swiat!! Jak to bylo mozliwe w ciagu tych 6 lat?! Skad towarzysz Hitler wzial na to wszystko pieniazki? Kto mu je dal? Czy te pytania to tez przejaw antysemityzmu i teorii spiskowej?! Panie "Peacemaker", pana plyta to oficjalnie obowiazujacy poprawnopolityczny belkot ktory nijak sie ma do FAKTOW!! A poza tym zyd a Zyd to wielka roznica!! Jak wiemy zydow wymordowano a Zydzi ( ktorzy walnie sie przyczynili do wymordowania tych zydow) pozostali!! Pewien znany zyd ( nazwiska nie pamietam) powiedzial: czym glupszy Zyd tym bardziej szafuje slowem "antysemityzm".

A co do pana zazdrosci...tutaj musze pana POcieszyc: takie cechy "wzajemnego wspierania sie" przejawiaja na Sycylii...w Polsce tez sa takie miejscowosci gdzie to wspieranie jest bardzo widzoczne!! Na bazie  wzajemnego wspierania i NIC WIECEJ! powstala w Polsce organizacja uwazajaca sie za partie polityczna a nazywajaca sie Platforma Obywatelska!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#126117

''A coś Ty biedaku winien, że mnie
Mamusia wyparła z brzusia na polskiej
ziemi?''Brak udziału Tatusia, w tym
jakże szlachetnym dziele? Trzasnął
drzwiami,gdy Pawełek w łonie Mamusi był?
Po śmierci to nawet w chmurkach możesz
się pobujać,ale tu na ziemi;wiesz,te
przeklęte limity CO2.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#43443