"Komentuj. Nie obrażaj" w stylu "Onetu"

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Ponieważ redakcja "onetu" propaguje akcję "Komentuj. Nie obrażaj", więc pozwolę sobie przytoczyć tutaj kilka wypowiedzi spod artykułu "Okradziono dom legendy Solidarnoci" http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/trojmiasto/okradziono-dom-krzywonos-strycharskiej,1,5150687,region-wiadomosc.html

Stanisław Nowak:[quote]Krzywonos stała się "legendą Solidarności" dopiero po bezprecedensowym ataku na Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej była pionkiem, jeśli nie łamistrajkiem - są głosy, że wyjechała tramwajem na trasę, gdy inni odmawiali.
Dla mnie prawdziwą Legendą Solidarności była, jest i będzie ś.p. ANNA WALENTYNOWICZ.
A tak na marginesie: skoro w kwadrans po katastrofie TU 154 M Sikorski wiedział, że piloci sami się rozbili, skoro już na początku śledztwa założono, że Lepper sam się powiesił, to dlaczego teraz nie zakłada się, że Krzywonos sama się okradła?[/quote]

majestic21 do Stanisław Nowak:[quote] Przestań szczekać PiSowski lemingu![/quote]

Stanisław Nowak do majestic21:[quote]Twój wpis jest idealnym obrazem inteligencji, wykształcenia, tolerancyjności i merytorycznej dyskusji w wykonaniu Twojej części sPOłeczeństwa. Szczerze Ci za niego dziekuję. Dlaczego?
Bo wolę być nazwanym
"bydłem" (Bartoszewski),
"moherowym beretem" (Tusk),
"PiSowskim lemingiem" (Ty),
a nawet "faszystą", "polską świnią" itp, itd
niż reprezentować sobą to, co używający takich określeń[/quote]

majestic21 do Stanisław Nowak:[quote]Poszczekałeś? A teraz buda![/quote]

~POo. do majestic21:[quote]Dawaj więcej tych argumentów do dyskusji.[/quote]

~ZiBi Doruchow do majestic21:[quote]Koleś kim ty jesteś za dużo rozumu to ty nie masz jak widać to tylko umiesz szczekać bo histori to ty w przeciwieństwie do Nowaka ani części nie znasz i służysz jak Piesek nie obrażając psów Tuskowi i Bolkowi oraz Komuchom kturzy nas sprzedali do Uni[/quote]

I inny fragment...

~Olo do Stanisław Nowak:[quote]Ja rozumiem ,że Ty jesteś ten hero który potrafi ocenić innych,ich zachowanie...ich protest... a co Ty zrobiłeś..pieluchy Ci ktoś zmieniał?Aby oceniać innych trzeba mieć perspektywe a nie kupe w śpiochach.Współczucie dla Twojej mamy[/quote]

Stanisław Nowak do ~Olo:[quote]Potrafię ocenić tego, co ubliża mojej MATCE tylko dlatego, że się ze mną nie zgadza. Ale dla reprezentantów tej "postępowej", "kulturalnej" i "tolerancyjnej" części sPOłeczeństwa to typowe (zobacz sobie wyPOwiedzi Bartoszewskiego typu "wyborcy PiS to bydło"). Mama jako dziecko przeżyła okupację w Warszawie, kilkakrotnie stała pod lufą niemieckiego karabinu maszynowego, dwa razy ocalała cudem od egzekucji, to przeżyje także i ciebie i tych, co nas teraz "faszystami" nazywają...

Nie oceniam ówczesnej postawy Henryki Krzywonos - jak pisałem wcześniej, mnie tam nie było.
Oceniam jej sztucznie sfabrykowaną przez obecny reżim karierę i "legendę", która zaczęła się od plucia na obecnego lidera opozycji.

A w grudniu 1981 chodziłem do podstawówki i bawiłem się stempelkami z misiem (którymi robiłem sobie legitymacje związkowe) i dziecięca szabelką (na wieść o stanie wojennym myślałem, że natychmiast wezmą mnie do wojska). Jak widać - wtedy jeszcze nic nie rozumiałem.

I na koniec pytanie: gdzie jest moderator, że przepuszcza wpisy typu "współczuję twojej matce", "przestań szczekać PiSowski lemingu" itp...???
Czy to wyraz wsparcia "Onetu" dla akcji "Komentuj. Nie obrażaj"???
[/quote]

Nic dodać, nic ująć! Jak widać, nerwy im puszczają. POpuszczają nerwy, POpuszczają zwieracze... Ciekawe kiedy puszczą do końca? Tak na marginesie to już mój trzeci artykulik na temat najnowszysch POpisów "onetu". http://niepoprawni.pl/blog/961/ordynarne-klamstwo http://niepoprawni.pl/blog/961/panegiryk-jak-za-stalina Ciekawe, co jeszcze zrobią, aby się bardziej skompromitować?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Sama akcja onetu chwalebna, ale - jak widać po wpisach - mocno spóźniona. Towarzystwo tam komentujące jest przyzwyczajone od lat do wulgarnego tonu i stylu. Teraz tym co mocniejszym w gębie trudno będzie się odzwyczaić. Po braku reakcji moderatorów można jednak sądzić, że wcale nie chodzi o poprawę jakości dyskusji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261655

Współorganizatorem jest jeszcze Agora, tvn, wp.pl., interia, o2 i parę innych instytucji.
Nie wiem, jak te parę innych, ale te które wymieniłem powyżej wręcz słyną z chamskich komentarzy.
Zamiast organizować jakieś "chwalebne" akcje mógłby onet wprowadzić choćby minimalne wymogi na swoich forach.
Dopóki tego nie zrobi, cała ta akcja będzie kolejnym przykładem obłudy i kłamstwa.
Wyborczej, chyba jeszcze gorszej pod względem chamstwa od onetu, dotyczy to tym bardziej.
I tylko wtedy zasłużyliby "akcjonariusze" na ciepłe słowo, gdyby zrobili porządek u siebie.
Poza tym, co Ty piszesz o tych problemach z odzwyczajaniem?!
Jedno ostrzeżenie, a potem won z forum i będzie po przyzwyczajeniu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261674

wszyscy znaja wpajany przez polsko jezyczne media na okraglo, ze chrzescijanie powinni przebaczac ,nie mscic sie i nie nienawidziec, jednym slowem nadstawiac dupe ups przepraszam drugi policzek jak zostana uderzeni w pierwszy.
Otoz nie ma nic mylniejszego, prawdziwi chrzescijanie maja obowiazek wrecz nienawidziec wszelkie zlo wymierzone przeciw ludziom, rodzinie, narodowi, ojczyznie i z tym zlem walczyc.
Maja obowiazek zwalczac klamstwo i niewolnictwo.
Walka o prawde i wolnosc jest obowiazkiem chrzescijanina.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261682

Zamiast organizować jakieś "chwalebne" akcje mógłby onet wprowadzić choćby minimalne wymogi na swoich forach.

Przecież napisałam, że moderatorzy nie działają.
Cały twój komentarz jest utrzymany w zaczepnym tonie. wyraziłam swoje zdanie na temat, co cię tak irytuje? Że nie dodałam słów obłuda i won?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261730

Moim skromnym zdaniem jeśli ktoś wchodzi do obory, powinien się liczyć z tym , że się pobrudzi GWnem ....

Po co odwiedzać takie miejsca jak fora Onet, WP, Interia GW i wiele innych za którymi stoją ci sami POpaprańcy. Nabija im sie tylko oglądalność i dzięki temu jeszcze więcej zarobią.

Nie rozumiecie tego ?

Lepiej odwiedzać miejsca bliższe naszym wartościom - przyjemniej, a poza tym wspieramy w ten sposób rozwój takich miejsc.

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#261757

No niby lepiej. Tylko po pierwsze, jak długo nie poszerzymy naszego elektoratu, tak długo nie wygramy wyborów i nie zakończymy tego komediodramatu. Aby poszerzyć elektorat musimy rozmawiać, aby rozmawiać musimy znać ich język i wiedzieć o czym rozmawiają, a aby to wiedzieć musimy (z ogromną dozą krytycyzmu) śledzić to, o czym piszą. A po drugie Tuskowi i jego bandzie i tak udało się nas zepchnąć do getta. Myślę, że dodatkowe izolowanie się to zły pomysł - wręcz przeciwnie, uważam, że trzeba głośno domagać się wolności i normalnego traktowania. Po trzecie (co łączy się z pierwszym) pęknięcie w społeczeństwie jest coraz silniejsze. Dwie zupełnie obce sobie grupy nie tylko się wzajemnie nienawidzą i sobą gardzą, ale wierzą w rzeczy dokładnie odwrotne, sięgają do zupełnie różnych źródeł wiadomości (lub dezinformacji). Bez dobrej woli z drugiej strony tego pęknięcia nie skleimy, ale dobrze na początek samemu wykazywać dobrą wolę - choćby poprzez próbę zrozumienia drugiej strony bez zgadzania się.
I na koniec jeszcze jedno. Nawet jeśli przejmiemy władzę, media pozostaną te same. Ludzie także w ogromnej części pozostaną tacy sami. Musimy więc pracować nad tym, aby mentalność ludzi w tym kraju tak się zmieniła, aby tego typu rzeczy najzwyczajniej w świecie nie akceptowali.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#261964