Kiedyś nienawidziłem TV Trwam, teraz jej bronię

Obrazek użytkownika Peacemaker
Idee

Kiedyś nienawidziłem TV TRWAM (nawet jej nazwę zmieniałem na "KŁAM"), Radia Maryja i Gazety Polskiej.
Jednak trzy czynniki sprawiły, że dziś tych mediów zdecydowanie bronię.
1. Po "odpolitycznieniu" mediów przez ekipę PO (co miało miejsce natychmiast po Smoleńsku) są to prawie jedyne media, w których można usłyszeć, przeczytać i zobaczyć inny punkt widzenia, niż "jedynie słuszny" (napisałem "prawie", bo jest jeszcze "Uważam Rze", którego jestem fanem). Media te dały schronienie i możliwość publikacji cenionym przeze mnie publicystom takim jak Jan Pietrzak, Marcin Wolski i wielu, wielu innych.
2. Środowisko wielbicieli PO i tak wrzuca wszystkich przeciwników reżimu Tuska do jednego worka, wskutek czego wielokrotnie zostałem nazwany "moherem" w czasie kiedy jeszcze szczerze nienawidziłem o. Rydzyka i jego mediów. Więc zgodnie z matematyczną zasadą "minus i minus daje plus" założyłem, że przeciwnicy moich przeciwników są moimi sojusznikami - nawet jeśli nie we wszystkim się z nimi zgadzam.
3. Atak na media jest tak gwałtowny, tak bezpodstawny i tak mocno uderzający w zasady pluralizmu poglądów i wolności słowa, że nawet gdybym się zupełnie z tymi mediami nie zgadzał, to choćby w imię obrony tych dwóch zasad bym ich bronił.

Moim zdaniem głównym celem ataku nie jest wyeliminowanie tv TRWAM z przestrzeni medialnej (na to chwilowo nie mają szans - wszystkich satelitów nie ocenzurują), tylko dalsze upokarzanie, psucie nerwów i izolacja odbiorców tejże telewizji, a w rezultacie zepchnięcie ich na margines do oblężonej twierdzy - "moherowego getta", w którym znów ma wybuchnąć łatwe do ośmieszenia w mediach "powstanie" (takie jak protesty "obrońców krzyża").

P.S. Do napisania tej notki zainspirował mnie artykuł:
http://niepoprawni.pl/blog/5968/przetrwamy-czyli-alleluja-i-do-przodu
Gorąco polecam!

Brak głosów

Komentarze

Refleksja późna, ale lrpiej późno, niż wcale ...

Vote up!
1
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#227162

Refleksja późna, ale lepiej późno, niż wcale ...

Vote up!
1
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#227163

Nie można pozwolić na zepchnięcie tej ważnej dla wielu rozgłośni.
Trzeba porzeć protesty Trwam w imię zasad .

Nawetjeśli Ci nie odpowiada metoda przekazu lub masz inne uprzedzenia.
Bądźmy solidarni w proteście -

Chyba jednak napisze oficjalne pismo zawiadamiające "publiczną" - "wywaliłem telewizor"
i w związku z powyższym proszę o wykreślenie mnie z waszej bazy danych. i zwrot nadpłaconych kwot z tyt tzw. "abonamentu", który mieliście obrócić ku pożytkowi wspólnemu .

Vote up!
1
Vote down!
0
#227168

O !
cos takiego to ma sens.

Kiedys ...po drodze mowil o tym pan Piotr Jaroszynski,
w swoim kolejnym (jakze pieknym) felietonie w Radiu Maryja.

Z grubsza rozchodzilo sie o...inwencje naszego spoleczenstwa i...co mozna uczynic,
by cokolwiek poruszyc.

A konkretniej, by ignorowac media i nie podpierac je finansowo...

Mozna sobie wyobrazic ta finansowe straty,
gdyby ludzie nie kupowali przez kilka dni "pewnych gazet"
i czasowo nie placili za TV i Radio...

Problem jednak jest w tym,
jak to uczynic???
Jak poruszyc ta zasniedziala swiadomosc w spoleczenstwie...

pzdr.

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#227176

tusku kiedyś nawoływał publicznie do bojkotu abonamentu -
masz może linka z jego wystąpieniem.
(szukałem, chyba usunęli dranie).

"wywaliłem telewizor"
to prawda .
pomyśleć niedawno minęła gwarancja za sprzęt.

Pomimo to polecam.
Jest czas na wiele innych zajęć .

Vote up!
1
Vote down!
0
#227190

Co do linka, to dostępna jest notka na ten temat z wprostu:

www.wprost.pl/ar/128832/Tusk-abonament-rtv-to-haracz/

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#227235

Chwilowo niestety tylko komentarze,
w kazdym razie tuskowaty wypowiedzial te znamienne slowa w WPROST 29 kwietnia w 2008 roku.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/16477-jak-haracz-sciagany-z-ludzi-ktory-uraga-poczuciu-przyzwoitosci-zmienil-sie-w-dobro-ktore-bedzie-sciagane-przez-urzedy-skarbowe

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/tusk-namawial-do-nieplacenia-abonamentu-rtv-polakow-ktorzy-posluchali-premiera-sciga-komornik_215328.html?fb_xd_fragment#?=&cb=f149c2b254fd4d8&relation=parent.parent&transport=fragment&type=resize&height=20&ackData[id]=1&width=450

Co do ...wywalania sprzetu to,
nie jestem az taki radykalny :-)
czasami wrzuce sobie plytke z jakism starym filmikiem,
by troche odkurzyc zlacza ;-)

Moim zdaniem kwestia jest taka,
by ukarac tych drani,
a nie siebie samego,
osobiscie ogladam TV TRWAM z wielka ochota.

pzdr.

Vote up!
1
Vote down!
0

chris

#227236

Dziękuje -

Vote up!
0
Vote down!
0
#227386

  • Wtam! Ja też byłam wrogiem Radia Maryja i TV Trwam.Ktoś spyta dlaczego? Odpowiedź jest prosta.Cały czas łże mediach wciskały mi do głowy,jaki ten Rydzyk oszołom.Toteż pewnego dnia postanowiłam poświęcić cały dzień na słuchanie tego potwora jakim jest RM.Do ręki długopis i od szóstej do dzieła,aby temu Rydzykowi napisać jakie głupoty nam sprzedaje.O szóstej była poranna msza,toteż jako ortodoksyjny katolik z wielką chęcią wysłuchałam i napisałam na plus,myśląc,że to chyba jedyne co dobre w tym antypolskim radiu.Potem był różaniec,potem audycja kulinarna ,potem rozmowy z bardzo ciekawymi ludźmi,potem koncert życzeń,potem audycja dla dzieci....i jeszcze pomoc ludziom dla ludzi.Wszystko na  moim poziomie i jeszcze czułam  od tych prowadzących samą radość i wiarę,czego od dawna nie uświadczyłam na mszach w naszym kościele.Cóż RM jest jedynym,które słucham do dziś i w domu i w samochodzie.TV Trwam mam tylko w internecie,dlatego bardzo bym chciała,aby dostała on miejsce na platformie.Biegałam już z listami i nazbierałam sporo podpisów.Jak trzeba będzie nazbieram jeszcze.Damy radę rodacy,damy radę!!!
Vote up!
0
Vote down!
0
#227197

Piękna wypowiedź. Tu nie ma umysłów jasnych i dusz szlachetnych co prostą ścieżką do nieba idą. Tu, są grzesznicy , pomyleńcy. My nie rozumiemy wzorca z PO typu Niesiołowski lub Tusk. My we wszystko wątpimy, ze wszystkim się nie zgadzamy. Zresztą, nie my jedni. Rozpaczają pedagodzy; czemuż to pięknego charakteru ojca (to o mnie )nie można przekazać synowi? Czyżby matka była aż tak zła u źródła? Nie, to ścieżka doświadczenia życia pozwala z miną pewną rzec:"Życie zaś głupiego, gorsze jest od śmierci."

Vote up!
0
Vote down!
0
#227210

Nie Ty jedyny! Nie mogę powiedzieć, że byłem wrogi wobec mediów skupionych wokół Radia Maryja, żałuję że tak późno (dopiero jakieś dwa lata temu) dostrzegłem wartość tego segmentu mediów.
Nie wstyd przyznać się do popełnionej głupoty, wstyd uparcie w niej trwać.
Pozdrawiam
MD

Vote up!
0
Vote down!
0
#227232

ale wielką entuzjastką też nie. Włączałam się głównie w pasma modlitewne, czasem w Trwam programy dla dzieci czy transmisje. Ale po Smoleńsku zmieniło się moje postrzeganie świata. Przestałam oglądać TV1 i 2, gdy atmosfera gęsta i zamglona była nie do zniesienia. W Trwam i Radiu Maryja było spokojnie, przyjaźnie, była PRAWDA i troska, jak wśród bliskich i było SERCE  dla każdego słuchacza czy widza.

Nie było agresji, kłamstwa, tego nikczemnego odwracania kota ogonem, nowomowy. Wykłady, informacje,  rozwijające programy dla dzieci o spokojnym słowie, co ma znaczenie dla mojej niepełnosprawnej córki, to decydujące atrybuty. Teraz nie wyobrażam sobie bez tych mediów życia. Bo tylko one nie kłamią. 

Pozdrawiam wszystkich zwolenników , obojętnych i tych nie słuchających i oglądających. Pokój i dobro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Niueste

#227266

..Odczucia dotyczące stacji emitujących daną tematykę mają prawo być indywidualne....ale całe szczęście!!!!mimo,tego,że nie jestem zbyt gorliwym katolikiem, powtarzam, całe szczęście, że TRWAM jest chroniona przez autorytet Kościoła...Stała się na dobrą sprawę ostoją demokracji w Polsce, kolejny paradoks, Kościół, który jest organizacją feudalną, nie mylić z prymitywną, stoi na straży demokracji, wolności słowa etc...Co w takim razie można powiedzieć o partii rządzącej, jakiego typu jest organizacją....? Spokojnie, chyba z jej demokracją, można postawić w jednym rzędzie z tak "demokratycznymi" jak np. NSDAP, pluralistycznymi jak KPZR.... Po prostu...dyktatura POletariatu ufiksowanego na tym padole dzięki pronarodowym prywatyzacjom, pronarodowym bisnesom...np. budowa za niewielkie pieniądze stadionów, autostrad...Służba Narodowi, jak to było powiedziane w poprzednim expose przede wszystkim zaszczytem i obowązkiem...Ale u Niemcow Prezydent sie zwolnil....to moze swiatelko...._

Vote up!
0
Vote down!
0
#227371

Ogladnalem fragment programu Jana Pospieszalskiego - Blizej,

z udzialem m.in. szefa KRRITV, Jana Dworaka.

Koszmarny, zalgany, michnikowu janczar medialny !

Koniecznie obejrzyjcie caly program w internecie.

A to jego fragment:

http://www.youtube.com/watch?v=cH8HmWNrfyY

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#227392

...Program P.Jana Pospieszalskiego spełnił swoją funkcję, którą powinno być odsłanianie wielu kłamstw....  Ukazał w całej rozciągłości  arogancję władzy, pewność z jaką wygłaszał ewidentne kłamstwa pan dworak niestety stawia go w jednej linii z propagandystami zza wschodniej granicy, może to ta sama szkoła(?)...Żenada... Zresztą... oni mają już tylko jedną drogę i oby była bez powrotu!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#227401