DLACZEGO RODZINY SMOLEŃSKIE MILCZĄ OD 10.04.2010 ??? ZASTRASZONE ??

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

 

Od 10 kwietnia 2010 r. do tej pory głośno  tylko p. Kurtyka, p.Merta, p.Kochanowska, p.p.Gosiewskie, p. Melak  uparcie i otwarcie, nawet z pewnym skutkiem próbowali coś sygnalizować polskiej opinii publicznej.

 

Przeczytałam  elektryzujący tekst na niezależna.pl pt. „Czy MSZ z prokuraturą zastraszali świadków”...

http://niezalezna.pl/33548-czy-msz-z-prokuratura-zastraszali-swiadkow

 

Po ostatnich dwóch ekshumacjach, zakończonych skandalicznym rezultatem,  dołączyli do Nich syn i wnuk śp.Anny „Solidarność” i... nieśmiały głos Joanny Racewicz.. Tej od po 11.11.11 – „i te flagi? Ohyda...”... Czy jakoś tak. 

Reszta rodzin smoleńskich milczy albo wpieprza ciasteczka  na tea-party u mme Dziadzi de domo..

I tak już dwa latka z okładem... Grubym okładem. I śmiem podejrzewać, że artykuł na niezależna.pl to nie mżonki...

 

Lekcje tawariszcza Lawrowa dla polskiego korpusu dyplomatycznego, serwowane przez GGW (głównego gławoreza  watah), bohaterskiego Radka S. widać  odniosły głębszy skutek niż można było się spodziewać bo gdy pójdziesz dziś do Konsulatu RP, to konsul przyjmie cię albo nie przyjmie – zależy czy żona nie jest w cyklu, suka nie w cieczce, konsulówny  nie rzucił narzeczony. Ałe wystarczy huknąć sekretarce konsulatu – proszę o spotkanie z konsulem bo jak nie to zgłoszę w MSZ, że konsul ma gdzieś polecenie milczenia w sprawie Smoleńska, to nagle wszytkie drzwi stają otworem...

 

Wniosek taki mi się nasuwa – jeśli na takie dictum obywatel konsul RP nagle staje się „do usług” obywatela RP to chyba rzeczywiście został zastraszony przez Radka S. lub jego służby co najmniej  utratą ciepłej konsularnej posadki – dla siebie i progenitury bo to trochę dziedziczne w postPRL-u.

 

Czyżby rodziny smoleńskie (nawet te „dziadzio-ciasteczkowe” również)  były zastraszane  karaniem „na gardle” jeśli pisną coś poza „protokół”???

Chyba tylko tak można wytłumaczyć Ich milczenie...

Pomijam casus brukselski litewskiego dyplomaty by córka p.Kochanowskiej uważała...

Wielu chyba pamięta przestrogę ?

 

Ja, contessa, jako zwykły człowiek, zwykły obywatel RP – gdyby moja matka lub ojciec, brat, siostra, krewny, przyjaciel/przyjaciółka, stracili życie w podejrzanych okolicznościach, jakimi była tragedia smoleńska, na dodatek w Rosji – państwie o... ujmując najoględniej z wszelkich oględnych sposobów - specyficznym rodzaju przyjaźni względem Polski, to pomimo całej traumy zderzenia się z nagłą i niespodziewaną śmiercią – nie zdzierżyłabym i nie przyjęła do wiadomości, a tym bardziej nie poddałabym się sugestiom jakiejś Kopaczowej i jakiegoś Arabskiego, że trumny otworzyć mi nie wolno bo nie wolno !

 

Jeśli polski korpus dyplomatyczny został w sprawie Smoleńska zastraszony tak skutecznie, to logicznym ciągiem rodzi się pytanie – jakich „argumentów” użyło MSZ i prokuratury względem zwykłych obywateli RP czyli  rodzin smoleńskich,  by zbytnio nie fikały ?

 

PS. Oczywiście nie wiem jak ja, zwykły człowiek, zwykły obywatel RP zachowałabym się gdyby MSZ lub któraś z prokuratur „złożyłaby mi ofertę”...

Po ponad dwuletnim zachowaniu rodzin smoleńskich (poza wymienionymi wyjątkami) wygląda na to, że jednak  „oferta” była. I była wyjątkowo „wymowna”...

 

PS2. Na podstawie powyższego artykułu Niezależnej wychodzi mi, że współczesny konsul RP kompletnie nie ma pojęcia o zakresie swoich praw i obowiązków. Tudzież nie ma zamiaru ich bronić. Bo się boi...

 

„Budujące” to – zwłaszcza dla wciąż powiększającej się rzeszy Rodaków zdanych na „kompetencje” Konsulów  RP. W Europie i świecie.

 

Państwo polskie... zdaje egzamin ! Jak qrwa mać* !

 

contessa  

 

* - „Prywatnie, nie posłowi.” – H.Sienkiewicz, „Potop”, t..II)

 

 

 

 

 

Brak głosów

Komentarze

Pamietam jak p.Kochanowska po wystepie w Brukseli, powiedziala, ze jest wiele rodzin smolenskich, ktore nas popieraja, ale milcza, bo boja sie stracic prace, bo i tak maja ciezkie zycie, a zyc trzeba.

Jednego jestem pewna, ze to byl zaplanowany mord, a zamiast sledztwa doczekalismy sie tylko zacierania sladow.
Czy te bande tuskowa da sie z tego rozliczyc, watpie, bo stoja za nimi zbyt duze bolszewickie sily.
Haslo nic sie nie stalo POlacy, ma sie dobrze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#295761

gość z drogi

to COŚ to wielkie wsparcie moralne społeczeństwa,które uparcie każdego

10 kolejnego miesiąca ,modli się w Kościołach za dusze poległych nad Smoleńskiem

Wielką w tym zasługę mają Kluby Gazety Polskiej,Solidarność i Grupy Rodzin Radia Maryja...

myśleli ,ze lemingi nas zagadają,rozmyją a nam się znudzi i zapomnimy....a TU akurat odwrotnie,zbiesił się im Naród Polski,jak zawsze niepokorny i nieustępliwy...

pęknięcie Polski na pół,stało się FAKTEM

w tym pięknym Kraju zawieszonym miedzy "somsiadami"połowa Ludzi,nie dała się omamić,nie zamknęła buzi,tylko nadal krzyczy ,chcemy prawdy o Smoleńsku

i mimo,ze seryjny samobójca nadal grasuje...ludzie nie milkną...po tych co odchodzą,następni przejmują pałeczkę...

pozdr z 10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#295765

większość rodzin "smoleńskich" milczy; pamiętam, ze byli przesłuchiwani; chyba się nie mylę, że za niestawienie się groziły 2 lata łagru (!) jeśli to nieprawda, proszę o sprostowanie. Cierpienie powoduje też często depresję i poczucie beznadziejności. Dlatego ważne jest, by stale i wciąż ludzie manifestowali pamięć o poległych. Zresztą - rodziny oficerów zamordowanych przez NKWD, lub żołnierzy AK pomordowanych już w PRL - też milczały z tych samych powodów. Pamiętacie??? Nie wolno było śpiewać Roty, Sokołów, Pierwszej Brygady...

postscriptum

dziś o 18-tej zbiórka w Kościele św. Floriana na Pradze, Msza św. z różańcem i przejście na Starówkę, zakończenie w Kościele p.w. Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Lwowa.Tuż obok Katedry na ul. Świętojańskiej.  Przyjdżcie chociaż na Starówkę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#302140

większość rodzin "smoleńskich" milczy; pamiętam, ze byli przesłuchiwani; chyba sie nie myle, że za niestawienie się groziły 2 lata łagru (!) jeśli to nieprawda, proszę o sprostowanie. Cierpienie powoduje też często depresję i poczucie beznadziejności. Dlatego ważne jest, by stale i wciąż ludzie manifestowali pamięć i poległych. Zresztą - rodziny oficerów zamordowanych przez NKWD, lub żołnierz AK pomordowanych juz w PRL - też milczały z tych samych powodów. Pamiętacie??? Nie wolno było śpiewać Roty, Sokołów, Pierwszej Brygady...

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#295775

Athina

"Une" myslały,że Naród sie ucieszy ze smierci Kaczora,odbębnią parę zdawkowych przemówień hukną ze dwie salwy honorowe na odczepnego, i zamach smoleński porośnie mchem . A tu suprise!!!!!! z przerażeniem stwierdzili,że to nie tak jak GWno i "uny" pisały i myslały stad nawet dyżurny kardynał w Krakowie zbaranial na moment i nie zauważył puszczonego "oczka" od "unych" tylko migiem zaaprobował pochówek na Wawelu , co pózniej skutkowało juz tylko żałosnym POpiskiwaniem szczura złapanego w klapkę (ale już przy pogrzebie śp. Kurtyki wszystko wróciło do ichniej "normy" pamietacie?). Tuż po pogrzebie zacząło sie to co wszyscy znamy. Rodziny ? Cóz można zastraszyć , przecież po poległych zostały dzieci , wnuki , niedobrze gdyby sie im coś przytrafiło -prawda?

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#295784

gość z drogi

a milczące rodziny ?

wiele z nich nie milczy,wręcz przeciwnie,natomiast usta mają związane przysięgą pod

jakimś tam paragrafem...

ale przyjdzie Dzień,gdy poczują się bezpieczne...i wtedy moze opowiedzą,czego bał się tusku Amber Gold 

na Niezalezna.pl jest świetny wpis na temat rozmowy konsulów,których radek wysłał do Moskwy

ktoś w komentarzach wkleił bombowy tekst,ale nie umiem linkować...wiec

przepraszam...:)

pozdrowienia :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#295799

Podaj tytuł art. i godzinę tego komentarza.
Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#295809

Dlatego ta część społeczeństwa jest tak gnojona bo nie daje sobie zamknąć ust.
Dlatego prokuratury umarzają expressowo śledztwa na wnioski ZP A.Macierewicza - ostatnio w/s zamiany ciał i najnowsze w sprawie niedopełnienia obowiązków i poświadczenia nieprawdy przez komisję J. Millera.
Dlatego tzw.aparat państwowy już wcale nie kryje się z popieraniem i dawaniem zielonego światła przestępczości legalnej bo sam uprawia ten proceder na gigantyczną skalę.

Ten rząd nierządem stoi.
Cieszyłabym się gdyby 11.11.12 Komorowski sam ze swymi gorylami pomaszerował w "marszu niepodległości PO" bo już chyba bojkot nam pozostał.
No i kostka brukowa ale... to ostateczna ostateczność.

Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#295820

gość z drogi wiem,ze na to spotkanie z Historią wybierają się nasi Przyjaciele

a ten co zyrandola pilnuje w Pałacu,niech sobie idzie ,ja mu chętnie zaśpiewałabym

a ja szagaju po Maskwie,tylko troszkę zmieniajac słowa...kto wie

może jak tak zacznie maszerować 11.11 2012,to dojdzie do Celu,tylko tam inny klimat...

ale głuszce biegają nadal po lasach...

jakby tak jeszcze pomaszerował z nim ten z Lublina i jego ferajna....o to by było CUDNIE

ja się nawet dorzucę na wygodne obuwie

serdeczności :)

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#295869

Contesso Droga, poza kostko brukowo z ulic Polskich Swietych Miast so jeszcze ciupagi ! kije od palanta na palantow ! sztachety ! kosy ! i czekajo latarnie ! a niedlugo pospadajo z drzew wszystkie liscie.... Wiec zamiast lisci !!! Pozdrawiam Pieknie Z DALEKA Ciebie i Mojo MATKE POLSKE.
Vote up!
0
Vote down!
0
#295909

Nieukojona w żalu wdowa prześlicznej urody, cud blondyneczka Joaśka przebąkiwał coś ostatnio na wizji, że jak ten samolot z trumnami lądował to tak zatrzęsło trumnami, że tabliczki z nazwiskami poodpadali a potem "siem" pomylyly przy ich ponownym przybijaniu.
I proszę jak nam durnym, niedowiarkom i jątrzycielom, nieukojona Joaśka cud urody w prosty sposób wytłumaczyła zamianę ciał.

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#295796

Nie wiem co na wizji ale dla wpolityce.pl powiedziała to :

http://wpolityce.pl/wydarzenia/37384-joanna-racewicz-we-wprost-slysze-historie-ze-podczas-transportu-odpadly-z-trumien-tabliczki-z-nazwiskami-i-rosjanie-przybijali-jak-popadlo

Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#295811

"Nieukojona w żalu wdowa prześlicznej urody, cud blondyneczka Joaśka przebąkiwał coś ostatnio na wizji"

Czemu ma służyć ta kpina ?

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#295821

Ta, jak to Pani ujęła kpina, służyć ma olśnieniu (między innymi również Pani) jak mocno zastraszone i zaplątane są w grę smoleńską niektóre rodziny poległych w katastrofie.
Służby ustami nieukojonej w żalu blondyneczki przekazały lemingom oraz nam jątrzycielom i dzielącym Polaków spiskowcom informację, że nie było żadnego bałaganu podczas sekcji w Moskwie, że to jedynie tabliczki z trumien pospadały i się pozamieniały.
Ot wielkie mi coś, wielkie mi mecyje, zdają się mówić rosyjskie i polskie służby ustami nieukojonej, nieśmiałej wdowy. Rosja i Polska zdały egzamin tylko te głupie tabliczki się pozamieniały.

Szkoda, że Pani tego nie dostrzega.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#295835

Nawet jeżeli ukojony w żalu, wątpliwej urody, bez cudu platynowy blondyn Pawełek, zacznie przebąkiwać o wątpliwościach, dotyczących Smoleńskiej Tragedii - kpina nie będzie na miejscu. Mimo, iż jest on betonem - póki co.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#295854

Chyba nie do końca się rozumiemy.
Ewentualna kpina nie dotyczy tragedii smoleńskiej ani też tym bardziej jej ofiar.
Sygnalizuje jedynie ze smutkiem, że pozostaliśmy sami na polu walki o prawdę smoleńską, my mohery, oszołomy, jątrzyciele . Już nawet spora część rodzin ofiar katastrofy zaczyna wierzyć w oficjalną rosyjską wersję wydarzeń i współpracuje w przekazie opinii publicznej tych kłamliwych półprawd.
Próbuję obśmiać postawy tych cud blondyneczek, którym przeszkadzają polskie flagi na marszach a za zamianę ciał obarczają odpadające (nomen omen)gwoździe do trumien.
Ośmieszam nową wersję : jak walnęło to się urwało.
Teraz mamy : jak walnęło to odpadło.
Może się to Pani nie podobać, ja jednak uważam, że kpina z podłych postaw jest jak najbardziej na miejscu.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#295863

Tępić kpiną należy szkodników trwających w bezrozumnym / albo cynicznym /upieraniu się, że "państwo zdało egzamin", mimo dowodów na bezsens takiego uporu. Natomiast jeżeli ktoś z tych dowodów wyciąga wnioski, i zmienia zdanie, jak np. p.Racewicz, to dalej ją smagać biczem szyderstwa ? Czy raczej cieszyć , że się OBUDZIŁA .

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#295878

A w czym to niby p.Joanna zmieniła zdanie i jakie wyciągnęła wnioski ?
To zakamuflowane zakomunikowanie nam kłamstwa o spadających tabliczkach jako przyczynie pomylenia ciał, uważa Pani za nawrócenie się ?

Jak walnęło, to tabliczki odpadły , tak ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#295913

"Czuję się okłamana".

Jej wątpliwości narastają także w kwestii tego co naprawdę zdarzyło się 10 kwietnia 2010 roku, tak co do kłamstw na temat godziny katastrofy, która zdarzyła się kilkanaście minut wcześniej niż na początku oficjalnie twierdzono, jak ini przyczyn:

Nie znam się na mechanice, ale destrukcja tego samolotu, nie zgadza się z siłami, które tam działały. On spadł z kilku metrów. Byłam tam. Wygląda jak ściśnięta puszka po coli. […]

Chce pani powiedzieć, że to mógł być zamach?

Chcę powiedzieć, że jeśli prokuratura badała tzw. wątek dotyczący zamachu, to zbadanie go bez ekshumowania wszystkich ciał jest niemożliwe. […]

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#295915

Szkoda, że dwa i pół roku zajęło tej pani szukanie w głowie porównania dotyczącego destrukcji samolotu (puszka po coli).

Twierdzenie pani Joanny o konieczności ekshumacji wszystkich ciał w przypadku badania wątku zamachu, to kolejny fałszywy trop zapodany publice.
Wystarczy przecież sprowadzić wrak samolotu i czarne skrzynki, oraz ujawnić zdjęcia satelitarne, one wszystko wyjaśnią

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#295921

Konieczność ekshumacji wszystkich ciał nawet bez badania wątku zamachu jest wymagana. To był zasrany obowiązek prokurWatorków, którego nie dopełnili i złamali polskie prawo podwójnie bo na dodatek narzucili polskiemu prawu honorowanie i priorytetowe traktowanie przez Polskę prawa obcego państwa.
Wypucowany na błysk i pocięty przez ruskich wrak, a raczej jego 1/3, już żadnym wiarygodnym dowodem przez te "operacje" być nie może. Czarne skrzynki również.
No, chyba, że dotychczasowi "śledczy" dostaną kopa w dupę i sprawę zacznie badać na prawdę fachowa, niezależna od platfonsów ekipa.
Jedyne wiarygodne dowody wciąż spoczywają w polskiej ziemi, dlatego Seremet kłamie jak najęty rżnąc głupa i Gowin robi z siebie pajaca na partyjne zamówienie.
Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#295934

Contesso, dycha za tekst. Mnie zdumiewa fakt : " Za kandydaturą marszałka Sejmu opowiedziała się też wdowa po prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim - Karolina Kaczorowska i żona generała Władysława Andersa - Irena". Obecność tych pań w "komitecie podtarcia" Komorowskiego przygnębił mnie wówczas strasznie.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#295826

Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy i... za podtarcie Bronka Pani Kaczorowska dostała w podzięce... bonus w postaci ekshumacji z urzędu.
Brutalne jest to co napisałam ale nic nie poradzę, że patologiczna Rzplita Tuska patologicznymi sposobami okazuje swą wdzięczność.

Pozdrawiam.
contessa
_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#295829

gość z drogi

Smoleńskim....

co do pani Kaczorowskiej,

przyznam,że w czasie transmisji telewizyjnej zobaczyłam

coś,co sie pozniej potwierdziło,czyli  jak to

Contessa i Mukuzami,wcześniej napisały

PODPARŁA Bronka

Zachowanie Pani Kaczorowskiej było tak ostentacyjne nieprzychylne dla najbliższego otoczenia premiera Jarosława Kaczyńskiego,że ze zdumienia szeroko otwierałam oczy...nawet chyba nie podała mu ręki,,,unikając spotkania z Nim...ale może  mi się przewidziało ,bo zapłakane oczy ,często zawodziły...

Pamiętam jednak,ze gdy znalazła się w drużynie podpieraczy,pomyślałam z załosną satysfakcją,a jednak

nie pomyliłam się,

ona była cała na NIE,jakby winnym czyniła premiera Kaczynskiego...

serdecznosci sobotnie z 10 :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#295879

gość z drogi

droga Contesso :)

dycha z wykrzyknikiem ,ja też tak bym nie RAZ chciała :)

:)))

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#295888

– Będziemy masowo występować z wnioskami o kolejne ekshumacje i badania sekcyjne – zapowiedział brat jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej, Dariusz Fedorowicz. – Ostatnie bulwersujące fakty powodują, że żadna z rodzin nie może być pewna, czy pochowała swoich najbliższych – tłumaczył.

http://tvp.info/informacje/polska/rodziny-ofiar-chca-kolejnych-ekshumacji/8731127

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#295899

gość z drogi

można słuchać i słuchać :)

serdeczne pozdrowienia :)

mam nadzieję,ze Contessa podzieli się z nami radością słuchania :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#295918