Po co nam więcej podsłuchów? (1)

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Z góry zaznaczam, że tekst ten nie jest  krytyką  pod adresem „Wprost”. Jest zbiorem osobistych spostrzeżeń, uwag i poniekąd pewnych sugestii. 

„Wprost” realizuje upublicznianie kolejnych „występów” pluszaków premiera. A wystarczyły pierwsze dwa, trzy – ten Belka-Sienkiewicz, S.Nowak-Parafianowicz i Sikorski-Rostowski. Reszta zapisów zabezpieczona, poddana drobiazgowej analizie  prawników  może czekać na odpowiednie warunki i odpowiedni czas by upublicznić je w odpowiedniej formie przed odpowiednią instytucją w celu wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji od ich „bohaterów”.   

Tak by było racjonalniej  bo co dają kolejne odsłony „chu... taśm”, jak nazwał je ktoś w sieci ?

Tusk zapowiedział, że czeka  na kolejne i dopiero po zapoznaniu się ze wszystkimi podsłuchami, podejmie jakiekolwiek decyzje. A jest tej lektury podobno 900 godzin i czytanie Tuska może się wydłużać i wydłużać... Jemu właśnie o to chodzi bo „czekanie” to w jego sytuacji doskonały  pretekst na przeczekanie  całego tego „old spice’u”. Do końca wakacji albo i dłużej.  To czekanie to również pretekst dla Tuska na dalsze nic nierobienie, pod przykrywką tropienia przestępców, którzy podsłuchów dokonali. Bandyci jedni, no ! Tusk chce czekać bo ma nadzieję, że jakiś podsłuch zmieni na lepsze sytuację w jakiej znalazł się i on, i jego rząd. Sienkiewiczowska kupa jednak już nie zamieni  się w kupę pereł, które Tusk wielkopańskim gestem mógłby rzucić przed wyborcze świnie by przywrócić sobie ich przychylność. Każdy następny zapis będzie dla niego już tylko kolejnym kamieniem w worku, uwiązanym do nóg topielca...

Tusk niech czeka na kolejne publikacje ale powinien liczyć się z tym, że Polacy mogą mieć gdzieś - i to jego czekanie, i jego dzisiejsze wotum zaufania, które wyegzekwował  od swej partii i koalicjanta.  Polacy w każdej chwili mogą mu powiedzieć – STOP, Donaldzie, ty sobie czekaj ale my już dość czekaliśmy i dłużej  już nie mamy zamiaru!  I co wtedy ? Całe wotum zaufania okaże się... ChuDiKK !

Tak na marginesie – wotum zaufania (pozwolę sobie pojechać marszałką Kopacz) nie jest formą rozwiązywania problemów władzy w tak głębokim kryzysie. Premier dużo więcej by zyskał  gdyby żądaniem wotum zaufania nie uciekał do przodu i pod górkę by uprzedzić wotum nieufności, które przygotowywał PiS. Z uwalenia wotum nieufności jest więcej zysku niż z wotum zaufania, otrzymanego przez przystawiony do głowy głosujących  pistolet...

Publikacja kolejnych podsłuchów na obecnym etapie jest zbędna również z tego powodu, że Tuska nie interesuje CO powiedział Belka, Sienkiewicz, Nowak, Sikorski i i. o różnych dealach,  i jakie następstwa już miały i będą mieć dla Polski. Jego  interesuje wyłącznie CO i KTO w tych podsłuchach mówił o nim! On bardzo chce wiedzieć jedynie jedno -  KTO mu tak szpetnie nasikał do piaskownicy i popsuł dolce vita do regularnych wyborów w 2015 r. Dlatego PO i PSL grzecznie podniosły wczoraj łapki na „tak”  bo kto jak nie oni najlepiej wiedzą co to znaczy wpaść w niełaskę wszechmogącego Donalda... Tuska interesują kolejne podsłuchy by on i jego rząd przez wakacje mogli się jakoś  wyżywić, a czemu nie i dłużej. Szansa jest. I  „Wprost” zamiast siedzieć cicho po tym jak puściło pierwsze trzy bąki, mu dostatnie wakacje za pieniądze podatników zafundowało.... Agonizująca władza przez wakacje dalej będzie żreć jagnięce i ośmiornicze fallusiki, będzie się uganiać  za „kelnerami”, a Polacy... Polacy  dalej będą patrzeć na agonię  Najjaśniejszej.  I  na swoją własną razem z nią.

Do dupy z takimi wakacjami ! Do dupy z takim premierem ! Do dupy z takim rządem !

...Dalszych publikacji podsłuchów nie potrzeba również z innego powodu. Wystarczy mieć oczy i uszy otwarte na to, co mówią w mediach przedstawiciele mafii pod szyldem „państwo polskie zdało egzamin”. Każde wystąpienie tego „państwa” przed kamerami i mikrofonami czersko-wiertniczych mediodajni to kopalnia kompromatów  i haków  kalibru często większego niż deale Belki z Sienkiewiczem czy Lola Pindola z Patafianowiczem u „Sowa&amigos”. A jeśli chodzi o wykwintną  polszczyznę jakiej to „państwo” używa, no to czasem wystarczy tylko spojrzeć na gębę takiego  na ten przykład Stefana od 7 dziur czy ministra samba sikoreczki. Oni werbalnie ch...mi i k....mi sypać wcale nie muszą bo je mają wypisane na czołach. Wielu innych podobnie. Ale to tak na marginesie.

Donald Tusk, jego wyżły i ich ratlerki latają  za gangsterami, którzy zamontowali mikrofony w korkach flaszek i rozporkach kelnerów, ale do głowy im nie wpadło, że przecież kompromatów i haków na siebie dostarczają właściwie sami, od 7 lat i bez żadnych podsłuchowych bajerów. Wystarczy spojrzeć na Polskę – jaka była jeszcze 7-10 lat temu, a jaka jest dziś, wystarczy jedna wizyta, jeden wywiad jakiegoś ministra czy innego absztryfikanta ze stajni Tuska w zaprzyjaźnionych mediach i kompromat czy hak na Tuska i rząd jest za kilka dni gotowy. O ile nie w kilka godzin...  O, wczoraj jakiś generałek z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa podwędził jakiemuś Niemcowi portfel, a Bondom z CBŚ ktoś rąbnął samochód. Czy to nie kompromaty, czy to nie haki na nieuczciwość i nieudolność tego rządu i jego szefa ???

...Wielki Żyrandol choć oficjalnie demonstruje bezsenność, powodowaną  „głębokim poruszeniem” zaistniałą sytuacją, być może w duchu zaciera rączki  jaka piękna katasłofa w KPRM, ale na pewno myśli sobie, że jak on – żyrandol - sadzi tylko byki, dęby i dyrdymały to jest niewinny jak leluja i nie ma szans żeby jakiś kompromacik czy hak na siebie sprokurował.

Otóż nic bardziej błędnego !

O tym jednak w następnej notce niebawem.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:14)

Komentarze

To, co obserwujemy w polskiej polityce od co najmniej 25 lat, jest bardzo zbieżne
z sytuacją, jaka była w przedrozbiorowej XVIII-wiecznej Polsce.
Ale jak to bywa z historią, - ta lubi się powtarzać.

 

Nie ma co! - piękną nam przyszłość maluje "lumpen-elyta".
Kiedyś za to odpowiedzą swoimi pustymi głowami.

 

Pozdrawiam,

    
 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1429337

powtarzanych przez historię człowiek nie lubi/nie chce się uczyć, na czym żerują potem lumpy.

Ja bardzo często zastanawiam się kto i kiedy (po stanie wojennym) podał nam szczepionkę na uśpienie instynktu samozachowawczego. Właśnie tego, który kształtowała w Polakach na przestrzeni wieków nasza historia.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429367

Contesso, moze to jest tak, że wtedy na dużą skalę zaczęli wyjeżdżac z Polski młodzi najbardziej świadomi ludzie, i trwa to a nawet sie wzmacnia. Zostali ci, co byli w systemie starym dobrze ustawieni (wszekjie ZOMO, Milicja, Wojsko PZPR itd) oraz ich rodziny także sprzyjający systemowi. Nowy system ich wspiera, moga kraśc i zbierac profity z pracy milionów, więc czemu mieli by chciec go zmieniac?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1429459

Contesso Ty nasza jedyna!

 

Do dupy z takimi wakacjami ! Do dupy z takim premierem ! Do dupy z takim rządem !

 

Trzy razy do dupy!!! Popieram!!!

 

Poza tym, co tu dodać - swietnie napisałaś i już wrzuciłem na fejsa, bo się tam o Ciebie ludzie dopominają  (a tak, a propos - czemu tam nie zaglądasz i nie lajkujesz??? Przecież chcesz dobrze dla niepoprawnych?  https://www.facebook.com/niepoprawnipl?ref_type=bookmark )

 

Uściski serdeczne

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1429338

Nie fejsuję i nie ćwierkam. Jednym z powodów jest brak czasu. Za wrzucenie tekstu dzięki, a ja dziękuję "Fejsiakom", że się o mnie upominają. :):)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429368

...prawdą jest, że wczoraj Donek wyryglował PIS, bez mydła ...wyjątkowo przebiegła menda, ciężko go będzie wysiodłać, to jedyna menda, która potrafi zrobić z gówna miód, ech szkoda gadać...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

http://trybeus.blogspot.com/

#1429341

Czytaj mój następny wpis "Podwórkowy cwaniaczek i marszałkowska laska"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1429345

Wczorajszym wotum zaufania tylko wyprzedził o krok inicjatywę PiS. Raczej nikt nie miał wątpliwości jak się skończy to głosowanie, podobnie nikt nie ma wątpliwości, w tym sam Tusk, jak skończy się głosowanie wotum nieufności. Osobiście podejrzewam podobne cyfry jak wczoraj, tyle że na "nie".

Napisałam, że więcej by zyskał gdyby nie kombinował jak koń pod górę i pozwolił by najpierw głosowano mu wotum nieufności - uwalone wotum nieufności  dawało mu szanse na podreperowanie słupków poparcia obywateli, które jeszcze bardziej podreperowałby następującym po wocie nieufności wotum zaufania, taki biały koń... Tusk myślał, że wczorajsze wotum zaufania to będzie wytoczenie i pokazanie wszystkim jego ciężkiej artylerii ale wyszło jak wyszło - czyli cała artyleria okazała się pistolecikiem z  kapiszonami... Wczorajszym głosowaniem Tusk udowodnił tylko trzy rzeczy -  pierwsza, że PO i koalicjant tak są przez niego sterroryzowani, że tam nawet mucha boi się pierdnąć. Druga rzecz - pokazał jak bardzo zmalało podwórko jego wpływów, które sprowadza się właściwie już tylko do posłów PO w sali sejmowej + Jarosław Kaczyński. To przed nimi, nie przed wyborcami prężył mięśnie i wymachiwał szabelką . I trzecia rzecz - wczoraj Tusk pokazał, że jest już tylko liderem PO, jako premier abdykował.

Wczoraj zabrakło Tuskowi racjonalnego myślenia, no ale u bezczela i schizofrenika o takie trudno.

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429364

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1429342

Jezu!

Ale ty bździsz !!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1429346

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zapytaj proszę sam siebie. Czy służbom opłaca sie zdyskredytować PiS, czy się nie opłaca ?

Według mnie,  skompromitowanie PiSu im się nie opłaca, ponieważ  ktoś natychmiast zagospodarowałby   pozostawiony przez PiS elektorat, a to mogłoby być arcy niebezpieczne dla obecnej władzy. Skończyłaby się kontrolowana i  koncesjonowana opozycja .

 

A więc spoko wodza Panie  i Panowie Pisowcy i żelazny elektoracie sprzedajnej opozycji.  PiSu nikt nie zniszczy, nikt nie rozwiąże, nikt do cna nie skompromituje ( jedynie tak trochę, odrobinę, żeby słupki za bardzo nie podskoczyły),  PiS musi trwać a w zasadzie czołgać się, bo  dopóki PiS trwa,  dopóty będzie trwała ta władza.

Czas to zrozumiec Jazgdyni, Panie i Panowie 

 

A teraz powiem Ci co się stanie.

Jeżeli PiS będzie miał poparcie na obecnym mniej więcej poziomie, włos mu z głowy nie spadnie i dalej będzie mógł zakąszać jagnięcinę w mirabelkach a Kaczyński pier..lić farmazony. Natomiast jeżeli nastroje się zmienią i poparcie PiS niebezpiecznie wzroście,  to istniejące  taśmy, zdjęcia i filmy PiS wdeptają w ziemię.

 

P.S. Zapiszę sobie to co teraz napisałem, żeby Ci o tym kiedyś  przypomnieć

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1429351

To nie jest, proszę Pana, ostatnie słowo wybitnego i bardzo zasłużonego profesjonalisty.

Musi Pan być dzielny; dalszy ciąg niewątpliwie nastąpi.

Pozdrawiam - AT

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Andrzej Tatkowski

#1429438

Ale bredzisz POprawny Normalnie. Kaczynski na pasku Tuska? To dwa rozne światy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1429361

Napisałam wyraźnie:

"Reszta zapisów zabezpieczona, poddana drobiazgowej analizie  prawników  może czekać na odpowiednie warunki i odpowiedni czas by upublicznić je w odpowiedniej formie przed odpowiednią instytucją w celu wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji od ich „bohaterów”.  "

Gdzie tu znamiona zamiatania pod dywan ? Ale nic to, w następnym odcinku zamieszczę stosowną uwagę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429370

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Miałem na myśli to, ze zamiecienie afery podsłuchowej pod dywan, jest  tak samo na rekę  PO jak i PiS. Wszyscy są umoczeni po same migdałki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1429371

w przypadku zamachu stanu kelnerów prawie wszystko jest gotowe, są zatrzymani i w miarę potrzeb dodatkowi podejrzani (każdy w fartuszku, z taką śmieszną białą czapeczką z ręczniczkiem i menu!), zleceniodawcą są służby specjalne jakiegoś kraju (to się wybierze z atlasu w ostatniej chwili), dążące do destabilizacji w Polsce i ukazania partii PO w zafałszowanym świetle. A obiecany termin zakończenia 'śledztwa' prze ministra sprawiedliwości na koniec wakacji (których?), jest czasem potrzebnym aby przekonać (GW,TVN) wątpiących, że nie słyszeli tego co słyszeli i nie rozumieją że to wszystko dla dobra Polski i jej obywateli oraz ratowania całej Galaktyki przed PIS-em.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1429344

Tak sobie Tusk wymyślił ale... Tusk i jego rząd to właściwie co to za stan ? To oksymoron. No ale lemingi być może to łyknęły.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1429369

ciepłe lody *krwista zieleń *zimne ognie *sucha woda *wirtualna rzeczywistość *żywy trup *gorzkie szcęście *głośna cisza *wymowne milczenie *mądra Doda - Elektroda

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1429373

Wyjatkowe brednie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1429360

Popieram Tasmy Wprost i ich upublicznianie : http://bardzo-wirtualna-polska.abceblog.com/tasmy-wprost-cytaty/

Jak zabawa to zabawa :)

Tasmy Wprost:  “Państwo polskie nie istnieje”
“Państwo polskie nie istnieje”, “Młody Tusk pracuje w firmie nie wiadomo jakiej”

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1429432