"Doktryna Komorowskiego"

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Pierwszy przeczytany po powrocie z przymusowego urlopu news mnie znokautował :  „Bezpieczeństwo wewnętrzne kraju i obywateli jest ważniejsze od zaangażowania zewnętrznego” - tak był zdecydował pan prezydęt Komorowski i howgh ! Znaczy się „toczka”.

Może z godzinę trwałam w podobnym stanowi żony Lota kompletnym osłupienio-oniemieniu, rozważając co pan prezydęt ma na myśli. Przez głowę przelatywały szaleńcze myśli – że pan prezydęt zrezygnował ze swej dotychczasowej wspaniałej polityki zagranicznej, że przez resztę kadencji będzie się angażował tylko w bezpieczeństwo wewnętrzne swych włości.  Że co na to nagle olani i odwiani wschodni promotorzy, przecież to wojna !...

Gdym już jako tako odzyskała władzę  na umyśle i w członkach, litery przestały tańczyć przed oczami i  zebrałam z podłogi opadłą szczękę, powiedziałam sobie – contessa cara mia, bezpieczeństwo narodowe to sprawa arcypoważna, doktryna w tej kwestii to coś ważniejszego od wszelkich poprzednich doktryn pana prezydęta, np. tej, że „historja jest dźwigńją historji” i że „woda ma to do siebie, że spływa”, i wymaga najgłębjejszego zgłębjenia, zagłębjenia  i wgłębjenia się w nią. I najważniejsze - pojęcia jej głębji  i znaczenia.  

No  to zaczęłam „zgłębjać” i  wyszło mi, że spoko, contessa, nic się nie zmieniło, po prostu pan prezydęt :

a/ zacząwszy zgłębjać po wygraniu wyborów  prezydęckich  ulubioną Wikipedię,  nareszcie dotarł do bukwy „O” i hasła „obrona narodowa”

b/ stróżując z wysokości żyrandola na straży Konstytucji, umilał sobie dyndanie jej czytaniem i  szczęśliwie dotarł do Art.26 w  Rozdziale I.

c/ sięgnął do swego archiwum po konstytucję CCCP, poczytał, coś tam przepisał i tak powstała doktryna Komorowskiego.

 

Oczywiście – i jak można się było spodziewać - pan jenierał Koziej, naczalnik BBN, natychmiast  i w lansadach  ochrzcił  pełne najgłębszej mądrości wnioski  pana prezydęta „doktryną Komorowskiego”. Za to i za  wyjątkową bystrość i trzeźwość ich oceny oraz błyskawiczny refleks kelnera wielogwiazdkowego lokalu, należą się panu jenierału Kozieju najwyższe wyrazy uznania. Gdyby nie on, Polacy wciąż by tkwili w błędnym mniemaniu, że bezpieczeństwo - ich własne i państwa polskiego, należy im się jak przysłowiowa micha psu. Z  tytułu Konstytucji RP... Dzięki jenierału dowiedzieli się, że owszem micha się należy, ale o tyle, o ile sprawujący władzę w RP mają  wolę honorować zapisy ustawy zasadniczej RP i zawartą w nich polską rację stanu. Co znaczy nie mniej, ni więcej – Polacy, za swe bezpieczeństwo macie być wdzięczni nie jakiejś Polsce, nie jakiejś konstytucji, a personalnie  panu prezydętu Komorowskiemu bo bez niego będziecie  „no wicie, rozumicie”...

Wspominam o tym nie bez kozery bo np. pan prezydęt i pan płemieł lubią naginać zapisy ustawy zasadniczej by głosiła to co potrzebują mieć ale to tak na marginesie. Wracam jeszcze na chwilę do jenierała Kozieja.

Podejrzewam, że w/w  przymioty pan jenierał nabył na kursach GRU Sztabu Generalnego ZSRR oraz  pod opiekuńczym okiem tawariszcza Nikołaja Petruszewa, sekretarza RB Federacji Rosyjskiej  i  zausznika W.Putina w jednym. I jeśli generałom Jaruzelskiemu i Kiszczakowi za wybitne zasługi dla Rzplitej należy się Order Orła Białego, to jenierału Kozieju za powyższe  i w ogóle za całokształt należy się extraordynaryjny Order Orłów Białych Dwóch  i  Order Orła Czerwonego ze wstęgą w sierpy i młoty. Choćby tylko z białej czekolady...

Czego jeszcze można dowiedzieć się z „doktryny Komorowskiego” ? Ano tego, że choć pan prezydęt był kiedyś rzekł, że wychodzimy z NATO, to z niej wynika, że do NATO to my dopiero mamy wejść. Prawdopodobnie dlatego na stronach internetowych BBN - poza zdobyciem trojanów – nie można zdobyć informacji o polskiej współpracy z Paktem Atlantyckim bo ona ma się dopiero zacząć... By się zaczęła, potrzebna była również Ustawa nr 1066 i pan prezydęt tak pospiesznie złożył pod nią swój podpis, że aż się dziwowała Polska cała. Na szczęście doktryna pana prezydęta wyjaśnia  dlaczego tak się był spieszył.

„Doktryna” wyjaśnia również – choć nie wprost – „politykę zagraniczną” pana prezydęta, wyjątkowo intensywną z krajem Puszkina i Putina, który pan prezydęt traktuje więcej niż jak partnera. Jak patrona i ojcomatkę  by można powiedzieć, zwłaszcza w kwestii tzw.bezpieczeństwa narodowego RP.  To kremlowskim „larom i penatom”  pan prezydęt powierza bezpieczeństwo Polski  i nienaruszalność granic, której już bronią Iskandery w Kaliningradzie. To im pan prezydęt powierza pieczę nad  suwerennością Polski. Dlatego np.Państwowa Komisja Wyborcza została wspaniałomyślnie obdarowana  rosyjskim serwerem,  jej członkowie zaś  są szkoleni w Moskwie  by umieli z niego optymalnie korzystać.  „Doktryna Komorowskiego” wyjaśnia również – też nie wprost bo lemingi przecież intelygętne są  -  skąd u pana prezydęta tyle sentymentu do WSI i tyle sympatii, padon – sympatji do Klubu Generałów WP, utrwalanej szampanem. Podejrzewam, że członkowie tego zrzeszenia też są po trosze (a może nawet i więcej)  kowalami „doktryny Komorowskiego” bo raz, że roi się w nim od absolwentów Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych ZSRR w Moskwie, Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego, kursów GRU/KGB i dwa – działanie BBN skupione jest na zwiększaniu zależności polskiej obronności od Kremla, a i język samej doktryny to wypisz-wymaluj język PZPR z najlepszych czasów KPZR.

 

„Doktryny Komorowskiego” nie należy traktować „per noga” bo to coś dużo więcej od tego  co gwarantuje Polsce i Polakom polska racja stanu i Konstytucja RP. To coś więcej niż władza i kompetencje urzędu, który sprawuje Bronisław Maria. Dlaczego ? Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie - czy któremuś z poprzednich prezydentów  RP  udało się załatwić dla Polski taką megasuper  „gniotsia niełamiotsia” tarczę obronną, takie opiekuńcze skrzydła, jakie w pocie czoła załatwia Polsce w Moskwie pan prezydęt Komorowski ? Nie ! Polska takiego prezydęta jeszcze nie mała ! Nawet w osobie  pierwszego w stransferowa... pardon - stranswestytow... ups ! SORRY ! – oczywiście   stransformowanej Polsce, wybranego w pierwszych wolnych choć tylko częściowo (hmmm... idiotycznie to brzmi, podobnie jak być częściowo w ciąży, co za dureń to wymyślił), wyborach. W osobach następnych też nie...

 

OK, żarty żartami ale sprawa jest w sumie poważna bo obawiam się jednego, a mianowicie tego,  że inaczej  neutralnemu politycznie prezydętowi Komorowskiemu (tak twierdzi on sam, jego rzecznik, doradcy w osobach profesorów zwyczajnych i farbowanych,  Króli i królików, członków BBN przy urzędzie prezydęta B.K.) ktoś „zneutralizuje neutralność” i  tym ktosiem będzie... Platforma Obywatelska. Partia, która wynosiła go i wynosiła, aż wyniosła.  Na urząd prezydęta choć mogła i gdzie indziej... PO w obliczu swej totalnej klapy jest w stanie wszystko, również donieść, pozamiatać.  I złamać potrafi. Wszystko, jak buldożer. Proszę się nie śmiać bo czy PO pod niezłomnym od lat kierownictwem premiera Tuska nie złamała niezawisłości  np. genproka i NPW ? Złamała ! Nie złamała niezawisłości większości polskich sądów, zastępując ją rozgrzaniem?  Złamała ! Złamała kręgosłup M.Laska choć doktor on i inżynier, a wcześniej członkom komisji Jerzego Milleru.  Złamała też pancerną brzozę...  Złamała i przetrąciła miliony kręgosłupów, tkwiących dziś w gorsetach  Tusk Vision Network, Gazety Wyborczej i strachu przed  Kaczorami – tym,  który nie wsiadł do samolotu bo nie wsiadł, i tym, o którym pan prezydęt kiedyś powiedział  „prezydent gdzieś poleci i wszystko się zmieni”, a psującymi i krzyżującymi plany  kaczorowi „polskość to nienormalność”.

Co  zatem mówić o kruchej niezawisłości  pana prezydęta Komorowskiego, wpiętego  w pajęczynę  PO gdy on  wpięty w zwykłe narty leży jak długi i ląduje w szpitalu,  a to na serce, a to na rozciągnięte więzi, pardon więzadła ?

PO, zważywszy na wcześniejsze więzi pana prezydęta z nią, i zwłaszcza na jego wciąż niespłacone do końca długi wdzięczności, jak nic definitywnie złamie Bronisławu niezawisły kręgosłup i całkiem oficjalnie uczyni go bezwolnym instrumentem do załatwiania własnych interesów, które ostatnio co tu dużo mówić - leżą.

Leżą jak słupki poparcia dla PO,  dla jej lidera i szefa rządu, leżą jak jego reformy, jak Polska cała.  

Leżą też te interesy PO  głównie na zachód od Wisły, w Berlinie i Brukseli, choć kiedyś – na wzór interesów pana prezydęta - leżały również i na wschód od niej. Niestety też leżą choć już były "żółwiki", przytulanki i takie tam.... Leżą bo w pewnym momencie wyszło tak, że „pewne molo dla jednych okazało się za krótkie, dla innych za wąskie”  i  dziś  jeden pan minister ćwir-ćwir samba sikoreczka to dla PO za mało choćby po mistrzowsku potrafił podlizać się jednako  i tawariszczu Lawrowu, i  Lady Ashton.  Dziś szef ministra samba sikoreczki na gwałt potrzebuje mieć na Kremlu swoją własną „logistykę”. Dlatego chętnie wykorzysta każdego „gotowca”, a takim jest właśnie pan prezydęt, który do tej pory wykazywał się wzorową lojalnością względem Moskwy i ani razu swych relacji z nią nie popsuł.

Powodów na to, że szef ministra samba sikoreczki poszukuje dziś kogoś z dobrymi relacjami z Kremlem, jest kilka.  Jednym z nich  są  kanclerz Angela i Bruxela, które z Putinem wolą ostatnio sprawy lokalnoeuropejskie  i unijne załatwiać bez i nad głową swego pudla Donalda. To powoduje, że wkurzony pudel  potrzebuje swojej wtyczki  na linii Warszawa-Moskwa by  mu miała z bliska oko na konfitury,  a on już będzie wiedział kiedy i jak wkroczyć do akcji by z nich coś dla siebie urwać.  Pudel nie może użyć do tego ministra samby sikoreczki bo on choć jest  jak wentylator, który chodzi tylko wtedy gdy ktoś mu włączy prąd i tylko tak jak zostanie zaprogramowany,  to swych programistów i operatorów wajchy od prądu już ma. A tych pudel nie ruszy bo są nie do ruszenia i pozostał mu tylko prezydęt Bronisław.

 

Pan prezydęt też jest jak wentylator i sporo prądu mu poszło na stworzenie „doktryny” ale czas mu go wyłączyć bo prezydęcki gniot choć dopiero teraz nazwę  - żywcem wyjętą z  czasów tow.Wiesława i Edwarda - dostał,  jest  już w  KOŃCOWEJ  fazie  wdrażania.

Dlatego...

Jeśli nikt teraz prądu Bronisławu nie wyłączy to Polska za chwilę obudzi się z ręką w  ruskiej dziurze, do której Putin wciągnie ją całą, a  powrót stamtąd jest trudniejszy niż  powrót z zaświatów !  

 

http://wpolityce.pl/wydarzenia/74596-wow-bbn-oglasza-nowa-strategie-bezp...

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Doktryna Komorowskiego to nic innego jak zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i podniesienie o kolejny stopień zagrożenia terrorystycznego,   który i tak jest wysoki, bo podniesiono  go 2 lata temu po spłynięciu Bugiem  "podejrzanego ładunku"   ,  czyli kontrabandy w postaci kilkuset paczek  papierosów + zapalniczka, jednej zużytej prezerwatywy i osranych gaci  (stringi) w kolorze czerwonym znalezionych na dryfującej  tratwie i prawdopodobnie  "zapomniano" ten stopień zagrożenia następnie obniżyć, 

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-6

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418624

Doceniam Twoje poczucie humoru ale to co przypomniałeś to jest komorowska racja stanu, w której dla polskiej racji stanu nie ma miejsca. I tego właśnie Polacy jakby nie potrafią albo nie chcą zauważyć, co potwierdza się w ich poparciu dla prezydęta, które powinno być bliskie temu dla rządu i płemieła. Do wyborów prezydenckich jeszcze trochę czasu ale nie ma go wiele na zmianę postrzegania Komorowskiego przez wyborców.

Wiem, że bywam nudna ale z daleka lepiej widać jak Polska staje się moskiewską prowincją przez właśnie takich Komorowskich, Koziejów, Nałęczów itd. I muszę o tym mówić.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418696

Cóż, to tylko prezydent ruskich serwerów.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-3

eirePL

#418637

robią w Polsce ? Czyżby Polakom nie przeszkadzały ?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418697

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2
#418648

I wrócimy znów do Wila a haharay żyją.... ;)

Jedna bomba atomowa i wrócimy do Kijowa..... Tak śpiewaliśmy w pociągu w drodze na biwak to cały zestaw pociągu "zwalał się do naszego wagonu i tworzył się chór, którego nie był w stanie zagłuszyć stukot kół i gwizd lokomotywy, miałem wtedy  15 lat to byli czasy! Pzdr

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#418650

Ja też to śpiewałam na obozach, w pociągu, autobusie i przy ognisku. Minęło ponad 40 lat od tego śpiewania, a my znów bliżej ruskiej respubliki niż wolnej Polski...

I to jest to co mnie boli.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418698

Witaj

 

Zawsze z dużą przyjemnością czytam twoje przemyślenia. Ale dlaczego muszę się męczyć???

My tu już som okularnicy i to niezbyt młode. Łaskawa Hrabino - pisz większą czcionką (14pt.) !!!

Wtedy będę mniał z tobą przyjemności jeszcze więcej.

 

Serdeczności

 

Ps. Prezydą wisząc na ryżandolu z nudów wymyśla byty medialne. Wymyślił doktrynę. Pewnie właśnie pojął, że mówi prozą.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418649

Ona realnie jest wdrażana za naszymi plecami, a my nie reagujemy.

Czcionka - OK, jest do załatwienia.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418700

Bardzo fajny tekścik ;) Tylko czemu wstawiłaś ten obrazek na , którym Putin  Tomka Sakiewicza przypomina? poza tym piąteczka bo jesteś szalenie niepoprawna ;) Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#418651

Gorąco przyłączam się do prośby Jazga, Pzdr

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#418652

Nie wiem czemu... Lubię karykatury  śp."Gaspara" i szkoda, że już nic więcej nie narysuje.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418703

contesso - a czy ta doktryna nie dotyczy przypadkiem ewentualnej ochrony przed wqwionym narodem?

Co tam swiat i jego zmartwienia. Blizsza koszula ciału i ochrona obecnych władz przed ewentualnym gniewem ludu.

Na ukrainie Berkut zliwidowali, to Komorowski kadre juz ma. Tylko to "grono" jakoś przebrac i można nadal rozkradać Polskę.

Polacy nie Ukraińcy. Majdanu nie urządzą. No, chyba, że w lecie i przez weekend, między grillem a tańcem z gwiazdami.  Wystarczy im gdy premier zmarszczy brew.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#418653

Jakoś nie widzę by naród był na B.K. jakkolwiek wqrwiony. I to właśnie wqrwia  mnie.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418704