Niech Tusk się odpierdoli od Euro!

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Przepraszam za wyrażenie ale to już przechodzi ludzkie pojęcie!

Od rana telewizornie pokazują nadętego do granic możliwości Donalda "apelującego" do związkowców aby ci zawiesili na czas Euro 2012 protesty przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. (chyba nawet w Kanadzie to nagrali bo on za oceanem z wizytą jest)

A jakie niby ten człowiek ma prawo wypowiadać się w sprawie mistrzostw europy w piłce nożnej w naszym kraju? Co on zrobił aby te mistrzostwa były sukcesem?
Zdobył dla Polski te mistrzostwa? Nie bo Euro przyznało w 2007 roku za rządu PiSu i prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego (który osobiście pojechał przekonywać władze UEFA)
Wybudował stadiony? Trzy z czterech stadionów wybudowały władze miast a jedyny który powstawał w stolicy jest przekrętem na wielką skalę. Tak więc zasługi rządu są także w tej materii bliskie zeru.
I teraz zwracamy się do głównej domeny rządu centralnego, czyli do budowy infrastruktury na Euro. Infrastruktura to autostrady, kolej, lotniska etc. I co tu mamy? Porażkę na gigantyczną wręcz skalę.
Skala tej porażki jest po prostu niewyobrażalna w każdym cywilizowanym kraju który nie był pod okupacją reżimu komunistycznego. Sam fakt że stolica kraju nie ma połączenia autostradowego jest hańbą na skalę światową. W Europie oprócz Warszawy tylko stolica... ALBANII nie miała połączenia autostradowego, ale to było kilka lat temu tak że nie zdziwił bym się jak Tirana by już miała autostradę!

Natomiast w kraju którego elity zostały wymordowane i wyniszczone przez okupację komunistyczną nie budzi to dużego zdziwienia. Można powiedzieć że ludzie za komuny nie do takich klęsk przywykli. Kiedyś na moim blogu pojawił się jegomość który argumentował przeciwko mnie że przecież Tusk nie jest najgorszym premierem Polski wszech czasów bo gorszy był niejaki Edward Osóbka-Morawski, premier marionetkowy z nadania Stalina (serio!).
Tak więc Tusk odpowiedzialny za klęskę przygotowań do Euro rządzi jak by nigdy nic, nawet więcej ma czelność wygłaszać jakiekolwiek apele z wyżyn swego urzędu do podległego ludu!
O dziennikarzach rządowych, którzy są odpowiedzialni za osłonę medialną tego układu i którzy mają zdecydowanie największy udział w jego trwaniu, nawet nie chce mi się wspominać, bo na prawdę nawet prostytutki zasługują na większy respekt.

Podsumowując: wkład Tuska i jego rządu w organizację mistrzostw europy w Polsce jest bliski zeru.

I proszę nie argumentować w stylu TVN-owskim że przecież stadiony ładne są a mogliśmy nie zdążyć nawet z budową stadionów. Stadiony powstały tylko i wyłącznie na skutek kalkulacji pijarowców którzy wybadali opinię społeczną i stwierdzili że jak Tusk odda Euro Niemcom to straci władzę. Plany oddania Euro były wyraźnie sygnalizowane kontrolowanymi przeciekami medialnymi zaraz po objęciu władzy przez PO.

Brak głosów

Komentarze

nie dajmy tuskowi zepsuć Euro.  To nie znaczy, że będę kibicować drużynie wystawionej przez Polskę. mam w nosie tę imprezę i wszystko co się z nią wiąże.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#255021

Mam to w nosie. Nie biorę udziału w tym owczym pędzie.
EURO było szansa dla Polski i tusk to spieprzył jak wszystko czego się dotknął. Jedno jest pewne. Kolesie tuska robią kasę a społeczeństwo będzie na nich tyrać do śmierci.
bialogwardzista

Vote up!
0
Vote down!
0
#255095

Tusk się pudruje do euro bo nie ma żadnych osiągnięć politycznych ,gospodarczych itp. Wiem, wiem Kanclerz Niemiec czy Car Rosji bądź biurokracji z Unii jewropejskiej mają oczywiście inne zdanie na temat Donalda (proszę poklep mnie po plecach) Tuska.

Kibice, którzy dostali w kość od rządowych organów bojkotują tą imprezę. Poza tym nie nazywałbym tych panów kadrą Polski (jest wśród nich 2 francuzów i 4 Niemców - włącznie z trenerem Smudą).

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#255097

Dobrze że Tomaszewski to nagłośnił!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#255168