prywatyzacja Lotosu

Obrazek użytkownika PLK
Gospodarka

W dniu wczorajszym minął termin składania ofert na kupno pakietu większościowego rafinerii Gdańsk, czyli Lotosu, ale ... nie było żadnej ważnej oferty.  Chociaż jeszcze latem tego roku było aż 4 zainteresowanych w tym główny, Rosjanie. W tej sytuacji ministerstwo skarbu postanowiło że wystawi grupę Lotos na sprzedaż poprzez giełdę.

Nie ma chętnych na akcje Lotosu

Ciekawe co te zamieszanie ma...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Obawiam się że jest jednak racjonalne wytłumaczenie ostatniej kampanii medialnej PiSu, uważanej nie tylko przeze mnie za kompletny idiotyzm. Chodzi o zarzuty zdrady stanu przez Radosława Sikorskiego. Nie żebym popierał Zdradka Sikorskiego albo politykę "polskość to nienormalność" Tuska, ale każdy myślący człowiek wie że wygłoszenie jakiegoś tam przemówienia na prywatnym spotkaniu, nie wypełnia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Nawet pobieżny przegląd rosyjskiej aktywności na naszym rynku energetycznym pokazuje, że „rekompensata” postępuje z iście morderczą, czekistowską konsekwencją.

I. Lotos.

Jakiś czas temu w swej rubryce na portalu „wPolityce.pl” Zbigniew Kuźmiuk podał (za Kommiersantem), że „rosyjsko-brytyjski koncern TNK-BP złożył wstępną ofertę na zakup 53% akcji gdańskiej firmy Lotos S.A.”. Ministerstwo Skarbu z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

Rosja gra (w wariancie maksimum) o kontrolę nad wielkim obszarem gospodarki surowcowo-energetycznej Polski.

Cóż, ponieważ negocjacje gazowe z naszym Północnym Sąsiadem (mam na myśli Federację Rosyjską, jakby ktoś się pytał) poszły nie do końca po  jego myśli, więc tenże Sąsiad zabiega teraz o stosowną rekompensatę, mającą wynagrodzić to, co poświęcił na gazowym froncie swej ekspansji.

I. Gra o...

0
Brak głosów