P0 traci 21% poparcia w 10 dni!

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Jako że w ostatnich dniach nie zauważyłem w TV informacji o najwyższym w historii poparciu dla partii miłości, postanowiłem w google sprawdzić najnowsze wyniki sondażów wyborczych. Intuicja mnie nie myliła! Skoro nic nie mówią to musi poparcie dla P0 ostro spadać. Oto wyniki:

22.Grudnia
GFK Polonia dla Rzepy:

P0 54%
PiS 26%
SLD 10%
PSL 6%
PJN 2%

http://www.tvn24.pl/0,1686982,0,1,platforma-z-rekordowym-poparciem,wiadomosc.html

31. Grudnia
Homo Homini dla Polskiego Radia:

P0 33% (-21%)
PiS 24% (- 2%, zmiana w granicach błędu stat.)
SLD 17% (+7%)
PSL 8% (+2%, zmiana w granicach błędu stat.)
PJN 4% (+2%, zmiana w granicach błędu stat.)

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,8889017,PO_w_ciagu_roku_stracila_10_punktow_procentowych_.html

Oczywiście nie można z tych wyników wyciągać żadnych dalej idących wniosków, ponieważ jak wiadomo partyjne sondaże są zupełnie niewiarygodne. N.p. tutaj łatwo zauważyć sondaż Homo Homini nie sumuje się do 100% tylko do 86%. Nie podano gdzie są brakujące 14%. Można podejrzewać że są to niezdecydowani wyborcy którzy nie wiedzą na kogo głosować. Dziwnym trafem jeśli by doliczyć te 14% w całości do wyniku P0, wyniósł by do 47% co spowodowało by że sondaż Homo Homini był by podobny do sondażu GFK Polonii.

Istnieje jeszcze nowszy sondaż Homo Homini dla PR z 8. Stycznia tego roku. Niewiele się różni od wyżej wymienionego i daje P0 37% a PiS bez zmian, czyli zmiany mieszczą w granicy błędu statystycznego 3%.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/295655,Kryzys-na-kolei-nie-zaszkodzil-PO

Tak więc pozostaje pytanie o faktyczny poziom poparcia dla P0. Poparcie dla innych partii politycznych nie różni się bowiem wiele w obydwu sondażach. P0 albo ma poparcie "50% + x" albo "30% + x" bo spadek o 21% w ciągu kilu dni jest niemożliwy. Już prędzej uwierzę że GFK Polonia "podrasowała" wyniki P0 dodając wszystkich niezdecydowanych do zwolenników P0.

Wszystko wskazuje na to że sondaż Homo Homini jest w miarę rzetelny i poziom poparcia dla partii miłości wynosi 30 kilka procent anie ponad 50 procent.

Brak głosów

Komentarze

Wpis z Wirtualnej: ,,Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę to PO mogłaby liczyć na 37% głosów - wynika z sondażu SMG/KRC dla "Faktów" TVN. Prawo i Sprawiedliwość poparłoby 28% ankietowanych. Tak niewielkiej różnicy między oboma partiami nie było od wielu miesięcy."

I jeszcze posłanka Beata Kempa:  ,,Idziemy z PO łeb w łeb"

     Bardziej wierzę posłance! Doczekaliśmy się. Poparcie dla Platformy spada na łeb na szyję. Nie ukrywam, że liczyłem  na to od wielu miesięcy. Tak partackiej, nieuczciwej  i chciwej partii u nas jeszcze nie było.  Pomijając fakt wielu wstydliwych afer trzeba przyznać, że POsiadanie w swoim gronie - i to na samym szczycie - ludzi typu Palikot, Niesiołowski, Karpiniuk, Nowak, Sekuła, Schetyna, Drzewiecki, Chlebowski musiało zakończyć się klęską!

Nieszczęście naszego kraju polega na tym, że zbyt wielu polityków tkwi w najgłębszym przekonaniu, iż zawsze można zrobić wodę z mózgów wszystkim obywatelom   ( Franklin P.Adams )  

     Wieszczę jeszcze większą  porażkę Platformy Obywatelskiej.  Już wkrótce słowo ,, platforma" stanie się w żargonie polityki synonimem porażki. W zasadzie to już się dzieje( powoli...).

 

 

Polecam cały wpis Andrzeja Leji na S24 : andrzejleja.salon24.pl/149297,platformie-spada-na-leb-na-szyje

 

 

Pozdrawiam z 10.

____________________________

"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Vote up!
0
Vote down!
0
#123140

Sorry ale to pomyłka, tekst Andrzeja Leji na S24 jest z 12.1.2010!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#123151

[quote=PLK]Sorry ale to pomyłka, tekst Andrzeja Leji na S24 jest z 12.1.2010![/quote]Zgadza się, jest to ubiegłoroczny tekst.
Moja wielka pomyłka.
Przepraszam. To nie powinno się zdarzyć.

Pomyśleć, że później nawet katastrofa smoleńska nie zepchnęła platformy z piedestału... :(
____________________________
"Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów!-serce orle i wzrok orli ku przyszłości."-Prymas Tysiąclecia St.Wyszyński

Vote up!
0
Vote down!
0
#123152

a 10 % zbadanych - jest przeciw orkiestrze jego wysokości owsika.

I masz babo placek - znowu jedni są: dobrzy wykształceni , asertywni , kreatywni :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#123169