Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika PLK
Blog

Po przeczytaniu tej krótkiej historii Solidarności będziemy mogli zrozumieć dla czego dzisiaj byli liderzy Solidarności są tak mocno skłóceni.

1. Jak powstała Solidarność?

Solidarność powstała jako strategia komunistów na I wizytę Papierza Polaka w Polsce (słynne zawołanie: "Niech zstąpi duch twój! Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi!").
Komuniści (Moskwa) od dawna...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Jako że w ostatnich dniach nie zauważyłem w TV informacji o najwyższym w historii poparciu dla partii miłości, postanowiłem w google sprawdzić najnowsze wyniki sondażów wyborczych. Intuicja mnie nie myliła! Skoro nic nie mówią to musi poparcie dla P0 ostro spadać. Oto wyniki:

22.Grudnia
GFK Polonia dla Rzepy:

P0 54%
PiS 26%
SLD 10%
PSL 6%
PJN 2%

http://www.tvn24.pl/0,1686982,0,1,platforma-z-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Muszę przyznać że platforma wymyśliła do tego rocznej kampanii wyborczej na prawdę genialne hasło. Hasło "Polska w rozbiorze" jest wręcz idealnym podsumowaniem prawie czteroletnich dokonań rządu tej formacji. Każdemu kto się choć trochę interesuje sprawami kraju chyba nie muszę przypominać jak szybko postępuję rozbiór Polski od momentu przejęcia władzy w 2007 roku.

Na dobry początek udało się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Kto lubi swoich przyjaciół i znajomych, troszeczkę mniej zorientowanych w polityce, powinien przed wyborami wysłać do nich wszystkich następującego sms'a:

Zatankuj samochód do pełna! PO wyborach będzie znowu drogo!Przekaż dalej.

Na pewno nie wszyscy wiedzą że, Orlen w tej chwili sprzedaje paliwo tylko o 1 grosz powyżej ceny hurtowej. Doszło do tego że na automatycznej stacji przy markecie (...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Właśnie oglądałem rozmowę niezależną na VOD GaPol przeprowadzoną przez sympatyczną jak zawsze Joanne Lichocką. Rozmowa ogólnie jest o nowym rządzie i jest dosyć ciekawa, ale najciekawszy jest fragment o PiSie (13min 40s). Pani dr. jest przekonana że w PiSie jest kret który zawsze w ostatnim tygodniu przed wyborami się uaktywnia i  niweczy wynik wyborczy. Niestety Pani dr nie ujawnia swojego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Świat

Być może nie wszyscy blogerzy zdają sobie z tego sprawę że przeciwnicy ACTA mają nie tylko rację w sprawach dotyczących wolności internetu ale tak samo mają rację w sprawach merytorycznych, czyli w kwestii ochrony praw autorskich!

Co dotyczy ograniczeń wolności w internecie jakie wprowadza ACTA to chyba nikt nie jest zdania że mogą być uzasadnione i na tym polu panuje chyba pełna zgoda, natomiast...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Ogłaszam wszem wobec i każdemu z osobna że wycofuję poparcie dla PiSu. Jak mawiają nasi sąsiedzi z południa: to se ne vrati.

Kto ma czas może prześledzić moje archiwalne wpisy tu i na S24 i za pewne zauważy że uważałem że każdy uczciwy Polak powinien popierać PiS oraz Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. To było oczywiste ze względu na Smoleńsk a jeszcze wcześniej, ze względu na Tuska...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Sport

Jest pieśń Euro 2012! Nie, nie jest to koko spoko ani oficjalny przebój Oceany, Jest to pieśń naszych katolickich braci, Irlandczyków. Oficjalny tytuł to "The fields of Athenry" ale myślę że chyba wystarczy jeśli zrozumiemy że treścią tej pieśni jest miłość do Irlandii bez względu na okoliczności.

Cała Europa się zachwyca pieśnią irlandzkich kibiców wykonaną na Gdańskiej arenie w ostatnich...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika PLK
Artykuł

Tekst ukazał się w najnowszym numerze (62) kwartalnika "Fronda" i na portalu fronda.pl. Tu: http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/europa_czeka_na_dekolonizacje_19580

 

Grzegorz Górny

Europa czeka na dekolonizację

 

0
Brak głosów

Strony