Gliwicki PiS to dno - minister Polaczek odrzucony w głosowaniu!

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Nie no, to jest całkowity skandal co ten PiS wyrabia w terenie! Jakim cudem ta partia ma jeszcze w ogóle poparcie patriotycznego elektoratu to ja na prawdę nie wiem. Chyba z rozpędu.

Jak podaje lokalna GW gliwicki PiS odrzucił kandydaturę byłego ministra Jerzego Polaczka na szefa okręgu. Najlepsze jest że w głosowaniu brało udział aż ... stu działaczy! Dla tych aparatczyków oczywiście nie miało najmniejszego znaczenia że Jerzy Polaczek zdobył w ostatnich wyborach 22.000 głosów!

Dla przypomnienia dodam tylko że gliwicki PiS w pełni zasługuje na miano dna za sam już fakt stworzenia koalicji z obrzydliwymi aparatczykami platformy w radzie miejskiej. (patrz link)

Jerzy Polaczek jako jeden z niewielu posłów obecnego PiS wyróżnia się jeszcze charyzmą a jego działalność medialna jest bardzo dobrze widoczna (n.p. publikuje na wpolityce.pl). Widocznie nie jest to polityk jakiego Prezes Jarosław Kaczyński potrzebuje w partii! Wcale mnie to nie dziwi (już pisałem na temat opozycyjności systemowej), bo i faktyczne w porównaniu z takimi zerami jak Poręba, Hofman i Błaszczak (których sam widok budzi we mnie agresję nie mniejszą niż działaczy PO) minister Polaczek jawi się jak olbrzym wśród karłów.

Jak by Pan Polaczek chciał słyszeć rady: powinien jak najszybciej przejść do Solidarnej Polski. Co do PiS to jest to w tej chwili moim zdaniem już partia absolutnie niewybieralna! Jeśli nie będzie alternatywy to 100 razy lepszy jest bojkot wyborów niż dalsze głosowanie na tą formację. Dla uściślenia dodam że popierałem zawsze PiS ale po Smoleńsku ta partia zatraciła niestety wszystkie pozytywne cechy.

http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,11425901,Zjazd_PiS_odrzucil_kandydature_Polaczka_na_szefa_okregu.html

http://infogliwice.pl/?p=7703

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rozumiem, że prezes powinien zarządzić: Polaczek ma być i już, po co jakieś głosowania i inne bzdury... ;)
A wtedy mozna by napisać, że w PiS demokracji nie ma - zawsze coś się znajdzie.

A ja zapytam: CZYM podpadł Polaczek tym okropnym działaczom PiS Z Gliwic?

A SP już granicę 1% przebiło? Przy okazji kongresu założycielskiego PArtii Ziobry taki ponoć sondaż pokazali w telewizorni...

Polaczkowi źle nie życzę i własnie dlatego SPZZ odradzam - po co sobie rujnować karierę... ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239885

Prezes dobrze wie o koalicji z platformą bo ona funkcjonuje już około dwa lata!
Ale ja mam wrażenie że Pan nie rozumie bo nie chce rozumieć.

A krytycy Ziobry powinni się zdecydować 1. czy ufają sondażom czy nie i 2. czy SP jest popierana przez media czy nie. Oczywiście rozumiem że Pan już zawsze był przeciwko temu okropnemu Ziobrze i Kurskiemu.

Moim zdaniem SP lekko przekroczy próg 10% li tylko dzięki spotom reklamowym Kurskiego a kto wie czy nie wyprzedzi PiSu jak ten będzie dalej tak działał? A jak o. Rydzyk przestanie popierać PiS to ... już nawet nie prognozuję!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#239890

Ziobry nigdy nie lubiłem, miałem okazję go poznać. Co nie znaczy, że nie doceniałem.

To nawet nie jest kwestia krytyki, kwestia kalkulacji. Co nowego proponuje Ziobro, czego nie proponuje PiS? Nic, poza tym, że liderem partii jest kto inny. SPZZ mierzy w tę samą grupę wyborców co PiS. I dlatego nei ma szans. Przecietny wyborca PiS zawsze wybierze partię Kaczyńskiego, głownie ze względu na osobę Jarosława. SP, czy się lubi czy nie, ma pozamiatane. Pan liczy, że jakies spoty czy inne doraźne działania zmienią nastawienie aktualnych wyborców PiS??
To się nie zdarzy.

Co do krytykowania PiS, mój komentarz obrazuje powszechną tendencję, popieraną przez media: każdy argument dobra, każda sytuacja, byle PiS i Kaczyńskiego zaatakować.

Mnie, jako wyborcę, nic nie obchodzą żale niektórych działaczy czy polityków PiS, nie interesuje mnie czy w PiS jest demokratycznie czy nie, nie interesuje mnie czy Prezes dobrze czy źle traktuje współpracowników. Dlaczego miałoby?

Dopóki program PiS jest w większości zbiezny z moją własną wizją Polsk bedę na PiS głosował. Tym bardziej, że Kaczyński jest od dawna jedynym kompetentnym i skutecznym politykiem konserwatywnym. Inne partyjki to efemerydy, a kierujący nimi panowie to nieudacznicy.

PiS, jak kazda partia polityczna to jedynie narzędzie, za pomocą którego mam szanśe wywrzeć jakiś wpływ na sytuację w Polsce. W kierunku, który mi akurat odpowiada. A swojego głosu nie mam zamiaru marnować na Nowa Prawicę, PJN, SP, Prawicę Marka Jurka, UPR i inne. Bo się okaże, że mój głos zaliczyli takiemu PO.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239899

PS. Zapomniałem dodac: tak, SPZZ jest promowana przez media, ostatnio jako "konstruktywna opozycja".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239900

To proszę sobie głosować na PiS tylko proszę nie mówić że wszyscy którzy nie popierają obecnego PiSu to zdrajcy.

A Prezes Kaczyński jest takim skutecznym politykiem na prawicy bo dostał taką rolę przy okrągłym stole i to jest czysty fakt.

Mnie n.p. Jarosław Kaczyński w odróżnieniu do śp. Lecha Kaczyńskiego jeszcze nigdy specjalnie nie odpowiadał ale w tedy PiS jako całość był partią bardzo dobrą. Po Smoleńsku wszystko się zmieniło i z tamtego PiSu (2005 rok) prawie nic nie pozostało.

Na sytuacje w Polsce można wywierać wpływ bardzo dobrze też innymi metodami niż popieraniem partii politycznych. Mam nawet wrażeni że popieranie partii politycznych jest najmniej skuteczną metodą.

pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#239907

A gdzie i kogo określałem mianem zdrajcy - dlatego, że nie głosuje na PiS?? Cytat? Nie przypominam sobie.

Natomiast pozwolę sobie napisać, że pokładani jakichkolwiek nadziei w SP, w PJN czy w innych ugrupowaniach dostrzegalnych dopiero pod mikroskopem - jest nieporozumieniem.
Co do samej SPZZ - panowie Kurski i Ziobro oraz inni - nic na razie nie zaprezentowali. Ani merytorycznie, ani organizacyjnie.

Poza tym - gdybym chciał głosować na partię, które najbardziej mi odpowiada programowo, głosowałbym na UPR. Ale nie robię tego z w/w powodów. Oraz dlatego, że nie widzę tam żadnych kompetentnych polityków.

Kaczyński "dostał rolę"? Rozumiem, że śmierć brata i 90 innych osób też była częścią tej "roli"??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239930

Uzupelnienie

Moim zdaniem SP właśnie nie mierzy w ten sam elektorat co PiS! SP mierzy w elektorat centrowy, bardziej wielkomiejski i młodszy, którego PiS nigdy nie zdobędzie choćby nawet Tusk wprowadził 50% VAT, bo ten elektorat nie znosi stylu prowadzenia polityki przez PiS.
Jak by SP mierzyła w ten sam elektorat to faktycznie istnienie dwóch ugrupowania było by bezsensowne ale tak nie jest.

Przede wszystkim uważam że powinno się popierać bezwarunkowo tylko chrześcijaństwo a nie partie polityczne!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#239919

A jeśli byłbym buddystą albo byłbym niewierzący, to co? :)

A poważnie. Elektorat nie ma pojęcia o stylu prowadzenia polityki. Zupełnie go to nie interesuje. Niezaleznie od tego czy jest wielkomiejski czy nie, młody czy stary, mądry czy głupi - statystyczny polski wyborca żyje wrzutkami medialnymi i nie ma pojęcia o co naprawdę chodzi. Statystyczny. Operuje propagandowymi kalkami, zamiast myśleć na własną rękę.

Czas pokaże. Na razie stawiam, jak się to mów, dolary przeciw orzechom, że Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (ach, ta meglomania w nazewnictwie - to razi) skończy jak PJN.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239935

 Panskie wpisy sa bardzo trafne.

Panie i Panowie z Solidarnej Polski pomijam to ZZ  zachowali sie nie etycznie i nie moralnie.

Wyborcy dali im mandat bedac w PiS-e a powyborach opuscili ta partie..

Czy to moralne ???

Pozdrawiam Pana

z za morza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239948

bo korzysta Pan z każdej nadarzającej się okazji aby im przywalić. Muszę przyznać ,że jakoś źle mi się Pana wpisy kojarzą.
Czy naprawdę nic dobrego o PISie nie może Pan powiedzieć?
W żadnej Pana notce nie zauważyłam na temat PIS czy Kaczyńskiego pozytywnej myśli.

Czy Polaczek ze swoim talentem pisarskim musi udzielać się w Polityce a Kempa u Lisa na nowym portalu?
Chyba nikt nie wątpi ,że zdecydowanie opozycyjnych w treści tekstów, nikt im tam nie pozwoli umieścić?

A jeśli już piszą tam , to z kim tak naprawdę Solidarna Polska teraz ZZ jest solidarna?

Powoływanie się na argument,że Pan Polaczek zdobył tam 22 000 głosów nie jest żadnym argumentem.
Założyciele najpierw PJN a potem SP też zdobyli wiele głosów dzięki temu,że byli w PIS i pozwoliło im to pozostać na stołkach poselskich ( PJN tylko do wyborów)

W każdym innym wypadku by ich tam nie było.

Nie zgadzam się więc z Pana opiniami , gdyż moim zdaniem są czysto subiektywne.Ale ma Pan do tego prawo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239897

O PiSie po Smoleńsku już niestety mało można dobrego powiedzieć.
Moim zdaniem wszyscy obecnie popierający PiS wylądują tak jak działacze pierwszej Solidarności.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#239904

A cóż się Pan tak martwi, gdzie kto wyląduje? Ważne, że Pan PiS-u nie popiera, nie wyląduje tam gdzie np. ja i ważne, że czuje się Pan z tym dobrze.  Dlatego jest tyle partii, by każdy znalazł dla siebie tę, która odpowiada w założeniach generalnych jego systemowi wartości. 

Skąd ma Pan pewność ostatecznego lądowania ludzi niepodzielających Pana poglądów?

Moim zdaniem ktoś, kto nazywa partię swoim imieniem i nazwiskiem jest klasycznym bufonem. Mam prawo tak uważać? Mam.

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239916

Miałem na myśli że poniosą koszty poparcia PiSu a nigdy nie odniosą z tego żadnych korzyści.
Przecież dzialacze S mają marne pensje a bylu UBecy dostają krocie.

Nazwisko się pojawiło jako sposób na zaniżone sondaże i nic ponadto.

pzdr.

PS.
Ale chyba zaprzestanę pisania o PiSie! Niech każdy sam zobaczy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#239917

Chyba należę do wymierajacego gatunku, bo ani mi przez myśl nie przeszło, by poparcie kogokolwiek kalkulować, rozważać w kategoriach zysków i strat.

Pisze Pan, że nazwisko się pojawiło jako sposób na zaniżone sondaże - to bardzo zgrabna formuła retoryczna dla określenia tendencji wodzowskich.

Mam Pan rację, niech każdy sam zobaczy, wszak człowiek uczy się na błędach, a najlepiej na własnych.

Pozdrawiam serdecznie.

   

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239920

pojawiło się dlatego, że w rejestrze sądowym istnieje inne ugrupowanie o tej samej nazwie SP i dla odróżnienia dodano ZZ aby można było partię zarejestrować. Niemniej w potocznym użyciu będzie tylko SP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#239924

I koniecznie trzeba było do nazwy imię i nazwisko doczepić, innego sposobu nie było? Proszę nie żartować :)
To było intencjonalne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#239936

Tak było oficjalnie podawane i ja tylko to powtarzam. Z żartami proszę wystartować do SP. Nie do mnie.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#240063

jak mówił otwarcie że chodzi o sondaże że z nazwiskiem Ziobry przekraczają 5%.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#240377

że wybór liderów struktur terenowych powinien być sprawą tychże struktur. Ludzie w terenie najlepiej wiedzą kto jest kto i z pewnością gdyby mieli możliwość demokratycznego wyboru, z pewnością Polaczek by wygrał. W ogóle trudno mówić o wyborach skoro jest jeden kandydat namaszczony przez prezesa. To jest zwykłe głosowanie potwierdzające zgodę na propozycję. Ale skoro partia akceptuje taką formę dobierania kadr, to nie ma rady.
A tak na marginesie, SP jest solidarna np. ze mną, chociażby w kwestii odwołania się do poszanowania chrześcijańskich wartości, z czym w PiSie bywało różnie. Proszę przypomnieć sobie głosowanie nad ustawą o ochronie życia poczętego i zajrzeć do wydruku głosowań. Wówczas Marek Jurek odszedł z PiSu bo nie udało mu się zdobyć wystarczającego poparcia.
W każdym razie w obecnej chwili każdy może sobie popierać taką partię jaka mu najbardziej odpowiada i ja osobiście nie widzę w tym nic szczególnego. Takie są wymogi demokracji i trzeba uszanować inny sposób postrzegania świata. Dokopywaniem w te czy wewte nic się nie osiągnie.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#239929

Też nie mam pojęcia jak by się zachowała SP ZZ jak by hipotetycznie zdobyła większość w sejmie. Ale powiem tak: jak już mam słuchać jakiegoś wywiadu z politykami w TV lub radiu to jeszcze mogę posłuchać z Kurskim, Ziobro czy nawet Dornem bo są mi sympatyczniejsi niż obecni działacze PiS włącznie z Prezesem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#239999