Czy "Gazeta Polska" została zaplanowana przy okrągłym stole?

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

W ostatnim czasie Gazeta Polska staje się coraz wyraźniej gazetą jednej partii.

Szczytem tej drogi GaPol z gazety prawicowej do biuletynu partyjnego PiSu jest chyba aktualna kłótnia z Naszym Dziennikiem (http://wpolityce.pl/wydarzenia/29954-ostatnie-zdjecie-sp-lecha-kaczynskiego-spor-o-publikacje-i-wsparcie-marty-kaczynskiej) wokół publikacji rzekomego (mocno przypominającego fotomontaż i dostępnego z niewiadomych powodów tylko w zaniżonej jakości i z zamazaną twarzą innej osoby) ostatniego zdjęcia śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W tej sprawie tylko jedna strona może mieć rację i moim zdaniem nic nie przemawia za tym aby była to GP.

Dużym krokiem do zniszczenia autorytetu GP i portalu niezalezna.pl było wprowadzenie cenzury na swoim forum w temacie wyników prac zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza. Wszystkie krytyczne uwagi do jego teorii dwóch wybuchów były cenzurowane a liczni blogerzy którzy na salonie 24 zajmują się tą sprawą od dwóch lat (i opublikowali materiał stu-krotnie obszerniejszy od ZP) zostali uznani za ruską agenturę wpływu i wystawieni do odstrzału medialnego.

No dobrze, ale co ma w takim razie GP wspólnego z okrągłym stołem? Już wspominałem że Jarosław Kaczyński dostał przy okrągłym stole partię ale może nie wszyscy pamiętają że ta partia dostała także własną gazetę, "Express Wieczorny". Plan okrągłostołowy był zatem prosty jak cep: partia plus wspierająca ją gazeta partyjna.
Jednak najpierw plan nie wypalił, ponieważ cała redakcja ówczesnego "Expressu Wieczornego" zrejterowała i założyła "Super Express" co doprowadziło de fakto do upadku "Expressu Wieczornego".

Ale jak popatrzymy na dzisiejszy układ PiS - Gazeta Polska to jakoś bardzo dziwnie się nasuwa deja vu. Czy plan okrągłostołowy - partia plus gazeta - jednak został doprowadzony do końca? PiS de fakto ma własną gazetę, czyli dokładnie tak jak było to zaplanowane przy okrągłym meblu, z tą tylko drobną modyfikacją że partia nie jest jej formalnym właścicielem. Tego małego ale istotnego błędu nie powtórzono już po fiasku z "Expressem Wieczornym". Przekonano się że popełniono błąd, bo żaden dziennikarz nie chce być, przynajmniej oficjalnie, partyjnym propagandystą. Nie zmienia to natomiast meritum planu.

To jest oczywiście tylko hipoteza badawcza albo jak kto woli teoria spiskowa, ale myślę że stoi na solidnych poszlakach. Oczywiście to nie znaczy że wszyscy dziennikarze piszący dla GP zdają sobie z tego sprawę a tym bardziej jej felietoniści. Nawet ci którzy zdają sobie z tego sprawę nie muszą zdawać sobie sprawy z tego że PiS jest koncesjonowaną przez okrągły stół opozycją tylko autentycznie chcą popierać prawicę. Dokładnie to samo dotyczy klubów GP. Ale jeśli ta teoria spiskowa jest prawidłowa to wszelka działalność prawicowa w ramach GP jest z góry skazana na porażkę. I już widać pierwsze negatywne skutki działalności GP w postaci wojny z Naszym Dziennikiem.

Brak głosów

Komentarze

http://naszdziennik.pl/index.php?dat=20120606&typ=po&id=po19.txt

cytat:
"On, nawet gdyby wiedział, jak to się skończy, wsiadłby do tego samolotu i chciałby... chciałby być częścią... jeżeli miałoby z tego coś dobrego wyniknąć. "

Dokładnie to samo moim zdaniem można powiedzieć o śp. Lechu Kaczyńskim!

Natomiast ciekawy jest też ten szczegół:
"Dostał zaproszenie do prezydenckiego samolotu, zamieszkał w rządowym hotelu w Warszawie przy Belwederze. Minister z kancelarii zawiadomił go, że to było życzenie samego prezydenta. Ten minister zawiózł jego i panią Annę Walentynowicz na lotnisko. Rozmawiałam z ojcem przez telefon w piątek. Był rozpromieniony. "

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeden z Pokolenia JPII

#262436

każda okazja jest dobra, by PiS-owi dołożyć, także pokraki typu "hipoteza badawcza" czy "solidne poszlaki".

Konflikt między środowiskiem Radia Maryja a GP (a konkretnie Tomaszem S.) oraz obecnym naczelnym Frondy (publikującym dziś także w GP Tomaszem T.) zaczął się od nagonki na abpa Wielgusa, którego środowisko RM broniło jako jedyne. I było oczywiste, że prędzej czy później ta rysa się ujawni, bo żaden z Tomaszów nie okazał skruchy za atak na TEGO WŁAŚNIE (innych nie atakowano!) - mianowanego przez Ojca Świętego - arcybiskupa. I abp ZREZYGNOWAŁ - zaszczuty!
Dobrze pamiętam każdą minutę tej akcji, nie tylko ja...

Zestawienie obu wersji z odnośnikami do każdej z nich:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/29954-ostatnie-zdjecie-sp-lecha-kaczynskiego-spor-o-publikacje-i-wsparcie-marty-kaczynskiej?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wPolitycepl+%28Najnowsze+informacje+wPolityce.pl%29

______________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

 
______________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#262452

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeden z Pokolenia JPII

#262453

ks. Wielgus sprzedał się bezpiece za paszport - co w końcu sam przyznał, mimo wczesniejszego zaprzeczania. Jeśli to jest dobra rekomendacja, by być arcybiskupem warszawskim to jak najbardziej - niech wszystkie stolice biskupie obsadza donosiciele w sutannach. W Polsce z pewnością takich nie brakuje. O to chodzi? Czy też o to, że co prawda Wielgus kapował, ale jest nasz to wara jakiemuś Sakiewiczowi, żeby to wywlekał. Bo takie nutki tu pobrzmiewają. A może ma szanowna dyskutantka pretensje, że redaktor Sakiewicz nie lustruje wszystkich kandydatów na biskupów i inne kościelne urzędy? Cóż chyba jednak GaPol nie jest od tego - to czy kandydat na godność duchowną ma nieposzlakowany życiorys powinny jednak sprawdzać odpowiednie służby kościelne. To że wielu polskich purpuratów nie chce lustracji - wiadomo. Dobrze więc, że GaPol pokazał, że jednak przy ważnych nominacjach biskupich trzeba zachować choć trochę przyzwoitości. Cóż św. Piotr też się zaparł, ale potem zapłakał. Ks. Wielgus szedł zaś w zaparte, o płaczu i żalu nie było mowy. Chciałby pouczać i moralizować innych a sam się sprzedał dla korzyści - paszportu. Taka osoba biskupem być nie może - i tyle. Sakiewicz i Terlikowski nie mają za co przepraszać.
oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
-1

oszołom z Ciemnogrodu

#262929

Nie wiem co myślisz i co czujesz,
Ale głupoty wypisujesz.
Nie trawisz siebie z prawej strony,
A może jesteś? - "utajniony"?.
Co z Twego wpisu tu wynika,
Że PiS Z Gazetą się "przenika"
I ubolewasz tak sromotnie,
Co będzie z tego jak się "dopnie"?.
Że Ci przeszkadza ich kierunek,
Że trzeba zmienić "takielunek"?.
Nie mój PeeLKu, wiercisz dziurę
I wkładasz do niej swoją "rurę",
Dmuchając przez nią takie słowa?,
Że się aż jeży moja głowa.
Nie jestem w PiS-ie, w żadnej Partii,
Ale mam dość już - oligarchii.
Tej von medialnej vel rządowej,
W jednym szeregu iść gotowej.
Tu Cię nie boli Twoja Dusza?
I taki układ Cię nie "rusza"?.
Wybacz - nie zyskasz tutaj słowa,
Gdzie w Duszy naszej? - jedna mowa,
Gdzie są dążenia do jedności,
By wrócić Polskę do Wolności.
Ty? - to po której stronie stoisz?,
Myślę? - że chyba siebie - wolisz.

Vote up!
0
Vote down!
-1

komar

#262483

Gazetą wybitnie jednej opcji politycznej i stworzoną przy okrągłym stole jest "GAZETA WYBORCZA".
Więc chyba się Panu tytuły pomyliły!!!

Chyba, że jak zwykle kolejna osoba uwierzyła w pełowską propagandę i BOI SIĘ PISU!!!
Cholera - co wy wszyscy macie do tej partii???
Rządziła raptem dwa lata, a nadal wszyscy na nią narzekają i zrzucają winę nawet za złą pogodę! A już potworem numer jeden jest Jarosław!

Chociaż odpowiedź jest prosta - tylko ta partia odważyła się ruszyć pokłady gówna w tym kraju, czyli spróbowała rozliczyć komunistyczną przeszłość i układy - a gówna się nie rusza bo śmierdzi! I tak śmierdzi nadal! Ale NIEKTÓRYM to nie przeszkadza bo siedzą w nim PO uszy!

Przepraszam za być może zbyt ostry ton, ale bzdury które Pan pisze, przekroczyły moją granicę tolerancji i cierpliwości!

Vote up!
0
Vote down!
-1

kasianna

#262497

że Szanowna Pani raczyła pomylić dwie niezależne od siebie sprawy. To, że dwa lata rządów PiSu były naprawdę dobrymi rządami, które należy zawsze oceniać bardzo dobrze, nie ma nic wspólnego z linią programową GP. Każdy przecież widział, że rząd Jarosława Kaczyńskiego był rządem fachowców, którzy naprawdę zaczęli zmieniać oblicze Polski na dobre. Natomiast PLK twierdzi, że GP jest organem prasowym PiSu ale przecież nie odsądza od czci i wiary tej partii. Ja GP nie czytam. Czytam natomiast GP Codziennie i też zauważyłam, że w zasadzie brakuje tam tylko informacji, iż jest to organ prasowy PiS. Oczywiście nie miałabym nic przeciw temu. Pani po prostu zabrakło tolerancji dla osób mających odmienne od Pani zdanie. Oczywiście przydałoby się więcej cierpliwości a PiSowi gratuluję tak gorących zwolenników.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

Szpilka

#262525

Ale na litość boską - czy jeżeli prawie wszystkie media w tym kraju - zarówno gazety, że wymienię tylko niektóre: wyborcza, newsweek, polityka, przekrój, tygodnik powszechny, wprost oraz telewizje - zarówno państwowa jak i komercyjna są wielbicielami jednej tylko partii miłości, to ataki na te które nie wylewają z siebie steków bzdur - czyli właśnie Gazeta Polska, Nasz Dziennik czy Telewizja Trwam, i to ataki ludzi, którzy w teorii przynajmniej stoją po przeciwnej stronie niż partia miłości, są dla mnie absolutnie nie na miejscu!
Jak to jest?
Jaśnie publicyści typu Olejnik, Żakowski czy Lis MOGĄ i MAJĄ prawo popierać głośno jedyną słuszną partię, a tego samego prawa odmawia się dziennikarzom z Gazety Polskiej?
No i co z tego, że Gazeta Polska głośno i wyraźnie popiera PiS? A kto ma to zrobić? WYBORCZA???

Vote up!
0
Vote down!
0

kasianna

#262595

Dziękuję za prawdziwe słowo, ale niestety muszę Panią wyprowadzić z błędu. ja faktycznie odsądzam od czci i wiary PiS. Jeśli w tym tekście nie jest to jasne to wystarczy sprawdzić niedawne wpisy. Niestety moim zdaniem Prezes PiSu z premedytacją przegrał dwukrotnie wybory parlamentarne. A dodatkowo w ostatnich wyborach kompletnie nikt nie zareagował na kampanię Paligłupa. Jeśli się mylę to tym lepiej ale jeśli nie to pozostaje się już tylko modlić. (i to nie jest zwrot czysto retoryczny!)

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#262689

Raczy Pan zauważyć, że ja odnoszę się wyłącznie do tych 2 lat rządów PiSu, które uważam za udane dla Polski. Nic nie mówię o przegranych wyborach gdyż co do tego mam podobne zdanie, co Pan. Zresztą bodajże sam Hoffman powiedział, że ostatnia kampania wyborcza była tak prowadzona aby nie wygrać, co aż nadto rzucało się w oczy patrząc na niemrawość tej kampanii. Szkoda tylko tego entuzjazmu tych, którzy w pocie czoła pracowali w tej kampanii. Może to i przyniesie jakieś efekty, zobaczymy. A o GPC jako organie prasowym PiSu to mówię poważnie. Ostatecznie partia musi mieć jakieś forum, na którym może przedstawiać swój program i pomysły wraz z ideologiczną linią. Zbyt dużo jest po przeciwnej stronie aby przechodzić nad tym do porządku dziennego i nic nie robić.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#262724

Zgadzam się całkowicie z wyjątkiem opinii o GP. Moim zdaniem dziennikarz powinien oceniać rzeczywistość niezależnie a jak ktoś wyraża tylko jedną opinię to jest - sorry - propagandystą.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#262996

spoko!
to nie o partii
to o gazecie

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#262583

o uwłaszczeniui sie michnikowszczyzny na GW

p[ozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#262521

Stanisław Remuszko już dawno temu napisał. :-)))

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#262526

wiem
mam te książkę

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#262580

3 wydanie 2006 r. (dodruk 2011) - www.remuszko.pl

Ta ksiażka dokumentuje zjawisko fałszywie opisane w powyższym wątku przez PLK - tak grupa koncesjonowanych opozycjonistów z Michnikiem na czele zagarneła wszystkie środki na wolną prasę niepodległościową po 1989 r.

Już w 1990 nawt taki wał jak Wałęsa zorientował się że to megaoszustwo i zrobił jedyna dobra rzecz w swoim życiu - odebrał Michnikowi prawo do używania symbolu "Solidarnosci" w jego prasowym organie grawitującym w tempie przyspieszonym w stronę proreżimowej kłamliwej gadzinówki w stylu "Volkisher Beobahter"

To prawda, że szereg tytułów padło ale nieczystej grze rynkowej (np. krakowski "Czas") ale w świetle monopolizacji rynku reklam przez koncern "Agora" to niestety nie dziwi

Teraz do odstrzału jest "Rzeczpospolita" a szczególnie "Uważam Rze" - nic ci nie da panie Skwieciński wypisywanie dyrdymał o Smoleńku - i tak cię "biznesmen" Hajdarowicz wywali na bruk bo tak jest zadaniowany przez WSI!

Polecam goraco książkę red. Remuszki - to rzetelne dziennikarskie opracowanie, wręcz wiwisekcja medialnego oszustwa jakiego dokonano bezczelnie na Polakach - z materiałem tam zawartym nie sposób dyskutować, gdyż są to w 99.9% dokumenty - komentarzy tyle co na lekarstwo i to tylko tam gdzie konieczne bo czytelnik mógł nie załapać kontekstu

1sze wydanie ktoś mi "wypożyczył" na wieczne nieoddanie ale mam od niedawna nowe (2x grubsze - tak cwaniaki z Agory, cały czas zbierano na was kwity ha ha!) i to z odręczną dedykacją red. Remuszki ;)

Kończąc mówię jasno - dobrze że choć "Gazeta Polska" uchroniła się przed pożarciem przez reżimowy monoblok propagandowy i zamieszcza treści tam zakazane - ja PLK nie potrzebuję żeby red. GP udawała "prulalizm" i pisała lajtowo że 2+2=5 (GazWyb pryncypialnie pisze że 6 jak KC POPR każe) - chcę faktów i to dostaję!!

A jest jeszcze GPC od roku i dobrze - siepem i młotem bolszewicka hołotę! ;)

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#264160

Znakomitą książkę Remuszki trudno nazwać "rzetelnym dziennikarskim opracowaniem". To raczej szczególny,osobisty pamiętnik zasilony bogatą dokumentacją żródłową ;-). Sam Remuszko nadał jej podtytuł "Kalejdoskop".

Vote up!
0
Vote down!
0
#264165

Wypisuje pan takie bzdury że głowa mała. Ktoś pana wyznaczył na ten portal czy jak ? Pan idealnie pokazuje że "trzecionogowcy" nie mają niczego innego do zaoferowania prócz walenia w Kaczyńskiego. Jednym słowem nawet za 10.000 tysięcy lat żadna kanapa pokroju Nowego Ekranu lub partii 333 nie wejdzie do sejmu i to nie z powodu jakiegoś spisku ale z głupoty kanapowych wojowników. Nie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#262537

Dostałem bana na S24 i przeszedłem tu. Więcej w archiwum bloga.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#262682

muszę przyjąć że przyjąłem tą wiadomość ze smutkiem. To solidna porcja dziegciu do beczki miodu, jaką było wczorajsze wysłuchanie w sprawie TV TRWAM w europarlamencie, gdy wydawało sie, iż wszystkie siły niepodległościowe łączą sie dla dobra sprawy.
Mam nadzieję, iż awantura "rozejdzie sie po kościach", a winni tej awantury "dostaną po nosie" i więcej takich scysji, które ewidentnie służą naszym wrogom, nie będzie!
P.s Swoja droga fakt, iż Gazeta Polska (w odróżnieniu od "Naszego Dziennika" i "Uważam Rze"), to propagandówka jednej partii, jest bardzo łatwe do zauważenia - zwłaszcza w kontekście opluwajacych Ziobrę tekstów Lichockiej

Vote up!
0
Vote down!
0
#262560

Niech żyje wolność słowa i niepoprawność! Ode mnie 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262575

Ma ode mnie 20.

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#262656

z grubych na cieńsze, a właściwie to czas na zmianę nicka.
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#262661

Z zasady nie odpowiadam na głupawe zaczepki,ale dla Ciebie uczynię wyjątek.Otóż mój komentarz dotyczył zauważalnej ostatnio tendencji atakowania osób ,które napiszą coś niepoprawnego na temat PiS-u,GP,Macierewicza.Nie trzeba mieć wzroku sokoła,żeby to dostrzec.

Co do mojego nicka.Wybrałem taki,bo  jako poruszajacy się po naszych drogach (oraz w blogosferze) bardzo często mam do czynienia z idiotami,którzy wyprzedzają na trzeciego,przekraczają podwójną ciągłą linię,narażając życie innych kierowców dla zysku kilku minut.Marzy mi się auto z zainstalowaną bazooką i spustem do niej  na kierownicy.Pojawia się szaleniec-spust naciśnięty, z idioty dym a siła rażenia pozwala przejechać bez uderzenia we wrak.I co jest równie ważne-idiota się nie rozmnaża.

To by było "na tyle".

Vote up!
0
Vote down!
0
#262802

potrwa jeszcze. To znaczy że trochę czasu minie zanim oni nas zupełnie zniszczą. Przestudiowałem ten cały "konflikt" i wychodzi na to że albo ktoś zręcznie kogoś podpuszcza albo jesteśmy wszyscy tacy głupi że nie widzimy jak sami sobie świnie podkładamy ciesząc się z tego.
W tej sytuacji nie widzę szansy dla przeprowadzenia jakiejś zbornej, sprawnej akcji czy to przy urnach wyborczych czy w jakiś "mniej demokratyczny" sposób.
Pozostaje zatem wierzyć że jakiś przypadek (chociaż w polityce nie ma przypadków) spowoduje że cały ten bajzel się zawali. Może wtedy uda się oddzielić ziarno od plew a my zmądrzejemy w końcu przed szkodą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262652

Podzielam Pana opinię. Teraz może pomóc tylko jakiś cud.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#262700

"Dużym krokiem do zniszczenia autorytetu GP i portalu niezalezna.pl było wprowadzenie cenzury na swoim forum w temacie wyników prac zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza."

Wstrząsające....
To juz chyba tylko na forach Gwna i na salonie 24 ocalała wolność słowa. Tam mozna sobie na Macierewicza i jego ekspertów napluć ile wlezie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262659

Jak napisałem rzeczowy komentarz na niezaleznej.pl kontra teorii dwa wybuchy to się nie ukazał. Innym razem się jeden krótki ukazał i pociągnął za sobą lawinę kontr-komentarzy przy czym co najmniej jeden komentator robił wrażenie profesjonalnego obrońcy, że się tak wyrażę.
Na forum GWna są po prostu idiotyczne obelgi tam nikt nie prowadzi żadnej merytorycznej dyskusji. Oczywiście popieram kasowanie takiego opluwania.
Jakoś portal wpolityce.pl nie kasuje od razu nieprzychylnych komentarzy tylko chowa (przesuwa na dół SG) taki źle przyjęty artykuł. N.p. artykuł o "ostatnim zdjęciu" szybko spadł z jedynki po tym jak pojawiło się kilka komentarzy o fotomontażu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#262699

... duzo wiecej mozna dowiedziec sie o ich wlascicielach ( i wspolredagujacych) na podstawie wycinanych postow niz w oficjalnym info ( wunder PR ) jakie o sobie zamieszczaja i w prezentowanych tematach , komentarzach.

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#263676

To jak to było z tymi rewelacyjnymi zdjęciami?

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120606&typ=po&id=po05.txt

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

Vote up!
0
Vote down!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#262668

detected.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262698

któraś ze stron kłamie - albo Sakiewicz, albo ND. Sprawa publikacji zdjęcia coraz bardziej śmierdzi. Bo w takich sprawach kłamać sie nie powinno, chyba, że ma się jakiś cel.

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#262709

bardzo zasłuzone tytuły dla śledztwa w/s 10.04.

Przy okazji publikacji GP ujawniło sie pewne emocje, te zdjęcia to materiał na pierwszą stronę.
Nie widze żadnego sensu przy okazji podgrzewania tego konfliktu.

Przypomne jak to sie ma:

http://doc.rmf.pl/rmf_fm/store/01.Wniosek_Rogalskiego.pdf

I podkreśle: nawet jeśli ND nie ma tu racji to jest to dziennik o wybitnych po prostu zasługach dla sledztwa w/s tragedii 10.04

Głos Sakiewicza jest koncyliacyjny.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262715

very dangerous.Detected,not destroyed.Yet.

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

Vote up!
0
Vote down!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#262797

że na portalach prawicowych ataki na wroga numer 1 wszelkiej agentury Antoniego Macierewicza nie przejda.

Trzeba zatem przebrac sie w szaty bogoojczyźniane i atakowac z pozycji zatroskanych. Czasem działa numer na poczciwość.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263004

10 razy dzwonił po zgodę. Czyli pewnie przez pierwsze 9 razy jej nie dostawał. Ale mnie bardziej ciekawi dla czego te zdjęcie wygląda na słaby fotomontaż i redakcja GP tego nie widzi. Na forum wpolityce.po nawet ktoś napisał że gość na lewym fotelu wygląda od tyłu jak Jaruzelski.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#262704

Dlaczego kolega twierdzi, że fotomontaż? I to w dodatku słaby?
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#262721

Jeśli to kiepski fotomontaż a nie autentyczne zdjęcie to jakie do niego prawa ma p. Wójtowicz? Ona dokonała fotomontażu? Pewnie nie mam tak dobrego wzroku jak osoba, która rozpoznała na zdjęciu jaruzela, ale ja tam widzę jeszcze Kiszczaka, generała Bułę oraz Hermaszewskiego.
oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#262934

Lucyna
Coś mi się widzi,że ktoś lubi tutaj spekulować z naddatkiem.Gazeta Polska ma swoją optykę a że jej blisko czy bliżej do PiSu,to proste.PiS jest dużą partią z chwalebnymi polskimi tradycjami ( nawet w omyłkach) i jedyną partią,która jest mocno po prawej stronie -i jeszcze jedno- może (bo gotowa) objąć władzę i wyprowadzić Polaków z szamba.To co? GP ma obstawiać małe kucyki partyjne,co chociaż ładne, to na swoich małych nóżkach zawsze spóźnią się do mety?
Spoko.I GP i PiS wiedzą ,co robią.A przy okrągłym stole to zapewne na okrągło ustawiano Polskę w klockach.To już historia.
A zdjęcie nie jest fotomontażem,w to nie wierzę.Sama fota nic nie mówi,bo i co ma mówić,jedynie żal,że za chwilę wybuchły ruskie bombki i wszystko szlag trafił narodzie durny!
Fotą będą spekulować i juz to robią,by obsrać Biniendę.Ot żałosne polskoje głupawki w akcji wsparcia.

Vote up!
0
Vote down!
0

banitka

#262762

Widzę że Pani dała się przekonać teorii o dwóch wybuchach. Niestety jest to teoria bez jakiegokolwiek poparcia w faktach, radzę przeczytać blog FYM a na S24 i porównać tylko i wyłącznie ILOŚĆ przytoczonych tam materiałów (publikacja 300 stron bez linków) z ilością materiału AM (30 stron z czego tekstu będzie na jakieś 5,6 stron i dwa linki). Strona internetowa zespołu nie aktualizowana miesiącami. Natomiast aktywność swą AM wznowił z okazji... rocznicy. Właśnie dla tego portal GP musiał zbanować rzeczowe komentarze bo ta teoria nie wytrzymuje najmniejszej krytyki. To jest obliczone pod przeciętnego odbiorcę który na ślepo uwierzy w to co wypowie PiS.

Na zdjęciu nie widać żadnej innej osoby (jedna jest ale z zamazana twarza). Zdjęcie nie wygląda naturalnie. Jeśli tam było więcej zdjęć to powinni wszystkie wstawić do netu a nie tylko jedno. To wszystko rodzi wątpliwości, tak samo jak zamieszanie z publikacją. Z resztą im więcej czasu mija tym mniej wiarygodne są wszystkie z nienacka pojawiajace sie "dowody".

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#263005

i oto mamy w całej okazałości kliniczny obraz wyznawcy guru FYMa - po leninowsku ilość ma przejść w jakośc ha ha ha

jak FYM tu na NP jeszcze robił wrzutki, to ja to do pewnego momentu brałem za dobrą monetę, nawet i 10-ki dawałem, choć wklejane fotki były coraz bardziej niedorzeczne, zawsze bez wyjaśnienia w czym rzecz a na każde zadane pytanie spotykałem się z taką sama reakcją - milczeniem "miszcza"

w końcu się połapałem że to ściema, ale ambitnie probowałem zobiektywizować swoje stanowisko - wziąłem się za lekturę "ciemnej strony FYMa" i po cięzkich bojach z samym sobą odpadłem - gostek stosuje metodę "nalotu dywanowego" - po talmudycznemu dzieli każda zapałkę na czworo a skutek zawsze taki sam - nic z tych "analiz" nie wynika, bo główna teza FYMA - "nie było katastrofy Tu154M-101, J.K.+95 osób nie zgineli pod Smoleńskiem, wszystkie dowody są sfałszowane" ogranicza się do dogmatu - trzeba ufać intuicji guru FYMa!

I mozna by to uznać za dziwactwo, jednak po skokowym postępie śledztwa Zespołu A. Macierewicza czyli niepodważalnych metodologicznie pracach naukowych W. Biniendy, K. Nowaczyka, G. Szuladzińskiego (nic nie ujmując pozostałym wyśmienitym ekspertom) sekta FYMa zajęła się już tylko wyłącznie personalnymi atakami na w.w. osoby wtórując tym medialnym pierdom z czerskiej i łubianki - żal i kompromitacja ;/

dziś przed napisaniem w.w. notki dobrą godzinę spędziłem na lekturze bloga FYMa na jankeskim sralonie - intelektualne 0 bezwzględne - kręcą się hunwejbini jak koty zapowietrzone wokół wątku "bo A. Macierewicz to powiedział takie słowo a później powiedział inne słowo" - żenada!!

na koniec krótkie pytanie do PLK i do sztabu jego sekty- czy dane z Uniwersal Avionics to sfałszowany element "maskirowki" - tak czy nie koleś, TAK czy NIE??

nie umiesz 20-krotnie pytany w tym wątku, który sam założyłeś, udzielić prostej odpowiedzi??

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#263150

Pański komentarz zawiera w sobie zero merytorycznych uwag.
Próbka:
"
jednak po skokowym postępie śledztwa Zespołu A. Macierewicza czyli niepodważalnych metodologicznie pracach naukowych W. Biniendy, K. Nowaczyka, G. Szuladzińskiego (nic nie ujmując pozostałym wyśmienitym ekspertom)
"
Cała teoria AM jest kompletnie bez sensu a w dodatku sklecona naprędce i niechlujnie zapisana na kilkunastu stronach papieru. Tego nie zmienią nawet wściekłe ataki.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#263454

Te zdjęcie wygląda kompletnie nienaturalnie, postać prezydenta nie ma styczności z samolotem oprócz podłogi. Po drugie nie widać ANI JEDNEGO PASAŻERA co bardzo dobrze się składa bo nawet nie można przypisać tego zdjęcia do konkretnego lotu. Po drugie nie opublikowano go w należyty sposób tylko w niskiej rozdzielczości i po obróbce (zamazanie twarzy). Aby ocenić należało by upublicznić bez wyjątku wszystkie zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości.

PS
Rozumiem że to Pan o sobie napisał: "Pełniący Obowiązki Polaka". Też mi się bowiem tak wydaje. Zdaje się że ten zwrot idealnie pasuje do całego PiSu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#263662

Taaa, za Ty naturalnie dezinformujesz, POP-ie:). Twoje komentarze (dodajmy: całkowicie kłamliwe!) mówiące o tym, że "nikt nie słyszał wybuchów" są wystarczającym argumentem za tym, by wywalić Cię stąd na zbitą twarz...

P.S. A zdjęcia są w porządku, POP-ie. Sam przecież wiesz:)
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
0
#263962

[quote]"Pełniący Obowiązki Polaka". Też mi się bowiem tak wydaje. Zdaje się że ten zwrot idealnie pasuje do całego PiSu.[/quote] /pogrubienie moje -Onwk/

Poostok czy tylko od "Janusz to ty?" czy od samego BULA ?

Tylko tyle.

 

Obibok na własny koszt ====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#263969

Przeginasz Gościu.
"Widzę że Pani dała się przekonać teorii o dwóch wybuchach. Niestety jest to teoria bez jakiegokolwiek poparcia w faktach".
Skoro tak, to przytocz proszę jakiekolwiek rozsądne
wytłumaczenie na obecność poszarpanej w kawałeczki
blachy duraluminiowej.
Jest ona o wiele bardziej wytrzymała od materiału na garnki
(czyste aluminium).
Albo zrzuć puszkę po piwie(to także mniej odporny stop)
z dwunastego piętra i zamieść zdjęcie kraszu.
Postaraj się tylko, aby zdjęcie wyglądało naturalnie:)))
Więcej powiem, rzuć nią najszybciej jak potrafisz w stronę ziemi i celuj, aby trafiła w chodnik.
A tak długo, jak tego nie zrobisz, to nie ściemniaj o rzeczach, o których nie masz pojęcia.
Poszycie samolotu to nie folia do pieczenia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263549

Chyba jak czekiści przygotowywali wrak na maskirowke to musieli go jakoś rozerwać. Wątpię aby robili to ręcznie chociaż niektóre fragmenty zostały po prostu rozłączone. Ale sam kadłub musieli wysadzić aby uzyskać tą kupę złomu (nie mogli wziąć wraku bo musiał być w barwach polskich). Tylko całego złomu nie chciało im się tam rozrzucać tak więc rozrzucili tylko połowę (ciekawe czym ten fakt tłumaczą zwolennicy teorii o wybuchach?). Może ta druga połowa nie nadawało się do pokazania po wybuchu bo nazbyt wyraźnie pokazywała ślady po nim?
Tak więc że szczątki wyglądają jak po wybuchu (nie przesądzając o tym czy tak jest) nic nie zmienia w teorii o maskirowce a wręcz przeciwnie. Tak samo jak ekspertyza Prof. Biniendy tak samo nie stoi w sprzeczności z maskirowką.
Natomiast teoria o dwóch wybuchach pomija milczeniem fakt że NIKT NIE SŁYSZAŁ WYBUCHÓW i NIKT NIE ZNA DOKŁADNEJ GODZINY KATASTROFY!Tak samo jak ignoruje się fakt że niektóre ciała ofiar były nienaruszone oraz najważniejszy fakt mianowicie że na pobojowisku NIKT NIE WIDZIAŁ OFIAR ani nawet foteli samolotu.
No ale zwolennicy AM zamiast merytorycznej dyskusji preferują argumentację w stylu amerykański profesor to stwierdził i dla tego nie wolno z tym dyskutować oraz jak to nie pomoże wyzwiska i oskarżanie o ruską agenturalność i bycie pełniącym obowiązki Polaka. Ja mam wrażenie że to najlepiej świadczy o nich samych.
pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#263659

Już w pierwszych wywiadach ze świadkami wydarzenia,
padały opisy DWÓCH STŁUMIONYCH WYBUCHÓW, poprzedzających
upadek samolotu.
To jak?
Robili maskirowkę w powietrzu?
Zaraz jeszcze pewnie napiszesz, że latający tam wcześniej IŁ
zajmował się "rozsiewaniem" ciał?
A wcześniej na łubiance wyhodowano klony Polskiej Delegacji,
pobierając DNA z grzebieni i szczoteczek w hotelu sejmowym?
I nie pisz, że nikt nie widział ciał ani foteli.
Jedno ze zdjęć pokazuje całą zawartość kadłuba, ale
wyglądającą jak wydmuchnięta z rury.
Z ekspertami można podejmować dyskusję, ale dopiero wtedy, kiedy ma się w ręku EKSPERTYZY własne.
A może mam jakiś problem z jaźnią?
Czy też tak jest, że teoria FYMa oparta jest na -Teorii FYMA?
Możesz mnie oświecić, jacy to naukowcy wsparli merytorycznie teorię FYMa?
Masz może jakieś linki, do wyników badań spektralnych
farby na wraku w Smoleńsku?
Może choć niesiołowski badał kokpit, czy muchy
rozbite na szybie były z Polski?
Czujesz może Gosciu, jak się pogrążasz w absurdzie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#263683

Obok tego lotniska są bloki mieszkalne a także hotel w którym mieszkali polscy dziennikarze. Nikt nic nie zauważył. A montażysta TVP myślał że spadł jakiś mały samolocik.

Wyraźnie napisałem że nie było ciał, nie wiem skąd Pan wymyślił:
"Zaraz jeszcze pewnie napiszesz, że latający tam wcześniej IŁ
zajmował się "rozsiewaniem" ciał?"
i
"Jedno ze zdjęć pokazuje całą zawartość kadłuba, ale
wyglądającą jak wydmuchnięta z rury."
Szkoda że bogerzy FYMa tego zdjęcia nie zauważyli. Może Pan im poda linka. Tylko nie żeby się okazało potem że tam kompletnie nic nie ma.
Tego to już kompletnie nie rozumiem:
"Może choć niesiołowski badał kokpit, czy muchy
rozbite na szybie były z Polski?"
co ma Niesiołowski do Muchy?
Ale niech Pan poszuka, może Pan jeszcze znajdzie choćby jeden malutki dowód na to że TU 154 w ogóle wyleciał z Okęcia. Bo jak dotąd nie ma na to żadnego świadka. Ale za to hangar na Okęciu wyburzyli.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#263800

Zeznania o wybuchach, zlozone w prokuraturze, pochodza od kilkunastu polskich swiadków.

To powiadacie ze ruskie nic takiego nie słyszeli?

Zeznania polskich swiadków przeciwstawiacie już nawet nie zeznaniom świadków ruskich - ale tym że oni do kamery czy do mikrofonu ich nie potwierdzili?

Czemu marny agenciono tak niepokoją Cię te zeznania polskich świadków dowodzące że TU-154 coś się przytrafiło zanim upadł?
Oni swe zeznania składali pod imieniem i nazwiskiem, a dodatkowo pod paragrafem.

Postaraj sie anonimowy bycie, jeszcze lepiej.

Zeznanania pod paragrafem, w prokuraturze - kontra anonimowe sugestie że przecież ruskie natychmiast by je potwierdzili. W telewzizji.

A guzik. wybuchy potwierdzili nieliczni Rosjanie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263830

Skoro są w prokuraturze, bo jak wiadomo tam jest wszystko utajnione.
Skąd więc wiadomo co w nich jest? Jak zostaną ujawnione to w tedy należy je uwzględnić, a teraz to są zwykłe plotki albo przecieki. Nawet nie wiadomo jakich "polskich świadków".
Wszystko we mgle.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#264432

I znowu próby moczenia Czytelników w absurdzie.
Piszesz, że dowody w Prokuraturze to zwykłe plotki albo
przecieki.
A czym, jak nie plotkami i mgłą, jest teoria FYMa?
Tym bardziej, że oparta na "wybiorczej" selekcji danych.

Vote up!
0
Vote down!
0
#264438

Wybiorcza zdolność postrzegania u "blogerów FYMa" to
zmartwienie tychże.
Skoro ciał nie było w Smoleńsku, to nad czym pochylał się
duet tusko-putinowy?
I czyje zwłoki rozpoznał JK?
Jeśli samolot nie wyleciał z Okęcia, to rozumiem, że do Smoleńska ruscy dostarczyli klony z fabryki FSB?
Wot tiechnika u tych sowieckich akademików!
Bo ciało Śp. Z.Wassermana wygladało na oryginał i to aż za bardzo.
Brakowało narządów, o których ruscy nie wiedzieli, że usunięte.
Niesioł.jako fachowiec od robactwa, mógł sprawdzić czy
plujki na szybie kokpitu siedziały najpierw na polskim
czy też sowieckim łajnie:)
No chyba, że w/g Naczelnego Robaloexperta, owady w kwietniu
jeszcze śpią zimowo w gawrach?
A zdjęcia...
Cóż, ja kolekcjonuję je od pierwszego dnia po zamachu.
Nie w linkach, bo te zbyt łatwo "zniknąć", a na CD bo
w tej formie trwają dostatecznie długo.
A paranoicznych teorii wspierać nie zamierzam, dlatego
szukajcie w swoich archiwach.
Bo przecież nie chcesz napisać że "blogerzy FYMa" swojego
archiwum nie mają?
Zdjęcie jest i to bardzo wyraźne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263827

O której godzinie pochylał się Tusk? Kiedy przybył na miejsce JK? Nie było to ca. 10 godzin później? W 10 godzin można wszystko dostarczyć drogą lotniczą. Ale udokumentowana jest w takim razie tylko obecność ciała śp. Prezydenta.
-
Czyli rozumiem że zdjęcie pojawiło się w necie kiedyś po katastrofie. W takim razie nie wydaje mi się aby blogerzy na Salonie24 mogli je przeoczyć.
-
Ja tam żadnych archiwów nie mam, wystarczy mi to co jest w necie a co mają blogerzy na S24 nie wiem (już dawno mam bana na S24). Ale zbyt dużo tych zdjęć etc. i tak nie było a filmów jest tak mało że można je na palcach jednej ręki policzyć. Cała teoria między innymi powstała właśnie na skutek ograniczonej ilości jakiegokolwiek materiału dokumentacyjnego.

Jak wiadomo tego typu manipulacje w epoce internetu wychodzą na jaw, większość amerykanów też nie wierzy w zamach samolotami na WTC.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#264442

"W epoce internetu" wszystko jest możliwe.
I to, że Kopernik była kobietą.
Jak się odpowiednio długo poszuka cytatów z cytujących...

Vote up!
0
Vote down!
0
#264457

Bardzo trafny komentarz, poza tym jednym zdaniem, tym co w tytule.

Że ktoś przypiął se identyfikator - Polak - nie znaczy, że nim jest, nawet jeśli się przy tym upiera.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263308

OŚWIADCZENIE

Ja, Anna Wójtowicz (Seweryn), córka Wojciecha Seweryna, autora ostatniego zdjęcia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, oświadczam, że nigdy nie oskarżyłam "Gazetę Polską" o kradzież tego zdjęcia.

Chicago, 6 czerwiec 2012 (podpis)

http://niezalezna.pl/29543-oswiadczenie-anny-wojtowicz

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#262803

Wystarczy wbić choćby tylko klinika, a potem systematycznie polewać wodą. Nawet skała takiego eksperymentu nie wytrzyma.

Nie wszyscy pognani ze sralonu to szczerzy patrioci, gdzieś się muszą uwiarygodnić, zalegendowić :), żeby działać jako prawicowcy czy tam konserwatyści, albo i inne wynalazki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#262949

Czasem bywa to 2 w 1.

Np. komuch i bolszewik w jednym.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#263970

...kojarzenie takich, netowych info :

1. "prosze mi wskazac chociaz jeden  tytul prasowy bedacy w rekach Polakow"

2. "PiS jwst najbardziej zazydzona partia w Polsce"

3. "red.Wierzbicki byl naczelnym GP a teraz pisze u Michnika"

4. "Polacy na wszelkie sposoby tumanieni sa przez obcych " - koresponduje z 1.

 ... duzo wiecej mozna znalezc podobnych sfomulowan odnoszacych sie do ksztaltowania swiadomosci Rodakow.

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#263664

3. nie wiedziałem!
2. nie mogę potwierdzić ani wykluczyć ale jedno jest pewne bazuje na byłych członkach PZPR i TW (oraz ich dzieciach)
1. to by chyba by był "Nasz Dziennik"

pzdr.

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#263801

Kilka uwag : 1. Zdjęcie może wyglądać nienaturalnie, ale to nie fotomontaż. Sylwetka prezydenta jest oświetlona dwoma źródłami światła - lampą błyskową z aparatu fotograficznego, oraz oświetleniem wnętrza samolotu. Te dwa odmienne barwowo źródła światła powodują,że aparat źle ustawił balans bieli,

Zdjęcie nie posiada żadnych cech fotomontażu, rozkład świateł i cieni jest prawidłowy. Być może dokonano jedynie rozjaśnienia niektórych partii obrazu do publikacji. Wykonałem setki fotomontaży i kilkadziesiąt tysięcy zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych i mogę powiedzieć, że to zdjęcie nie jest fotomontażem.

Dodatkowo mogę powiedzieć, że zdjęcie jest wykonane na długiej ekspozycji - prawdopodobnie poniżej 1/30 s - dlatego właśnie widać pozostałe wnętrze samolotu, a głowa osoby stojącej w głębi samolotu jest zamazana (osoba wykonała szybki ruch głową).

Gdyby czas naświetlania był krótszy, to światło lampy błyskowej wydobyłoby tylko postacie bezpośrednio oświetlone błyskiem, a wnętrze samolotu byłoby czarne. Przed publikacją zdjęć cyfrowych dokonuje się również obróbki tonalnej i konwertuje plik na przestrzeń barwową odpowiednią dla druku (profil ICC) - dlatego mogą występować różnice barwne pomiędzy wersjami publikowanymi w internecie, a plikiem wyjściowym.

Tak więc pisanie, że coś "wygląda, lub nie wygląda" na fotomontaż jest zupełnie nie na miejscu, jeśli nie ma się długoletniego doświadczenia w zakresie fotografii i obróbki cyfrowej oraz przygotowania materiału do poligrafii. Ja taką wiedzę posiadam, więc służę w tym miejscu objaśnieniem.

2. Materiały komisji AM są bardzo obszerne, co nie oznacza, że wszystko zostało już opublikowane. Porównywanie jakichkolwiek "ustaleń" na podstawie "obszerności" materiału jest zupełnie nietrafione.

3. Ustalenia FYM-a w niektórych kwestiach zaczynają być wątpliwe, w świetle nowych faktów. Nie tak dawno czytałem choćby o tym, że "nikt nie widział odlotu prezydenckiego samolotu". Proszę , oto jedno ze znanych źródeł, że było inaczej: http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=861

4. "teza" o tym, że nikt nie widział zwłok...Myślę, że tylko ktoś, kto widział reakcje świadków lub uczestników wypadków, lub katastrof mógłby coś powiedzieć o tym jak zachowują się ludzie, którzy byli w takich sytuacjach.

Ja np. widziałem kiedyś człowieka, który wysiadł z samochodu po dachowaniu i szukał okularów. Polecam zapoznać się z artykułami dotyczącymi wpływu zespołu stresu pourazowego na świadomość człowieka i jego pamięć o zdarzeniach traumatycznych - na portalach psychiatrycznych jest sporo tego typu publikacji.

Zacytuję fragment jednej z nich " ...Psychologowie i psychiatrzy wyodrębnili trzy główne grupy symptomów, do których zaliczyć można: trwałe unikanie miejsc, ludzi i sytuacji, kojarzących się z traumatycznym wydarzeniem, graniczące wręcz z wyparciem z umysłu pewnych faktów dotyczących właśnie tego wydarzenia;..."

Analizowanie zeznań świadków, którzy byli "na miejscu" i szukanie różnic w tych zeznaniach mija się z celem. bowiem część zeznań z przyczyn "psychologicznych" obarczona będzie wysoką dozą subiektywnych wrazeń, lub stanowić będzie pewną konfabulację...Pomijanie tak waznej kwestii badawczej, odnoszącej się do samej metodyki badania  jest wyraźnie widoczne w tzw. śledztwie blogerów. 

Napisałbym więcej, ale przygotowuję samodzielny tekst.... Więc to na razie tyle w tym temacie.

 

http://wojnaznarodem.blogspot.com/

Vote up!
0
Vote down!
0

Zapraszam do odwiedzania autorskiego bloga http://wojnaznarodem.blogspot.com/

#264086

bardzo ciekawy wpis

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#264445