Zbojkotować ruskie baby "koko spoko"!

Obrazek użytkownika PLK
Sport

Coraz więcej prowokacji wokół Euro 2012.

Im bliżej do turnieju tym więcej dziwnych wydarzeń i zbiegów okoliczności wychodzi na światło dzienne. Oczywiście wszystkie dziwne zdarzenia mają jedną wspólną cechę, mianowicie przyczyniają się do zniszczenia pozytywnego efektu wizerunkowego jaki turniej Euro 2012 automatycznie dał by jego gospodarzom.

Oto wczoraj gruchnęła wiadomość że jakiś nikomu nie znany zespół z utworem o całkowicie idiotycznym tytule wygrał jakiś konkurs na hit reprezentacji polskiej (czy coś podobnego). Przedtem oczywiście praktycznie nikt nie wiedział że TVP organizuje jakiś plebiscyt na hit reprezentacji. Co moim zdaniem nie było wcale przypadkiem.

Powiedzmy że ktoś chciał przeprowadzić prowokacje polegającą na wybraniu na hit reprezentacji Polski idiotycznej śpiewki wykonywanej przez wiejskie baby w strojach przypominających RUSKIE STROJE LUDOWE.

Po pierwsze należało wynaleźć gdzieś takie głupie baby i jakimś cudem umożliwić im występ w TVP obok takich gwiazd polskiej muzyki POP jak Feel, Wilki czy nawet Maryla Rodowicz. Chyba każdy przyzna że to raczej sytuacja niespotykana. Wątpię że te... baby same się przyplątały do TVP, wyglądają raczej na takie co najwyżej raz na rok do miasta wojewódzkiego się wybierają! Z resztą pochodzą chyba z miejscowości przy samej granicy ukraińskiej.

Po drugie należało dopilnować aby w głosowaniu sms'owym wygrał ten specjalnie na tą okazję wynaleziony zespół. Tym samym wracamy do faktu praktycznie całkowitego zatajenia tego konkursu w TVP. Dzięki temu widownia była mała i poprzez wysłanie kilku tysięcy sms-ów na owe ruskie baby można było doprowadzić do ich zwycięstwa. Nie mówiąc nawet o tym że system zawsze może nie policzyć niektórych sms-ów.

A teraz wszyscy robią głupią minę (wraz z Donaldem) w stylu "wicie rozumicie" widzowie sami tak wybrali! To ja się pytam jeśli widzowie tak wybrali to gdzie są ci wielbiciele hitu "koko spoko"? Ulotnili się po głosowaniu?

Ale to tylko odwraca uwagę od najważniejszego pytania, które brzmi: kto dopuścił te ruskie baby do udziału w tym konkursie i jakim prawem?!

Brak głosów

Komentarze

Baby są spoko.Zapowiadają się niezłe jaja z tym Euro ,to i jajcarki ładnie się wpisują w ten klimat.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#251201

Przy tym cyrku wokół Euro 2012 te kobitki to pikuś,w dodatku cudny pikuś.Obśmiałem się jak norka.Ludzie,jak to poleci na otwarcie na cały świat-będzie się działo!Hymn Górniakowej-to była bułka z masłem.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#251228

Sprawa jest "boleśnie prosta". Polacy  nie są w stanie poradzić sobie z budową dróg, czy organizacją tak prostych imprez, jak mistrzostwa Europy w piłce kopanej. Nawet nie potrafią utrzymać w ryzach budżetu Państwa. "Polska to dziki kraj"! W związku z powyższym jakieś zorganizowane, europejskie, zdyscyplinowanie państwo winno "zaopiekować się" Polakami, niezdolnymi do samoorganizacji. Szczęśliwie się składa, że Polska graniczy z bardzo "odpowiedzialnym" europejskim, w całym tego słowa znaczeniu, państwem. Tym państwem jest Bundesrepublik Deutschland.

W latach 1986–1989 niejaki Rüdiger Freiherr von Fritsch był referentem politycznym w ambasadzie RFN w Warszawie. Do jego zadań należało wtedy m.in. utrzymywanie kontaktu z ówczesną opozycją w Polsce. W latach 2004–2007 był zastępcą szefa BND (Federalna Służba Wywiadowcza). W 2010 roku, widać sprawy "nabrały przyspieszenia", został Ambasadorem Bundesrepubliki w Warszawie.

W świetle powyższych faktów, dziwne wolty z jakąś piosenką na Euro 2012 wydają się logiczną konsekwencją wykazywania niezdolności Polaków do racjonalnych zachowań. Nasuwają się dwa pytania:

1. Czyim oficerem prowadzącym jest Herr von Fritsch, skoro znalazł się w Warszawie na takim stanowisku?

2. Jakie zadanie realizuje Donald T. i przez kogo jest "zadaniowany"?

Pozdrawiam

Navigare necesse est

Vote up!
0
Vote down!
0

Navigare necesse est

#251208

Cóż..każdy ma swoje gusta i guściki;)Głosowali kibice, piosenka prosta, wpadająca w ucho po piwie."Baby" owszem nie "Krakowianki" ale Euro to nie konkurs chopinowski:) Więcej luzu i tolerancji, i chyba mamy jakąś dziwną skazę - "co o nas pomyśli "Europa" - a niech myśli co chce:)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#251214

TAK JEST ! BRAWO ! Gdybyśmy się mieli popisywać głosami - musielibyśmy sprowadzić piosenkarki na poziomie Barbry Streisand, a nasi - operowi, choć świetni, wydaliby się pretensjonalni w konfrontacji z piłką kopaną, za którą lata, z obłędem w oku, 11 facetów , a tysiące oglądających to widowisko - wrzeszczących , jak opętani.
Dla mnie o wiele śmieszniejsze jest traktowanie piłki nożnej z śmiertelną powagą , jak obrzędu : raz pogrzebowego, a raz weselnego, w zależności kto - komu - ile nakopie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251366

nie 11 a 20-tu lata za pilka z obledem w oczach
dodatkowo 2 obserwuje z bramek a 3 nadarza w czarnych spodenkach z gwizdkami by sobie poogladac i pogwizdac a za gwizdanie i oszukiwanie dostaja ciezka mamone....
Czyli jakby wspolczesna arena tylko bez rydwanow i tegrysow.
Rydwany z obywatelami uzbrojonymi i ubranymi na niebiesko stoja pod Arenami Walki...
A za 2 tyg Pretorianie znad Wisly beda siedziec
w ...Lozach dla VIP-ow.

Vote up!
0
Vote down!
0
#259197

Chyba przeczytałeś więcej niż napisałem. Wcale nie interesuje mnie "co o nas pomyśli Europa". Mam to w... głębokim poważaniu. Chodzi mi o realne następstwa pewnych działań, z pozoru chaotycznych. Z dalszej perspektywy można dostrzec, że układają się w niezwykle spójną i logiczną całość. Ja tylko zestawiłem fakty, cofnąłem się i poprowadziłem linię dalej, według dostrzeżonego wzoru. Może się pomyliłem, ale arytmetyka mówi, że 2+2=4, nie 5, 7, ani "ile Pan Dyrektor sobie życzy".

Pozdrawiam niepoprawnie

Navigare necesse est

Vote up!
0
Vote down!
0

Navigare necesse est

#251375

Tutaj (TVP) raczej barona von Fritsch bym nie podejrzewał. Chociaż zamieszanie z bojkotem Ukrainy to już Niemcy wywołali oczywiście w dobrych intencjach, jak że by inaczej.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251252

Uważam, że Herr Baron znakomicie wywiązał się ze swego zadania za pierwszym pobytem w Warszawie. Świadectwem jest późniejszy awans na vice szefa BND (nie sądzę, żeby w tej służbie awansowali nieudaczników bez osiągnięć). Pozostaje tylko pytanie, dlaczego został Ambasadorem w Warszawie w 2010 r., zaraz po Smoleńsku.

Pozdrawiam niepoprawnie

Navigare necesse est

Vote up!
0
Vote down!
0

Navigare necesse est

#251376

"nawet Maryli Rodowicz".
Lepiej śpiewają i wyglądają.

Pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#251210

Feel ]]>http://youtu.be/1oJLgyi_zR0]]>

Znam tą piosenkę z radia, chociaż tekst nie jest być może typowo na Euro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251257

http://www.youtube.com/watch?v=IVxdoaS9Jx8

Może i obciach, ale co mnie to, za to jakie radosne! :D

W odpowiedzi na twój list i W ciemną noc też dobrze mi się kojarzą. ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#251292

ta tłusta emerytka faworyta dygnitarzy PZPR i sukcesorów to niby mniejszy obciach? ha ha ha

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#251348

To samo napisałam. Brawo - wiedziałam, żeś mądra, albo mądry, bo dalej nie znam Twej płci.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251367

To, co wyżej do PP

Vote up!
0
Vote down!
0
#251368

ekipa Donusia i Broniusia na EURO'2012 — ponieważ zanosi się na to coraz poważniej, że we wspólnej organizacji Polska-Ukraina nie bęfzie imprezy, babki zagrają mecz w ogródku Donusia albo Broniusia

a jak nie będzie młodych babek, przyjdą babcie - czasami lepiej grają i na polityce też lepiej znają się, szczególnie bufetowe i klozetowe z Belwederu i URM

Ekipa Janukowycza już trenuje

 

 

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

Vote up!
0
Vote down!
0

Szczęść Boże!

redaktor Roland von Bagratuni Budapeszt - zweryfikowany inwalida wojenny 1956, opozycjonista - wróg czerwonych nazistów

#251217

Na euro!

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251253

Jaka drużyna taki hymn.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#251223

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251260

ME 2012

Bojkot!
Bojkot!
Gra muzyka!
Nie dajmy naszych zamykać,
bo jeśli raz pozwolimy -
nie wiadomo, gdzie trafimy!

Bojkot!
Bojkot!
Nie ma sensu?
Nie może być precedensu,
bo gdy zezwolimy raz -
jutro mogą wsadzić nas!

Bojkot!
Bojkot!
Grzmi Bruksela!
Nie dać! Nie dać! Pozabierać!
Gdy skończymy jak Sarkozy,
to nas też wsadzą do kozy!

Żal!
Żal!
Za dziewczyną.
Za straconą Ukrainą
Do Tuska dzwoni Platini
Przykro nam - ne zaplatimy!

Hej!
Hej
Hej! Sokoły...
Jak są doły - to są doły!
Nie ma chleba. Są igrzyska.
Pośmiewiska chwila bliska!

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Gajowniczek

#251225

Coś za bardzo ten przypadek był przypadkowy. To oczywiście nie jest wina rozśpiewanych, wesołych kobitek.
Okolice Kocudzy przypadkowo były miejscem wypoczynku i polowań Bronisława Komorowskiego, i chyba tam spędzał też sylwestry z Palikotem.
Kobitki do tej pory wykonywały tylko tradycyjne kawałki, a to dzieło jest ich pierwszym odjazdem w krainę totalnej kpiny, podobnie jak prezydencjalne bączki.
Pomysł zerżnięty z Buranowskich Babuszek i na chłodno zrealizowany, z tezą, że polski lud chodzi w ruskich strojach, i specjalnych wymagań estetycznych, ani intelektualnych nie ma. Profesjonalna aranżacja bardzo dobrze ukryta za ludową nieporadnością w tekście i żywiołowością na scenie. Temat zastępczy jak nic, a przy okazji mały kroczek w budowie nowej, postępowej, świadomości "narodowej".

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#251236

Jestem dokładnie tego samego zdania:

Pomysł zerżnięty z Buranowskich Babuszek i na chłodno zrealizowany, z tezą, że polski lud chodzi w ruskich strojach,

Ale obawiam się że to pójdzie na całą Europę, jak by ktoś tam na zachodzie jeszcze niedostatecznie kojarzył nasz kraj z Rosją to już po Euro będzie wiedział że my to dokładnie to samo co Ruskie. Angielska prasa i tak ciągle piszę: "Polska, była republika ZSRR".

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251250

to znaczy... nie słucham takiej muzyki na co dzień ale ja naprawdę nic złego w tym nie widzę.

feel to dno totalne.

Marylę przemilczę

a babki są przynajmniej śmieszne.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251264

TVP wzorowała się bardzo wyraźnie na "buranowskich babuszkach" które w tym roku wygrały w Rosji plebiscyt do Eurowizji.

I jeszcze Pan powie że to przypadek. To może mi Pan poda jakiekolwiek osiągnięcie tych bab. (z pod białoruskiej granicy z resztą! Bo z pod Ukraińskiej to by jeszcze miało jakiś - mały ale zawsze - sens.)

Tutaj nie ma mowy o tym że to widzowie wybrali. nic by nie wybrali jak by im TVP nie podstawiła tego zespołu. Cały konkurs był zorganizowany skandalicznie. A głosowanie sms jest zupełnie podatne na manipulacje które się często zdarzały. Najprościej jest po prostu zaangażować ludi którzy wysyłają smsy, ale można tez manipulować przy liczeniu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251281

pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#251288

GRUBYMI nićmi szyte, jednak.

pozdrawiam, cała przyjemność po mojej stronie.

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251291

Dobrze, że są ludziska mądrze myślące i nie robiące z byle czego problemu. Wolę po stokroć te babiny, niż koszmarne Gagi, Dody i inne pretensjonalne zera.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251369

Koncert "Hit Biało-Czerwonych" organizowany był przez Radio ZET, Polski Związek Piłki Nożnej, Program 1 Telewizji Polskiej oraz Stołeczną Estradę. Wieczór poprowadzili Klaudia Carlos i Maciej Kurzajewski z TVP 1 oraz Rafał Olejniczak z Radia Zet. Po raz pierwszy kibice usłyszą oficjalny przebój polskiej reprezentacji - "Koko Euro Spoko" - już 21 maja na stadionie Cracovii w czasie "Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni". Później już piosenka ta zabrzmi 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie przed meczem otwarcia Mistrzostw Europy, gdzie zagrają Polacy i Grecy.

http://muzyka.wp.pl/opage,5,title,Wybrano-hit-bialo-czerwonych,wid,657151,wiadomosc.html?ticaid=1e626

No to sprytnie to uknuli aby wiocha poszła na całą Europę! Ale oczywiście telewidzowie sami wybrali.

Jedyna szansa, z tego co ja widzę, w kibicach Cracovii, którzy 21 maja jeszcze być może poprzez wygwizdanie i wybuczenie tych bab mogli by doprowadzić do odwołania ich występu na meczu otwarcia Euro 2012. Niech występują sobie w dniu otwarcia, owszem, ale najwyżej pod pałacem kultury. Będzie pasować jak ulał, wszystko w ruskim stylu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251275

Ach, co za zew ! Jaki poziom intelektualny ! Wpadam w zachwyt, niemal taki, jak nad polską i jakąkolwiek piłką nożną i "serioznym" EURO 2012 !

Vote up!
0
Vote down!
0
#251371

Z piłki nożnej zrobiono bożka. W świecie hedonistycznym sport jest wielką wartością, którą można przyrównać tylko do narkotyku. W pracy mam kolegów, którzy żyją tylko sportem. Świat może się "walić", byle tylko rozgrywki, mistrzostwa sportowe, olimpiady były dostępne. Co tam bezrobocie, co tam problemy społeczne, likwidacja szkół, Smoleńsk, co tam rujnowanie Polski - byle tylko EURO się odbyło. Słyszałem,że "zło samo się niszczy". Właśnie jesteśmy tego świadkami. "KOKO EURO SPOKO" jest tego artystycznym wyrazem. Głupota tego "kultu sportu" staje się coraz bardziej widoczna. Prawdziwy kryzys przed nami. Za stadiony, autostrady, orliki i inne niepotrzebne w tej chwili inwestycje ktoś będzie musiał zapłacić. Ogromny kredyt państwa na te "kultowe" zachcianki spadnie na zwykłych obywateli.

Vote up!
0
Vote down!
0

RAK

#251301

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#251318

ooone:

zamiast bojkotu proponuje liczne salwy zgnilych pomidorow; "caluje rączki" jest dla pań, Horpyny zasluguja na inne potraktowanie

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#251329

tak ze co tus ie dziwic ze te baby wygraly.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251343

- jak ktoś wierzy, że sztab PR-owców rzeczywiście puścił na żywioł "konkurs sms-owy" to się raczej ośmiesza - pamiętacie to zadęcie z jakim powierzano wykonanie logo (2 kulki z cienkim krzywym fiucikiem ;), maskotek (jakieś koszmarne menele z gębami od ucha do ucha tak rozdziawionymi jakby im banderowcy kosa poszerzyli) i cała ta mafijno-UEFowsko-biznesową otoczką (CAŁY zysk z gadżetów dla UEFA - tak to Polska "zarobi" na tej imprezie!)

i tu przechodze do sedna - na sferę euro-mafijno-biznesowa nakłada się agresywna działalnośc agentury ruskiej w RP posmoleńskiej

co jedną sprawę wziąć na tapetę to szczyty obciachu i kompromitacji

- sponsor strategiczny - Biedronka, sieć portugalskich bieda-dyskontów

- kampania reklamowa "adamiakowa poślij rogala na bliższy słupek"

- rugowanie patriotyzmu ze sfery publicznej

- miejsce Polski w rankingu FIFA i UEFA

- partactwo budowlane przy jednoczesnych miliardach strat

- brak dróg kołowych, kolejowych, autobusów, składów kolejowych, samolotów - zobaczycie jaki będzie horror logistyczny (polecam art. w GazPol)

- sama prowiniencja "partnera" ukraińskiego - to się nie mogło udać ;/

itd itd - wszystko zmierza ku ośmieszeniu Polski na arenie miedzynarodowej a to juz główny nurt bolszewickiej polityki zagranicznej od zawsze!!

te biało(ruskie) babuszki to już tylko taki kwiatek do kożucha...

 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#251345

O, właśnie, o to chodzi - fajny dowcip, i KO-KO na odpowiednim poziomie niby jakiegoś strasznego faux pas !

Vote up!
0
Vote down!
0
#251378

Rysunek jest mój, ale zilustrowałem komentarz znaleziony gdzieś w sieci.

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#251403

Jeżeli uważasz, że Wilki (ledwo wydobywa z siebie dźwięki i, ażeby je ktoś usłyszał musi, niemal, połykać mikrofon); lub - podobnie śpiewajacego - bezgłosowca - Feela, albo miotającą się staruszkę - Marylkę, co to już nie ma dystansu do siebie i zachowuje się, o wiele gorzej niz te fajne starowiny - to Twoje zmartwienie. Czy te Baby Wiejskie są gorsze od nich ? Wg mnie nie i robienie z sportowej imprezy jakieś namaszczone ponuractwo (to nie był konkurs na klasyków muzycznych, ani wybory piękności) - jest nieporozumieniem . Mina Tuska ? A co to kogo obchodzi jego mina - stale je robi, ćwicząc do lustra. Tylko kiedy się wścieka - jest naturalny. MNIE TE BABINY NIE PRZESZKADZAJĄ, NAWET JEŻELI PRZYPOMINAJĄ RUSKIE ! Ruskie pieśni, muzyka jest ŁADNA, chociaż ruscy politycy i rządy BARDZO BRZYDKIE. Kto na takiej imprezie wszłuchuje się w słowa: ORŁY - to brzmi dumnie, a KOKO - błazeńsko ? Śpiewają dziarsko, bezpretensjonalnie i dobra jest.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251360

WSŁUCHUJE SIĘ (nie wszłuchuje się), poprawiam, żeby jakiś złośliwiec nie myślał, że nie wiem, jak się pisze po polsku (po rusku też umiem ).

Vote up!
0
Vote down!
0
#251362

Naprawdę myślisz ze taki folklor nie zainteresuje zagranicznych kibiców?? Sto razy bardziej ich zainteresuje niż jakiś Gawliński czy inny Feel.
Jakoś inne narody nie wstydzą się swojego folkloru, a wręcz potrafią z niego zrobić swój atut jak chociażby państwa bałkańskie, a tu w Polsce wieczne narzekanie że Cepelia.
A właśnie ta Cepelia interesuje ludzi z zagranicy i zamiast się jej wstydzić należy zrobić z niej atut

Vote up!
0
Vote down!
0
#251372

No, własnie o tym perswaduję tu po raz n-ty ! Po co nam to nadymanie sie, które jest bardziej śmieszne, niż babiny - dziarskie i pełne humoru.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251380

...scheiß zwany spoko koko to nic innego jak kolejna część zydowskiej wersji pseudo bizantyjskiej układanki zwanej poniżeniem, zniesławieniem, wyszydzeniem itd/itp naszego narodu, kraju kontynentu, jedną z częśći w/w układanki jest bojkot ukrainy na której lubią tych z azji jak pryszcza na żopie...

 

od 23 lat nie ma w "naszej" tv/radio muzyki ludowej nie tylko z Polski ale i z całej Europy, tylko karmią spauperyzowana część(jest tego coraz więcej jak mendoweszek na bywalcach melin - tj jeuro salonów) ludności Europy zydowska chała w 90% rodem z żyd znaczy się z holyłudu...

 

a przecież!!! mozna propagować swoje narodowe idee i połączyc je z byciem wokalistą oraz z mandatem w partii politycznej której tak nienawidzą żydzi, komuniści i inne takie wały jak berlusconii

 

Marcello de Angelis deputowany z ramienia Popolo della Liberta i jego ostatnia płyta wznowiona i dodana o nowe kawałki - "Decima"...

 

osobiście polecam muzykę ludową z Sycylii -Tarantella - zespół 270 bis "Bomber Nero"

;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#251377

Człowieku, masz jakieś problemy z niską samooceną ? Kompleksy ? Zaraz "żydostwo" i niewybredne słownictwo ? Sam sobie śpiewaj tarantellę, a my zaspiewamy koko-spoko PO POLSKU, nie po żydowsku (choć żydowska muzyka też piękna - ksenofobie )

Vote up!
0
Vote down!
0
#251383

...nazywając mnie ksenofobem sama/sam sobie wystawiłaś cenzurkę, wystawiłas tez ją tym co walczą o nasze tradycje, kulturę, historię, obyczaje, ...

 

ja spełniłem swój obowiązek/zki obywwatelskie, byłem 2 wiosny w syfie, tyram, place podatki i uważam, że ten co nie był/była w wojsku nie może miec pełni praw wyborczych, nie znasz dyscypliny i odpowiedzialności to nie możesz decydowac o losach innych, zaraz by się wyludniło w adm-ie i obu izbach...

w/w przyklad tarantelli jest adekwatny bo tarantella dla włochów jest tym czym dla prawdiwych Polaków/Słowian jest np. kujawiak, mazur, polka a dla podrabianych czyli dla "obywarteli" III RP każdy Polski/Słowiański akcent czy pararela do innych kultur z Europy kłuje w oczy, tak jak ciebie ...

 

a może jesteś azjatyckim ksenofobem i razi cie opinia kogoś kto od 23 lat nie słyszał w "polskim" rtv żadnej Polskiej muzyki/piosenki ludowej???

 

"...też piękna..., vide afrykaty: odzwierzęce odgłosy w mowie najczęściej w językach semickich, mój skowyr(pies) też czasem wyje do księżyca a czy jego wycie jest piękne????

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#251416

Pomijając , ze piosenka jest denna spełnia jednak zadania propagandowe. Pokazuje jak polskie  emerytki garną się do pracy którą rząd im ograniczał złośliwie. Ukazuje jak dobrze działa nasze ministerstwo zdrowia. Kobiety zdrowe, słusznej budowy. Finanse też nie najgorsze skoro stać chirliderki na stroje długie, pełne. A jak taka baba przywali to i drogi  zagęści i kibola uspokoi. Wystarczy na stadion wziąć stopery (także LRAD). A jakby Szpaka wybrali. Niech już będzie kurczak. Zostańmy przy jarzębinówce do goli naszych kurczaków. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#251379

Po wysłuchaniu całej dzisiątki utworów, stwierdziłam, że tylko "koko - spoko" jest "szczera".
Proste słowa, łatwa - wpadająca w ucho melodia - czytelne przesłanie i żadnych podtekstów politycznych.
Pozostałe wpisują się w manifest rządowy nawołujący do braterstwa w imię Euro.
Przestraszono się bojkotu, protestów, manifestacji, które zapowiadane są z każdej strony i ambitni twórcy zrealizowali zamówienie władz.
Niestety, z każdej strofy wyziera interesowność i polityczna chytrość.
To działa jak płachta na byka - nie znoszę, kiedy ktoś chce coś na mnie ugrać, wykorzystując "sprzyjające okoliczności" i patriotyczne usposobienie.
Fakt, że zabezpieczono się na tę okoliczność i przygotowano utwór, który, jeśli zostanie wybrany, to spełni rolę "satyry na Polaka".
Jednego nie przewidziano. Piosnka będzie śpiewana przez niekoniecznie "babuszki", a treść będzie żyła własnym życiem - dostosowując się do rozwoju wypadków.
Już pojawiły sie stosowne "przeróbki".

Vote up!
0
Vote down!
0
#251388

Moim zdaniem nie są takie złe. Lepsze to niż rymowanki spod śmietnika po tanim winie zwane hiphop. Ten hiphop to jest dopiero prymitywna muzyka. Babki fajnie, żywo i wesoło śpiewają w stylu folk. Mnie się nawet podoba. Poza tym zastanówmy się ile znamy utworów śpiewanych przy okazji minionych "Euro"? Tej piosenki za kilka miesięcy nikt z zagranicznych gości nie będzie już kojarzył. Gdyby to bbyła olimpiada, to rozumiem ale tak nie mamy się czym podniecać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251392

Ten problem poruszałem w dwóch notkach, do ktorych odsyłam. Uważam,ze dobrze się stało, bo już nie mogłem wytrzymać tej durnoty związanej z peregrynacją i adoracją pucharu euro itepe, itede. Okazało się,że te resztki kultury ludowej, ktore reprezentowały starsze panie, wygrały z durnowatą popkulturą w wydaniu postpeerelowskim. Uważam,że pan błędnie interpretuje to wydarzenie. Oglądał pan kometarze eurosnobów ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#251394

"kto dopuścił te ruskie baby do udziału w tym konkursie i jakim prawem?!"

Odkąd to Janów Lubelski leży w Rosji? Skąd tyle pogardy do pań spod Janowa Lubelskiego? Gdyby autor tekstu wojażował, wiedziałby, że pogarda dla folkloru jest obciachem!!!
To komusze myślenie.

To nie był konkurs na piosenkę poetycką, ale stadionową. A pisze to melomanka:)))

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#251408

wszak owe "dzieło", jak w mordę strzelił, dopasowane jest do poziomu odbiorców. Ma być wesoło i jest. Jakie igrzyska taki hymn. Wszystko gra. I buczy...

Vote up!
0
Vote down!
0
#251410

Myślę, że 3/4 krytykujacych nasz "przebój" jeździ do Zakopanego, żre oscypki, chleje pifo przy góralskiej muzyce i świetnie się bawi. Podobnie jest z gośćmi z zagranicy. Spośród tych , którzy odwiedzali naszą stolicę, Zakopane i inne miasta, wszyscy twierdzili jednogłośnie, że Folklor Zakopanego, to nasz skarb narodowy, tam sie człowiek dobrze czuje i nie nudzi, najgorzej wypadly nasze metropolie ze stolicą na czele, może dlatego, że za wszelką cene próbuje dorównać stolicom świata. To ludzie mają wszędzie, a folklor jest cechą charakterystyczną narodu i jego regionów.
KOKO SPOKO nie jest moze najwyższych lotów,ale jest rytmiczne, radosne i porywające ( również do rywalizacji sportowej). Kto jest w stanie zanucić choć połowę utworów nominowanych? Pewnie nikt, ale tą śpiewkę każdy, kto choc odrobine słyszy. Nawet Ci, których repertuar ogranicza sie do megaambitnego repertuaru "... Ole ole ole ole, nie damy sie, nie damy się..." dominującego na stadionach. Może to strach przed kompromitacja umiejętności wokalnych kibiców, którzy nie poradzą sobie z rytmem i melodią, o wyuczeniu sie tekstu i dykcji, która przy takim tempie muzycznym jest wskazana nie wspomne.
Czy "ruskie" baby? - sugeruję zerknąć w folklor i etnografię Europy, może zdziwicie się, ale to strój charakterystyczny przynajmniej dla trzech regionów Polski ( nie tak popularny, jak krakowski, łowicki, zakopiański czy mazowsza) i daleko mu doo ruskiego. Podobne widziałem w niektórych krajach skandynawskich, a nawet w niektórych wsiach bawarskich. Może więc zacząć promować mniej znane obszary Polski(?)
Kto się wstydzi historii, folkloru nie powinien przyznawać się, że jest Polakiem. Doskonale było to widać w weekend majowy. Wielu rodaków nie pomyslało nawet o ekspozycji symboli narodowych. I to oni właśni najgłośniej ryczą (przepraszam za wyrażenie, ale jest adekwatne) krytykę na ludową melodię hymnu EURO.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251411

...taka wersja pseudoludowa nadaje sie knajpy nie do reprezentacji, cos jak taka jedna co to "spiewała" nasz hymn w Korei!!!

 

i od kiedy to taka asocjalna impreza jaka jest fußball jest "naszym" sportem narodowym???, afery, korupcja i promocja nieuctwa, po co się uczyc skoro można być głąbem który dobrze kopie piłkę!!!

 

a inne dyscypliny sportowe!!! 

Vote up!
0
Vote down!
0
#251419

Od kiedy to słowo "Euro" i "spoko" ma coś wspólnego z polskim folklorem? To jest drwina z folkloru nie folklor!

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#251423

- O kiedy... -  od momentu gdy Polak/Słowianin stał się homo-kseno-fobem, rasistą, zacofańcem a wszelkie dewiacje stały się "normalne" bo tak nam każą promować "nas" w "naszej" rtv/prasie...

już zrozumiałeś/aś!!! jeśli będziesz za Polska tradycją, historią, kulturą to jesteś asocjalnym/asertywnym chamem, burakiem homo/kseno-fobem, rasistą....

 p.s. dyplomacja - sztuka powiedzenia komuś żeby spierd...ał i żeby się jeszcze cieszył na czekającą go drogę!!!

 

naucz sie tego a sobie poradzisz z "prawdziwymi" "polakami/eurpejczykami/kosmopolitami"...

;)

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#251429

radosna i wpadająca w ucho.Widok miny Tuska-bezcenny .Więcej luzu.Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#251466

Nie mam nic przeciwko folklorystycznym zespołom ale:
1. to nie jest folklor tylko jakaś mieszanina najlepiej dająca się określić mianem kiczu
2. jeśli zamierzano pokazać polski folklor to należało to odpowiednio zakomunikować i dopuścić do konkursu tylko wykonawców folklorystycznych (ale takiego zamiaru nie było)
3. ten zespół moim zdaniem jest bardziej białoruski niż polski.
4. Każdy, powtarzam każdy zagraniczny odbiorca będzie kojarzył ten zespół z ROSJĄ a nie z Polską. Tym samym zostanie w zachodniej Europie wzmocniony stereotyp, który tam i tak panuje, że Polska jest kultorowo częścią Rosji tylko z nią skłóconą. (jestem przekonany że właśnie o to chodziło macherom z TVP)

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251465

http://www.youtube.com/watch?v=Cz46ngwl_L8

poziom artystyczny o niebo lepszy pomimo tego że utwór ma już sporo latek (bo to jest parodia). A tekst moim zdaniem tak samo dobrze pasuje do mistrzostw europy w piłce nożnej.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251467

Euro w du..ie mam głęboko..

pozdro człowaki.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziadek bez dowodu

#251925