MOJA PIOSENKA NA EURO !

Obrazek użytkownika PLK
Sport

Ogłaszam wszem wobec i każdemu z osobna że, MOJĄ piosenką na Euro 2012 będzie utwór zespołu Feel:

"Zwycięstwa Smak"

 

Wielbiciele "Koko euro spoko" mogą sobie słuchać białoruskich babuszek do woli. Pragnę ich tylko poinformować że]]> okazało się już iż jest to bezczelny plagiat]]> utworu zespołu "Śląsk" pod tytułem "Kogut" (co by tłumaczyło te "koko") napisanego przez Wojciecha Kilara i bazującego na... śląskich melodiach ludowych!!! To by było tyle na temat "autentyczności".

Co do utworu Feel'a dodam że, jest to piosenka która nie wpada w ucho od pierwszego razu ale musi być kilka razy słuchana aby przypadła do gustu. Ale to oznacza automatycznie że nie znudzi się za szybko. I uwaga: źle brzmi na kiepskim sprzęcie (jak głośniki w laptopie), zyskuje za to dużo na dobrych głośnikach oraz puszczana głośniej.

Tekst:

Czasami życie nas rozpieszcza
Czasami nas pociąga w dół
Ja dzisiaj czuje smak zwycięstwa
Chodź, bądź ze mną tu

Zawołaj drzewa ptaki ludzi
Na pewno dziś nie będziesz sam
Jesteśmy znowu wszyscy razem
Tak bym tego chciał,
bym tego chciał, bym tego chciał,
bym tego chciał...

Jest taki czas,
Kiedy wszystko się opłaca
Kiedy życie nie zawraca
Jest taki czas, taki czas 

Jest taki czas
Kiedy duma nas rozpiera 
Daje chwili właśnie teraz 
Zwycięstwa smak, zwycięstwa smak, 
zwycięstwa smak

Czasami życie nas rozpieszcza 
Czasami nas pociąga w dół
Ja dzisiaj czuje smak zwycięstwa
Chodź, bądź ze mną tu

Zawołaj drzewa ptaki ludzi
Na pewno dziś nie będziesz sam
Jesteśmy znowu wszyscy razem
Tak bym tego chciał, 
bym tego chciał, bym tego chciał, 
tak bym tego chciał...

Jest taki lot
Kiedy czujesz ze nie spadniesz 
Że nie staniesz i bezwładnie 
Pójdziesz w dół, pójdziesz w dół

To jest twój czas 
kiedy możesz siebie zmienić 
I pamiętać o przestrzeni
Ma ją każdy z nas, 
każdy z nas, każdy z nas, 
ma ją każdy z nas ,ma ją każdy z nas

Czasami życie nas rozpieszcza 
Czasami nas pociąga w dół
Ja dzisiaj czuje smak zwycięstwa
Chodź, bądź ze mną tu

Zawołaj drzewa ptaki ludzi
Na pewno dziś nie będziesz sam
Jesteśmy znowu wszyscy razem
Tak bym tego chciał, bym tego chciał, 
bym tego chciał, tak bym tego chciał...

 

PS:

Brak głosów

Komentarze

Od razu się strzela.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#251908

Najpierw można rzucić krótkie: "WYPIERDALAĆ"
ale potem od razu salwa aby dobrze zrozumieli!

:-)

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251910

Taka sama żenada jak koko.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziadek bez dowodu

#251917

Widziałem na własne oczy że są w porządku. Śpiewać umieją. Mnie się podoba, komuś innemu nie musi ale poziom artystyczny jest w porządku. A piosenkarz musi się czymś odróżniać.

N.p. Maryla Rodowicz nie umie wcale śpiewać on na żywo jest nie do zniesienia. To samo Krawczyk.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251934

Feel to zawodowcy!!
Nie wszystkim musi się podobać, ale nie trzeba od razu obrażac.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251981

Sprawdziłem, bo strój też mi się nie podobał. Wolałbym łowicki np:)

No, ale sprawdziłem i jest to: "Strój biłgorajsko-tarnogrodzki – polski strój ludowy, używany w regionie Biłgoraja i Tarnogrodu" (tako rzecze wi-pedia, której z reguły mało ufam, no ale w takich sprawach jak strój ....)

Należy uznać, że polski folklor to nie tylko wycinanki łowickie, krakowiak, kujawiak czy Kapela Czerniakowska.:)

Może się nie podobać, ale nie jest to strój białoruski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251926

Ale przecież chodzi o to czy to chcemy pokazać Europie! Jeśli miał być folklor to jest zespół Mazowsze albo Śląsk i wiele innych bardziej adekwatnych. Ale przecież nie o to chodziło.
Ruskim agentom w TVP chodziło tylko o to aby ośmieszyć Polskę na oczach całej Europy i zakodować na zachodzie że Polska jest kulturowo podobna do Rosji.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251932

... a czym się rożni Polska od Rosji czy Ukrainy ?

zapraszam na Strajki Euro 2012 -podczas Strajków będziemy śpiewać Ko Ko Strajki Spoko

Strajki w Polsce Euro 2012 to oficjalna strona, na którą serdecznie zapraszam.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#262735

gościa Kupichę, który udaję w swoich piosenkach amerykański akcent z piosenek country.

Zresztą Kupichy nie trzeba parodiować. On sam to robi.

A co do ruskich bab to już mam mętlik w głowie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#251927

Mnie to nie drażni, to taka specyfika w muzyce pop. Nie może każdy śpiewać tak samo. N.p. Tatiana Okupnik też tak robi. Przez tą modulację głosu piosenka brzmi przecież całkiem inaczej i o to chodzi w śpiewaniu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#251939

„Kokospoko” jakie jest, takie jest, ale to ciągłe ubliżanie tym biednym kobietom od ruskich/białoruskich bab, to jest naprawdę - sorry - żenada.

Można się wręcz pokusić o teorię, że teraz ruscy agenci usilnie chcą nam wmówić, że babki ze wschodniej polski, to są juz ruskie babki i tym samym te tereny należą się Rosji, skoro zamieszkuje je ludność rosyjska. W ten sposób post-sowiecka agentura usiłuje nas urobić i niejako podprogowo przygotować na czwarty rozbiór Polski (coś jak szkopy z „narodem śląskim”). I jak się Panu to podoba? W kiblu tak mi przyszło do głowy, ale cholera - chyba coś w tym może być. ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#251945

Proszę Pana:

Po pierwsze "ruski" nie musi koniecznie oznaczać tego samego co rosyjski. Kiedyś ruski w Polsce znaczyło rusiński (patrz pierogi ruskie). Ale pozostawmy to na boku. Moim zdaniem tutaj w pierwszej kolejności nie chodzi o efekt w Polsce tylko o efekt międzynarodowy! (transmisja z meczu otwarcia pójdzie na całą Europę) Chodzi o pokazanie zachodowi że my należymy do Rosji. Jak oni zobaczą te babuszki to im się to automatycznie to skojarzy z Rosją i nikt nie będzie sie zastanawiał że tam gdzieś przy samiutkiej białoruskiej granicy w Polsce jest taki folklor. To mogę Panu gwarantować, bo znam zachód na tyle. Oni już przecież teraz nie robią różnicy między nami a Rosją do tego stopnia że uważają nawet że w Polsce panuje srogi klimat Rosyjski, chociaż tak na prawdę mamy klimat podobny do Niemieckiego (latem nawet cieplejszy!).
Chociaż efekt w Polsce jest tak samo druzgocący. Wystarczy poczytać wpisy w necie.
Tak więc romantyczne wspieranie folkloru regionalnego nie ma w tej sprawie absolutnie nic do szukania.
I jeszcze raz przypominam że ta piosenka to też PLAGIAT !

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#252039

No, ale przecież dobrze wiemy, o jakich „ruskich” chodziło, i że nie były to pierogi, jednak do rzeczy:
jak napisał powyżej J23, to są prawdziwe stroje ludowe, odzwierciedlające kulturę tamtego regionu. Przykro mi - nie ma w tym nic nadzwyczajnie dziwnego ani chamskiego, że kultury Słowian mają jakiś wspólny mianownik. Nie ma się czego wstydzić.
Problemem jest to, że my sami utożsamiamy słowiańskość tylko i wyłącznie z Rosją, przez co każdy jej przejaw jest z automatu traktowany, jako "ruska wiocha". Jeśli my tak robimy, to co się dziwić, że zachód postępuje tak samo.

Też bym wolał zespól w ładniejszym, bardziej widowiskowym wdzianku, ale żeby zaraz z tego powodu, że jest inaczej, drzeć szaty i doszukiwać się spisku - to jest gruba przesada.

P.S. To jednak nie jest plagiat. Rzeczniczka Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” potwierdziła, że Kilar również bazował na utworze ludowym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252065

Że Wojciech Kilar bazował na pieśni ludowej nie ma najmniejszego znaczenia. Chyba że Pan twierdzi że mieszkańcy białoruskiej granicy śpiewają śląskie melodie.

To była chamska prowokacja ze strony TVP i nic więcej.

Tutaj oryginał (koko spoko nie rózni się niczym oprócz debilnego tekstu)

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#252327

Nie podoba mi się to wyrzucanie tego obszaru poza granice Polski (białoruskie baby, białoruska granica) na użytek własnej i dosyć dyskusyjnej teorii.

Ale nieważne - skoro wzorowały się na piosence z zachodu, to postępowały niemal identycznie, jak wielce polski Feel w całej swojej karierze i nie widzę, w czym jest problem. ;)

Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252332

Jeśli nie ma poszkodowanego to nie ma problemu (stara rzymska maksyma). Jeśli Feel przerabia zagraniczne melodie to nikt na tym specjalnie nie traci ponieważ zachodni artyści nie mają zamiaru wydawać ich po Polsku oraz nie konkurują z Feelem na naszym rynku. Natomiast jeśli babki z nadgranicznej grupki folklorystycznej kradnąc od zespołu "Śląsk" melodię, występowały by tylko na wiejskich imprezach też by nie było poszkodowanego, ponieważ "Śląsk" nie występuje na festynach wiejskich. Ale jeśli "Jarzębina" występuje na ogólnopolskim forum z plagiatem, to zespół "Śląsk" jest poszkodowany ponieważ jeśli by respektowano prawa autorskie to TVP musiała by zaprosić "Śląsk". Tym samym "Śląsk" został pozbawiony występu na Euro 2012. Jasne?

Co do białoruskości. Niech Pan sprawdzi tam odsetek mniejszości bo w Hajnówce są z tego co wiem napisy dwujęzyczne. Ale według Pana to Francje najlepiej by reprezentował folklor z Elzacji, Niemców folklor sorbski z Saksonii, Włochy folklor Tyrolski a USA folklor TEX-MEX. Wszystkie wymienione regiony są częścią danych państw leżącą przy samej granicy z innym Państwem i nie są reprezentatywne dla tego Państwa.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#252411

a) Zespół Śląsk się cieszy i nie uważa za ofiarę.

b) Byłoby dziwne, gdyby to był konkurs - nie wiem - pieśni narodowych, ale tak nie jest i większość "hymnów" na Euro (czy mistrzostwa świata), to zwykły kosmopolityczny pop w stylu Feela. W europejskiej muzyce pop, jeśli już ktoś nawiązuje do folkloru, to nierzadko robi co chce i nie raz się zdarzało w ostatnim dwudziestoleciu, że Francję reprezentowali Afrykanie a Niemców Turcy ze swoją muzą (choć wcale nie mówię, że to super) My mamy za to Polaków ze wschodniej Polski i to ma być powód do dramatu?

c) Nie będę sprawdzał ile procent polskości w polskości jest u mieszkańców tych rejonów naszego kraju, to byłby już trochę obłęd. ;) Wystarczą mi wyniki wyborów, które zwykle pokazują, że tzw. ściana wschodnia to ostoja myśli patriotycznej i tradycyjnej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#252811

Vote up!
0
Vote down!
0
#252059

Zakopower to świetny zespół byłem na nich w amfiteatrze opolskim (cały koncert nie festiwal TVP). Coś niesamowitego! Sebastian Karpiel Bułecka ma w dodatku znakomite poczucie humoru.

Jeden z Pokolenia JPII

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#252330

melodii czyli plagiatorzy. Ich największe "hity" to zżynki cudzych utworów albo przeróbki. Tylko w takim bandyckim kraju jak nasz takie miernoty moga osiagnac status "gwiazdy". Jak nie wiesz o czym mówię to przekop internet. podaje jeden link.
pozdro
http://www.youtube.com/watch?v=3bKf0pVX_Tc&feature=relmfu

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziadek bez dowodu

#252235

...
http://www.youtube.com/watch?v=k0_v-MoGeeo&feature=related

koko koko, ch..j mu w oko
w d..pie feela mam głeboko .
bez odbioru.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziadek bez dowodu

#252237

...
http://www.youtube.com/watch?v=k0_v-MoGeeo&feature=related

koko koko, ch..j mu w oko
w d..pie feela mam głeboko .
bez odbioru.

Vote up!
0
Vote down!
0

Dziadek bez dowodu

#252238

W dodatku przenoszenie zagranicznych melodii na podwórko krajowe nie uważam za całkiem złe oczywiście o ile się ma też własne inwencje.

Nie uważam Polski za bandycki kraj tak jak Pan! Jak już to Niemcy i Rosja są bandyckimi krajami.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#252331

Vote up!
0
Vote down!
0
#252955