Akcja "Biegnę dla Kacpra"
Postanowiłem, że użyję swojego bloga jako słupa ogłoszeniowego - cel jest wzniosły. Poza tym wpadłem na taki oto pomysł: Przekażę wszystkie dochody z reklam na tym blogu na ten cel(opis poniżej). Aby uniknąć prowizji pośrednika, można się kontaktować bezpośrednio ze mną, przesyłając banner, a wpłaty (nie ustalam żadnej ceny, każdy ile może) dokonywać bezpośrednio na numer konta podany na końcu tej notki.
Może inni blogerzy przyłączą się do akcji?
http://www.kacperkowy-skwerek.pl/
"Pierwszego czerwca w Gdańsku zaczynam bieg, bieg dla mojego synka Kacperka. Przygotowania zajęły mi dziesięć miesięcy. Nigdy jeszcze nie wylałem tyle potu trenując bieganie. Przede mną 31 dni forsowania organizmu i przełamywania własnych słabości. Obciążenia tygodniowe będą ponad dwukrotnie większe od przygotowań treningowych. W ciągu 7 dni plan zakłada pokonanie niemal170 km. Trasa, którą będę biegł od Gdańska do Mławy to ruchliwa krajowa 7, będzie też odcinek na krajowej 9, poza tym ukształtowanie terenu, aura, to wszystko będzie miało wpływ na moje samopoczucie. Po drodze między innymi: Elbląg, Ostróda, Ciechanów, Warszawa, Pionki, Sandomierz, Rzeszów, z metą w Głojscach.
W okresie przygotowań niemal wszystkie obowiązki domowe zostawiłem żonie, poświęcając każdą wolną chwilę na realizację projektu. Moja żona zajmując się domem, wychowując Kacperka wspierała mnie i wykazywała dużo zrozumienie dla mojego uchylania się od domowych obowiązków. Słoneczko bardzo Cię za to kocham. Czy mi się uda przebiec750 km i wzruszyć ludzkie serca, żeby pomóc Kacperkowi – zobaczymy. Ja dam z siebie wszystko, aby nasz synek mógł zdrowo się rozwijać, być bardziej sprawny i samodzielny. Ze swojej strony zapraszam osoby aktywne do przyłączenia się do „Biegnę dla Kacpra”, domatorów natomiast do śledzenie wydarzenia na Kacperkowym Skwerku w blogu projektu oraz serwisach społecznościowych. Odliczanie już rozpoczęte.
Do zobaczenia na trasie!
Tata Kacperka"
O Kacperku:
"Kacper jest naszym pierwszym dzieckiem. Jego narodziny w lutym 2009 r. były najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem nie tylko przez nas – rodziców, ale również babcie i dziadków. Nasza radość i szczęście, jakie wnosi tak mała istota zostały jednak zmącone przez niepełnosprawność, z jaką urodził się nasz synek. Kacper nie ma części lewego przedramienia i lewej dłoni. Rączka kończy się kilka centymetrów za łokciem. Poza tym staw łokciowy nie jest właściwie wykształcony, co powoduje, że przy próbie raczkowania wygina się nienaturalnie w stronę przeciwną. Zdiagnozowano także wzmożone napięcie mięśniowe mięśni grzbietu, piersi, nóżek i obu rączek. Obecnie synek uczęszcza na rehabilitację, która ma je wyeliminować oraz ze względu na brak części lewej rączki pomóc w prawidłowym kształtowaniu się postawy.
Konsultacje, które przeprowadziliśmy z lekarzami oraz firmą Otto Bock nakreśliły nam, jak będzie przebiegało dorastanie naszego dziecka z protezą i bez niej. Protezowanie pozwoli na w miarę prawidłowy rozwój układu kostnego kręgosłupa i większą niezależność w codziennych sprawunkach. Brak protezy rączki zaburzy zdrowy wzrost fizyczny dziecka oraz go ograniczy. Może również niekorzystnie wpłynąć na rozwój psychospołeczny. Założenie protezy powinno nastąpić jak dziecko będzie miało około 12 miesięcy, ponieważ później, ze względu, że jest to wada wrodzona, może być trudniejsze do zaakceptowania przez rozwijający się organizm. Dlatego decydującymi czynnikami o końcowym sukcesie; jeśli można tak powiedzieć w tej sytuacji; są czas i pieniądze. Niestety, zarówno jednego jak i drugiego nie mamy w nadmiarze. Kwota, jakiej potrzebujemy jest znacząca, a to dlatego, że dziecko szybko dorasta i protezy trzeba wymieniać często. Raz podjętej decyzji o zakupie nie można zmienić, ze względu na uraz psychiczny, jakiego mogłoby doznać dziecko. Pomoc instytucji państwowych jaką możemy otrzymać jest ograniczona. Nie chcemy manifestować swojego nieszczęścia, ale nie sposób go nie zauważyć patrząc na Kacpra. Z całą pewnością to, że ma lewą rączkę nie w pełni wykształconą zaważy na jego dokonywanych wyborach i straconych bezpowrotnie szansach.
Zwracamy się, zatem do: korporacji, przedsiębiorstw oraz osób prywatnych, którym nie jest obca idea niesienia pomocy potrzebującym o sponsorowanie projektu "Biegnę dla Kacpra”. Każda pomoc jest przez nas doceniana, w szczególności finansowa, ponieważ bez niej leczenie, rehabilitacja i zakup protez dla Kacperka pozostaną tylko niespełnionym marzeniem. Osoby zainteresowane sponsorowaniem prosimy o kontakt drogą mailową.
Kacperkowi można również pomóc poprzez wpłacenie darowizny na konto Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” lub przekazanie 1% podatku w rocznym zeznaniu podatkowym.
Adres strony Kacperka w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”www.dzieciom.pl/8648
Wpłaty z tytułu darowizny prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”
nr konta:
75 1240 1037 1111 0010 0957 3199
tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Szwast Kacper
Przekazanie 1 % podatku:
Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
KRS: 0000037904
W rubryce „informacje uzupełniające, cel szczegółowy 1% prosimy wpisać:
Na rzecz Kacpra Szwast nr 8648
Wpisanie natomiast swoich danych (imię, nazwisko, adres firmy lub miejsce zamieszkania, telefon, faks, e-mail) w wypełnionym formularzu PIT, pozycja INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, umożliwi nam złożeniePaństwu podziękowania.
Rodzice Kacperka "
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 986 odsłon