Treści z tagiem: szachy

Obrazek użytkownika gps65
Idee

Moje notki, które publikuję od ponad 10 lat, zazwyczaj są ponadczasowe, wciąż aktualne - bo są polityczne, ideologiczne, filozoficzne. Ale to nie jest reguła ścisła. Czasem piszę coś, co się dezaktualizuje.

1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

To dziadek Łukaszka rzucił hasło "Szachy".
- Próbowałem w to grać - skrzywił się Łukaszek. - Efekty fajne, ale w sumie nudne.
- Efekty??? - osłupiał dziadek.
Okazało się, że Łukaszkowi chodziło o grę komputerową "Massacre Chess", w której to zbijaniu pionków i figur towarzyszyły nad wyraz efektowne animacje.
- Giermek...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Wstęp

Lojalnie uprzedzam wszelkich ew. Czytelników, że to nie będzie o wąsko pojętej polityce - więc jak coś, to nie czytać! To będzie raczej coś w rodzaju krótkiego szkicu do b. ambitnego (jak na te czasy) doktoratu, albo i b. krótki (i wciąż całkiem ambitny) cały doktorat.

Wtręt ==>

W końcu, ktoś musi czasem...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ciri
Świat

1. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

2. Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.

3. Absolutnym prawem państwa jest nadzorowanie kształtowania się opinii publicznej.

Świat obiegła jakże radosna wieść o skutecznej akcji przeprowadzonej przez amerykańskie siły specjalne przy współpracy CIA i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Blog

Mam nadzieję, że nie zostanę oskarżony o kryptoreklamę ;)

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Blog

Mam na myśli partię szachów, a „ofiara” to poddanie figury pod bicie w nadziei uzyskania przewagi: pola, inicjatywy lub korzystnej sytuacji.

W szachach zasadniczo wartość hetmana (damki, królowej) ocenia się na 9, wieży na 5, skoczka (konia) i gońca(laufra) na 3, a pionka na 1, zaś sam król jest… bezcenny. Oczywiście o prawdziwej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Chciałoby się zapytać, co z naszą, ale wstyd się odzywać o tych naszych Hoffiątkach. Na dodatek bierze w tym udział Kasparow, swojego czasu Szachowy Mistrz Świata, czyli całkiem inaczej niż to było u nas.

Tyle tylko, że mają problemy z wynajęciem odpowiedniej sali, co jakoś tam sytuuje ich na przyszłość, a na dworze w Moskwie - zimno, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Blog

Kiedy wszyscy leczą jeszcze kaca po wczorajszej imprezie, mnie, jako że wyszedłem z "Rozdroża" troche wcześniej, kłębią się już pomysły na nowe spotkanie.

0
Brak głosów