pomostówki

Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Kraj

Toczy się bój o zniesienie anachronicznych przywilejów mundurówki.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zapowiada,
że nie zgodzi się na propozycje rządu - ten chce emerytury po co
najmniej 25 latach służby i podniesienia wieku emerytalnego dla tej
grupy do 55 lat. Obecne przepisy mówią, że aby przejść na emeryturę
funkcjonariusz MSWiA (Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna, ABW,
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika matterhorn
Kraj

  Jak lotem błyskawicy przeleciała i zniknęła wiadomość w TV o projekcie ustawy reprywatyzacyjnej ,która ma być przedłożona radzie ministrów już w styczniu 2009r.

 "Na początku stycznia Rada Ministrów ma przyjąć projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Jeśli tak się stanie ustawa może wejść w życie wczesną wiosną.

Rząd chce przeznaczyć na rekompensaty 20 mld zł ze sprzedaży akcji przedsiębiorstw i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj

A to się porobiło! Coś, co można było poprawić  ( w końcu Sejm nie narzeka na brak posłów prawników), przyjąć zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i obowiązującym prawem, zapcha biuro podawcze Trybunału konstytucyjnego.

Minister Fedak mimo to tańczy z radości i zapewnia, że nie zamierza kłócić się z TK, wszystko poprawi jak trzeba.

Napieralski bije się w piersi i deklaruje wierność klasie pracowniczej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj

Dziś pod sejmem gorąco, a w internetowych serwisach informacyjnych większego problemu nie ma. Jedynie „Rzeczpospolita" donosi o tysiącu manifestujących związkowców OPZZ pod sejmem. http://www.rp.pl/artykul/2,235569.html.

Obszernie informuje o tym radio.

Związkowcy ostrzegają swoich posłów przed udzieleniem pomocy PO w odrzuceniu weta prezydenta. Protestują też przeciwko przyjęciu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Katarzyna
Kraj

Jestem w szoku po wczorajszym wecie prezydenta. I wcale nie dlatego, że zawetował. Akurat to weto, podobnie jak w przypadku służby zdrowia, uważam za słuszne i potrzebne. Nie mam zamiaru jednak tego uzasadniać, dopóki przeciwnicy  nie wyjaśnią prawdziwych przyczyn swego larum po ogłoszeniu prezydenckiej odmowy złożenia podpisu pod ustawą.

Mówienie o załamaniu się świadczeń emerytalnych jakoś...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Blog

Tak się zadumałem nad poranną gazetą: a gdyby tak zarządać sobie wczesniejszej emerytury? Co prawda nie mam jeszcze dwudziestu lat, pracuję niewiele, ale jednak chciałoby się dostawać co miesiąc okrągłą sumkę. Tylko co ja biedny mogę? Sam żadnego biura poselskiego nie będę okupował, bo, po pierwsze, samemu to bym się wynudził, po drugie, nikt nie zwróciłby na mnie uwagi. A emeryturę chcę. A co...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Kraj

Źródła rządowe wciąż twierdzą, że przed związkowcami sie nie ugną, a reformę pomostówek przeprowadzą do końca. Bogusław Ziętek z przyjaciółmi zwija manatki z biura poselskiego premiera, mimo, że jeszcze wczoraj odgrażal się, że spędzi w nim Sylwestra. Widocznie jednak okupacja biura Donalda Tuska okazała się zbyt mało spektakularna i zbyt mało zainteresowała media (swoją drogą ciekawe, dlaczego...

0
Brak głosów