GPW

Obrazek użytkownika zbinie
Gospodarka

Ciekawa transakcja,której cel trudno rozszyfrować. Po co kupować akcje jeszcze żywego trupa jeśli nie można przejąć w wyniku tej transakcji kontroli nad spółką. Jeśli nadal trup jest stosunkowo drogi i jeśli w całej branży nie ma mądrych ,ktorzy by umieli takie trupy reanimować. Dodajmy jeszcze przewidywalny wielki opór struktury , gdzie każdy jest przyzwyczajony do lekkiej i przyjemnej produkcji...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

   W grudniu 2012 brytyjska grupa medyczna BUPA kupiła za gigantyczną cenę 1,625 miliarda PLN największego potentata na rynku prywatnych  usług medycznych  LUX MED za 16 złotych za akcję .

   Czyli z polską służbą zdrowia jest chyba wszystko w należytym porządku, skoro grupy kapitałowe zainwestowały taką ogromną kwotę w leczenie Polaków ? Na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka usług...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Gospodarka

Co się stało wczoraj na rynku finansowym świata? Wiemy, że ostro spadły giełdy, nasz WIG20 o ponad 4%. Ale dlaczego?Ja nie wiem.

Analitycy próbowali to tłumaczyć zdyskontowaniem zapowiadanych złych wiadomości z rynku pracy w USA. Takie wyjaśnienie nie przekonuje, spadki były zbyt głębokie i jednoznaczne. Byki całkowicie oddały pola niedźwiedziom.

Rynki spadają, bo rządzą nimi emocje. W...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Gospodarka

Oto wpis przegranego człowieka. Trochę ponad miesiąc temu zacząłem na serio inwestować na GPW. Na serio, czyli prawdziwymi pieniędzmi, których studentowi zawsze brakuje. Więc stresuję się co nieco.

Przez ten miesiąc zarobiłem 3,1%. Mogło być przecież gorzej, przede wszystkim mogło być na minusie. Poza tym dopiero zaczynam i takie tam...

W warszawskim zoo żyje sobie szympansica imieniem Lucy. Puls...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Gospodarka

Wśród powszechnego zaciskania, głównie ministerialnych pasów, znalazło się w Polsce coś, co w dobie kryzysu się popuszcza. Jako luzowanie kontroli odczytuję bowiem obcięcie budżetu Komisji Nadzoru Finansowego. Dostanie ona 25 milionów złotych mniej niż rok temu. Cieżko powiedzieć o tej oszczędności, że uratuje polski budżet. Trochę śmielej można jednak zasugerować, że może go pogrążyć.

KNF to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Turin
Gospodarka

http://www.tvn24.pl/12692,1542081,wiadomosc.html

Rząd Donalda Tuska najwyraźniej chcąc spełnić przynajmniej szczątkowy procent swoich obietnic zabrał się do przygotowywania planów prywatyzacji warszawskiej GPW. Prywatyzacji poprzez emisję 49% akcji giełdy. No cóż, nie ma co narzekać, zawsze coś. Ale wczytując się w tekst możemy odnaleźć intrygujące stwierdzenie:

“Około 28,82 proc. akcji zostanie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Tomasz Węgielnik
Gospodarka

Fixing cudów to też nie nasza wina - mówi w rozmowie z "Rz" Jakob Stott, dyrektor ds. operacyjnych JP Morgan na Europę. Transakcja na GPW była niekorzystnym zbiegiem okoliczności.

Zbadaliśmy tę sprawę i naprawdę nie mamy sobie nic do zarzucenia. Jesteśmy przekonani, że nasz pracownik postąpił słusznie. Co do szczegółów, nie możemy o nich mówić, jako że w Polsce cała sprawa może się skończyć...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika basia
Kraj

We wczorajszym programie Teraz My wystąpił były Prezes TVP Robert Kwiatkowski wraz z Nałęczem. Pewnie słyszeliście, że Kwiatkowski jest obrażony za sformułowanie zawarte w raporcie kończącym pracę nad „Afera Rywina”, a dokładnie za umieszczenie go w składzie GrupyTrzymającej Władze. Kwiatkowski żąda przeprosin od Sejmu.

Czy słyszeliście, żeby jakiś oskarżony przez Prokuraturę, przykładowo:...

0
Brak głosów