Wielkanoc 2010, czyli polskie jaja na Jamajce…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

 

Zapewne liczne obowiązki, jakie spadły na Marszałka Komorowskiego - jednego z dwóch wybranych przez Tuska kandydatów postępowej partii na prezydenta RP – spowodowały, że nie mamy już żadnych informacji o tym, co pisze o nas prasa Jamajki. A prasa Jamajki pisze dużo i bardzo życzliwie o Polsce pod rządami Plataforma Cívica, czyli PO. A oto lista artykułów, wybranych z prasy Jamajki:

1. Na pierwszej stronie „Jamaica Daily” znajdziemy reportaż wraz ze zdjęciami z oficjalnej wizyty Ministra Spraw Zagranicznych RP Radka Sikorskiego w Bydgoszczy. „Jamaica Daily” informuje o gorącym przywitaniu Ministra na lotnisku w Bydgoszczy przez Prezydenta m. Bydgoszcz oraz lokalne władze rządzącej partii Plataforma Cívica, czyli PO. Minister Sikorski otrzymał kwiaty od szkolnych dzieci a przywitaniu towarzyszył regionalny zespół „Kujawiacy” (Cuiavia Band). Czytelnik Jamajki może dowiedzieć się, że Minister Sikorski został powitany chlebem i solą, gdy na Jamajce oficjeli wita się tradycyjnym ananasem i bananem.

2. Tygodnik ekonomiczny Jamajki „Jamaica Economy Review” publikuje kolejny reportaż na temat prywatyzacji polskich stoczni z udziałem inwestora z Kataru. W artykule pt. „Czy w stoczni Gdynia powstanie największy w świecie meczet?”, redakcja informuje o końcowych rozmowach ministra Grada z Katarczykami w sprawie budowy meczetu, w miejscu największego w Europie suchego doku. Żel-betonowa konstrukcja gdyńskiego doku oraz jedna z największych suwnic w Europie, pozwalają na szybką i bezproblemową budowę największego w świecie meczetu. Nie będzie tu problemów z postawieniem dachu – dzięki istniejącej już suwnicy bramowej, która zdolna jest przenieść 900 tonowe konstrukcje. Dodatkowym atutem stoczni Gdynia jest to, że wyznawcy Allacha będą mogli przybywać do Gdyni statkami z całego świata, wpływając wprost do meczetu, usytuowanego nad suchym dokiem. Według planów, reszta terenu stoczni Gdynia zostanie splantowana, a o zieleń zadbają przekwalifikowani na ogrodników byli stoczniowcy. Szkoleniem już się zajęła firma „Senator Misiak Corporation”.

3. Dziennik „The Sun of Jamaica” w artykule „Ale jaja!” szeroko komentuje cud, jaki się zdarzył w obejściu producenta jaj spod Kościerzyny – wiernego zwolennika Genius of Cassubia, czyli Geniusza Kaszub. Producent jaj od dłuższego czasu puszczał swoim kurom nagrania z obietnicami cudów Donalda Tuska, dzięki czemu, kury znosiły o ca. 35,2% jaj więcej, niż bez nagrań głosu Donalda. Jakie było zdziwienie producenta jaj, gdy tuż przed Wielkanocą, jedna z kur zniosła jajo dwa razy większe niż ona sama! „The Sun of Jamaica” informuje, że obejście producenta jaj już się stało miejscem kultu Geniusza Kaszub, nawiedzanym codziennie przez setki wiernych. Władze partii Plataforma Cívica, czyli PO zleciły szczegółowe przebadanie jaja, w celu potwierdzenia cudu. Kura niestety zdechła.

4. Miesięcznik poświęcony lotnictwu „Jamaica Aviation”, informuje czytelników o końcowych próbach aerodynamicznych nowego odrzutowca, który będzie produkowany w Polsce. Odrzutowiec, według projektu byłego ministra obrony a obecnie marszałka Sejmu i kandydata na prezydenta RP Komorowskiego, zbudowany jest na drzwiach od stodoły, do których zamocowano dwa silniki odrzutowe firmy Pratt & Whitney. Odrzutowiec pod roboczą nazwą „Comorra jet”, nie tylko przekroczy szybkość dźwięku – będzie także niewidzialny dla radarów, dzięki drewnianej konstrukcji. Do drzwi od stodoły zamocowana jest bowiem drewniana latryna, służąca jako kabina pilota - wyposażona w katapultę. Miesięcznik przewiduje, że „Comorra jet”, wzbudzi szerokie zainteresowanie w III świecie, także z uwagi na ekologiczne materiały, zastosowane do jego produkcji.

5. Z kolei, miesięcznik geograficzny Jamajki „International Geografic Magazine” zamieścił duży reportaż o Polsce. Autorem reportażu jest mieszkający na Florydzie znany podróżnik Miro Wooden-Drzewiecki. „Poland – the Wild Country”, czyli „Polska – Dziki Kraj” przedstawia różne aspekty życia tubylców, wśród których większość nie zna nawet golfa i co oczywiste – nie palą cygar! Zacofana opozycja oraz reprezentujący zaścianek Prezydent tego dzikiego kraju, sprzeciwiają się rozwojowi biznesu hazardowego, co zmusza światłych Polaków do emigracji na Florydę albo wprost do Las Vegas – pisze Miro z Florydy.

6. Ciekawy reportaż z życia wyższych sfer Polski przedstawia magazyn „Jamaica Style”. Dziennikarze z Jamajki odwiedzili willę Niemca, w której mieszka rzecznik polskiego rządu Graś. „Zawsze chciałem być dozorcą” – mówi dziennikarzom rzecznik polskiego rządu. „Ojciec mówił mi: synu, jak będziesz dozorcą, nie będziesz się martwić o dach nad głową. I to się sprawdziło….” Dziennikarze Jamajki dopytują Grasia, kto dozoruje willę Niemca od czasu, gdy Graś został rzecznikiem rządu. „Nie odmówiłem propozycji Geniusza Kaszub i równocześnie nie zaniedbałem swoich obowiązków dozorcy” – wyjaśnia Graś. „Pracując u boku premiera, przysługuje mi ochrona Biura Ochrony Rządu… To BOR przejął dozór nad miejscem mojego zamieszkania, z czego mój pryncypał z Niemiec jest bardzo zadowolony a i premier się cieszy.” Tymi słowami kończy się, bogato ilustrowany zdjęciami reportaż pt. „Niemiec się cieszy a premier ma radość”…

7. Z przeglądu prasy Jamajki warto odnotować ciekawy artykuł, zamieszczony w miesięczniku dla inwestorów „Jamaican Investor” . W artykule pt. „Gdzie najlepiej kręcić lody?”, redakcja miesięcznika zdecydowanie wskazuje na Polskę! Mimo tej pochlebnej opinii, redakcja miesięcznika ujawnia też problemy w rozwoju kręcenia lodów w Polsce. Tym problemem jest obecny prezydent Polski Lech Kaczyński, który zablokował prywatyzację szpitali, na której Plataforma Cívica, czyli PO chciała przeprowadzić narodowy program kręcenia lodów. Redakcja cytuje kandydata na prezydenta z ramienia Plataforma Cívica, czyli B.Komorowskiego, który oskarżył prezydenta Kaczyńskiego o grzech przeciwko Polsce. Redakcja „Jamaican Investor” wyraża nadzieję, że zdziczałe społeczeństwo Polski wreszcie zrozumie, kto może zrealizować śmiały program kręcenia lodów i że w wyborach prezydenckich, polskie społeczeństwo da temu wyraz. Na koniec artykułu promującego Polskę pt. „Gdzie najlepiej kręcić lody?”, redakcja miesięcznika dla inwestorów z Jamajki przedstawia listę użytecznych telefonów do osób, z którymi należy się skontaktować w sprawie kręcenia lodów. Obok telefonów do Zbycha, Rycha i Mira, jest także numer telefonu do aresztu śledczego, w którym chwilowo przebywa fałszywie oskarżona Beata S. – jedna z inicjatorek kręcenia lodów przez partię Plataforma Cívica, czyli PO.

8. W ostatnich dniach wszystkie tytuły prasy Jamajki opisują odnalezienie w Polsce człowieka nowego gatunku. Jest to osobnik, który nie wierzy w Boga, ale wierzy w cuda. Jak pisze prasa Jamajki, człowiek nowego gatunku powstał w Polsce, w wyniku długotrwałego oddziaływania postępowych mediów na mózgi młodych osobników, co w końcu doprowadziło do nieodwracalnych zmian genetycznych w korze mózgowej. Prasa Jamajki podkreśla, że wierzący w cuda ludzie nowego gatunku uwierzyli, że są postępowi dzięki temu, że popierają Plataforma Cívica, czyli PO. Naukowcy twierdzą, że odnaleziony w Polsce człowiek nowego gatunku jest blisko spokrewniony z osobnikiem, odnalezionym ostatnio przez naukowców na terenie Rosji.

9. Hiszpańsko-języczną prasę Jamajki interesuje też wszystko to, co się dzieje w Hiszpanii. Na Jamajce szeroko komentowane jest zatrzymanie w Barcelonie polskiego przestępcy „Bronka”, który robił wiele, by się nie dać złapać Interpolowi. „Bronek” miał 40 różnych tożsamości… Przy tej okazji, prasa Jamajki zaprzecza, by „Bronek” w kolejnym przebraniu, zamierzał kandydować na prezydenta Polski. Prawdziwy Bronek, związany jest bowiem z Plataforma Cívica, czyli PO – informują media Jamajki - i miał znacznie mniej tożsamości, niż zatrzymany w Barcelonie osobnik. Bronek z PO należał tylko do Unii Demokratycznej, z której przeszedł do Unii Wolności, z której wyszedł do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, z którym wszedł do AWS i z AWS-u wstąpił do Sejmu, by z AWS-u i SKL-u wyjść i zaraz wejść do Plataforma Cívica, czyli PO, z której znów wszedł do Sejmu i zasiadł na fotelu marszałka, który chce teraz zamienić na żyrandol w pałacu prezydenckim – pisze wieczorny Evening Journal w artykule „Este no es el Broncos” – czyli „To nie ten Bronek”.

10. Na koniec warto odnotować opublikowany we wszystkich dziennikach Jamajki sondaż, przeprowadzony na reprezentatywnej grupie Polaków – już po zakończeniu przez Plataforma Cívica, czyli PO - prawyborów w stylu amerykańskim. Na pytanie: „Jakim drugim krajem jest już Polska?” , aż 36% respondentów odpowiedziało, że Polska to druga Irlandia, 24% - że to druga Ameryka, gdy tylko 20% respondentów nadal uważa dzisiejszą Polskę za drugi PRL. Równie ciekawe są dalsze wyniki sondażu: Otóż 14% Polaków uważa, że Polska to druga Białoruś, 3% - że to drugi Izrael, 2% - że to druga Japonia, a tylko 1% Polaków uważa, że Polska to druga Angola. Prasa Jamajki podkreśla, że popularyzacja Jamajki w Polsce powinna wpłynąć na wyniki podobnego sondażu w przyszłości…

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

rewelacja, szacunek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54187

Kapitanie

DYSZKA malowana jak te pisanki wielkanocne:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#54189

Lokalny korespondent informuje,
że tusk zrobił tubylców w jajo!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54193