Co widzisz, Horpyno?

Obrazek użytkownika matka trzech córek
KawiarNIA

 

W kole dębowym, w pianie białej…Widzę..

Janukowycz zapowiada swój powrót do Kijowa i to w całkiem w niedługim czasie. Krym ogłosił się niepodległym państwem, a wschód Ukrainy lada dzień pójdzie w jego ślady.

 

 Co pozostanie kijowskiej nowej władzy? Niewiele. Nawet majdan utracą, bo kiedy wejdą w życie restrykcyjne zasady nakreślone przez Unię Europejską, to Kijowianie na murach wypisywać będą hasła typu: „Janukowicz wróć!”. Zapewne prezydent szybko spełni życzenie i wejdzie do stolicy na czele wiernych berkutowców . Obejmie swoim prorosyjskim ramieniem wschodnią Ukrainę i poprowadzi państwo drogą do której przywykli jego obywatele. Putin, jako ojciec chrzestny, otoczy specjalną opieką podległy sobie kraj i utwierdzi podopiecznych o trafności wyborów. Będą oczkiem w głowie imperium, porównywalnym do byłej NRD w rodzinie socjalistycznych państw. Do czasu.

 

 Sercem niepodległej banderowskiej Ukrainy stanie się pewnie Lwów – matecznik nacjonalistów. Jeśli zachód Ukrainy sprzymierzy się z Zachodem, w co szczerze wątpię, to i tak banderowcy władzy nie utrzymają. Powoli i z oporami oddawać ją będą różnym, wskazanym przez Zachód politykom i pod dyktando UE, zaczną się przestrajać mentalnie, odstępując od tradycyjnych metod działania.

 

 Nie obejdzie się przy tym bez spięć a nawet awantur, w wyniku których wielu banderowców wyemigruje.

 

 W drugim wariancie, kiedy zachodnia Ukraina nie przystąpi do UE, sprawy potoczą się znacznie szybciej i znacznie dramatyczniej. Niewykluczone, że potrzebna będzie interwencja państw ościennych, w celu zapobieżenia wypadkom, do których niewątpliwie dojdzie w kraju zdominowanym przez banderowców o skrajnie antysemickim, antypolskim i antyrosyjskim nastawieniu.

 

 Konflikty na tle społecznym wybuchną z mocą równą rozgoryczeniu fiaskiem rewolucji.

Widzę…”— Hej, co tu krwi, co tu krwi! Co trupów, wilcy nad nimi, krucy nad nimi! — Zaraza nad nimi. Same trupy! Same trupy! Hen! hen! tylko trupy, nie widać nic, tylko krew!”

- Wiedźmo, przestań bredzić! To, co widzisz to przeszłość!  To Wołyń! – Ja o przyszłość pytam!

- Nie widać nic, tylko …krew… Czeremis, zamknij stawidło!

 

 

 

foto: withfireandsword.tumblr.com - 449 × 600 - Wyszukiwanie obrazem

 

 

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:7)

Komentarze

Putin nie odpuści. Przewiduję dalszą destabilizację Ukrainy mogącą w przyszłości przerodzić się w drugi scenariusz Iracki w Europie. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#419953

Zachód wyraźnie łagodnieje. Unia broni się przed otwartym konflkitem. Nawet nasi przycichli.

Oglądałam piątkową relację z Brukseli. Przemówienie Tuska, choć żarliwe i podniosłe, to jednak zostało słabiutko oklaskane. 

Putin górą, niestety. Musimy się zbroić i za wszelką cenę utrzymać lasy, bo jak powiedział jeden ze znawców, to w obliczu agresji, Polakom pozostanie partyzantka. Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać...

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#419954

http://wiadomosci.onet.pl/kozakiewicz-o-ukrainie-polska-przegrala-i-to-z-kretesem/ensk2

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#419958

Ubiegłeś mnie:)

Ten tekst doskonale ukazuje sytuację na Ukrainie i na nic "zamawianie rzeczywistości". Kwestią czasu jest wyparcie banderowców na zachodnie tereny i przejęcie władzy. Janukycz powróci. 

Państwo rozpadnie się na dwie części. Nie licząc Krymu.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#419960

Tylko spokojnie. Jeżeli mamy analizować, to na spokojnie i bez emocji, ktore mogą wynikać z pozatekstualnych konnotacji. Ponadto, musimy mieć poczucie ograniczonościi naszych kompetencji, o czym pisałem wczoraj, więc musimy się ograniczać do tego co jest dla nas dostępne. A najbardziej dostępne są motywaje Ukraińców - chodzi im o wolność, mają motywacje, co pokazali na Majdanie i to popieram. A jak mają motywację, to i szanse na sukces rosną. A naszą rolą jest ich wspirać. Natomiast nie wiadomo, co będzie się dzialo na innych poziomach i w to nie ma co wchodzić, bo mogą się objawić wydarzenia zarówno pozytywne jak i negatywne, więc spekulowanie nie ma sensu. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#419959

Zło potępiam.Film, który Ci dedykuję, wskazuje, jakie siły chcą zdominować Ukrainę, a Europie wskazać kierunek rozwoju...

[vide:https://www.youtube.com/watch?v=33Gt0Nzt5yA]

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#419964

Zawsze tak jest,że różne siły chcą wplywać na rozwój wypadków, to przecież rzecz oczywista, ale to nie powód by przestać cokolwiek robić. A do tej pory nikt Ukrainy nie próbował zdominować ? Myślę, że Ukraińcy muszą zaryzykować i wybijać się na niepodległość - kto nie ryzykuje,ten nie żyje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#419973

że na czele tych, którzy chcą się wybić, stanęli banderowcy. Oni też stanowią zasadniczą siłę przywódczą i wykonawczą.

Bardzo sobie ceniłam oddolne głosy ludzi manifestujących na Majdanie. Były rozsądne i stonowane.Pragnienie odmiany dawało im siłę i determinację. Teraz nikt ich już nie słyszy. Majdan przestał nadawać na żywo. Swoją rolę spełnił. Statyści odeszli.

Pewien stary człowiek z Krymu, separatysta obecnie, twierdził przed kamerą, że i od nich ktoś pojechał do Kijowa,na Majdan, kiedy jeszcze sprawy wyglądały inaczej. Banderowcy zniechęcili wielu Ukraińców.

 Mnie osobiście irytuje sposób, w jaki nacjonaliści promują postacie zbrodniarzy, wybielając ich dokonania. O ile ze zbrodniami na Polakach udaje im się migać,za milczącym przyzwoleniem naszej dyplomacji, to nie mogą zaprzeczyć, że mordowano także swoich, nieprzychylnych UPA rodaków. Jeszcze żyją świadkowie i protestują, co jest normalne i oczywiste.

 Nie poprę banderowców, bo oni wcześniej, czy później zwrócą się przeciwko Polakom.To tylko kwestia czasu.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#419980

Ty czy ja - mozemy nie popierać, ale nasz rząd i opozycja poparli kolejną ukraińską rewolucję I to z wielkim zaangażowaniem. Na pewno nie jest to zgodne z interese Polski. Mogli wziąść przykład z Orbana. A tak przy okazji czy wiecie gdzie są rezerwy złota Ukrainy?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#419988

http://kochanezdrowie.blogspot.com/2014/03/raport-rezerwy-zota-na-ukrainie-zostay.html

 

A tak na poważnie, to chyba nie czują się zbyt pewnie. 

Pozdrawiam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#419989

USA nie wysłałyby swojego okrętu na Morze Czarne. Teraz mnie nie dziwi taka determinacja.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Szpilka

#420004

Komputer mi zrzuca komentarz, więc się streszczę. Stosuje Pani błędną strategię interpretacji powiązań między wydarzeniami historycznymi a teraźniejszością. To że są jakieś grupy na Ukrainie, ktore odwołują się do histori jest rzeczą naturalną, ale odwołują się głównie do walki przeciwko Sowietom. Nasza strategia ignorowania tego co się dzieje na UKrainie i nixcnierobienia wpisuje się w narrację sowiecko-rosyjską co jest ewidentnym błędem. Tylko udział w wydarzeniach daje możliwość wpływu na wydarzenia i na aktorów tych wydarzeń. Przecież to jest ewidentne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#420006

„Smert´, smert´, lacham smert´, smert´ moskowśko-żydiwśkij komuni”.

 
http://www.ngopole.pl/2011/07/10/upa-tak-spiewala-smert%C2%B4-smert%C2%B4-lacham-smert%C2%B4/
 
 
 
Poprzez edukację w ostatnich dziesięcioleciach, wpajano młodzieży fałszywą wiedzę na temat Polski, Polaków i wspólnej historii. 
To niepowetowane straty.
 
To, co poniżej, również nie sprzyja relacjom:
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fsahryn-ukraincy-oskarzaja-polakow
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#420010

że aż ciarki przechodzą...

szacun za dobry tekst :-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#419979

 Pozdrawiam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#419991

już się zaczęła?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Miej oczy szeroko otwarte. 

#419987

 Ogniska rozpalane w róznych częściach świata tworzą symboliczny znak wojny.

Przyszły czasy, że żołnierza nie rozpoznasz, zamiast armii wystepuje samoobrona, a do obu stron barykady strzela ten sam snajper...

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#419992

Ja jednak namawiam do kierowania się rozsądkiem analitycznym, a nie tylko podrzucanymi nam emocjami. To zrozumiał nawet Tusk i jego ekipa.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#420008

Uwierzyć w to co mówi Tusk, toż to kompletna nieznajomość realiów, za dwa tygodnie, jak wiatr się zmieni, to będzie wam snuł inne wizje i znowu uwierzycie w "szlachetną przemianę"?

Ani jedno słowo wychodzące z ust tego polityka nie było i nie jest wiarygodne.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#420027

zawsze to co napisałaś i piszesz ma sens. Widać w Twoich tekstach troskę o Polskę i Polaków tu w Ojczyźnie i tych na Wschodzie. W/G mnie jest też duże prawdopodobieństwo wydarzeń ,które opisujesz. Ja mniemam ,że Ukraina podzieli się na dwie części jak kiedyś Korea, Wietnam czy nawet Niemcy. Dla nas Polaków ważne jest to co będzie dziło się na zachodzie Ukrainy bo uważam,że dla Polakow ten tymczasowy rząd nie jest zbyt sprzyjający a mowa tego rządy jest mową węża.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

lupo

#420039

Boję się wojny i tego co przyniesie. Żal mi Polski, bo zwykle jest tak, że zanim zdąży się odbudować po poprzednich zniszczeniach, na powrót  popada w ruinę.

Nie wątpie jednak, że naród stanie, kiedy przyjdzie potrzeba.

Właśnie w TVP Info dziennikarze ubolewają nad  słabym morale wśród młodzieży. Tylko dwóch na dziesięciu młodych ludzi deklaruje chęć walki w obronie ojczyzny.

Drażni mnie ten defetyzm, bo to wierutna bzdura.W dodatku może znęcić Putina,który gotów w to uwierzyć.

Prawda jest inna. Polak walczy zawsze.Nie zniesie pogardy i zniewolenia. Takie geny.

Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#420059