Do pana prof.Zolla

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Panie prof.Zoll,

proszę mi wskazać naukowców, którzy merytorycznie i miarodajnie wypowiadali się w sprawie skonstruowanego w Polsce systemu chimery ustrojowej, jeśli chodzi o perspektywę ustrojową. Tak się składa, że to Pańska działka, ale Pańskiej oceny i weryfikacji poczynań w tym zakresie nie poznałem.

Proszę też mi wskazać naukowców, za wyjątkiem prof.prof. Staniszkis i Zybertowicza, którzy wypowiadali się merytorycznie i konkluzywnie na temat systemu sfunkcjonalizowanych patologii, czy też systemu wielopiętrowego klientelizmu, w jaki przekształciła się "III RP",.

Proszę też wskazać mi naukowców, poza prof. pof.Kieżunem i Kowalikiem, którzy merytorycznie i miarodajnie dokonali opisu i oceny tzw.transformacji ustrojowej w Polsce.

Wypowiadał się Pan jako przedstawiciel PANu, wypowiadał się Pan w gazecie dowcipnie i trafnie zwanej "Gazetą Zaborczą" , snując insynuację na temat osób realnie badających katastrofę/zamach smoleńską, no to teraz zapraszam Pana przed publiczną tablicę, żeby mógł się Pan sam ze swoich grzechów, co najmniej zaniechania jeśli nie współsprawstwa, wytłumaczyć. Proszę przedstawić swoje stanowisko w zakresie czterech wyżej wymienionych sfer patologii w "III RP". Proszę też nam przedstawić swoje stanowisko względem zachowań takich osób ze środowiska naukowego jak prof.Krzeminski czy prof.Czapiński.

Brak głosów

Komentarze

Bardzo rozsądne i słuszne. Właśnie przeczytałam wywiad, jeszcze mnie krew zalewa, więc z podziwem przeglądam tę chłodną wypowiedź.

Vote up!
0
Vote down!
0
#392875

Jeśli się zestawi obie kublikacje z gazety zaborczej - wywiady z prof. prof. Kudrycką i z Zollem, wyraźnie widać uległość profesorską wobec zadawanych, wręcz dyktowanych przez Kublik poglądów. Żałosne to, wstyd dla środowiska, ale jednocześnie - wspaniały dowód na to, że gdzieś zapanował STRACH.

Vote up!
0
Vote down!
0
#392876

również, wykorzystywany zresztą do dziś, Urban, Jaruzelski, frontmani genderu i gejstwo... W zależności od okazji platforma wyciąga z kanciapy różne takie koła, np. przy okazji rocznicy Powstania Warszawskiego używa jego kombatantów do swych manipulacji...
To wszystko chwyty poniżej pasa i... betonowe buciki, które platforma sama sobie zakłada wmawiając obywatelom, że są z krokodylej skóry. Obiecuje im również, że jak będą grzeczni i będą popierać wujka Donka to mogą mieć takie same.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#392877

obydwiema rękami. Można to Zollowi wysłać? Zna ktoś maila?

Vote up!
0
Vote down!
0
#392899

Komisja etyki atakuje ekspertów Macierewicza. A w jej składzie... ojciec Kidawy-Błońskiej

Naukowcy wchodzący w skład komisji etyki Polskiej Akademii Nauk zaatakowali ekspertów współpracujących ze smoleńskim zespołem parlamentarnym. Komisja zarzuca im uleganie „wpływom ze strony politycznych grup nacisku”, tymczasem w jej składzie jest m.in. ojciec Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (wiceprzewodniczącej klubu parlamentarnego PO) oraz naukowiec, który z rekomendacji klubu parlamentarnego PO powołany został w skład rady programowej Polskiego Radia.

W oficjalnym stanowisku komisja ds. etyki w nauce działająca przy Polskiej Akademii Nauk ostro potępiła naukowców wypowiadających się „poza swoją specjalnością”, stwierdzając, że ich zachowanie jest „jednoznacznie nieetyczne i naganne”. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przewodniczący komisji prof. Andrzej Zoll przyznaje, że „komisja, przypominając o tych zasadach, miała na myśli zaangażowanie uczonych z profesorskimi tytułami w prace zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza”.

Podczas gdy w treści dokumentu pojawiają się zarzuty dotyczące ulegania „wpływom ze strony politycznych, ideologicznych lub biznesowych grup nacisku”, okazuje się, że powiązania ze światem polityki występują w samej komisji ds. etyki w nauce.

Okazuje się np., że jej wiceprzewodniczący prof. dr hab. Maciej Grabski prywatnie jest ojcem wiceprzewodniczącej klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Wśród członków komisji jest też prof. dr hab. Piotr Węgleński – polski biolog i genetyk, który w 2010 r. z rekomendacji klubu parlamentarnego PO został powołany w skład rady programowej Polskiego Radia. Swoją drogą genetyk, który dzięki partii politycznej dostał się do rady programowej radia, a teraz potępia u naukowców działanie "poza swoją specjalnością", jest interesującym przypadkiem.

Zaangażowania politycznego nie można też odmówić przewodniczącemu komisji etyki prof. Andrzejowi Zollowi, który w latach 1998–2000 był przewodniczącym Rady Legislacyjnej przy premierze Jerzym Buzku (dziś PO), a później był społecznym doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego w rządzie PO.

Poniżej publikujemy pełny skład komisji do spraw etyki w nauce Kadencja 2011-2014:

I. Przewodniczący:
Prof. dr hab. Andrzej Zoll – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
zgłoszony przez Komitet Etyki w Nauce PAN

II. Wiceprzewodniczący:
Prof. dr hab. Maciej Grabski, członek korespondent PAN – Politechnika Warszawska
zgłoszony przez Prezydium PAN

III. Członkowie:

Prof. dr hab. Osman Achmatowicz
zgłoszony przez Centralną Komisję do spraw Stopni i Tytułów

Prof. dr hab. Andrzej Białynicki-Birula, członek rzeczywisty PAN – Uniwersytet Warszawski
zgłoszony przez Prezydium PAN

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Górski, członek rzeczywisty PAN – Wiceprezes PAN
zgłoszony przez Prezydium PAN

Prof. dr hab. n. med. Janusz Limon, członek rzeczywisty PAN – Gdański Uniwersytet Medyczny
zgłoszony przez Prezydium PAN

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Luty – Politechnika Wrocławska
zgłoszony przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Prof. dr hab. Piotr Węgleński, członek rzeczywisty PAN – Uniwersytet Warszawski
zgłoszony przez Radę Główną Szkolnictwa Wyższego

Prof. dr hab. Franciszek Ziejka - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
zgłoszony przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich

http://niezalezna.pl/48740-komisja-etyki-atakuje-ekspertow-macierewicza-w-jej-skladzie-ojciec-kidawy-blonskiej

http://niepoprawni.pl/content/podwojny-sukces-prof-biniendy-naukowiec-zostal-najlepszym-redaktorem-naczelnym-pisma-naukowe

***********************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#392909

 Bardzo dobry i delikatny tekst (może nawet zbyt delikatny). Polecam tekst Marcina Gugulskiego na portalu wPolityce a w nim dowcipna polemika z "autorytetami" z PANu:

[quote]

Jeżeli członkowie profesorskiej komisji do spraw etyki (w składzie: przewodniczący prawnik, wiceprzewodniczący metaloznawca, członkowie: bioetyk transplantolog, chemik, cytogenetyk nowotworów, fizykochemik, genetyk historyk literatury i matematyk) mają rację – to wypowiadając się na temat etyki (i uznając postępowanie niektórych swoich kolegów za „jednoznacznie nieetyczne i naganne”) wypowiedzieli się „poza obszarem własnej kompetencji”, więc także ich postępowanie jest „jednoznacznie nieetyczne i naganne”.

[/quote]

Vote up!
0
Vote down!
0
#392981

[Zoll jest w doborowym towarzystwie].

Lustrowany przez IPN prof. Ziejka atakuje ekspertów Macierewicza

Odnalazły się nieznane dotychczas dokumenty dotyczące kontaktów znanego krakowskiego naukowca Franciszka Ziejki z komunistyczną bezpieką – dowiedziała się „Gazeta Polska Codziennie". Aktualnie IPN sprawdza, czy prof. Ziejka złożył oświadczenie lustracyjne zgodne z prawdą...
http://niezalezna.pl/48825-lustrowany-przez-ipn-prof-ziejka-atakuje-ekspertow-macierewicza
******************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#393265

Mam uwierzyć, że załoga tupolewa nagle ogłuchła, załoga wieży oślepła, a zasilanie wyłączyło się samo? - pyta europoseł PiS Janusz Wojciechowski.

Profesor Zoll ma dość moralnego szantażu Macierewicza.

Ja tez ma dość moralnego szantażu profesora Zolla i całej tej sekty smoleńskiej, w obronie której profesor zabrał głos.

Mam dość moralnego szantażu ludzi, którzy każą mi wierzyć, bez żadnych racjonalnych przesłanek, ze w Smoleńsku zdarzyła się ot, taka sobie zwyczajna katastrofa, z powodu mgły i błędu pilotów.

Mam dość naiwnej, wtłaczanej w moja głowę wiary, że, załoga tupolewa, dwaj piloci, technik pokładowy i nawigator, równocześnie, w jednej chwili, zwariowali i ogłuchli i nie reagowali, gdy aparatura darła się wniebogłosy "pull up!" Jeden mógł zwariować ogłuchnąć przypadkowo, ale dlaczego w jednej chwili czterej?

Mam dość moralnego szantażu i zmuszenia mnie do uwierzenia, że równocześnie zwariowała i oślepła załoga rosyjskiej wieży i podawała, ze samolot jest na kursie i na ścieżce, chociaż nie był. Mam dość moralnego szantażu i zmuszania mnie do wiary w to, że równocześnie zwariowało tez zasilanie samoloty i wyłączyło się całkowicie, bez żadnej przyczyny, na dwie sekundy przed upadkiem samolotu.

Mam dość moralnego szantażu i zmuszania mnie do wiary w rzetelność rosyjskich badań, gdy Rosjanie nie oddali wraki ani czarnych skrzynek, gdy polskich lekarzy ani prokuratorów nie było przy sekcji zwłok, gdy ciała zamieniono w trumnach.

Mam dość moralnego szantażu i zmuszania mnie do wiary w rzetelność polskiego badania katastrofy, gdy eksperci pomylili się o dwa metry w pomiarze brzozy, gdy mylnie rozpoznali głos generała Błasika, gdy minister zdrowia, a obecnie marszałek Sejmu opowiadała o przekopywaniu ziemi na metr w głąb, choć nie przekopano jej ani na milimetr - jak do cholery mam im wierzyć? Profesor Zoll wypowiada sie w imieniu profesorów, a ja zwracam uwagę, że żaden profesor, żaden, nie potwierdził naukowo tego niezwykłego zjawiska, że brzoza ucięła skrzydło, a skrzydło brzozę. Żaden profesor nie opisał naukowo tej beczki, która samolot miał jakoby wykonać przed wypadkiem.

Mam dość moralnego szantażu, profesorze Zoll i dość zmuszania mnie do wiary w brednie, za którymi żadna nauka nie stoi. Jeśli pan profesor Zoll zna jakiegoś profesora, który by naukowo potwierdził tę beczkę, to nich go wskaże, bardzo o to proszę, bo dotychczas żaden taki się nie ujawnił.

Janusz Wojciechowski
europoseł PiS
[fot: CCWikimedia]

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ja-tez-mam-dosc-szantazu,-profesorze-zoll,9180162954#ixzz2lyG8zRIl

http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ja-tez-mam-dosc-szantazu,-profesorze-zoll,9180162954
********************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#393313