Liberałowie i jeźdźcy Apokalipsy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Pani Karolina Wigura z “Kultury Liberalnej” uczestnicząc w dyskusji w “Południku Wildsteina” powiedziała coś takiego;

“Słowa mają swoje konsekwencje. Jeżeli politycy posuwają się do mówienia, że w ciałach przybyszów są pasożyty, groźne dla europejczyków, to jest to coś innego niż krytyka islamu.”

Czyżby pani Wigura nie słyszała o zdrowotnych konsekwencjach dla rdzennych mieszkańców Ameryki, gdy zetknęli się z Europejczykami i przyniesionymi przez nich mikrobami, na które nie byłi udodpornieni ? To nie siła ognia żołnierzy zdziesiątkowała populacje Indian i pozwoliła im opanować Amerykę.

To są skutki abstrakcyjnego myślenia oderwanego od realnych konkretów. Polscy intelektualiści, zasklepieni w swoich problemach tożsamościowych, są oderwani nie tylko od rzecywistości, ale i od wyników badań naukowych. To jest klęska poznawczo-naukowa. Liberałów trapią dwie choroby – wiara w mechaniczny postęp oraz tu-i-terazizm. A warto byłoby poczytać i poszerzyć horyzonty. Z opracowania Iana Morrisa “Dlaczego Zachód rządzi – na razie” można dowiedzieć się o roli pięciu jeźdźców Apokalipsy – zmian klimatycznych, głodu, upadku struktur państwowych, migracji i owych mikrobów, w których rolę pani Wigura wątpi. Pani Wigura mogłaby spróbować policzyć, którzy z jeźdźców Apokalipsy właśnie się uaktywnili.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:10)

Komentarze

Wg mnie ta Pani ma absolutną rację. Wskazanie, iż pewna grupa ludzi może przynieść ze sobą przeróżne, mniej lub bardziej zabójcze dla Europejczyków choroby, nie ma nic wspólnego z krytyką Islamu jako relegii. Nie znam całej wypowiedzi tej Pani, lecz opinia w zacytowanym fragmencie jest jak najbardziej prawdziwa! Druga kwestia jest taka, że pośród 5 wymienionych jeźdźców brakuje najważniejszego- czyli przyczyn demograficznych!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

              

#1519768

Pani Wigura potraktowała wypowiedź polityka na temat mikrobów politpoprawnie jako formę rasizmu. A czynnik demograficzny obecny jest w ramach wyżej wymienionych jeźdźców - upadek struktur, głód, migracja. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1519770

Głód nie ma nic do demografii. Wystarczy spojrzeć na takie kraje jak Bangladesz czy Etiopia. To raczej tabletki antykoncepcyjne, penicylina i gwarantowane przez państwa świadczenia emerytalne stoją za wyludnianiem się Europy. Równie istotnym czynnikiem jest fakt, że młodym ludziom zabiera się 80% ich dochodów w formie różnych danin, więc nie stać ich ani na dom, ani na dzieci. Wystarczy spojrzeć w jakim wieku kobiety decydują się obecnie na pierwsze dziecko. Na drugie jest wtedy już zazwyczaj za późno. Upadek struktur jest natomiast wynikiem, a nie jak podaje autor publikacji przyczyną. Ten upadek wynika z ciężaru samych struktur, czyli z gigantycznego przerostu biurokracji.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

              

#1519773

Ten chaos ma charakter wielonarodowy i dlatego przyczyny mogą się mieszać ze skutkami, przenoszone z miejsca na miejsce. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1519776

Zawsze najpierw jest przyczyna, później skutek. W tym nie ma żadnego pomieszania. Oczywiście przyczyny są skrzętnie maskowane pod różnymi płaszczykami. W końcu barany wełniane mogą się zorientować, że są jedynie potrzebne do tego, by tyrać na "hydrę nienasyconą ich (polityków) dzieci, żon i matek".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

              

#1519781

W innym miejscu, to co gdzie indziej jest przyczyną, staje się skutkiem. Głód,rozpad struktur jest w Somalii, a u nas pod wpływem imigrantów staje się przyczyną kryzysów i przemian politycznych. Patrzmy wszechstronnie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1519782

Przyczyną kryzysu i zmian politycznych jest przerost biurokracji i wynikająca z tego słabość państw europejskich. Uciekinierzy z Afryki i Azji migrują do Europy tylko dlatego, że państwa europejskie nie są w stanie tego procesu powstrzymać. Jeszcze 30 lat temu władze Węgier czy Bułgarii zaprowadziłyby porządek na granicach za pomocą wojska i czołgów. Niestety już 30 lat temu Austriacy czy Niemcy nie użyliby siły przeciw uchodźcom. Oczywiście uchodźcy nie szturmują granic, które są dobrze pilnowane i gdzie czeka ich śmierć lub kryminał ( vide ZEA czy Arabia Saudyjska).
Obawiam się, że wrzucając zupełnie nie słusznie do tego wszystkiego liberalizm powstaje kompletne pomieszanie pojęć, które zawsze będzie prowadzić do błędnych wniosków. Tak szczerze- czy feministka może być liberalna (zgodnie z definicją liberalizmu)?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

              

#1519784

Po szybkim "wygoooglowaniu" Pani Wigury zapewniam, że nazywanie tej Pani "liberałem" jest równie uprawnione, jak nazywanie A. Hitlera skrajną prawicą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

              

#1519774

Liberałka nie musi niczego udowadniać czy mieć wątpliwości - wystarczy przecież poczytać idoli lewactwa i wie sie wszystko...a nawet więcej...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1519777

Bardzo ciekawe. Liberałka, która wzoruje się na idolach...lewactwa. Tego jeszcze nie grali. Liberalizm i lewactwo. To zupełnie jak przed laty, gdy "Wprost" bodajże pisało o dyskryminacji -uwaga- GEJSKINHEADÓW! Zupełnie jak z tą lewicową liberałką.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

              

#1519780

To są środowiska lew-lib, u jednych akcent jest na anarchię moralno-obyczajową, u innych na anarchię ekonomiczno-moralną.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1519783

Znów błąd w definicji. Liberałowie zawsze bardzo duży nacisk kładli ( i kładą) na sprawnie działające sądownictwo i służby. Tak więc nie wiem czy łączenie liberalizmu i anarchii ( w ujęciu ekonomicznym) to zwykły brak wiedzy, czy zwyczajna manipulacja. Jeśli chodzi o obyczajność, to ogólnie liberalizm odnosi się do wolności oczywiście, jednak nie dalej posunięte aniżeli do granicy gdzie zaczyna się wolność innego człowieka. Reasumując- jest to wolność pozytywna, obwarowana odpowiedzialnością za swe czyny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

              

#1519785

Nie ma już czegoś takiego jak czysty liberalizm. Mamy do czynienia ze spoleczną praktyką w postaci lew-lib i tyle. Liczą się fakty, a nie szufladki językowe.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1519998

W Szczecinie, jak w każdym porządnym porcie, jest instytut chorób tropikalnych. Ot i wszystko !

Obawiam się, że w Lublinie mogą mieć problem ze zdiagnozowaniem faceta, który gołą dupą usiadł na glebie w azji. A malaria ? Czy NFZ jest przygotowany na leczenie dużej grupy ludnościowej ? Trąd wylęga się ponad osiem lat. Czy jakikolwiek europejski lekarz pierwszego kontaktu jest przygotowany diagnostycznie do takiego wyzwania ?

OPani Karolina ma rację : słowa mają swoje konsekwencje !  Zakaz mówienia, lub zaliczenie do kategorii "mowy nienawiści" - ma daleko większe konsekwencje.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


#1519793

Idąc tym tokiem rozumowania mozna telewizor okreslic jako;prostokatny przekaznik pokazujący same brednie.Kazde okreslenie i interpretacja  zjawisk,wypowiedzi jak i zachowan jest uzalezniona tylko od punktu do jakiego jest kierowana.Wielu odbiorców korzysta z z przycisku close!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1519921