JUŻ MAFIA CZY TYLKO AFERAŁY ?

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

"Wzięliśmy się bardzo ostro – mówię to w imieniu rządu i służb – za wytrzebienie tej choroby, jaką była korupcja (...)" – powiedział nasz dzielny premier, któremu możemy zawdzięczać, że korupcja już została wypalona gorącym żelazem. Tusk powiedział to „na wizji” i w gronie reżimowych żurnalistów, z których żaden nie zaniósł się śmiechem słysząc, że to nasz Dyzio tak się ostro wziął za wytrzebienie choroby korupcji, że już jej nie ma. Korupcja była – ale się zmyła.

To że żaden z zapowiadanych przez Dyzia projektów informatycznych nie został zrealizowany, a gigantyczna kasa (nota bene także z Unii) poszła na lewe „przetargi” i łapówy – Dyzio już nie dodał, gdyż w istocie tym się powinna zająć komisja sejmowa, której Dyzio i jego partia boją się jak diabeł święconej wody. Już tylko z tego faktu wynika, że rozgrabianie Polski to był i jest główny program Platformy Obywatelskiej, gdyż nawet postawienie głupków na czele takich ministerstw, jak MSZ czy MSWiA nie usprawiedliwia ani Dyzia ani tych głupków. Bo właśnie dzisiaj dowiadujemy się z ust wiernych „żołnierzy” Dyzia, że ta gigantyczna korupcja była zaledwie „przestępstwem urzędniczym”, gdyż żaden z ministrów nie miał bladego pojęcia o tym, dlaczego kasa państwowa wypływa, podczas gdy żaden z projektów informatycznych nie został zrealizowany.

Skąd niby taki Sikorski, Miller, Schetyna, czy też Boni mieliby wiedzieć, że wydane pieniądze na elektroniczny dowód, który miał już być gotowy w 2010 roku zostały rozkradzione? Przecież nad wszystkim czuwała szeryf Pitera i „tarcza anty-korupcyjna” samego Dyzia ! A skąd Radek mógłby się dowiedzieć, że jego główną urzędniczkę od przetargów dmucha jeden ze zwycięzców ustawionych przetargów ? Radkowi wystarczyły raporty, że MSZ w informatyzacji poczyniło dalszy postęp i modernizację w porównaniu z okresem minionym, więc informacja, że CBA przegląda podpisane kontrakty na informatyzację ministerstwa była dla Radzia, jak grom z jasnego nieba. Nagle okazało się, że MSZ jest przeżarty rakiem korupcji, choć dla każdego pracownika tego resoru było od dawna wiadomo, że lepiej o tym nie wspominać, gdyż grozi to wywaleniem ze służby.Jako kara za ujawnienie tajemnicy państwowej. Ja ten mechanizm dobrze znam i wiem, że np. na stanowiskach księgowych robi się największe przekręty na wielu placówkach ministerstwa. Ale do Radzia to nie dochodziło, gdyż dyplomatą nigdy nie był, a jedyne o co zabiegał, to o wizerunek „najlepszego w dziejach Polski" ministra spraw zagranicznych.

Dlatego to nie za sprawą Dyzia, Radka, czy Grzecha ta gigantyczna korupcja wyszła wreszcie na światło dzienne. I nie za sprawą CBA. Po prostu znalazł się informator (prawdopodobnie usunięty ze stanowiska za sprzeciw wobec gigantycznej korupcji), który „puścił farbę”. W ten sposób został uruchomiony efekt domina, wobec którego Dyzio i jego mafia będą bezradni. Nic Dyziowi nie pomoże „rekonstrukcja rządu” w ramach której Dyzio powołał „energetycznych” ministrów, których dominującą cechą jest kompletna ignorancja. Dyzio ich wybrał na podobnej zasadzie, jak sam został premierem. Bo nic tak nie przyśpiesza postępu i modernizacji III RP, jak świeże spojrzenie dyletanta. Po tych dyletantach zostaną tylko zgliszcza i im szybciej ich się pozbędziemy - tym lepiej dla Polski.

Problem jednak w tym, że Dyziowi udało się stworzyć dość spore zastępy neobolszewi. Owych hunwejbinów, którzy uwierzyli w rewolucyjny rząd Dyzia i w Dyzia samego. Nie wiem, czy to ze strachu przed mafią, z wiary w wygrany przetarg, dzięki dojściom do ludzi, którzy dysponują państwową kasą, czy też ze zwykłego koniunkturalizmu - trwają przy Dyziu...

Jedno jest jednak pewne. Dyzio nie wyplącze się już z odpowiedzialności za największą aferę korupcyjną w dziejach naszej państwowości, tak jak nie wyplącze się z największej katastrofy – którą sprzedał za uścisk Putina pod Smoleńskiem…

P.S. Po Bonim, którego Ojciec Chrzestny naszego gospodarczego cudu rzuca za zasługi dla cyfryzacji na Brukselę – kolejnym ministrem od informatyzacji zastał europoseł PO Trzaskowski. Kolejny po Kluzik minister o świeżym spojrzeniu dyletanta …

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dyzio aferami zrobił sobie kuku
i teraz ma jedno wyjście:
zwołać aferałów i...zacząć sepuku !
truchła wymieciem !
jak liście.....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#391811

Ta wątpliwość zawarta w tytule przypomina mi przymiotnik w tytule tej organizacji, czyli obywatelska. I w jednym i drugim przypadku robi się zabawnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#391820

Ta szajka, realnie, nigdy nie stawiała sobie innych celów niż zdobycie jak największej władzy i grabienie do siebie. Niestety jest to przypadłość wszystkich "partii" choć w równym stopniu. Dlatego najgorszą zarazą jest system partyjny/taki jak jest/ i to on Powinien być zabroniony!
Pozdrowienia
zib1

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrowienia
zib1

#391824

Pora na nowe z pustymi jeszcze kieszeniami. Jestem spokojna o to, że jeszcze trochę z państwowej i unijnej kasy da się nakraść a spłacać będziemy my.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#391826

Nic im nie zrobia no bo kto sami sobie toctojedna i ta sma banda mafijna z sadownictwem na czele.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#391833

Też tak myślę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#391838

Wicepremierzyca w superministerstwie postara się o właściwy kierunek przypływu środków...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#391842

powinien oddać Sobiesiakowi, wręczone podczas meczu we Wrocławiu 350 tysięcy dolarów. O tej racie, wiemy od Leppera. Nie wiemy tylko ile ich było i po ile!. Lepper miał dokumenty i pewnie dlatego został zamordowany. Tyle kosztowała wtedy, zgoda Tuska na wykarczowanie lasu w parku narodowym, pod hotel Sobiesiaka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#391841

nic nikomu nie odda, a zwłaszcza władzy nie odda bez walki, co ja bym akurat wolała niż te 350 tysięcy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#391849

Szanowna Ossalo. Jemu natomiast, urwałbym łeb przy samej dupie, bez zastanowienia!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#391877