Dziwię się redakcji portalu wPolityce.pl

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

Pewnie tak, jak i ja - korzystacie czasami z portalu wPolityce.pl. Zauważyliście może, że ostatnio, o ile publikowane materiały są nadal na dobrym poziomie, to zamieszczonych pod nimi komentarzy - po prostu nie da się czytać?

Tak, jakby wszystkie komputerowe trole i orkowie z armii współczesnych „Sarumanów” otrzymały rozkaz wymarszu na wojnę z tym prawicowym portalem.
Dzisiaj, czytając relację z drugiego dnia obrad II Konferencji Smoleńskiej doznałem niemal szoku.
Kiedy zerknąłem do zamieszczonych pod relacją z obrad komentarzy - poczułem się, jakbym nagle znalazł się na Onecie, czy portalu zwanym powszechnie „parówkowym”. A na to nie byłem zupełnie przygotowany. W swojej poprzedniej notce odniosłem się w niezwykle stonowany i jak na mnie, kulturalny sposób do „azora”, który wczoraj miał swój psi dyżur na portalu wPolityce.pl, przy relacji z konferencji i obszczekiwał, co się tylko dało. Dzisiaj „azora” nie zauważyłem, może odsypiał dyżur, albo uznano, że się zdekonspirował i rzucono na ten odcinek medialnego frontu takie indywidua, że aż chciałoby się krzyknąć - „azorek wracaj”.

Żebyście nie myśleli, że sobie żartuję, to zobaczcie siedem pierwszych komentarzy, które pokazały mi się pod artykułem. Zamieszczam je tak, jak skopiowałem:
„Seryjny samobojca (83.29.185.***) dzisiaj, 10:21
Jeśli ktoś mówi, że "naprężenia przekraczały dopuszczalne wymiary" (?!) to jest ignorantem. Jeśli mówi to publicznie na konferencji mającej w założeniu aspiracje do bycia poważną, to jest albo sabotażystą albo idiotą.

M (31.61.136.***) dzisiaj, 10:28
wczoraj na tym portalu był prezentowany fragment filmu na którym Binienda mówi o gorącym prądzie

`mikołaj (83.9.161.***) dzisiaj, 10:27
Czas najwyższy wyczyścić komentarze bo tu gnojowisko, nie chce się czytać. Szkoda was na takie łajno. Wykasujcie tego z Biłgoraja!

bilgoraj_żondzi (50.63.197.***) dzisiaj, 9:59
To jakieś gówno, a nie konferencja.

bilgoraj_żondzi (50.63.197.***) dzisiaj, 10:11
Odkąd pani wassermann reprezentuje Uniwersytet Jagieloński? Wystarczy wejść na stronę tego uniwersytetu, żeby sę o tym przekonać.

ola (46.151.136.***) dzisiaj, 10:22
zasrańcy z piSS da

bilgoraj_żondzi (50.63.197.***) dzisiaj, 10:16
Podaj przepis na prezia lesia po smoleńsku.”

Aż strach pomyśleć, co by się działo na portalu, gdyby trzeba było relację z konferencji poprowadzić kolejny dzień. Co zostaje człowiekowi, po takiej lekturze? Mnie pozostał niesmak.
Dlatego dziwię się redakcji portalu. Przecież, gdyby zablokowano te wypociny, oddelegowanych funkcjonariuszy i partyjnych wolontariuszy, portal by na tym tylko zyskał.
Myślę, że nie wystarczy zadbać o treść samych prezentowanych publikacji, ale również powinno się zapanować nad szambem, które rozlewa się pod tymi publikacjami. To tak, jakby urządzić wystawę kwiatów w szaletach miejskich.
Na „Niepoprawnych” takiego chamstwa się jednak nie spotyka. Jak widać, kiedy się chce, to można chamstwu postawić tamę.
Czy poważny, konserwatywny portal powinien pozwolić na to, by na jego stronach, hordy internetowych barbarzyńców, którzy oprócz bluzgów i głupawych odzywek, nie mają nic do powiedzenia - zakłócały normalnym czytelnikom wymianę poglądów?
A może administracja portalu, w imię walki z cenzurą - boi się, że ktoś jej samej zarzuci stosowanie cenzury?

A może to nie moja sprawa? Chociaż z drugiej strony jestem częstym czytelnikiem portalu.
Czy czytelnik może więc mieć coś do powiedzenia w tej sprawie?
To jednak powiem.

Nie uważacie, że zdrowy rozsądek powinien być ważniejszy, niż strach przed pomówieniami ze strony tych, co nie stosują żadnych zasad i nie mają żadnych zahamowań?

Brak głosów

Komentarze

Potwierdzam. Tam nie ma komentarzy dotyczących treści publikacji. Tam jest Onet znany mi sprzed kilku lat, bo od wielu lat tam się nie zapuszczam. Dlaczego Karnowscy do tego dopuścili - nie domyślam się.

Vote up!
0
Vote down!
0
#386644

Alexola

potwierdzam wpisałm kilka swoich komentarzy zadne nie ujrzało światła dziennego szmatławe z błędami ortograficznymi obrazające wszystko i wszystkich na widocznym miejscu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Alexola

#386712

To się nasiliło.
Jest tam wprawdzie możliwość usuwania poprzez zgłaszanie nadużycia, ale nie wiem, czy to funkcjonuje właściwie. Zgłaszałam niejednokrotnie, ale nie skutkuje, chyba że to działa z opóźnieniem, a ja nie czekałam ani nie sprawdzałam później.
Tez dziwię się portalowi. Ja przestałam tam czytać komentarze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#386645

To jest powracający w dyskusjach problem. Cenzura.
Ja uważam, że wywalanie takiego gnoju nie jest żadną cenzurą. Śmieci w rodzaju debila bilgoraj_żondzi z cytowanych przez Ciebie "komentarzy" powinny być wywalane na zbity pysk przez moderatorów i to bez żadnych zgłoszeń, ostrzeżeń ani dodatkowych wyjaśnień.
Ja portalu wpolityce czytać nie jestem w stanie z prozaicznego powodu. Tam się bez przerwy na górze przesuwa taki idiotyczny pasek z napisem "Najnowsze". Nie wiem, co za idioci takie rzeczy wymyślają - ze znanych mi portali podobną praktykę stosuje dziennik.pl, gdzie wskakuje z uporem kratka z "następnym artykułem". Mnie to rozprasza i irytuje do tego stopnia, że nie jestem w stanie z portalu korzystać w ogóle.
Dziś np. Ursa minor zalinkowała bardzo ciekawy tekst o sekcji zwłok Wassermana. Nie przeczytałem. Nie dałem rady. Do komentarzy też nie dotarłem.

Wracając do istoty Twojego tekstu, jak napisałem, każdego durnia zamieszczającego tak prowokacyjny bełkot, wklejającego już w pierwszych komentarzach linki do jakiś sklepów z dywanami itp. powinno się wywalać i trwale blokować z uporem większym od ich uporu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#386648

Niestety śledzić na żywo konferencji nie mam możliwości, dopiero w przyszłym tygodniu odsłucham referaty i skazana jestem na relację pisaną wpolityce.pl.
Też zauważyłam, że ma tam miejsce wzmożona nadaktywność wszelkiego prorządowego śmiecia.
Wszystkie PO-obozowe ciury zapędzono do roboty. Z domowymi pupilami od akwaryjnych rybek poprzez tchórzofretki do mastyfa włącznie.

Proponuję nie zaglądać na komentarze.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#386658

Zaglądam regularnie do wPolityce, żeby zobaczyć aktualne wiadomości. Kiedyś chętnie dzieliłam się uwagami, ale od jakiegoś czasu nie schodzę poniżej nazwisko autora. Uciekłam z WP właśnie przez głupotę współczytelników, bo nie lubię przebywać wśród lumpów. Zresztą WP przyjęła formę relacji z magla. Teraz widocznie tamta hołota doszła do wniosku, że "widownia" im uciekła i przenieśli się na wPolityce. Ja mam pomysł, żeby miejsce na komentarze podzielić na 2 kolumny i moderator mógłby dzielić "tematycznie" (intelektualnie), czyli kierować do odpowiedniej kolumny. Wszyscy byliby widoczni, ale wymiana zdań byłaby "między swoimi". Oni sami ze sobą już tak dużo do powiedzenia nie mają.
Na razie proponuję ich ignorować. Nie dać im tej przyjemności, że są skuteczni w wyprowadzaniu z równowagi. Jeżeli będziemy odpowiadać na to chamstwo, to damy im dowód, że są skuteczni.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anka1

 

#386660

 Naiwnie ostrzegłem ichnią redakcję, że przestanę korzystać. Zresztą nie tylko z "wPolityce". To co się tam dzieje nie ma nic wspólnego z wolnością słowa. To wojna, a administracja nie jest w stanie sobie z tym poradzić albo nie chce. Może to jakiś eksperyment. Może będą plusy. Ale póki co wnerwia na całego.

 Nie po to korzystam z mediów prawicowych żeby nieustannie stykać się z komuszymi womitami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#386661

Ja zauważam "nadpobudliwość" pancernobrzozowych (na wPolityce.pl) zawsze gdy wokół Smoleńska coś się dzieje. W komentarzach pod artykułami o innej tematyce raczej jest spokojnie, chyba że jakiś nadgorliwy troll "smoleński" nie wytrzymuje napięcia i musi spuścić parę.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#386667

 Wyraźnie widać, że ta sfora jest spuszczana w konkretnych przypadkach. Wolałbym, żeby admini kosili to towarzysz'stwo  bez pardonu.

Pozdrawiam  :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#386687

Zgadza się, już od jakiegoś czasu przestałem czytać komentarze na wPolityce bo tak po prostu trzeba by fizycznie lać te łajzy nasłane do zohydzenia portalu.
Za to na Niepoprawnych tylko czasami mała awanturka, komentarze z reguły wyważone, inteligentne i żaden popiep...y troll tu nie zagląda, a jak zajrzy to szybko dostaje kopa.
Tak trzymać a inni niech biorą przykład :)

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#386693

i jest coraz gorzej...

Vote up!
0
Vote down!
0
#386702

Czasami zaglądam na Onet, bo mam tam pocztę. Interesują mnie właśnie szczególnie komentarze, bo one powinny odzwierciedlać nastroje społeczne, ale wcale tak nie jest.
Zauważyłam, że w godzinach psich dyżurów komentarze po prostu nie dają się czytać z powodu chamstwa, głupoty a przede wszystkim nienawiści i są praktycznie jednostronne, natomiast po godzinach pracy, kiedy komentują czytelnicy, ogólny ton się diametralnie zmienia i komentarze są bardziej wyważone , czasem o wydźwięku wręcz przeciwnym do wcześniejszych. Możliwe, że w Polityce.pl dzieje się podobnie.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#386710

nawet nie wieszam majtek po praniu... :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#386860

Też się dziwię, a jeszcze bardziej dziwię się redakcji portalu Fronda, bo to, co się dzieje u nich - na samym portalu i na FB, woła (nomen omen) o pomstę do nieba. A jest to o tyle gorsze, że jako portal prowadzą przecież pewien rodzaj misji, zaś tolerując komentarze ze szkółki Palikota i Urbana, zamiast stać się miejscem utwierdzającym ludzi w wierze, godzą się na bycie źródłem zgorszenia. Będę pisał o tym jeszcze u siebie niedługo pewnie, dzięki za ten wpis i motywację.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#386769

Widać, że "robactwo" oblazło wszystkie te prawicowe portale, do których udało mu się dostać i czyni poważne szkody.
Wystarczy poczytać komentarze, aby zobaczyć ilu osobom to przeszkadza w odbiorze treści publikowanych materiałów.
Bez odpowiednich działań czyszcząco-zabezpieczających chyba się nie obejdzie. Jeśli nie zrobi się nic, to myślę, że prędzej czy później te portale utracą czytelników i chyba głównie tych - bardziej wartościowych.
Co do tematyki - uważam, że trzeba o tym pisać jak najwięcej, by zwrócić redakcjom tych portali i administratorom uwagę na to, że sprawa naprawdę jest ważna. Ważna dla nas wszystkich, dlatego im więcej osób o tym problemie będzie pisać, tym bardziej zostanie nagłośniony i może szybciej nastąpi właściwa reakcja.
Serdecznie pozdrawiam.
Pozdrawiam również pozostałych komentujących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#386829

Może wychodzą z zasady, że licznik Google nie zwraca uwagi na treść, a statystyka kliknięć ważna rzecz...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#386846

Carmina
Coraz rzadziej tam zaglądam bo mimowoli wzrok pada na Komentarze a tam po prostu ubeckie kanalie piszą językiem im znanym , wyuczonym.
Jak można mówić o cenzurze gdy komentarz zawiera jedynie stek wyzwisk , bez cienia związku z tekstem np pod adresem Macierewicza czy Kaczyńskiego.Usuwanie takich tekstów nie jest i nigdy nie było cenzurą.
Nie rozumiem redakcji portalu wPolityce.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#386827