Co Prezydent Komorowski chciał nam powiedzieć?

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Humor i satyra

Chyba na dobre zaczęła się wiosna, bo słońce ostro „daje po oczach”. Ponieważ nie chce mi się przenosić komputera, wybaczcie więc, że dzisiaj piszę, jak to się mówi - z przymrużeniem oka.
W ostatnim okresie czasu wiele osób komentuje wywiad Pan Prezydenta Komorowskiego udzielony niezależnej telewizji TVN-24. W wywiadzie tym Pan Prezydent powiedział wiele rzeczy „dziwnych i ciekawych”, ale to już chyba dla nikogo nie jest niespodzianką. Słowa wypowiedziane przez Prezydenta analizowano, jak zawsze - na wiele sposobów, ukazując ich niezwykłą głębię, mądrość, a nawet doszukując się w nich pierwiastków jasnowidzenia, czy mocy sprawczej. Czy może więc kogoś dziwić, że i mnie skusiło, by skorzystać z tej skarbnicy mądrości, i dowiedzieć się czegoś nowego o materii otaczającego nas świata? Bądź, co bądź, nie często się zdarza, by mieć dostęp do tych wszystkich niesamowitych przemyśleń, światłych opinii i nowatorskich pomysłów rodzących się w głowach „rady mędrców”, nieustannie pracującej dla naszej pomyślności w cieniu Pana Prezydenta. Wprawdzie, czasem któryś z członków rady za pośrednictwem mediów uchyli nam rąbka tej mądrości, ale rąbek to tylko rąbek. Jak wiemy z porzekadła – nawet niekiedy przeszkadza. A wywiad Pana Prezydenta, podchwytliwie przepytywanego przez nie cofającego się przed niczym dziennikarza niezależnej telewizji TVN-24? To naprawdę niebywała okazja. Po zapoznaniu się z wypowiedziami głowy państwa moją uwagę zwrócił fakt, że wiele wypowiedzi Pana Prezydenta dotyczyło prokuratury. Dla lepszego zobrazowania tego, na co chciałbym zwrócić waszą uwagę, pozwoliłem sobie zamieścić poniżej kilka z nich.

- „Oczywiście chcielibyśmy, ja również bardzo bym chciał, żeby jak najszybciej zakończyła swoje prace niezależna od polityków prokuratura polska”
- „Byłoby dużo lepiej, gdyby można się było powołać na jednoznaczne ustalenia polskiej prokuratury niezależnej od jakiegokolwiek czynnika politycznego”
- „Uważam, że powaga państwa polskiego wymaga tego, aby serio traktować ustalenia komisji reprezentującej państwo, ale także serio traktować mam nadzieję szybkie ustalenia niezależnej od świata polityki prokuratury”
- „W interesie nas wszystkich leży to, aby to właśnie prokuratura swoją niezależną opinią rozwiała tego rodzaju fantastyczne, a szkodliwe i krzywdzące wielu ludzi opinie, które rzeczywiście znajdują pożywkę w różnych środowiskach ze szkodą dla całości”

Zwróciliście może uwagę, że mówiąc o prokuraturze Pan Prezydent powtarza w różnym ujęciu słowo „niezależna”: „niezależna od polityków prokuratura polska”, „prokuratury niezależnej od jakiegokolwiek czynnika politycznego”, „niezależnej od świata polityki prokuratury”, „prokuratura swoją niezależną opinią”. Nie, żeby zwyczajnie - prokuratura polska, lub prokuratura. Dlaczego tyle powtórzeń o „niezależności”? Przecież nie ma potrzeby mówić - mokra woda, zimny lód, czy gorący ogień, bo wiadomo jakie one powinny być i są. Pomyślcie więc – dlaczego ten finezyjny szermierz słowa i miłośnik wysublimowanego żartu, mówiąc o prokuraturze nie mówi po prostu prokuratura. Czyżby dawał nam do zrozumienia, co sądzi, albo z racji swego stanowiska wie o niej i co my mamy o niej sądzić? Czy wielokrotnie słysząc w ostatnich latach o działaniach prokuratury nie przychodziło Wam do głowy, że coś z tą niezależnością prokuratury jest nie tak? Sam miałem w tej kwestii wątpliwości. Ale jeśli Pan Prezydent daje nam do zrozumienia? To chyba niepotrzebnie uważałem się za wariata i „oszołoma”? Po prostu kamień spadł mi z serca i spokojnie mogę zrezygnować z rezerwacji biletu do Tworek. Słuchajcie, to jest niesamowite! Pan Prezydent jest z nami i trzyma naszą stronę. Mówi „niezależna” prokuratura i każdy wie, o co chodzi. Może to jest właśnie klucz do właściwego zrozumienia jego przemówień i wypowiedzi. W czasie, gdy stosuje się u nas na taką skalę inwigilację, ten obyty ze służbami człowiek pokazuje nam, jak można przekazywać sobie informacje i wymieniać opinie, nie podpadając jednocześnie pod paragraf. To jest naprawdę świetny pomysł. Sam to w tej notce wykorzystałem pisząc o telewizji TVN. Za użyte sformułowania nie mogą wytoczyć mi żadnego procesu, a i tak każdy wie o co chodzi. Brawa dla Pana Prezydenta.
Żałuję tylko, że nie miałem okazji zobaczyć na żywo tego wywiadu, bo w ten sposób umknęła mi jedyna okazja zobaczenia, jak Pan Prezydent mówiąc o niezależnej prokuraturze, puszcza do nas oko. W końcu znany jest z tego, że gdy tylko pojawi się okazja, potrafi w inteligentny sposób popisać się swoim niebywałym poczuciem humoru.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

masz rację! Kolejny Wallenrod się objawił. Wcześniej niejaki Kwaśniewski Aleksander ogłaszał się opozycjonistą, który przyczynił się do obalenia komuny. Wałęsa nic sobie nie robiąc z obalania (pomiędzy obalaną jedną flachą a drugą) komuny przez Aleksandra, sam obalył komune z Danuśką. Na to wszystko Tadeusz "Pełzający Pucz" Mazowiecki walną grubą krechę. Oni wszyscy, na każdym kroku obalają władzę i bez znaczenia jest czy są za czy "a nawet przeciw". Gumor i satira, no prosto "Krokodił". Monthy Pyton wysiada.

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#247994

Mocne słowa kolegi wyżej, ale pytanie ile jeszcze będziemy się "śmiać" z tego Monthy Pythona... mi już dawno nie jest do śmiechu.

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#248007

Dziwić się, że pan prezydęt cieszy się ponad 60% poparciem ? Jak ma się nie cieszyć, taaaki erudyta ! Baaaaa !

Poprawił mi Pan humor, dziękuję.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#248032

władz są śmieszne ale nie wesołe. Tak jak film "Miś" czy większość skeczy Monthy Pythona.

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#248050

W niedziele słuchając Jedynki, a bylo to juz po mszy świętej, dla równowagi puszczany jest w eter lewacki do bólu program niejakiego W. Maziarskiego (GW et consortes) którego tytułu nie załapałem. Tym razem był to rozmowa pomiędzy nim a Tomaszem Nałęczem, prezydenckim doradcą nr. Czym on nie jest to głowa mała:historyk, publicysta i polityk, profesor UW, poseł na Sejm II,IV i innej kadencji. Pili sobie z dziobka, jaki to PIS wredny, kłamliwy i oszukańczy. Dotyczyło to uchwały o zwrocie wraku. Wg. nich zostało udowodnione że 99% to był wypadek spowodowany wiadomo czym (brzoza, naciski, brak doświadczenia). A ten 1% dotyczący rosyjskiej służby naziemnej ze Smoleńska wyjaśni niezależna prokuratura. Słowo niezależna/e słyszałem kilkakrotnie. Wiem teraz kto za tymi tekstami Bula stoi. Agent FSB Tomasz N., zdrajca RP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#248020

na jednoznaczne ustalenia polskiej prokuratury

Można, można, pół roku temu prok. Kopczyk przeprowadzający badania wraku w Smoleńsku oświadczył:
Nie znamy przyczyny katastrofy smoleńskiej

Więc póki on nie poda wyników zmieniających to zdanie, to taka jest właśnie opinia prokuratury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#248056

To brzmi jak monolog kiepskiego adwokata o swoim kliencie w "ustawionej" sprawie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#248168