Taki strach, że POpuszczają zwieracze.

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

W obozie popleczników Platformy trwa wielkie poruszenie, albo używając języka platformersów - straszne „wzmorzenie”. Piszę straszne, bo ono w istocie jest spowodowane strachem.
Kolejne sondaże, najoględniej mówiąc, są coraz bardziej niekorzystne dla Platformy. Jej poplecznicy próbują więc władzę ratować. Po swojemu tłumaczą, szukają niezależnych przyczyn, usprawiedliwiają, gmatwają, kręcą, straszą, próbują winę zrzucić na przeciwników i dziwią się na łamach oraz antenach, że poparcie Platformie spada.
A my się dziwimy - dlaczego dopiero teraz?

Jarosław Gowin, jak przystało na krakowskiego profesora - zwietrzył, co się święci kilka miesięcy wcześniej niż inni „święci” z Platformy. W czasie tych wszystkich lat w Platformie wspierał partię i szefa, jak tylko mógł. Swoim profesorskim głosem, etosem prawicowca, pokrętnymi tłumaczeniami, przemilczeniem, akademickim autorytetem. Niby czasem się dystansował, ale do pewnego czasu zawsze popierał. Teraz chciałby do korzeni, ale korzeni dawno nie ma, a reszta - jaka jest? – Widzi każdy.
Nagle się nawrócił, czy zwietrzył, że teraz wiatr historii już wieje w innym kierunku?
Myślę, że doskonale wie, że służył złej sprawie, ale wie też, że chyba udało mu się nie przekroczyć, tej czarnej kreski, za którą przeszli inni platformerscy aktywiści i zza której powrót staje się niemożliwy. Chyba, że w kajdankach. Dlatego boi się jakby mniej i teraz coraz bardziej dystansuje się od tych, co znaleźli się po drugiej stronie kreski.
Ci drudzy mają znacznie gorzej. Kiedy stracą władzę, to nagle okaże się, że ich dawni „przyjaciele” gdzieś się pochowali, a dotychczasowi znajomi przestają się uniżenie kłaniać.
A tu tyle niejasnych spraw do wyjaśnienia. Jak się z tego wyplątać i nie umoczyć? Nie każdy zdąży się załapać na „świadka koronnego” i uzyskać immunitet.
Znając ludzi Platformy – pewnie mają setki nagrań i tysiące kwitów. Trzeba się będzie jakoś profesjonalnie wybronić, a dobrzy adwokaci są w cenie. Skąd na to wziąć fundusze?
Czy likwidacja pierwszego progu ostrożnościowego okaże się wystarczająca?
Można oczywiście zastawić zegarki, ale nie każdy ma takie, aby to mogło wystarczyć.

Jedyna, choć myślę, złudna nadzieja, to podjęcie wszelkich prób, aby tylko jakoś to wszystko powstrzymać. Siłą, mobilizacją, manipulacją, prowokacją, sposobem.
Historia zna takie przypadki, kiedy się udało, a przecież u steru władzy są historycy.

Kaczyński ante portas! Zagrożenie u drzwi.
I wszystkie prorządowe „gęsi” głośno gęgają. Aby zwrócić uwagę, zaalarmować, zamącić, obudzić i pobudzić do działania. To, co się zbliża – to przecież totalna katastrofa.
Dla nich, dla ich wizji Polski i dla ich kasy, czyli generalnie dla ich całego świata.
Wyobrażacie to sobie?
GW, TVN - bez rządowych reklam i ogłoszeń. „Krytyka polityczna” i inne lewackie przedsięwzięcia bez dotacji. Tylu wpływowych ludzi skumanych z Platformą, tylu zaprzedanych redaktorów, publicystów i pożal się Boże - ludzi kultury, a wszyscy oni na bezrobociu.
Tylu uchodźców polityczno-kryminalnych.

Jaki jest sens gęgania tych „gęsi” – oczywiście poza zakłócaniem ciszy i spokoju? Nie wiem. Starsi ludzie prawią, że gęsi są po prostu głupie. Czy mają rację?
Np. taka, chyba męska „gęś” - Żakowski z GW, który gęga, że:
„Platforma to polskie dobro narodowe”.
Gdyby w tym tkwiła choć cząstka prawdy, to można by Platformę sprzedać. A wątpię, by w Europie znalazł się na nią jakiś zdrowy na umyśle kupiec.
Albo inne jego gęganie:
„...Ale rządy Platformy były lepsze niż wynikało z jej programu i z expose premiera”.
Oczywiście, od Drugiej wojny światowej - też były lepsze i co z tego?
Aż mi się już nawet nie chce z tych bzdur śmiać.

Inny „gąsior”, szefujący fundacji Batorego usprawiedliwia władzę tak:
„Powodzenie PiS-u jest konsekwencją trudności, jakie spotykają Platformę i Donalda Tuska...
To oczywiste, że Polacy są znużeni Donaldem Tuskiem. W epoce telewizji ludzie nudzą się oglądaniem tych samych osób, jest potrzeba nowości.”
Do wypowiedzi prof. Smolara mam tak wielkie zaufanie, że jak tylko coś powie, to muszę sobie to od razu sprawdzić. Sprawdziłem więc mądrość wypowiedzi profesora i zawartą w niej prawdę na przykładzie osoby, chyba premierowi najbliższej.
Angela Merkel rządzi już w Niemczech dwie kadencje i wkrótce kolejne wybory.
„Die Welt” na początku sierpnia tego roku podawał, że sondaże w Niemczech wskazują na najwyższe od czterech lat poparcie dla Angeli Merkel, jej rządu i rządowej koalicji.
Czyżby Niemcy nie żyli w epoce telewizorów? A może pani kanclerz po prostu rządzi w interesie swojego kraju i niemieckiego społeczeństwa. I nie jest takim nieudacznikiem, jak protegowany pana profesora. Może więc dlatego ludzie nie czują tam „potrzeby nowości”?

Jak widać można gęgać i głupio, i fałszywie. „Gęsi” gęgają u nas w kraju i gęgają za granicą.
W prasie niemieckiej, amerykańskiej, hiszpańskiej itd. O rodzącym się w Polsce faszyzmie, o ultraprawicowym PiS-ie, o szalonym Kaczyńskim.
Jak się okazuje, za granicą - tak gęgają nie zagraniczne, a głównie nasze „gęsi”. Wypasione, utuczone, krajowe. Te gęgające płynnie i te jąkające się w gęganiu.
Czy są głupie?

Może na swój sposób. Ale przede wszystkim są niemoralne, nieuczciwe, sprzedajne, zakłamane. I tak bardzo się boją, że aż im pot spływa po nogach. A może i coś innego.
Tak przynajmniej wynikałoby z wypowiedzi dolnośląskich działaczy Platformy, którzy dali premierowi do zrozumienia, że mają „nocne lęki” i że „się moczą”.
Podobno jedynym lekarstwem na tę dolegliwość ma być usunięcie „pisiora”.

Brak głosów

Komentarze

Myślę, że kancelaria Giertycha potraktuje ich ulgowo, może jakaś promocja za zbiorowe usługi dla byłych działaczy...

A z "nocnych lęków" i "moczenia" uśmiałam się przednio!

Pozdrawiam serdecznie!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#375937

Giertych pewnie chętnie by się tym zajął, ale czy wystarczy mu czasu? Może się nie wyrobić.
Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#375952

godzinne wg procedur uproszczonych czyli w praktyce odczytanie wyroku i do paki. Na mowę obrończą będzie tyle czasu ile trwa szczery uśmiech Radka Sikorskiego ale przy kilkudziesięciu tysiącach POdsądnych nie ma rady czasu nie wystarczy.

Pozdrawiam

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#375968

Myślę że powinniśmy ich upchać w Pierdolino , i wysłać w podróż w nieznane, tylko szkoda że odpowiednich torów brak. .

 

 

 

 

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#375941

Fajnie pomarzyć, ale nie zmieszczą się nawet do wszystkich 20 składów, a te mają być gotowe dopiero za półtora roku.
Już samo to świadczy, że pomysł zakupu pendolino był chybiony.
Serdecznie pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#375955

Nie mam nic przeciwko temu aby cała tą skorumpowaną bandę rudego oddać na leczenie do Kobierzyna-może by się jeszcze udało paru wyleczyć z debilizmu..

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#375948

Obawiam się, że medycyna nie jest jeszcze aż na tak wysokim poziomie. Zwłaszcza nasza, opłacana z NFZ-u i zarządzana przez byłego ministra od wykluczonych.
Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#375958

POlitycznie zorganizowane grupy przestępcze (towarZYSKo okradając Polskę z dorobku milionów Obywateli...

metodami medycznymi, metodycznie doskonalą nadzorczą ( służbowo sKrytą) premedytację (czynów, postanowień, zaniechań - ścigania zbrodni współcześnie organizowanego ludobójstwa)

Politycznego procederu autoryzowanego swoimi POdwładnymi (przedstawicielami zawodów „zaufania pubLicznego” ...

do ZYSKownego wykluczania polskich podatników - z ŻYCIA w państwie obywateli - cywilizowanych praw i z zasłużonej możliwości skorzystania ze zdrowej KASY odkłaDanej w ZUS…

Ponieważ Policja Polski (w 1998 roku)dostarczyła óWczesnym przedstawicielom reSortów „wymiaru sprawiedliwości” twarde dowody funkcjonowania w Polsce (POokrągło-stołowej)...

–procederu rozwojowego mordowania pacjentów (dokonywanego przez funkcjonariuszy szpitali z premedytacją – przy funkcjonowaniu politycznego nadzorCzego „

prokurowaniu”( „prokuratorskiego” ukrywania zbrodni- zorganizowanych przeciwko ludności Polski)
sprokurowanymi (przestępczymi) umorzeniami- obrażającymi prawo, prokuratury, sądy i Sprawiedliwość Społeczną …

Olewaną z najwyższych PÓŁ (półświatka-semiŚwiadków „koronnych”)

W związku z powyższym, politycznie postanowiono wykluczyć z życia gen. M.Papałę , który dopuścił ...

- do rzetelnej pracy POLICJANTÓW ŚLEDCZYCH, którzy pryncypialnie (w styczniu 1998 r.) udokumentowali kluczowe fakty wyjaśniające personalne powiązania „ urzędników-funkcjonariuszy” umożliwiających bezkarne funkcjonowanie zbrodniczych, antyspołecznych procederów”medycznych”- „ŁOWCÓW SKÓR” …

ZBRODNI metodycznie ukrywanych- politycznie utajnianych= nie ściganych „zgodnie„ z Konstytucją RP - art. 44 ...

(do czasu występowania nacisków POlitycznych, zmuszających funkcjonariuszy resortów ścigania zbrodni, do nie ścigania najpotworniejszych zbrodni „pokojowych” w „szpitalach” POwojennych )…

O POlitycznym zainteresowaniu - prokuratorskim zamiataniem pod dywan, najcięższych zbrodni zorganizowanych” urzędniczo” przeciwko ludności Polsk, świadczyć może ZNAMIENNE POcenzurowanie …

( międzynarodowego dyplomatycznego) odtajnienia zbrodni - procederów „medycznych”...

które miało miejsce 1.09.2009r. na Westerplatte , bezpośrednio po przemówieniu Wł. Putina :

””W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „LEKARZE”, KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA „LECZENIU” ZARABIAĆ””…

Pozdrawiam +10.

PRAWORZĄDNE materiały śledcze i opinie medyczne -pryncypialnych Krajowych Konsultantów Medycznych - mogące pozytywnie wpłynąć na uzdrowienie „polskiej służby zdrowia” i instytucji „wymiaru sprawiedliwości”,

w każdej chwili, zgodnie z życzeniem - mogę przekazać Prezydentowi Polski i Premierowi Polski – Osobom Wybranym, zainteresowanym prawidłowym funkcjonowaniem państwa prawa i sprawiedliwości społecznej.

Janusz Krzemiński – ojczystegoiowego@interia.pl

Vote up!
0
Vote down!
0
#375978