Wolność 1944 i Skundlenie 2013

Obrazek użytkownika grzechg
Idee

Gdyby wschodnie rubieże Polski sięgały dziś do Podola, a może jeszcze dalej, gdybym do Królewca wpadał na weekend jak do Sopotu, a nasz kraj miał powierzchnię miliona kilometrów kwadratowych, posiadał własny silny przemysł i rządziłby nami silny, odpowiedzialny, polski rząd, to okolicznościowe dywagacje o „Obłędzie 44” przeszłyby bokiem, niezauważone, poza wąską grupą historyków zajmujących się tematem „Co by było, gdyby..”. Nie wiem, co by było, wiem jedynie, że nie mamy silnego, polskiego rządu, mamy za to rozsypujące się państwo, bez własnej, nowoczesnej gospodarki, zadłużone już na ponad bilion złotych. Do tego mamy otwartą już wojnę lewactwa z Kościołem. Jeśli różni historyczni magicy akcentują, jak słaba była Polska w 1939 roku i jak błędna była wtedy polska polityka zagraniczna, to jak teraz mamy opisać stan naszego państwa i społeczeństwa? Teraz jesteśmy mocni?

Dyskutowanie w tym momencie o tym, czy warto było chwytać za broń i walczyć o niepodległość Polski i o wolną Warszawę w 1944 roku, jest nie tylko szkodliwe, ale wręcz idiotyczne, jest w ogóle brakiem szacunku dla Powstańców. Cieszyłbym się, gdyby powstali z grobów, w swoich pięknych mundurach i obili choć trochę szczęki niektórym magikom od naszej historii. W tamtym, realnym świecie, w upokorzonej przez Niemców Warszawie, żyli młodzi ludzie, którzy od samego początku przeciwstawili się tej zbrodniczej machinie. Nie dali się upokorzyć i skundlić, tak jak dała się skundlić po 1989 roku niemała część Polaków, dzisiejszych czterdziestolatków, trzydziestolatków, łasych na synekury i gotowych oddać swój honor i godność każdej obcej sile za sypane przez nią „ojro”. Te dwadzieścia kilka procent średniego pokolenia, które poparło rządy Donalda Tuska, to prawdziwa zmora Polski, to odłam Polaków, którzy, albo zagubili się, albo po prostu cynicznie chcą tu i teraz, za wszelką cenę zaspokoić swoje egoistyczne potrzeby.

Jak zachowaliby się w 1944 roku, można się tylko domyślać. Ale to byłoby znowu gdybanie. Nie ma sensu gdybać. To był wielki heroizm, to była walka wynikająca z hartu ducha. Jaki hart ducha ma dziś Donald Tusk w sprawach ważnych dla Polski? Jaki hart ducha mają jego wyznawcy, dla których polska flaga w kupie to artystyczna ekspresja? Twierdzę, że aktywni, także i dziś, wyborcy PO, to nasza polska zmora, to ludzie bez zasad, bez właściwości, gotowi tu wpuścić każdego za to jedno symboliczne euro, gotowi opluć każdą polską świętość, byleby oni mogli dalej „grillować”, byleby tylko zagarnąć teraz jak najwięcej dla siebie. Głodowe emerytury, praca do śmierci? To nie ich temat, nie ich zmartwienie. Protestowali w tej sprawie polscy emeryci! Prowadzona jest już jawnie polityka prowadząca do całkowitego rozpadu państwa, jego totalnego uzależnienia od obcych mocarstw, a minister finansów przypomina kieszonkowca, który ciągle dobiera się do naszych portfeli w tramwajach i w autobusach.

Jeśli więc chcemy w ogóle oceniać tamte sierpniowe i wrześniowe dni w Warszawie, to najpierw proszę o bilans III RP, najpierw chcę poznać recepty na przyszłość. Wara od Powstania Warszawskiego! Właśnie dlatego, że dziś tak wielu z nas toleruje upadek Polski, siedzi cicho, ze strachu robiąc w portki, czy nie odetną go od etatu, od kasiory. Nie od życia, od kasiory. Strach w oczach, pełzanie po ulicach i biurach, to jest dziś obraz znacznej części polskiego społeczeństwa. Przy takim nagromadzeniu antynarodowych posunięć rządu PO, Francuzi albo Hiszpanie, już dawno pogoniliby ich, albo wsadzili po prostu do więzienia. Bo przecież są paragrafy o działaniu na szkodę państwa polskiego. Wtedy, w 1944 roku też były takie paragrafy. Obłęd to my mamy teraz, w 2013 roku. I patrząc na utoczonych tym systemem Polaków, jedyny promyk nadziei jest znowu w postawie ludzi młodych, wrażliwych i odważnych, zupełnie tak jak wtedy, w Powstańczej Warszawie. Na pohybel tym, którzy tego nie rozumieją.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

dziękuję z dziesiątką i pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372708

Widziałam takich ludzi. To oni zazwyczaj maszerują na czele każdego Marszu Pamięci 1 marca - w dzień upamiętniający Żołnierzy Wyklętych.
Widziałam ich na Marszach Niepodległości i na wielu innych rocznicowych zgromadzeniach.

Wiem, że staną, gdy przyjdzie potrzeba. Tak jak tamci.

Pozdrawiam(10)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372717

Pozdrawiam (10)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>ro</p>

#372720

"Jaki hart ducha ma dziś Donald Tusk w sprawach ważnych dla Polski? Jaki hart ducha mają jego wyznawcy, dla których polska flaga w kupie to artystyczna ekspresja? Twierdzę, że aktywni, także i dziś, wyborcy PO, to nasza polska zmora, to ludzie bez zasad, bez właściwości, gotowi tu wpuścić każdego za to jedno symboliczne euro, gotowi opluć każdą polską świętość, byleby oni mogli dalej „grillować”, byleby tylko zagarnąć teraz jak najwięcej dla siebie." - przeciez wiadomo,ze po 45 latach PRL nad Wislo panuje powszechna korupcja i szmalcownictwo.
Ci szmalcownicy wyprzedaja Polskie miejsca pracy od 20 lat, dla wlasnej korzysci, majac w zyci dobro Polski.
- "Polska" zjednoczona partia robotnicza
- "Polski" Komitet wyzwolenia narodowego
- "Polska" partia robotnicza
- "polska" Gazeta Wyborcza broniaca Ukraincow z OUN i zydowskich interesow
- "Polskie " media [ zkapitalem niemieckim], ktore ksztaltuja gusty i poglady
- "polskie " portale Onet i inne dla oglupiania i lewackiej propagandy
- wreszcie "polskie" cementownie, "polskie " huty, "polskie" banki - TO ZROBILI SZMALCOWNICY

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372722

chwycili za bron z prostej przyczyny bo - "wkurwili sie na Niemcow"
Machina antypowstaniowa znowu zostala uruchomiona.
Nastepna data i powod zeby Polakow wdeptac w ziemie.
Falszuje sie nasz historje, nasza walecznosc,nasz wklad w kulturowy i obronny w Europie,niszczy sie bohaterow i zaciera slady po nich wszytko za zgoda zdrajcow zasiadajacych w sejmie
i na innych stolkach decydenckich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372747

Tekst powyższy w najlepszych szkołach "gazety wybiórczej" mógłby się narodzić! Manipulacja której dopuszcza się Autor może być oceniona na 10michników w skali 10 stopniowej. Nie wiem dlaczego realna ocena popiłsudczykowskich idiotów - morderców odpowiedzialnych za fizyczne zamordowanie Stolicy w jakikolwiek sposób narusza pamięć tych tysięcy dzielnych wspaniałych młodych ludzi którzy poświęcili życie dla Ojczyzny. Bohaterowie zrobili swoje a trepy które na śmierć ich wydali nie ponieśli żadnej odpowiedzialności za swoją nieodpowiedzialność. Pamięć o Bohaterach o ich heroizmie nie wyklucza realnej oceny debilizmu dowódców.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372763

 Widze ze zostales oddelegowany z Czerskiej. Czy przywodcy PW mogli przewidziec, ze armia sowiecka zatrzyma sie nad Wisla i bedzie przygladac sie jak Warszawa wykrwawia sie. Dzieki temu Powstaniu, Polska nie zostala sowiecka republika, Stalin widzac do jakich zrywow zdolni sa Polacy nie chcial miec w przyszlosci takich problemow jak szkopy w czasie PW. Ten zryw uratowal Polske, takie zrywy sa przykladem dla przyszlych pokolen. To tobie pomieszalo sie w glowie i nie probuj nawet mieszac na "niepoprawnych", won na GW. W tym roku plujesz na przywodcow a za jakis czas bedziesz plul na wszystkich powstancow, nawet tych najmlodszych. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#372839

... notki grzechg zmanipulował. Wskaż ten fragment tu i teraz! 

Czas, START!!!

Brak odpowiedzi lub wskazanie na fragment, który w rzeczywistości nie jest zmanipulowany - uznam za Twoją wrogą robotę, jaką odwalasz na Niepoprawnych wobec Polaków patriotów.
Konsekwencją tego będzie moje "odpowiednie" potraktowanie ciebie. 

Pozdrawiam Cię grzechg z 10,

           
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372846

Szanowny "Grzechug" - Brawo ! Dziękuję !
Nic dodać , nic ująć!
"NA POHYBEL TYM , KTÓRZY TEGO NIE POJMUJĄ"
Ściskam prawicę Waćpana,
Firley

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Firley

#372776

Szanowny "Grzechug" - Brawo ! Dziękuję !
Nic dodać , nic ująć!
"NA POHYBEL TYM , KTÓRZY TEGO NIE POJMUJĄ"
Ściskam prawicę Waćpana,
Firley

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Firley

#372778

Wzorem - zresztą niechlubnym - ubiegłych lat, kiedy tylko zbliża się kolejna rocznica Powstania Warszawskiego, - na lewicowo-libertyńskich i antypolskich portalach oraz w mainstreamach pojawiają się teksty i wypowiedzi "poprawiaczy" historii. W sposób chamski, bez głębszej analizy tego zrywu patriotycznego wobec okupanta usiłują zdeprecjonować znaczenie tego powstania, jakie odegrało.
Świadczy to o stosunku owych "poprawiaczy" do Ojczyzny. Należy wnioskować, że gdyby żyli w tamtych czasach, zaszyliby się gdzieś pod ziemię ze strachu, albo - co gorsze - kolaborowaliby z niemieckim okupantem, aby żyło im się lepiej i dostatniej. Obrzydliwość!!!

Jestem za tym, aby każdego, kto dziś się ośmieli "wieszać psy" na powstańcach warszawskich - piętnować publicznie, nie przebierając w słowach.

Pozdrawiam z 10,
                          
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#372781

Obłęd '44. Czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując powstanie warszawskie

Autor: Piotr Zychowicz
===================================================
Ten Autor to szkodnik piszący Od Rzeczy - dlaczego?
RSz

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

RSz

#372790

gość z drogi

tam zginał mój Dziadek  Tam gineło Miasto  i kwiat Polski

ukłony dla Autora z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#372791