TVN 24 i ITAR - TASS już znają prawdę

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Ma być jak najwięcej zamieszania. Nie wiadomo kto zaczął, kto w kogo rzucił, skąd poleciała petarda, kto zdeptał flagę, a kto obrażał Rosjan. Zamęt to ulubione środowisko dla sowieckich służb oraz mediów. W Warszawie ciężko pobito grupę Rosjan – donosi agencja ITAR – TASS. Grupa liczyła słownie dwie osoby. Policja nieco minimalizuje zajście i mówi o szarpaninie, ale sami poszkodowani Rosjanie mówią, że była to masakra. Każdy widzi co innego. Jedni widzą rosyjskich kibiców idących w atmosferze sportowego święta, inni dostrzegają flagi z sierpem i młotem i słyszą stare radzieckie przyśpiewki. Na Rondzie Waszyngtona policja używa armatek wodnych przeciwko grupie zamaskowanych młodych ludzi. Redaktor Łukasik nie ma wątpliwości, że wszyscy są ubrani na czarno i są łysi, choć nie widać tego, bo mają zakryte twarze i włosy, których podobno nie mają, bo łysi to wiadomo faszyści, a faszyści to wiadomo jest najliczniejsza grupa polskich kibiców reprezentująca ogół polskich rasistów. Nie miał farta TVN 24 z opisywaniem zadym PiS, Solidarnych 2010 czy samej Solidarności podczas EURO, ale nareszcie można odetchnąć. W końcu kurna są jacyś zadymiarze, coś się dzieje. Atakują policję, policja ich, ale z góry wiadomo, że mamy polską prowokację przeciwko rosyjskim kibicom, choć rzecznik policji mówi, że agresywni byli także Rosjanie. W sumie piękny marsz – idiotyzm decyzji HGW – z uzbrojonymi na jego czole policjantami z bronią gładkolufową. Po prostu sport w czystej postaci. Na opublikowanych już zdjęciach widać naszych dzielnych chłopców ubranych po cywilnemu jak dowalają polskim kibicom. To jest właśnie polityka miłości Tuska, tyle tylko, że wobec Rosjan. Od dziś ma swoją patronkę, prezydent Warszawy.

W zasadzie jest mało istotne, co się zdarzyło dziś na Moście Poniatowskiego i co zdarzy się jeszcze po meczu. Było do przewidzenia, że krewcy kibice pojawią się na trasie przemarszu i będą zaczepni wobec Rosjan, szczególnie po zdjęciach z glanowania Polaków we Wrocławiu.

Oczywiście myli się skutki z przyczynami, bo żadnego rosyjskiego marszu nie powinno być w Warszawie, a z kolei marsz każdej innej nacji w stolicy nie wymagałby takiej policyjnej ochrony. Dziury pomiędzy Rosją i Polską nie da się zasypać przez najbliższe dekady. A już na pewno nie da się tego zrobić prowadząc politykę odźwiernego. Nie da się tego zrobić bez prawdy o Smoleńsku. Rosja nie rozumie i nie zna w polityce dialogu i porozumienia. Działa z pozycji siły. Staje w miejscu tylko przed równie mocnymi państwami, takimi jak Niemcy. I zawiera z mocnymi sojusze. Sport już od dawna to wielka polityka i jeszcze większe pieniądze, szczególnie w piłce nożnej. W politykę i prowokację wpuszczono też pewnie część rosyjskich kibiców. W końcu to ministrowie Putina grozili poslkiej policji, że nie wolno tykać Rosjan cokolwiek by tu robili. Pełny obraz dzisiejszych zdarzeń poznamy jutro. Słowo pełny jest oczywiście mylący. Bo pełny poznają czytelnicy blogsfery. W głównych mediach popłynie narracja prawicowych, faszystowskich bojówek, inspirowanych przez wiadomo kogo. W brytyjskiej prasie będzie kolejny ściek nienawiści do Polski, rosyjskie media już piszą o pobitych w Polsce Rosjanach. O pobitym dziennikarzu Gazety Polskiej nie napiszą, o zamaskowanych pseudokibicach rosyjskich tym bardziej.

Będzie mnóstwo relacji, sprzecznych opinii, trochę też o agresywnych Rosjanach (podobno kilku zatrzymano), ale gdyby nic, absolutnie nic się nie zdarzyło, to na pewno coś by się zdarzyło. A biorąc pod uwagę proporcje, co powiedzieć w takim razie o wojnach futbolowych Niemców i Holendrów czy Francuzów i Anglików? Poczekajmy na zdjęcia w jutrzejszych wydaniach rosyjskich czy brytyjskich dzienników. W końcu wiadomo po co był ten waltzomarsz. Żeby pokazać Europie, że dokument BBC to jest prawda czasu, prawda ekranu.

Rodacy w Anglii!. A przejdźcie się w Londynie, zróbcie tam marsz przeciwko rasizmowi na Wyspach. Najlepiej podczas inauguracji Olimpiady.

Brak głosów

Komentarze

jak kazdy krytyczny, na obserwacje ruskiej agentury wpływu w mediach.

To co tam mówią?

Że Polacy 'cztery razy podchodzili" do bicia Rosjan?

Vote up!
0
Vote down!
0
#264919

Kto widział posła Biedronia,Kalisza i tych kolorowych transwestytów maszerujących z ruskimi? Ja tyle patrzyłem i nie dojrzałem tych przyjaciół ruskich jak robią wspólnie marsz równości.........

Vote up!
0
Vote down!
0
#264924

"polscy bandyci atakują Rosjan" - taki tytuł pojawił się na jednym z portali - moim zdaniem ewidentna prowokacja w celu oczernienia "kiboli"

******************************************************
Jeszcze Polska nie zginęła /Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#264926

dopiero początek walki o poparcie w słupkach. U nas. A na Zachodzie Rosja n a tym samym ogniu ma drugą pieczeń, zohydzić POlskę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#264927

Lucyna
Wpadłam na chwilę i czytam ciebie wiernie,jak zwykle 10! Dobrze,że relacjonujesz "stan wód",ta propaganda w TV myli w głowie,że niby wszystko tak prawidłowo przebiega,no daj Boże by był spokój i normalnie.A w sercu i tak żal,co popłynęło z Rosji w 2010,to zasiało.Trudno.

Vote up!
0
Vote down!
0

banitka

#264922

z dwoch telewizjow juz rano mowily o tym,ze polscy kibice "napadna" na pokojowych kibicow radzieckich, to sie nazywa DOSTEP DO INFORMACJI.

Vote up!
0
Vote down!
0
#264931

W związku z zajściami przed Stadionem Narodowym, do Warszawy w trybie pilnym udał się doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej Michaił Fiedotow.

- Napływają niepokojące informacje o konfliktach między kibicami dwóch krajów. Trzeba rozładować sytuację i nie dopuścić do ekscesów - oświadczył doradca Putina.

Gdyby ktoś miał wątpliwości czy to własciwa osoba, to spieszę donieść, że jest to doradca ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka.

No, no! :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#264933

gość z drogi

konferencji prasowej ,niet ?

dycha za refleks

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#264936

Słucham ???

Autentyk?

Vote up!
0
Vote down!
0
#265013

Dzisiaj w Radio Wnet ktoś ważny z Teatru Powszechnego opowiadał,  że zrobił spektakl o polskich kibicach, jacy sa kibolowaci i bandziorowaci. Obecny w studiu Cejrowski próbował oponować, ale chyba nie był w formie.

Pewnie Powszechny potrzebuje dotacji albo dyrektor chce utrzymać pozycję. Bardzo żałosne wazeliniarstwo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#264935

 bezcenne!

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#264938

tłumaczył na dywaniku dlaczego pozwolił by rosyjscy kibice byli w Polsce "terroryzowani". Tylko wątpię czy niedźwiedź mu uwierzy, że to znów wina tych ze stawu....
Niedźwiedź dobrze wie, że zajączek und co. są głupi ale są mu wygodni bo posłuszni, to parasol wciąż jest otwarty.
Gorzej, że zajączek będzie musiał pięknego dnia tłumaczyć się przed leśnymi, a tu już ulg nie będzie.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#264942

A w 1940? Taka jest ich metoda działania, mam chęć powiedzieć, że już trochę nudna - choć zabrzmi to dość cynicznie. Tylko nie mogę wyjść z podziwu, że znajdują się ciągle grupy ludzi, którzy wierzą w tę medialną napierdzielankę w ich mózg i wszelkie inne ośrodki zmysłowe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#264940

http://euro2012.lenta.ru/news/2012/06/12/fans/
Перед матчем Россия - Польша задержали 56 человек

http://news.rambler.ru/14310763/
Российские болельщики прошли по Варшаве под водометы и стрельбу в воздух

http://www.itar-tass.com/c1/445235.html
Польская полиция задержала 60 хулиганов, провоцировавших драки перед матчем России и Польши на Евро 2012

Vote up!
0
Vote down!
0
#264945

Ale narodowości zatrzymanych nie podają.
To też jest manipulacja i szczucie, no ale... czego się spodziewać jak mają to opanowane do perfekcji.
Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#264946

prześladowali Bogu ducha winnych rosyjskich kibiców.

Vote up!
0
Vote down!
0
#264947

-Wszystkich zidentyfikować i zawiadomić Prokuraturę ,

-Zidentyfikowanych upublicznić

-Wyłapać prowokatorów i powiązane z nimi środowiska.

-Ukazać Narodowi krecią robotę medyjów z jej Naczelnym Szreterem alias Michnik.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#264970

A jakie prawdziwe informacje podawały TVP Info i TVP1 ....Wszystko było cacy , tylko w tym samym czasie na wp.pl były aktualne informacje co dzieje się w okolicach strefy kibica...
Prowokacje i manipulacje mnie nie dziwią zwłaszcza po Marszu 11 listopada 2011, kiedy to nieznani sprawcy podpalili samochód jednej z telewizji ... po uprzednim wycofaniu się policji... A żyrandolowy juz miał od razu po Marszu propozycję ograniczania zgromadzeń... Ale jintelygent w bulu beznadzieji...

Vote up!
0
Vote down!
0

Lucas

#264999

gość z drogi

to wiadomo

filmować,aktualizować i archiwizować,by nie zabrali jako np jakiś dziwny "kieszonkowiec" albo "nieznany sprawca.."

ciekawe co miedzianoczoły szczeknie

pozdr :) z dychą

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#265060