Salezjanin niewinny - media milczą

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

We wrześniu 2012 roku wybuchła 'kościelna afera pedofilska', o co oskarżono ks. Marcina Kozyrę, dyrektora Salezjańskiego Gimnazjum im. św. Dominika Savia w Lubiniu. Zapewne pamiętacie wszyscy, jak tą aferą żyły media i jak ją podkręcały.

Wobec księdza powstała groźba rozprawy za pedofilię, media znowu poruszały temat rzekomej masowej wśród duchownych pedofilii (łącznie z RPP, który teraz postuluje obniżenie legalnego seksu do 13. roku życia), uderzono w Salezjanów, którzy przecież właśnie młodzieżą się zajmują (i to nieraz bardzo trudną).

Jak donosi Gość Niedzielny, do Prokuratury Rejonowej w Lubinie dotarła opinia biegłego powołanego do zbadania sprawy zachowania ks. Marcina Kozyry, dyrektora gimnazjum im. św. Dominika Savio. Prof. Lew Starowicz ocenił, iż nie ma podstaw do stwierdzenia, że czynności uczniów w wieku poniżej lat 15, podejmowane w ramach zabawy, miały charakter seksualny.

Prokurator informuje, że 'zdaniem biegłego nie wchodzą one w zakres pojęcia „inna czynność seksualna”. Nie ma także podstaw do uznania, iż zachowanie dyrektora miało charakter popędowy. Prokurator w najbliższych dniach zapozna się szczegółowo z liczącą kilkadziesiąt stron ekspertyzą. Po jej lekturze i analizie w powiązaniu z pozostałym materiałem dowodowym podjęta zostanie w sprawie decyzja merytoryczna'.

Najprawdopodobniej sprawa zostanie umorzona, a ksiądz nie okazał się pedofilem. I w tym momencie kilka osób powinno stanąć przed prokuraturą za bezpodstawne oskarżenie. Ale niestety - można spodziewać się braku jakiejkolwiek reakcji.

'Zaskakujące', że skoro ksiądz okazał się nie być zwyrodniałym pedofilem, media milczą w tej sprawie. W TV cisza jak makiem zasiał na ten temat. Jestem pewien, że gdyby jednak sprawa poszła dalej, to właśnie teraz, w Wielki Tydzień afera zostałaby znowu rozdmuchana do niewyobrażalnych rozmiarów.

Niemniej jednak jest jak mówiłem wcześniej - ksiądz salezjanin jest niewinny, zaś cała 'afera' była niesprawiedliwie rozdmuchana na cały kraj.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Super, księdzu gratuluję, tylko błagam nie w  "Lubiniu"

Szarlej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szarlej

#346571

Kilka spraw:
- po pierwsze, nawet nie wiedziałem, że toczy się jakieś postępowanie;
- po drugie, od początku było wiadomo, że żadnego molestowania nie było. Zaprzeczał temu nie tylko główny zainteresowany, ale także dzieci i ich rodzice;
- po trzecie, nadal mam pretensję to tego księdza za jego bezmyślnośc. Zobacz, ile zła zostało wypuszczone przez takie bezsensowne zabawy.

Zachiwanie mediów przewidywalne.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346574

Ominęłam go wtedy by się niezdrowo nie podniecać.
Czego Państwu życzę w przyszłości.
;);)

Pozdrawiam.
contessa

PS. Proszę poszukać co "na peryferiach" sztucznie rozpętanej przez media afery aktualnie działo się w Polsce i afera służyła do przekierunkowania uwagi opinii publicznej od spraw dla rządu RP niewgodnych na tanią sensacyjkę.
Taka "mama Madzi"... Tak na marginesie - ciekawe kiedy kolejna odsłona ?

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#346578

głupoty, którą niewątpliwie zaszkodził Kościołowi.

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#346679

rozumiem, że salezjanów nie znasz? ;)

Dominik C

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dominik Cwikła

#346688

Ludzie wyrośli z komuny, jej ideą przesiąkli na wylot. Zobacz oceny, a dowiesz się, z kim masz do czynienia. Kiedy po wybuchu afery, broniłem księdza dyrektora na tym forum, zostałem skopany i postawiony pod pręgierz. Pytano zjadliwie, czy moje dzieci chodzące do liceum salezjańskiego w Ostródzie, też liżą kolana.Dziś, kiedy okazało się to zwykłą zabawą i typowym żakowskim humorem, komuchy dalej zdekonfiturowane!. Katolicyzm ma wrogów na lewicy i na żydowskiej prawicy. Lata podległości sowietom, to czas hańby, zeszmacenia narodu i społeczeństwa!. Twór zwany Unią, powstał dla przejęcia rąk i umysłów tych byłych poddanych. Stworzyli go żydzi!. Tak jak komunizm!. Oni Bogiem, religią i sądem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346698

a znam kilka osób ze środowiska Salezjańskiego w Ostródzie w wieku licealnym i tuż po, ciekawi ludzie.. Pozdrawiam więc :)

Mnie też atakowano (o dziwo także i tutaj), gdy napisałem tekst broniący księdza, gdy wszystkie media go atakowały. Widać niektórzy już dają się medialnej manipulacji wałować nawet tutaj :/

Dominik C

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dominik Cwikła

#346707