Ksiądz Adam Boniecki obraził duchownych Kościoła Katolickiego.

Obrazek użytkownika adriano
Kraj

 

Ksiądz-celebryta obraził duchownych Kościoła Katolickiego!

 

TVN ubolewa nad zakazem wypowiedzi dla Bonieckiego od polskiej prowincji księży Marianów. Ten sam TVN, który grzmiał, że trzeba uciszyć Ojca Rydzyka bo dzieli Kościół. Według TVNu Boniecki jest tym uciśnionym. Natomiast Rydzyk, który otwarcie broni wartości katolickich, życia, wolności słowa i symboli religijnych nie zasługuje na miejsce nie tylko w mediach ale w ogóle w przestrzeni publicznej. Gdyby udało się uciszyć Rydzyka mainstreamowe media ogłosiłyby festiwal wolnego słowa oraz triumfu tolerancji nad szatanem a Nergal miałby swoje specjalne orędzie do narodu a tak mamy lament głównie na Czerskiej i Wiertniczej.

 

Poniżej w cytacie tekst z tego TVNowskiego linka: http://www.tvn24.pl/-1,1724516,0,1,cokolwiek-robilem--robilem-na-polecenie-przelozonych,wiadomosc.html

 

„Ksiądz Adam Boniecki od kilkunastu dni ma zakaz wypowiadania się w mediach - poza "Tygodnikiem Powszechnym". Taką decyzję wydała polska prowincja księży marianów. Zakaz jest rezultatem wypowiedzi ks. Bonieckiego w "Kropce nad i", dotyczącej obecności krzyża w Sejmie oraz komentarza w TVN24 na temat występów Nergala w Telewizji Publicznej.

 

W ubiegłym tygodniu w sprawie wypowiedzieli się przedstawiciele zarządu Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, argumentując, że zakonnicy podlegają swoim przełożonym i dyscyplinie zgromadzenia, do którego należą.

 

W felietonie zamieszczonym w najnowszym numerze "Tygodnika Powszechnego" ks. Boniecki przywołuje sprawę Thomasa Mertona, któremu zabroniono wypowiadać się w jednej z kwestii. "Zniechęcam się, spotykając się z tępotą niektórych krytyków i cenzorów i jestem w sytuacji, że zabroniono mi mówienia na jeden z najbardziej naglących tematów obecnego czasu: wojny jądrowej (...). Poinformowano mnie, że mam zamknąć jadaczkę (...), co też robię, ponieważ są to rozkazy, którym muszę być posłuszny" - tak pisał Merton w 1964 roku w liście do Karla Rahnera, jednego z najbardziej wpływowych teologów ubiegłego wieku (....) Jeśli takie kłopoty miał wielki Thomas Merton, to doprawdy nie ma się czemu dziwić" - pisze ks. Boniecki. "Był rozżalony, nawet wściekły, ale decyzji się podporządkował". "Trudno to zrozumieć dziś, kiedy wszędzie proklamowana jest wolność indywidualna, ale cóż, na tym właśnie polega zakon" - dodaje redaktor senior "TP".”

 

Dzisiaj ks. Boniecki odebrał nagrodę z wybitne zasługi dla TOLERANCJI - poinformowały dzisiejsze fakty. Ks Boniecki powiedział takie oto słowa:

 

Okazuje się, że katolicki ksiądz może być tolerancyjny!!!

 

To znaczy, że księża nie są tolerancyjni a wyjątkiem jest sam Boniecki. (???)

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Żenada kompletna. POwinien jeszcze dla przypodobania się obdarowującym np. publicznie zaprzeć się Chrystusa. Salon by mu jeszcze kilka medali przyznał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200799

trzeba brać pod uwagę wiek księdza (ur. 1934).
dajcie staruszkowi spokój. dobrze świadczy o nim całe życie, a nie jego schyłek.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200806

poza lansem w reżimowych mendiach i bzdurach o Krzyżu, Nergalu, polskiej ksenofobii, antysemityzmie i nietolerancji?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200809

Zawsze w mediach wypowiadał się dziwnie miękko, niejednoznacznie, ze "stanowczą dwuznacznością", tak jakby jego tolerancja wobec komuny, liberałów, innowierców, niewierzących przekraczała logiczne normy; tak jakby linia Tygodnika Powszechnego wręcz szła obok linii Kościoła. Dziwiły mnie nominacje redakcyjne i nazwiska autorów drukowanych w TP, a przede wszystkim publikowane treści. Są i były tam postaci zdumiewająco nieprzystające do katolickości tego pisma. To wszystko dawało się wyczuć, wypowiedzi medialne księdza wywoływały (czy tylko mój?) niepokój, ale nikt (ja też) nie wyciągał wniosków, bo negatywne oblicze jego postawy wydawało się tak nieprawdopodobne... Trzeba zweryfikować całą działalność księdza Bonieckiego, od początku jego misji w TP. Wiek księdza nie ma tu nic do rzeczy, mówić i pisać nadal potrafi składnie, z sensem, tylko że to nie ten sens, którego można by się spodziewać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Muldi

#200814

chrakteru pokazuje czlowiek na stare lata, takie jest zydoskie przyslowie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200908

Coraz bardziej mi wstyd za mój Kościół już słabowierzący po michnikowemu sposobu śmieją się ze mnie i mego kościoła który trzyma takie gnidy jak boniecki.
Wydaje się że zmierza do samozagłady

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 NSZ-ZJ

#200812

chcą kościoła takiego jak w kraju rad.Tak jak tacy księża odpychają od kościoła, tak np. michnik zabija empatię dla "narodu wybranego" pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

staryk

#200821

zaprawdę powiadam wam,iż wielu ich przyjdzie pod moim imieniem,by zwieść być może i wybranych..."
I cóż,dziwne że przychodzą?
Ważne tylko ,by ich rozpoznać .To nie zawsze jest łatwe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200823

 

MiCho,

rozumiem Twoje oburzenie.  

Nie jest to tez duchowny moich idealow.                          

Nie wypisuj jednak Pan Boniecki czy gnida boniecki (z malej litery).                            

Chcesz byc taki sam, jak ONI ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200826

 Jak Kościół Katolicki może  ustami ks.Bonieckiego tak bardzo  banalizować zło?? Często  w Kościele  mówi  się o tym, jak to niektórzy artyści uderzają w kulturę,lawiną prac bluźnierczych.Jakże zaś tak trudno  i długo, trzeba było czekać na odsunięcie księdza od popierania takich incydentów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200842

A czegóż on jeszcze chce jak mu pod stołem na salonie umoszczono. A i nigdy się nie wzdrygał przed tym "leżem".

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200850

Saloniarze

podniecaja sie postepowymi duchownymi, takimi jak donosiciel, abp. Wielgus (ps. Wielgi Wstyd), bp. Orszulik (b.rzecznik michnikowej GW w Episkopacie),  s+p abp Zycinski (TW Filozof), ks. Sowa (ambasador TVN-u w sprawach wiary) czy ks. Boniecki (ekspert ITI na polu religii).  Dla tych, ktorzy maja jeszcze  jakies znaki zapytania w tym temacie, polecam ksiazke Romana Graczyka: Cena Przetrwania. SB wobec Tygodnika Powszechnego.

Alleluja !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#200900

to prosze pana ksiedza zeby nie opluwal pan kosciola i sutanny, (o ktorej pewnie pan ksiadz juz pewnie zapomnial). Pan Bog zeby ukarac czlowieka ponoc najpierw odbiera mu rozum, zeby ukarac katolika -chrzescijanina daje mu zlych pasterzy i to do tej grupy nalezy pan ksiadz Adam. Nam pozostaje nic innego tylko sie modlic za takich ksiezy jak pan ksiadz Boniecki.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#200907

a moze jakos na odwrót...

cóz, ale się zafriendował pewnie na Pejsbuku z Nergalem i Palikotem - no któz tak jeszcze zieje tolerancją? no chyba tylko Aaron Szechter

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#200925

Boniecki jest przecież jedynym świętym i sprawiedliwym księdzem w tym kraju, wręcz męczennikiem!
Co za absurd, w głowie mi się to nie mieści, po co jest księdzem skoro nie utożsamia się z credo Kościoła Katolickiego

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Anna Zaczek

#201110