NORMALNY KSIĄDZ I CHORE PAŃSTWO

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

Ksiądz powiedział bardzo normalne kazanie. Tak właśnie powinni mówić wszyscy duchowni uważający się za polskich pasterzy. Szkoda, że normalnie nie przemawiają zbyt często biskupi, tylko młody wikary, ale dobre i to. Ciekawa jest rekcja organów ścigania III RP - odwiedziły jego przełożonego, a od wikarego zażądały, "by podczas kolejnego nabożeństwa odwołał treść homilii." Na pierwszy rzut oka może dziwić  przesadna reakcja organów w stosunku do zagrożenia. Organy jednak właściwie rozpoznały niebezpieczeństwo dla ustroju i władzy ludowej.

Nie przypadkowo pierwsza wolna gazeta bloku komunistycznego została oddana w ręce Adama Michnika. Wszyscy mogliśmy się przekonać, jak słuszna i dalekowzroczna była to decyzja. Telewizja nigdy praktycznie nie przestała być reżimowa, więc od momentu powstania dzielnie wypełnia swoją misję. Pozostała jeszcze kwestia ambony - Polacy tradycyjnie uważali kościół katolicki za strażnika polskich interesów. Wiedzieli, że telewizja kłamie, ale kościół mówi prawdę.

Reakcja organów nie jest w tym kontekście niczym dziwnym. To poważne zagrożenie, które, gdyby nie zdusić go w zarodku, mogłoby zmienić bieg historii. Ciekawy jestem reakcji biskupa odpowiedzialnego za parafię w Sadownem. Czy będzie taka sama, jak po kazaniu ks. płk. Sławomira Żarskiego, który powiedział normalne kazanie w twarz Bronisławowi Komorowskiemu? Tamtego normalnego księdza nękają do dziś...

Dla przykładu przypomnę, jak Polacy powinni mówić o pasterzach, będących zaprzeczeniem normalności w powyższym znaczeniu:

Paweł Chojecki

PS

Zapraszam do siebie na Twittera, oto ostatnie wpisy:

"Zdrowy" kościec społeczeństwa PObywatelskiego uważa prześladowanie zwolenników PiS za podstawowy obowiązek policji..."

"Fronda: "rzecznik ONR-u (Marian Kowalski) uratował Marsz". Powstaje pytanie, gdzie byli jego szefowie? Czy to nie oni powinni działać???"

"Gdy w 2007 miałem rewizję w red "idź POD PRĄD" i poinformowałem Magdalenę Bajer (SDP, ówczesna szefowa REM) - nawet nie raczyła opowiedzieć na list. To jej standardy."

"Dzisiejsi chrześcijanie patrzą na życie przez różowe okulary - nie wierzą w spiski i złą wolę polityków. Inaczej wyglądało to w I wieku.
Ap. Paweł często był ofiarą nieudanych spisków - Dz.Ap. 9:23;23,12. Szpiedzy śledzili kościół - Gal. 2:4 Czy dziś jest inaczej? Dlaczego?
"

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

że i ksiądz z Sadowej również będzie nękany. Takie są standardy państwa policyjnego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#306925

Czarno to widzę skoro PRLbis POwrucił,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306948

Skoro PRL bis POwrucił

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306949

DEDAL

Czy ksiądz wniósł  sprawę do prokuratury , czy też zostawił to historii.Każde choćby najmniejsze naruszenie "demokratycznego prawa " ,powinno być  zgłoszone   organom ścigania .Bowiem nasze zaniechanie w naszych prawach pozbawi nas ich na zawsze... , 

Przecie nie tylko mają pracować dla POlityków , lecz dla nas także ...:)

"Raz sierpem raz młotem  czerwona hołotę"

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

DEDAL

#306976

znowu w natarciu. Kiedy stan wojenny?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#307301