Wyższe emerytury dla Jaruzelskiego i Kiszczaka? Coraz większa rozbieżność między władzą a narodem

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

http://niezalezna.pl/30635-jaruzelski-i-kiszczak-dostana-wyzsze-emerytury

Osobiście mnie to zadziwia. Osoby takie jak Jaruzelski czy Kiszczak nie powinny w ogóle dostawać emerytur. Mało tego - powinni zostać zamknięci na resztę swego czerwono-szarego życia, majątek powinien zostać skonfiskowany, a oni sami wyraźnie odsunięci na margines. Ale niestety - IIIRP to nie państwo prawa, ale stan umysłu.

Swoją drogą ciekawe. Jestem osobą 22 letnią, która komunizmu nie zna. Nie widziałem 'na żywo' tej transmisji

Podobnie nie widziałem jak milicja pałuje ludzi, nie widziałem czołgów jeżdżących po ulicach, nie widziałem ludzi PZPR, nie kupowałem artykułów na 'kartki'. Teoretycznie, znaczna większość społeczeństwa (bo społeczeństwo nasze niestety się starzeje) powinna to pamiętać i nie głosować na osoby, które powołują się na takie 'autorytety' jak Jaruzelski. A jednak. Że moi znajomi w moim wieku dali sobie sprać mózg - można zrozumieć. Ale że świadkowie tamtych wydarzeń także pozwolili się omamić?

Teraz ciekawi mnie, co czują ludzie, którzy byli pałowani, do których może strzelano, co myślą sobie Ci, którzy wierzyli, że 'wrona orła nie pokona'. Co myślą sobie byli robotnicy czy inni pracownicy, żyjąc za głodową emeryturę, widząc wiadomość, że ich oprawca dostanie kolejną - brzydko mówiąc - chochlę do koryta.

Starzy mają głodowe emerytury, młodzi nie mają pracy. Nawet jeśli mają, to zlecenie za 1500zł brutto (a i to niepewne). Ponadto wzrastają ceny, ponoć kryzys szaleje.. Ale co tam! Dla towarzyszy zawsze się znajdzie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Mysla sobie, ze zostali oszukani, a PRL nadal trwa.

To znaczy, ja tak sobie mysle. I nie mam zludzen, nie pocieszam sie, ze moge sie mylic. Nawet co do tego, ze narod jest plugawy nie tylko po wierzchu.

Ile jeszcze potwarzy zniesc mozna?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#271573

Właśnie między innymi po to był osławiony okrągły stół.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#271575

kupić, a Bolek jest zajęty modlitwą i rzadziej biega do Jaruzela z kompocikiem... A kompocik kosztuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#271585

Hmmm, skoro opito w Magdalence, że komunistyczni bandyci będą "mieli dobrze", to dlaczego - czytaj: jakim prawem - ich się tych "zdobyczy" pozbawia. Nie po to Bolek i inni "opozycjoniści" przez kilka dni, po tamtych ustaleniach, leczyli kaca, aby ktoś ich prowadzących pozbawiał środków do życia, do jakich byli przyzwyczajeni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#271590

żebyśmy tych, co nas okradli na miliardy w czasie "transformacji", pościągali siłą zza granic, tak jak Oni kiedyś Eichmanna i postawili przed sądami. Nie wiem, czy udało Mu się wyperswadować tą,dobrą skądinąd myśl.
Wyobrażam sobie bowiem, jaki okrutny wyrok otrzymaliby ci, którzy tych bandziorów-złodziei ściągnęliby do Polski. Gdyby istniała KS, to pewnie by ją dostali.
Autorem tej "transformacji" niewątpliwie są Jaruzelski-Wolski i Kiszczak. Dlatego podlegają obronie i ochronie.
Biedna moja Ojczyzno, czy jeszcze istniejesz?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joanna K.

#271608

Byłem ostatnio na imprezie,to co słyszałem od moich ruwiesnikow,a mam 47 lat,dziwi mnie bardzo a awet szkuje,ludzie w mirę dobrze sytuwani,a komunę wspominają jak RAJ,nie rozumiem,a może,,,,.Czasami sam nie wiem co o tym wszystkim mysleć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#271614